paber778

okres Karviná

<< předchozí 1 2
    • 25.1.2019  13:27
    Složka 64 (2018)

Knihy o Oddělení Q považuji za jedny z nejvydařenějších severských krimi. Filmy za nimi bohužel pokulhávají, děj je osekaný a někdy jsem měla pocit, že se dívám na jiný příběh - zvlášť pak u Složky 64. Chápu - do dvou hodin se nedá narvat všechno, možná by seriál byl lepší.Takže mírné zklamání - tím spíš, že recenze byly skvělé. Ale aspoň, že ten Carl se svým neměnným nasr..ým výrazem nezklamal :-)

• 12.2.2017  14:33

Seveřanské komedie bývají většinou absurdní až černé. Tohle je výjimka. Skvělá oddechovka, krásná laponská příroda. A což teprve Ola, když sundal vousy - krásný chlap.....

• 16.11.2016  13:19

Celou dobu jsem měla pocit, že jsem to už někde viděla - a jak je vidno, nejsem tady jediná. "Stoletý stařík" mixnutý finským "Mrzoutem". Ale pěkné.

• 24.1.2016  13:22

Drsný film. Až neamericky pomalé záběry na úchvatnou přírodu.Leo je dokonalý - jako ostatně ve všech filmech. Takže toho Oscara už snad musí dostat. Půl bodu ovšem dávám dolů za opravdu nepovedenou digitální medvědici.

• 5.11.2015  10:27
    Obviněný (2005)

Zpočátku se zdálo, že to bude jeden z těch antikoncepčních filmů typu Hon či Musíme si promluvit o Kevinovi. Pořád si kladu otázku, proč Dánové točí takové depky, když žijí v tak úžasné zemi......

• 26.10.2015  10:17
    Marťan (2015)

No vida - jak kus igelitu a izolepy vyřeší všechny problémy:-). Moc pěkná pohádka o přežití. Matt Damon konečně vypadá k světu, dřív se na ten jeho dětský xicht nedalo koukat.

• 11.10.2015  15:40
    Hodinový manžel (2014)

Rozhodla jsem se zas jednou po dlouhé době dát šanci českému filmu a byla jsem po právu vytrestána. Už to asi nikdy neudělám. Takovou kravinu nelze hodnotit. Bože lidi - za co ty body dáváte???

• 8.2.2015  14:24

Nikdy bych nevěřila, že se budu dobrovolně dívat na ruský film. Ale od prvního momentu, kdy jsem omylem přepnula program, jsem nebyla schopna odlepit oči od obrazovky - nejen proto, že jsem posedlá arktickou krajinou. V podstatě se nic neděje, ale o to větší masakr se z toho vyvine. Je to jeden z filmů, na které nemůžete přestat myslet .....

• 7.12.2014  19:27
    Most (TV seriál) (2011)

Tak to je teda masakr...... Konečně někdo vymyslel ženský protipól Sheldonovi Cooperovi, mému nejoblíbenějšímu filmovému hrdinovi:-). Myslím, že právě tihle tzv. "postižení" lidé mají šanci zachránit svět, žádní pravdoláskaři a sluníčkaři. Záběry mého milovaného Öresundského mostu a jeho okolí jsou naprosto dokonalé, stejně, jako noční kodaňské exteriéry v "Zločinu". Nemohu se zbavit dojmu, že tyhle seriály vyrábí někdo proto, aby mi udělal radost :-) A ten úvodní song nemá chybu....

• 3.12.2013  13:43
    Lovci hlav (2011)

Kdybych neznala Nesbovu literární předlohu, asi bych se místy lehce ztrácela. Do sta minut natlačit tolik akce, to je téměř hollywoodský výkon. Kdo by to do těch Norů řekl?? Pozor - ve filmu je opravdu, ale opravdu velmi drasticky ublíženo zvířeti:-)

• 3.12.2013  13:25

I Angláni umí natočit výborné severské drama. Pro mě jeden z nejlepších filmů letošního roku. Hlavní představitelka je neuvěřitelně věrohodná, takový talent určitě nezapadne.

• 13.10.2013  20:45
    jOBS (2013)

Nemiluju zrovna životopisy - ale Jobse jsem prostě vidět musela (a to jsem uživatelka Microsoftu). A po návratu z kina žhavím googla a doplňuju si všeobecné vzdělání. Takoví lidé opravdu mění svět..... Ashton byl kupodivu skvělá volba - že by tu byl nový Leonardo di C.?

• 7.9.2013  22:19

Poté, co jsem tenhle film viděla v kině někdy v 90. letech, jsem dost dlouho zdaleka obcházela poklopy kanálů a dodnes nemám ráda, když mě někdo chytá za kotník:-). I po letech je to kupodivu působivá podívaná, hlavně proto, že exteriéry Amsterdamu v mnoha filmech neuvidíme

• 11.8.2013  11:36
    Cesta (2009)

Od Melancholie jsem nic tak depresivního a bezútěšného neviděla. Vizuální stránka je naprosto dokonalá a věrohodná, herecké výkony ohromující. A hlavně - žádné zbytečné kecy, žádné rychlé střihy a akce. Prostě lahůdka.

• 3.8.2013  15:34

Jedním slovem - krásné..... V posledních letech jsem naprosto znechucena americkými filmy - primitivními akčními slátaninami. O to víc si vychutnávám tyhle starosvětské lahůdky.

• 29.7.2013  10:48

Vzácný úkaz mezi desítkami amerických akčních sraček tohoto léta. Trochu mi to připomínalo Spielbergovu Barvu nachu.

• 21.6.2013  19:05

Ti psychiatři jsou ale svině.Je to sice jen film - ale v jedné z posledních scén mě zamrazilo - když Jud Law Emily popisoval, jak z ní pomocí prášků udělá zombie..... Jak jednoduché :-(

• 16.6.2013  20:30
    Hannibal (TV seriál) (2013)

Hannibal Lecter je můj nejoblíbenější úchylák :-). Ty vraždy jsou tak nápadité, to by ani Q.T. nevymyslel. A to tajemno kolem Wila Grahama je bonus navíc... Mads byl opravdu nejlepší volba, má neskutečné charisma a Hopkinse víc než úspěšně nahradil. Objevila jsem ho asi před rokem v Honu a od té doby ho ostře sleduju a mám pocit, že je to jeden z nejlepších současných (nejen) evropských herců (a jeho brácha Lars ho úspěšně dotahuje).

• 11.5.2013  20:06

Dvojky obvykle bývají slabší - ale opět mě to dostalo - i po několikáté se musím smát vydařeným skokům hlavní hrdinky na stromy či zoologa a oblbnuté hyeně:-). Takhle mají vypadat oddechovky.....

• 11.5.2013  19:59

Absolutně dokonalé - jeden z filmů, kde se fakt bez jakýchkoliv výhrad od srdce směju (a to nemám ráda Afriku a komedie.....)

• 26.4.2013  13:01
    Kruh (2002)

Miluju bát se u televize a horrory, které by se mohly stát. To sice není případ zrovna tohohle, ale jsem z něj nadšena tak, že si ho dávám opakovaně v ponuré večery (a ta holka lezoucí ze studny mě děsí pořád:-)) Je to jeden z nejlepších horrorů všech dob - a že jsem jich už viděla....

• 22.4.2013  09:14

Podle upoutávek jsem brala obsazení Jeremyho Ironse do role polského "juzka" (včetně nezbytného knírku) jako vtip roku:-)... Fakt je ten, že jsem se nemohla odtrhnout od obrazovky - série naprosto absurdních situací a scének jako z Pata a Mata.... Je ale pravda, že se od doby natočení zas až tak moc nezměnilo - v Anglii jsou i dneska davy polských gastarbeiterů, kteří se ani po letech nenaučí jazyk a jsou odkázáni pro styk s okolím na svého "nowaka"

• 22.4.2013  09:00

Jsem drobet na rozpacích - poněkud nesrozumitelný úvod pro diváky neznalé bratrských slovanských jazyků (u TV verze). Jinak pěkná, jen lehounce dobrodružná oddechovka na nedělní odpoledne. BTW, kdy nám ten Ed Harris tak charismaticky zestárnul??

• 20.4.2013  14:33
    Hluboko (2012)

Strašně jsem se na tenhle film těšila. Vůbec mi nevadí, že se z toho vyklubalo něco jako hraný dokument, možná právě naopak.Evropsky poklidně natočené drama.....Dovedu si představit, co by s tímhle v podstatě hollywoodským námětem udělali Amíci - viz Dokonalá bouře a podobné trháky.

• 22.3.2013  19:48

Úžasné, co dodat.... Klukům se to fakt povedlo, vůbec to nevypadá jako dokument, natož pak amatérský. Když si navíc uvědomím, že kousek odtud (Kvalvik beach) jsem předloni byla - o důvod víc se tam vrátit.... Nedivila bych se, kdyby se toto místo stalo kultovním, stejně jako pláž z "Pláže". V každém případě, takových úchvatných opuštěných míst jsou v Norsku stovky. Dokonalé pro introverty. Naštěstí se tam nevyskytují turisté "jadranského typu" a doufám, že to tak zůstane navždy.

• 2.3.2013  12:18
    Hitchcock (2012)

Jsem lehce v rozpacích - proč jen tahle životní epizoda - byť významná.To nestálo zato natočit celý životopis - Hitchcock by si ho určitě zasloužil a v tomto hvězdném obsazení by to bylo naprosto dokonalé.

• 16.2.2013  16:20

Vydařená švédská letní idylka.Takhle že vypadaly drogové gangy v 70.letech? Perníkový táta a dva zhulení magoři. No to mě podrž :-). Přistihla jsem se, že se celý film přiblble usmívám, což mi ostatně zůstalo i při následujícím FuckUp (dva filmy za sebou v rámci Severské filmové zimy.

• 12.2.2013  14:14

Definitivně jsem pochopila, co mě do té Skandinávie pořád táhne - ti lidi jsou ujetí takovým způsobem, který mě absolutně bere. Normálně nesnáším komedie, ale ty severské jsou tak absurdní, že nelze odolat, navíc spojení s dramatem.... Chudák Mads - skvěle ztvárnil pořekadlo"koho pánbíček miluje, toho křížkem navštěvuje". A ten vystřelený mozkový nádor - to je snad vtip roku:-). Jak už tady konstatuje Tsunami_X, čeští filmaři, učte se - tady si vystačili s jedním interiérem i exteriérem, 5 herci a ani chvíli to nebyla nuda - na rozdíl od filmů českých - zvlášť z poslední doby.

• 9.2.2013  15:04
    Vražda (TV seriál) (2007)

Už dlouho vyhledávám severská díla pro jejich "normálnost" a "evropskost" (existuje takové slovo?) - tenhle seriál mi proto nemohl uniknout. Po pěti dílech konstatuji - civilnější Twin Peaks (Sarah je sice sympatická, ale agent Cooper je jen jeden). Nádherná ponurost - stejně jako v T.P. nikdy nesvítí slunce. Skvělé záběry na Kodaň, konečně zase jednou jiné exteriéry než okoukaný N.Y., S.F., L.A...... P.S. Ty svetry jsou příšerné, vždyť ji musí strašně kousat:-)

• 9.2.2013  13:36

Jeden z nejdokonalejších filmů, které jsem kdy viděla a chci ho vidět znovu a znovu. Takhle silný příběh se málokdy vidí a navíc se skvělým hereckým obsazením. I když si to spousta lidí nemyslí, zatím většina Kingových knih byla skvěle zfilmována (Carrie, Osvícení, Pavučina snů,Nadaný žák,Zelená míle...)

<< předchozí 1 2