Silviaxx

Silvia Plešivčáková

okres Košice

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 14.9.2020  09:50

Tento film je rovnaký citový mrzák ako bola Olga. Extrémne odťažitý , plochý a priamočiary. Je skvelou sondou do života budúceho masového vraha a samotných situácií, ktoré prispeli k jej formovaniu. Vizuálne prevedenie a absencia akýchkoľvek zvukových elementov len podškrtávajú vnímanie sveta Olgou, veľmi dobrá voľba. Nič iné na tom hodnotiť nebudem, keďže sa jedná o skutočnú udalosť a teda fakty, ale každému koho táto téma zaujíma vrele odporúčam.

• 10.9.2020  20:03

Skvela vec! To som si vravela asi drvivu väčšinu tohto snimku. Minimalnosť prostredia je užasna. Aj na takomto podiu sa odohralo obrovske divadlo, narážam tym prave na perfektné a absolutne vyšperkovane dialogy - v konečnom dôsledku sa však jedná o neosobné zhluky myšlienok, čo však nevnímam ako mínus, skvele to podškrtáva celkovú weird atmosféru. Z celej stopáže priam na diváka sála absurdnosť jednotlivych scén, velmi neprijemny, mrazivy pocit odzrkadľujúci práve nehostinnosť okolitého prostredia. Toni Collette ďalej len potvrdzuje, že sa pre takéto psycho a nanajvýš zvláštne filmy priam herecky narodila. Každú minútu si stále opakujete, že tu je niečo veľmi zle, film vám to sám o sebe na drzovku hádže do ksichtu. Ale čo? Nečakajte odpoveď. A tu sa objavuje môj problém s týmto počinom. Rozumej - nevidím vôbec nič zlé na snímkoch, ktoré majú príliš otvorený záver, vďaka čomu má divák priestor utvoriť si finálne ľubovoľný názor. Avšak môj problém sa vynára, ak vás film naladí na svoju vlnu, vy si na tej vlne sebavedomo idete a potom narazíte na parádny útes a jediným výsledkom je, že ste celý mokrý. Chcem len povedať, že "asi to ukončím" vás neobvyklým spôsobom vcucne do deja, kde z minúty na minútu pociťujete stále väčšiu a väčšiu neistotu a máte horší a horší pocit. Lenže to čo reálne dostanete je nič. Škoda toho artového, absolútne nič nevypovedajúceho záveru, ktorý z môjho pohľadu film pochoval. Úprimne ani neviem ako hodnotiť.

• 23.2.2020  15:33
    Joker (2019)

Herecký koncert Jaoquina Phoenixa. Vôbec by som sa to nebála označiť ako jeho životnú úlohu (hoci jeho biografiu, nejak zvlášť nesledujem, ale dovolím si pochybovať, že má vo filmografii snímok, kde by dostal tak extrémny priestor na sebarealizáciu). Myslím, že viac k deju netreba - je to obrovský zážitok, ktorý by si rozhodne nemal nechať nikto ujsť.

• 17.11.2019  13:43
    Slunovrat (2019)

Bacha toto nie je film, ale dielo, kde každy zaber je totalne precizne a starostlivo vypiplany až do takých rozmerov, že vo výsledku naberá Midsommar úplne hypnotický dojem. Verím, že je určený skôr okrajovému publiku, ktoré sa bude rochniť v jeho pozitívnom farebnom vizuále, čo je však len pozlátko celého filmu. Vo svojej podstate je Midsommar zvrhlý, zvláštny a pomerne znepokojivý film. A to je to, čo mňa na ňom priťahuje najviac. Je to skvost, je to niečo, čo som doposiaľ vo svojom živote ešte nevidela. Na dej filmu nech si každý urobí názor za seba. Ja už len toľko, že Ari Aster nám čím ďalej tým viac otvara dvere do novej formy kinematografie a ja sa už teraz neviem dočkať jeho ďalších projektov.

• 19.10.2019  13:11
    Máma (2019)

Z môjho pohľadu pomerne nezaujímavý film. Príbehovo celkom plocho spracovaný, hoci námet ponúkal značný potenciál. Mám dojem, že skôr išlo o mainstreamové spracovanie, a práve to je dôvod absencie násilných, či vyhrotených scén. Tých pár, ktoré sú obsahom, mohli byť zaujímavé ak by sa pritiahlo za vlasy. Herecky celkom sympatické, a aj to je dôvod, prečo sa na to príjemne pozerá. Avšak nie som si stopercentne istá, či by som to s čistým svedomím nazývala hororom. Boli tu snahy aj o psychologické nádychy, ale tie boli naozaj len vlažné a málo rozpracované. Na oddychové popoludnie OK, ale úplne vážne Mamu brať nemôžem.

• 6.10.2019  19:56

Ach, tak ja neviem. Dnes tomu dávam celý deň šancu, pozrela som všetky tri časti a nedokážem Malevolence prísť vôbec na chuť. Na môj vkus je celá táto (zatiaľ) trilógia pomerne absurdná. Okresaný budget dýcha takmer z každej jednej scény vo všetkých častiach (aha pardon, zabudla som napísať, že tento koment je zhrnutím trilógie), a pri tom sa v kinematografii nájde množstvo nízkorozpočtovejších snímkov, z ktorých to až tak necítiť. Zachraňovať to mohli postavy, vraždy, dej alebo atmosféra, žiaľ, všetky spomenuté aspekty boli tak trochu tragické (alebo tragikomické?). Konkrétne k tejto časti (kvôli nej som sa prehrýzala aj dvomi predchádzajúcimi), očakávala som modernejší šat a celkovo kvalitnejší slasher zodpovedajúci roku vydania. Ostalo však len pišťanie, trápne pobehovanie, nelogické scény, trápne vraždy, žiadne gore a samozrejme ani napätie.. Keď nad tým premýšlam Bereavement asi ako jediné stojí za kuknutie. A vďaka tomu ako skončila táto tretia časť sa začínam obávať pokračovania, hoci ono aj tak nepríde skôr ako o osem rokov :)

• 17.8.2019  19:20

Hidden in the Woods nie je vôbec zlá záležitosť. Síce neprináša nič prevratné, avšak obsahom je viacero šokujúcich scén a pomerne uspokojiteľné gore. Z hľadiska príbehovosti miestami film postráda logickosť, ale ak sa na to pozriem z pohľadu, že mi o príbeh ani extrémne nešlo, tak to nevnímam ako negatívum. Masaker, ktorý však nie som ochotná prekusnúť je tragická kamera a ešte tragickejší strih. Niektoré scény boli zostrihané priam nehoráznym spôsobom, ktorý bol rušivý do takej miery, že mi to v určitých momentoch nepopísateľne rozpínalo nervovú sústavu. Na záver už len upozornenie - ľudia prosím, nájdete to aj s dabingom, ale radšej to ťahajte v originály, lebo dabing taktiež vo viacerých (väčšine) momentoch neskutočne narúša celkový dojem. - to však nie je problém filmu a samozrejme som to neobsiahla v hodnotení.

• 3.8.2019  20:30
    Circle (2015)

Tak toto bola jedna parádna, napínavá jazda cez rôzne ľudské charaktery. Milujem filmy, ktoré sa zaoberajú akýmikoľvek morálnymi dilemami a Circle nám ich servíruje v jednom šate hneď niekoľko. Neočakávajte žiadne násilné, či akčné scény. Circle je totiž sofistikovaná záležitosť, ktorá sa primárne zameriava na psychológiu postáv, ich možný rozklad alebo rozvoj pod vplyvom vypätej situácie a snahy zachrániť sa. Nechcem veľmi spoilerovať, ale obrovský plusový bod za to, ako to v konečnom dôsledku dopadlo a v danom kontexte mi srdce žiada položiť dosť konkrétnu otázku, a teda "Ako by ste sa zachovali VY?"

• 20.6.2019  22:39
    The Farm (2018)

The Farm je detailnejšou obdobou krátkometrážneho The Herd. V tomto prípade švihnutého o level vyššie, keďže ľudia v MASKÁCH zvierat chovajú iných ľudí, a to ženy ako dojnice na mlieko (a čo je potrebné na to, aby žena mala mlieko? správne) - a ak žena už viac na mlieko úslužná nie je, tak je utratená.. samozrejme "humánne"..- a ostatní na mäso. Avšak! Ak by ste očakávali jatka, tak ste na omyle. The Farm neponúka takmer nič, drží sa neskutočným spôsobom na uzde, a pri tom tento námet si to doslova pýta - zájsť na hranicu možného. Je tu pár nepriamych záberov (ruky, nohy, hlavy) a asi jedna drsnejšia scéna, ale tu končíme. Taktiež je príliš veľká pozornosť venovaná nezaujímavému úvodu a zbytočne natiahnutému záveru, hoci pozornosť mala byť zameraná práve na jadro filmu. The Farm je teda z môjho pohľadu trochu hlúpučký a naivný film s totálne nezvládnutým obsahom, ale "príjemnou" metaforickou myšlienkou (no čo z toho?!). Záverečný záber dosť zvrhlý, palec hore.

• 30.5.2019  15:33

Vcelku obstojná vecička. Hlavne, čo sa týka gore scén, tie nešetria žalúdok nikoho, sú správne prehnané, za hranicou a sú na kamere!! Celkom gore festival v pozerateľnej - príbehovej - podobe. Hoci tá dejová linka nebola najhlúpejšia akú som kedy videla, ale za to ani najpútavejšia - zbytočne veľa kecania na začiatku odkuslo väčší priestor akoby som chcela a na samotnú akciu už tým pádom až toľko času neostalo, vrchol deja pomerne rýchlo prehrmel. Čo sa týka Tary Reid, tá je pre mňa neskutočne herecky plochá a preto vďačím poslednej scéne za vykúpenie. Inak spoko.

• 29.5.2019  18:18
    Musarañas (2014)

Španieli vždy vedia ako zabrnkať na hororovú nôtu, a toto bolo teda rýdze psycho. S minimálnym priestorom a množstvom postáv vytvorili tak úzkostnú a desivú atmosféru, že je to neuveriteľné. To, čo tu nastalo ani nebol psychický rozklad narušenej osobnosti, pretože onen rozklad bol v deji všadeprítomný. Ide skôr o totálne uvoľnenie šialenstva pod vplyvom vyhrotených situácií. Naozaj perfektne vyobrazené a ja ostávam bez slov.

• 19.5.2019  12:10
    Ztracena v Kolumbii (TV film) (2015)

Tento film je ako nepriama úmera - čím dlhšie trvá, tým menej má hviezd. Mohlo to byť aspoň obstojné nebyť zbytočnej prekombinovanosti, snahy šokovať (čo však dvakrát nefungovalo) a absurdného záveru.

• 1.5.2019  20:30
    Potomek (2019)

Najväčší plus The Prodigy spočíva v nepredvídateľnosti. Osobne som očakávala úplne iné smerovanie podobné napríklad Orphan, a teda ma konečný vývoj príjemne prekvapil. Optimisticky vnímam aj stopáž, vďaka ktorej je film po celú dobu pútavý a z môjho pohľadu na hluché miesta nestihlo dôjsť. Zároveň bol perfektný herecký výkon malého Milesa - to ako dokázal prepínať z milučkého na bezcitného ma naozaj bavilo. Záver vo mne vyvolal do istej miery negatívne emócie, avšak v pozitívnom zmysle, keďže sa tu žiadny happy ending neodohrá. Za v podstate jediné mínus vnímam to, že sme sa viac mohli povenovať psychológii, popr. hypnóze. Smerujem tým k tomu, že The Prodigy ponúkal toho viac, než sa nakoniec využilo, ale to by si vyžadovalo navýšiť stopáž a mne to v konečnom dôsledku až tak dojem nenarušilo, keďže to je u mňa za jednoznačných 5*.

• 3.2.2019  15:17
    Trauma (2017)

Povedzme si pravdu, na Traumu treba mať žalúdok. Po psychologickej stránke neuveriteľná ukážka totálneho rozkladu osobnosti človeka pod vplyvom jediného (abnormálne zvrhlého) činu (spáchaného pod nátlakom). Jediný zásadný moment dokáže človeku doslova roztrhať dušu. Zároveň zaujímavá morálna dilema - Dá sa prežívať nenávisť k hlavnej postave po tom, keď sme si vedomí toho, čo sa jej stalo? Množstvo zvrhlých, nechutných scén ďaleko za hranicami znesiteľnosti sprevádzaných brilantným gore.

• 25.1.2019  21:27
    Trhlina (2019)

Začala by som asi tým, že knižnú podobu Trhliny film tak jednoducho neprekoná. Pán Karika je majster v budovaní napätia a prácu s čitateľom zvláda excelentne. Tieto veľmi dôležité aspekty, ktoré robia Trhlinu trhlinou, žiaľ, nie je možné vtesnať do stopáže filmu. Tým však nechcem povedať, že filmové spracovanie bolo na prd - hoci, popravde som sa výrazne obávala ako sa podarí obrazne stvárniť detailné opisy z knihy. V rámci slovenskej kinematografie je však Trhlina úctyhodný počin. V prípade dejovej linky sa niekde pridalo, inde zas výrazne ubralo (čo považujem za slabšie miesto filmu, keďže viaceré atmosféru, napätie a bezútešnosť situácie budujúce prvky z knihy sa v prípade filmového spracovania vytratili). Hoci sa viaceré mystické a logicky nevysvetliteľné časti z knihy nepodarilo stvárniť, tie, ktoré sú vo filmovom spracovaní sú naozaj kvalitné. Práca s obrazom a primárne s hudbou bola v istých momentoch naozaj nadupaná. Nemôžem povedať, že by som však pri filme zažila taký mindfuck a totálne vtiahnutie do deja ako pri knihe. Filmovú Trhlinu, ale naozaj uznávam a nesmierne sa teším, že sa niekto jej spracovania zhostil (hoci to nebola možno navďačnejšia úloha).

• 2.11.2018  11:30
    Sleepwalking in Suburbia (TV film) (2017)

Myslím, že na TV film celkom v pohode záležitosť. Herecky síce nie príliš obratné, ale dej aj zápletka sa dajú zniesť. Dokonca je tu aj pokus o prevratný zvrat, ktorý síce je očakávateľný, avšak poteší, že sa tvorcovia snažili o maximum. Možno by som viac uvítala rozvíjanie psychologickej linky (čím myslím psychologický podtext sexsomnie v prípade hlavnej hrdinky), ktorá nám bola prvoplánovo podhodená, ale zjavne panovali obavy zo zabrdnutia do týchto vôd. Z miernej drámy sa z môjho pohľadu vykľul minithrillerík, ktorý určite nebude lámať rekordy sledovanosti a za pár dní si naň pravdepodobne ani nespomeniem, ale ako taká jednohubka k večernej pohodičke pri telke nebol na zavrhnutie.

• 13.10.2018  16:16

Hereditary je veľmi znepokojivý, nepríjemný film, ktorý nepotrebuje prehnané gore scény ani nič podobné. Jednoducho si vystačí s kvalitným budovaním napätia, prostredníctvom starého domu, psycho scén a mrazivej hudby. Treba sa však pripraviť na ťahavé tempo, avšak o to ťaživejšia je konečná atmosféra. Myslím, že pre hororových nadšencov a fajnšmekrov vyžívajúcich sa v temnote a bizardnostiach je Hereditary šperk. Poslednú cca pol hodinu sa mi aj ťažko komentuje.. Nie veľa filmov vo vás vyvolá tak nepríjemné, temné pocity ako tento..

• 13.10.2018  12:39

Veľké prekvapenie.. Meg posúva žraločie survival tak o tri levely vyššie (minimálne), a to vďaka zaujímavej a hlavne nadupanej dejovej linke. Hoci ma mierne statický Statham veľmi v tomto filme nebral, tak snímok má v každom momente čo ponúkuť. Len samotný začiatok - ponor na dno Mariánskej priekopy je d-y-c-h-b-e-r-ú-c-i a od tohto momentu to už len šlape. Dejovo sa neustálne tlačí na pílu, a keď už sa zdá, že divák si konečne môže vydýchnuť Meg ponúkne ďalšiu dávku akcie, ktorá je prinajmenšom perfektná. Môžem povedať, že som sa ani na sekundu nenudila, lebo pri tomto filme to nie je možné. Asi jeden z najlepších žraločích survival vôbec (okrem The Shallows pochopiteľne), a to vďaka extrémnej pútavosti, akcii, dynamike a hlavne preto, lebo už aj vo viac menej okukanej téme priniesol závan sviežosti.

• 22.7.2018  13:02
    My Sweet Audrina (TV film) (2016)

Na taký malý film je Sweet Audrina celkom fajn. Spočiatku má tak akurát weird atmosféru, čomu vďačne pomáha aj prostredie starého sídla. Ani po čase sa nemení na nejakú prvoplánovú ducharinu a zápletka je mierne sofistikovanejšia. Samozrejme, že obsahom sú aj hluché miesta, nelogické pasáže atď, ale vcelku sa na to príjemne pozerá, dokonca aj postavy sú fajn. Jedine, treba byť pripravený na melancholické a plazivé tempo kde sa sprvu veľa zásadného nedeje. Za to ku koncu, sa deje piate cez deviate, čo z môjho pohľadu trochu uberá na vážnosti - zbytočne sa to tragikomicky zamotáva (alebo rozmotáva..).Čiže prvé tri tretiny ujdú obsahujú dostatok tajomna, aby diváka zaujala zápletka, ale v závere sa to veľmi nezvláda, čo je škoda. Každopádne, za mňa solídne 3*.

• 18.7.2018  23:13

M-E-G-A! Som si istá, že množstvo užívateľov The First Purge zakope pod čiernu zem, ale mne sa to veľmi páčilo. Ja osobne som veľkým fanúšikom celej série, lebo, ako som už iste spomenula v predchádzajúcom komentári, tento námet je perfektný a naozaj ma bavili úplne všetky časti. Prísť s prequelom bol skvelý nápad, keďže bola očista spracovaná síce štvrtýkrát, ale opäť úplne inak. Teraz, priamo k The First Purge. Možno by som viac rozvinula psychologický pohľad zo strany psychologičky, myslím, že by to mohlo byť viac zaujímavé na základe akých predpokladov stavala experiment, aké očakávané výsledky by mali byť pozitívne a podobne.. Zároveň viacero scén bolo prikrášlených, a tie asi nemusím spomínať, kto videl vie/tuší (nedá mi však nespomenúť Ramba/Terminátora/Chucka Norrisa v jednej osobe). A niečo, s čím snáď môžu prísť len američania - urobiť z bossa, drogového dílera maximálne pozitívnu postavu, ktorej sme asi všetci, koľkí sme sedeli v kine držali palce, a nakoniec sa z neho stal v podstate "národný" hrdina, tak to HEJ! Menované však neberiem ako negatíva, lebo v kontexte PERFEKTNEJ akcie, napätia, drámy, a akurátneho humoru mi je to všetko úplne jedno, keďže som sa skvele bavila! Dúfam, verím a modlím sa k ďalšiemu pokračovaniu aj za cenu, že by malo byť slabšie, lenže v mojich očiach je snáď tento námet nevyčerpateľný!

• 18.7.2018  10:03

Ach jaj, tak toto nebolo úplne podľa mojich predstáv. Tom Six si s Human Centipede dozaista vybudoval v hororovom svete určité postavenie, ale touto trojkou sa ho nejak vehementne nesnažil obhájiť. Domnievala som sa, že sa uzavrie jedna perfektná variabilná trilógia a namiesto toho som dostala absurditku s ubľačaným Laserom. Celý film sa zameriaval len na jeho psychotické výlevy, ktoré boli miestami pretkané niekoľkými gore scénami. Lenže, ja by som očakávala, že gore scény a úplné úchylačiny budú pretkané psychotickými výlevmi Lasera, čo by bol pomer, ktorý by som ochotne akceptovala a zvládla. Keďže, to bolo naopak, nepôsobilo to ani vtipne, ani odpudzujúco, ani strašidelne, len ma to vytáčalo a na moment som dúfala, že sa súčasťou stonožky stane práve tento vyšinutý urevaný Boss väznice. Dosť o Laserovi, k veci. Ak už sa kde tu objavila gore scéna tak bola skvelá, o tom žádna. Ale, čo ma SERIE (!!) je, že na stonožku sa dostáva po vyše hodinovom pekle s tým sociopatom a to mi NESTAČÍ, po psychickej ujme, ktorú mi spôsobil. Keď už to malo byť finále, vyvrcholenie, tak by som očakávala brutálnejšie a šokujúcejšie scény (a ten nápad zapojiť väzňov je fakt super ako finále), lenže jediný pohľad alebo gore scénu (dá sa to nazvať gore scéna?) s HC zažijeme počas exkurzie s guvernérom.. O-NI-ČOM! Nehovoriac, že stonožka urobená z väzňov odsúdených na doživotie mohla byť brilantná, ale žiaľ, ostávame v rovine "mohla", keďže sme ju videli z piatich kilometrov päť sekúnd. K finále sa ani nechcem vyjadrovať, proste absurdné absurdné absurdné... Z úcty k Human Centipede 3*.

• 16.7.2018  15:06
    Downrange (2017)

Myslím, že sa v tomto prípade z úplne jednoduchej situácie vytrieskalo maximum. Aj napriek malému množstvu postáv a stabilnému postrediu Downrange neobsahuje hluché miesta, a to vďaka slušne nasekanej akcii. Nie je priestor si s postavami vytvárať vzťahy, keďže väčšina má pomerne krátku životnosť a v rámci dialógov sa príliš ich život nerieši, ale vôbec mi to neprekáža.. Celá stopáž je skôr obrazná, venuje sa danému momentu a ničomu, čo bolo pred alebo po, to kvitujem, lebo sa získalo dosť priestoru na vyhratie sa s drsnejšími prvkami. Práve to gore u mňa dvíha Downrange o niečo vyššie a nebudem sa tváriť, že ma príjemne nepotešilo. Záverečný paradox je už len čerešničkou na torte, čiže za mňa spokojnosť.

• 15.7.2018  14:38
    The Ritual (2017)

Veľmi nepríjemný film, ktorý sa jednoducho zaryje pod kožu. Výber prostredia je naozaj vďačný, les sám o sebe vytvára dusnú atmosféru, ale v tomto prípade to bolo posunuté ešte o level vyššie. Dej je skvele gradovaný od prvého momentu - vražda na začiatku, rekonvalescencia v lesoch, úraz, výber skratky, halucinácie a postupné stratenie sa až po záver.. Tu som nesmierne vďačná, že sa išlo do rizika a ukázali to "monštrum" a fakt sa nie je za čo hanbiť. Myslím si, že Briti to zvládli naozaj bravúrne. The Ritual neobsahuje takmer žiadne hluché miesta, pekne tlačí na pílu a dokonca sa tu objavil aj humor (teda aspoň ja som sa párkrát zasmiala) a vôbec nebol suchý! V závere už chcem len poukázať na náročnú morálnu dilemu, ktorou sa film okrajovo (alebo vlastne pomerne intenzívne) zaoberá, čo ho opäť posúva o krôčik ďalej a nestáva sa tak len prvoplánovou jednohubkou.

• 15.1.2018  15:57
    Jeskyně (2014)

Pre klaustrofobikov totálna povinnosť v záujme desenzibilizácie! U mňa naozaj spokojnosť - s piatimi hercami a jednou jaskyňou sa podarilo vytvoriť krutú a nepríjemnú atmosféru, čomu napomáha aj reálnosť celej situácie - veď toto sa môže stať akémukoľvek dobrodruhovi. Stopáž bola naplnená do poslednej minúty a tak akurát okorenená prvkami kanibalizmu. Existujú podobné snímky, kde sa síce podarilo lepšie vystihnúť psychologickú stránku, ale ani La Cueva dvakrát nezaostáva.

• 14.1.2018  14:27

Totálne mimo mňa, ale nebudem klamať vďaka stručnej stopáži som to stihla dopozerať skôr než by ma to začalo rozčuľovať. Sweet sweet lonely girl pôsobí ako amatérčina (hoci pozerám, že to nie je režisérova prvá vlašťovka), neviem, či vôbec chcem vedieť, kto písal ten scenár (ak sa to dá nazvať scenárom) - totálne o hovne dialógy, nenadväzujúce scény ukazujúce kus z toho a kus z niečoho úplne iného (asi snaha o tajomno) a hlavne nesympatické herectvo. Záver okolo mňa ani len neprešiel.. Jedna za prostredie a snahu o atmosféru.

• 11.1.2018  16:18

Po druhom pozretí mením hodnotenie z 2 na 4*. A pri tom je tento film tak obyčajný, až je krásny. Netreba od neho očakávať hĺbavé dialógy, neskutočné scény, napätie, či zápletku - ide len o výňatok zo života rodiny postihnutej tragédiou a ich vyrovnávanie sa s touto náročnou situáciou, pri čom každý z členov rodiny to prežíva a zvláda iným spôsobom. Celý dej je veľmi ľudský a familiárny, pri čom vcholí zmierením jednotlivých členov navzájom, ale aj so stratou milovanej osoby. Netvrdím, že veľdielo, ale je tu určitá iskra a sympatia, ktorá diváka nenechá chladným.

• 5.11.2017  12:51
    Wind River (2017)

Neviem ako inak popísať Wind River, než ako brilantný. Z môjho pohľadu nemá jedinú chybu - skvelé obsadenie, skvelé herecké výkony, dychberúce prostredie a pútavý dej. Všetko prebieha v pomalšom tempe, no keď už dôjde na akciu tak je to prinajmenšom perfektná scéna. Počas celej stopáže je doslova cítiť tú živočísnosť prostredia a mrazivosť celej situácie. Dej doslova presakuje ťažkými emóciami, ktoré vrcholia práve v momente, kedy sa odkryje za akých okolnosť došlo k zmiznutiu a smrti - priznám sa, že táto scéna ma úprimne dojala. Naozaj nemám vôbec, čo vytknúť a na Wind River budem ešte veľmi dlho spomínať.

• 1.11.2017  20:34
    Rejkjavík (2009)

No.. Nie úplne rozumiem tomu hodnoteniu, lebo podľa mňa to bola tak príšerná a kolosálna blbosť, že mi je z toho do plaču. Myslím, že ešte žiadny film som nemusela pauzovať takmer 10x, lebo som sa pri ňom tak brutálne nudila až na tento výkvet kinematografie. Ak prižmúrim 16 očí, tak som ochotná pochváliť prostredie - Island (nie, obsahom nie sú dlhé zábery na krásne scenérie, ale šak sa snažím byť zhovievavá) a konkrétne odpornú rybársku loď, a to je asi tak všetko ohľadne plusov. Postavy maximálne nesympatické a stupídne, nehovoriac o vzájomných dialógoch, resp. celom scenári. Deju taktiež výrazne absentuje logika a ak už to zoberiem z pohľadu slasher-a , tak opäť žiadna sláva. Tento "Reykjavícky harpúnový masaker pri očumovaní veľrýb" vnímam ako absolútny prepadák, vzbudzujúci utrpenie pri sledovaní.

• 13.8.2017  12:45
    Nemesis (2016)

Hoci neuznávam fakt, že Nemesis je do istej miery až zbytočne komplikovaný, odporúčam pred zavrhnutím snímku skúsiť párať po vysvetlení. Mne to na celý dej vrhlo úplne iné svetlo a celá táto patália prestala pôsobiť ako "nič nevypovedajúca sračka" (tiež som mala na konci tieto pocity rovnako ako väšina). Inak si myslím, že je Nemesis pomerne zručne uchopená záležitosť, ktorá sa odohráva vo veľmi vďačnom prostredí, kde nie je dvakrát náročné vytvoriť znepokojivú atmosféru. Kvitujem aj oneman show vo väčšej časti stopáže, za sprievodu rozhlasového vysielania a pohranie sa s emóciami diváka voči hlavnej postave.

• 24.6.2017  23:49

Perfektný námet, ktorý prelína súčasný svet biznisu s miestom natoľko vzdialeným od súčasnosti, až ma divák pocit, že sa ocitol v inej dobe. Skvelé budovanie atmosféry a kladenie dôrazu na postavy a miesto, kde sa dej odohráva - veľmi príjemne sa to sklápa do mysteriózneho deja, čím nikdy nepohrdnem. Následne však nastáva problém, ktorým je rozuzlenie - zjednodušene - celé budovanie atmosféry, mysterična a vôbec všetkého, o čo sa tento snímok snažil "jde do kytek" a naberá to priam stupídne rozmery, čo celkový dojem rapídne narúša (a keď píšem rapídne, myslím RAPÍDNE!), čo ma mrzí, lebo potenciál bol naozaj skvelý, bohužiaľ záver v kontraste s predchádzajúcou stopážou pôsobí komicky.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14