Aidina

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 8.2.2015  13:06
    Olga (2014)

Olga byla svá, měla svoje hodnoty, a těch se celý život držela.... "Před nikým se nerozbrečet a hlavně se nepodělat.." Neměla problém říct, co si skutečně myslí komukoliv. Přesně jak to vystihla scéna při setkání s Klasem. Položit mu nepříjemné otázky, dokázal asi jen málo kdo. Ona s tím problém neměla.

• 7.1.2015  09:05
    Jamie vaří super rychlovky (TV pořad) (2012)

Jako za 15 minut něco uvařit, co nejenže dobře vypadá, ale asi to i chutná, tak to je pořádná výzva. Mám tohoto chlapce ráda, je vtipný, vaření si očividně užívá, to jeho laškování s ingrediencemi, to nemá chybu.

• 7.1.2015  09:00
    Trampoty vodníka Jakoubka (TV film) (2005)

Tak tuto pohádku jsem ještě neviděla, režie Vít Olmer??, Tak snad tam nebude hrát paní režisérová Chytrová. Sotva skončí úvodní titulky, už tam je. Musí vždycky hrát v jeho filmech??? Taky nechápu obsazení Jirky Korna, toho jsem poznala jen podle hlasu – mluvit nosem jen tak někdo neumí. Pohádku jsem nedokoukala, uši mi trhaly hrozné dialogy: „Ty jsi po tátovi vodník! Aha, tak proto se mi děti smály, když pod mojí židličkou ve škole byla loužička…“

• 7.1.2015  08:57

Zcela právem patří tento film mezi nejlepší. Prostě filmová radost, která nabízí relativně jednoduchý, ale silný příběh, inspirován skutečnou událostí a dobré vtipné dialogy. …“Kdo se nehýbe, nemlsá…“ …“ Tak si oslintejte uši, pomodlit a jít spát!..“ Na 100% se povedlo i obsazení. Francois Cluzet coby těžce postižený milionář se šlechtickým původem, který svůj handycap zvládá z noblesou a pokorou. Jeho protihráčem je Omar Sy. Ten je neuvěřitelně přirozený, hraje tak lehce a přesvědčivě. Největší síla filmu je v kontrastu povah hlavních představitelů a prostředí. Philippe hledá někoho, kdo by ho nejen uzvedl, ale hlavně ho nelitoval. A tak tento „výběrový pohovor“ vyhrává dvoumetrový černoch Driss, který původně vůbec nechtěl žádnou práci, stačí mu jen razítko, aby dostal podporu. Místo toho dostane nabídku na jeden měsíc práce. A tak začíná jejich společné soužití. Vtipné a odlehčené momenty (scény jako návštěva opery, let soukromým letadlem, paragliding, nebo stříhání vousů) se střídají s dramatickými a smutnými situacemi, že si člověk uvědomí, jaký je to dar, sám ráno vstát z postele a jít na toaletu.

• 6.1.2015  13:38
    Americké dopisy (TV film) (2015)

Byla jsem na tento film velmi zvědavá, ALE děsila jsem se tak trochu, že když to točí Brabec, že to bude stát za prd. A stálo se. Jeho filmy jsou nekonečně vleklé, nudné a prázdné. Je to škoda, formát jakým Dvořák bezesporu byl, by si zasloužil daleko více, než jen ono sledování vláčků... Jeho Largo je neskutečně nádherné, ale tady bylo jen jakousi smutnou záplatou u nezajímavých, místy i trapných scén. Celkově se dalo dívat jen na Dvořáka a Dvořákovou - v podání herců Čermáka a Špalkovou.

• 3.1.2015  14:05

..."Lucifer: Chceš perly - dám ti perly. Apolena: ,,Ty hoď radši sviním! Lucifer: ,,Tak tolik jich teda zase nemám!..." Myslím, že to Lucifer v podání Csongora Kassaie dokonale vystihl. A peklo tady bylo hezké.

• 3.1.2015  13:53
    Já, robot (2004)

Efektní film, obohacený vtipnými hláškami WillaSmitha: ..."Promiňte. Mám alergii na sračky..." Promiň, já vím, že jsi osamělá, ale tenhle vztah by nefungoval. Ty jsi kočka a já černej. Nechci zas bejt nešťastnej...." No tak doufejme, že za těch 20 let, co nám chybí do roku 2035, tady bude taky nějaký vědec, co nás bude varovat před zákeřností domácích robotů a nějaký paranoidní policista, co bude mít alespoň jednu ruku ze speciální slitiny, aby nás zachránil. A ještě takový dovětek - ať proboha robotí zákony nepíší Češi, legislativa nám nikdy moc nešla. A kdoví jak by si to vyložily pozitronové mozky.

• 3.1.2015  13:27
    Strach má velké oči (TV film) (1980)

... Polévka se píše s F nebo P?... F je hezčí...". Mám tuto pohádku velmi ráda, pro její humor, krásné písničky, úžasné obsazení. A těch polévek, které jsem neměla šanci ochutnat...račí, chřestová, želvý. Jako dítko školou povinné, jsem položila nevinný dotaz naší školní kuchařce, zda by taky neudělala třeba račí polévku. A tato žena, která svůj všechen humor vydala do jídel, co nám vařila, se na mě podívala pohledem, který by jí nejdrsnější gangstér mohl závidět a celá rudá jako rak, na mne zaječela, že nemám být drzá.

• 1.1.2015  14:04
    Tootsie (1982)

..." Já se pekla nebojím, bojím se nezaměstnanosti...." Michael Dorsey je dobrý herec, ale protože je velmi často svůj a neústupný, o roli příliš často nezavadí. A tak dostane šílený nápad – když ho nechtějí jako muže, stává se Dorothy Michaels. Ženou, která si nenechá nic líbit a díky tomu dostane svou roli v televizním seriálu. Právě její razantní přístup, jakým řeší vše kolem sebe, zajistí, že má seriál obrovskou sledovanost. A i přesto, že to není na první pohled krásná žena, má mimořádné kouzlo osobnosti a charisma, a tak se stává "miláčkem" okolí. A to dokonale umí Dustin Hoffman. Jen málokdo zvládne zahrát opačné pohlaví, jako se to Dustinovi povedlo. Taky bych nechtěla zapomenout na příjemný dabing Václava Postráneckého, asi si to taky musel užít…

• 1.1.2015  13:38
    Barrandovský Silvestr 2014 (TV pořad) (2014)

Existují chvíle, kdyby mi vůbec nevadil výpadek elektrické energie. A nebo totální výpadek televizního signálu. Jako třeba 31. prosince. I za minulého režimu dokázali svěřit televizní zábavu na Silvestra tomu nejlepšímu, panu Menšíkovi. A on nasadil hodně vysokou laťku. Ne, opravdu si nemyslím, že po 25 letech, je nejlepší ze všech Brožová. Tady prostě něco nesedí!

• 30.12.2014  17:27

..."Ta pizza po nás jde..." Taková malá provokace? Z nebe padá jídlo, hamburgový déšť, palačinky, koblížky, jahody, lidožravá kuřata, zabijácká kukuřice a to vše v nadživotní velikosti. Tak jestli to promítali v Africe a v jiných zemích, kde jedinou jistotou je hlad, pak už chápu, proč si myslí, že je v Americe blaze:-)) A fakt jsou lidé s nějakou potravinovou alergii přitažlivější??

• 30.12.2014  14:47
    Monte Carlo (2011)

Nejprve si všichni užívají v Montu Carlu, luxusní hotel, nákupy, večírky, jachty, polo, aby se pak všichni (ti, co tam dosud nebyli, tak na poslední chvíli stačili dorazit) sešli na charitě a udělali báječnou věc. Vybrali peníze pro chudé děti z Evropy. No ale že volba padla na Rumunsko a ne na Afriku, nebo Indii? Opravdu light břečka.

• 30.12.2014  14:33
    Fantom opery (divadelní záznam) (2011)

Prostě kdo umí, ten umí. Děkuji pane Webbere, že jste si splnil svůj dávný sen. Svět je díky Vám bohatší o nádhernou, nadpozemsky čistou hudbu.

• 29.12.2014  11:22

Čeho je moc, toho je příliš. Stará pravda, že všeho moc škodí, platí i pro tvůrce třetího Shreka. Trojka se moc nepovedla. Nestravitelná zápletka a vtipy mimo mísu. Jedině snad kocourova hláška, když se prohlížel v zrcadle a viděl svoje tělo, jako z obrazů P.P. Rubense: " Je možné, že si zahálka vybrala svoji daň??". Kocoure, ano je to možné!

• 29.12.2014  11:08

Tak za prvé, pořádnou chůvu, co to umí s holí, by potřebovalo asi hodně dětí. Něco by pochopily hned, něco později. Za druhé, Emma Thompson jako chůva byla skvělá. Jenom nechápu, ty prasečí akvabely. Bylo to nutné?

• 27.12.2014  15:58

Jako u nás doma, dvě konkureční firmy na jednom písečku. Jenom ještě neumím stát v jehličkách na hraně křesla a bez vypadnutí z okna pověsit závěsy a záclony. Film měl příjemné tempo, sem tam vtípek, výrazná hudba - Mondo Bongo mi zní i teď v hlavě.

• 27.12.2014  15:46

Za to, že jsem to vydržela do konce mi patří hvězdička. Příšerná ukázka toho, jak taky muže vypadat kombinace King - Freemann - horor - sci fi. Naštěstí Morgan Freemann se tam jen tak mihne, a vše jen pozoruje ze svého vrtulníku, jen v závěrečné fázi nechá promluvit kulomet. A teď až půjdu na toaletu a sednu si na tu bílou sanitární keramiku zn. Jita budu přemýšlet, kde je asi pán Šedý.

• 27.12.2014  15:30

Jsem ráda za česko-slovenskou pohádku, které velmi pomohly nádherné exteriéry a bohatá výprava. Ještě, že se to stává jednou za tisíc let, že se narodí někdo stejný jako vy. Stávat se to častěji, tak nevím, nevím:-)). Hezká představa, že vlastně vládli dva a nikomu to nevadilo, nehádali se, holky spolu taky dobře vycházely, děcka asi všem říkaly stejně, no prostě ideální soužití. Taková pohádka.

• 27.12.2014  15:12

Jenom nechápu, proč Nálepkovou přezpívala Janků...tak to mohla hrát a zpívat rovnou jen jedna z nich. Obě dvě jsou zpěvačky a hrají asi taky tak stejně:-)). Ale ty maxiklouboky, co měli na hlavách, to klobouk dolů...

• 26.12.2014  13:08
    Kouzla králů (TV film) (2008)

A prý, že: "Co je mokré - nehoří...." No při troše dobré vůle a po zhlédnutí tohoto díla by to šlo.

• 26.12.2014  12:54
    Princezna a písař (TV film) (2014)

Taková skákací pohádka, pořád se někam skákalo... a v tom byl Lexa dobrý. Sice Amálka je blbé jméno pro princeznu, ale díky té hookovské paruce se k žirafě Amálce začínala tak trochu podobat. Čert vem paruky a vezmi sebou i scénáristu, za to jak to odfláknul.

• 26.12.2014  12:05
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

3,5* První * je za inovativní přístup a originalitu. Naprosto netradiční pohádka, která bude dlouho vyčnívat v rybníku se stojatou vodou klasických pohádek. Druhá * je za odvahu ČT zadat pohádku Prušinovskému a Kolečkovi. Ne všechny pohádky musí být jenom pro děti. Třetí * je pro Marka Taclíka a jeho rybodlaka a prasodlaka. Jenom doufám, že si svojí masku a roli užíval, jako já pohled na něho:-)) A polovina hvězdička patří starým dobrým XP. Ať je jim křemíkové nebe lehké.

• 15.12.2014  17:07

Asi možná nejslabší díl s Herculem Poirotem.

• 15.12.2014  17:06
    U Haliny v kuchyni (TV pořad) (2014)

Že má Halina ráda jídlo, to mu věřím, že sama vaří už ne.

• 15.12.2014  17:04

Tento film mě bavil už jako dítě školou povinné. Jsem ráda, že tato knížka byla zfilmována a povedla se.

• 15.12.2014  17:02
    Osmy (TV film) (2014)

Hodně povedená retro komedie. Výborné obsazení. Dostala mne scéna, kdy se Trojan vrací zpět do práce ve vypůjčeném jaguáru a potká se s ředitelem OPBH (Krobot), který si to míří k nějakému starému žigulíkovi. ..." Ne to je ženy, já mám volvo..."

• 28.9.2014  11:59
    Možná přijde i charita 2014 (TV pořad) (2014)

Alles Gute - Jan Hus v Kostnici, tak to se povedlo, sklepácký humor mne baví.

• 15.9.2014  16:02

Nemohu jinak. ABBA je ABBA. I když Ashley Wallace vypadal jako úchylák z nějakého hodně špatného bulvárního plátku. Žádný scénař, nic, jenom ty skvělé písničky.

• 15.9.2014  15:58

Dominik Born a Eva Glazerová. Skvělá dvojka.

• 15.9.2014  15:55
    Život a doba soudce A. K. (TV seriál) (2014)

Vždycky jsem přemýšlela, co si asi tak soudci musí myslet, když se dívají na dvě rozhádané strany... Komentáře Davida Švehlíka jsou vtipné a k věci, občas přesně popíše daný stav, který pak ale elegantně obalí do nějakého toho paragrafu a zákona. ...Je toto vůbec možné pane soudce?.. Tak to si piš, že ano, tady má lež svůj domov..."

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16