Jak básníci přicházejí o iluze (1984)

Velmi dobrý humor a herecké obsazení. A co hláška to perla. Ovšem Zdeněk Svěrák, jako profesor katedry Duševní hygieny, tak to je cimmrmanština jak vyšitá, to nemá chybu: „Při studiu pramenů jsme na naší katedře Duševní hygieny objevili i studii Alexandra Bronschteina a řekněme rovnou, že posunula náš výzkum o notný kus dopředu. Máme před sebou původní schéma Leffingwellova psacího stolu, ovšem už s modifikaci dle Bronschteina. Na první pohled je zřejmé, že máme co dělat s pozoruhodně objevnou prací. Bronschtein redukoval redundantní počet učebnic ze tří hromádek na dvě, A1 a A5. A proč prosím pěkně? No? No protože si uvolnil bé jedničku. Ale to není všechno, přátelé. Bronschteinův přínos spočívá především v tom, že přesunul poznámkový blok z dominantního sektoru A2 do ergonomicky mnohem výhodnější polohy v sektoru B5. Sektory B1, B2, B3 a B4 zůstaly prázdné, zde Bronschteinovy pokusy přerušila válka…“

Studujeme za školou (1939)

Takové věčné téma – rozdíly mezi teoretickým vyučováním ve škole a skutečnou praxí. Nejlépe to asi vystihl Johann Wolfgang Goethe, když řekl : "Šedá je teorie, zelený je strom života".

Svědectví mrtvých očí (1971)

Kriminalista v důchodu, kterému očividně chybí jeho bývalá práce. Pracovat na kriminálce 25 let, tak asi taky vidím v každém něco podezřelého. A což teprve, když mi není moc sympatický, jako v tomto případě. Tak trpělivě sbírá důkazy proti manželovi své milované neteře. Má výhodu, že mu bývalí kolegové z kriminálky pomáhají a tak sledování může začít. A i když si profesor Horáček (Jiří Adamíra) dává velký pozor – mění si auto, jezdí na cizí chatu, tak se na jeho mimomanželský poměr přijde. Manželka Hedvika (výborná Slávka Budínová), je natolik zhrzena, že mu nechce přistoupit na rozvod. Horáček je ale zamilovaný do mladinké Daniely (Danuše Klichová), která s ním navíc čeká dítě, tak naplánuje vraždu své ženy. A téměř by mu to vyšlo, nebýt strýčka Gaudla (Vladimír Šmeral).

Hranaři (2011) odpad!

Hm, tak poprvé jsem se těšila na reklamy. A to není normální. Stejně jsem to nakonec vzdala. Nejcivilnější projev měl Tříska, kterému scénář nedovolil říct ani slovo. Asi věděl proč:-))

Trhák (1980)

Trhák je velmi originální film, plný neskutečných hlášek: Eliška: Ne, Pavle. Nemohu. Lenský: Já vím, vám vadí, že jsem uzenář... a řezník. Eliška: To by v manželství nevadilo, spíše naopak. Ale vy, Pavle, nejste muž, který by mohl být ženě oporou. Lenský: Ale proč? Proč? Eliška: Člověk, který se bojí Sněhurky a sedmi trpaslíků... Lenský: Tak Sněhurky se nebojím! Nezapomenutelný je také Petr Čapek v roli produkčního, trhající ho si košile: „Copak, copak pan produkční si zase trhá popelín?“ A celý film podkreslují písničky se stejně originálními texty: „Svět je plný smyslníků…“ „Nech brouka žít..“ Souhlasím s poslední větou filmu: "Stejně jsme my Češi šikovný národ"

96 hodin (2008)

Liam Nelson je opravdu dobrý táta a pro svoji 17letou dceru by udělal cokoliv. Klidně zboří Eiffelofku, když bude třeba. A nezastaví ho ani albánská mafie. Napětí je na každém milimetrů filmu. Bývalý americký agent Bryan se s tím moc nemazlí a občas rychleji střílí než se ptá. Jeho postava hodně naštvaného otce, který jde nekompromisně po stopách gangsterů, je neuvěřitelně věrohodná. Tak s ním by se to cestovalo jedna radost, každý problém by vyřešil bez zbytečných průtahů a vysvětlování.

Kellyho hrdinové (1970)

…“Tady nikdo neví, kde je německé území a kde je to naše…“ Válečný film o honbě za zlatem – jde o 16 milionů dolarů ve zlatých prutech. Skvělé obsazený film s hvězdy jako je Eastwood, Salavas, Sutherland a k tomu ještě geniální dabing s Moravcem, Pavlatou, Sejkem.

Dokonalý podraz (2008) (seriál)

Ten umí to a ten zas tohle. A všichni dohromady udělají moc. Až na to, že se zde nejedná o tesaře, klempíře, zedníka a služku… tady jde o úplně jiné dovednosti. Umí krást, umí bojovat, umí podvádět, umí to s počítači a vede je bývalý pojišťovací agent. A když se zaměří na nějakého hajzlíka, tak mu dají vždycky dokonalou lekci. Svižný a vtipný seriál, kde každý je zajímavý originál, ale Parkerová je prostě neuvěřitelná.

Nadměrné maličkosti - Vše pro syna (2004) (epizoda)

Brilantní výkon Václava Postráneckého a Taťjany Medvecké. No není nad mejdan s vlastními rodiči. Nejlepší povídka z celého cyklu.

Oběti - Hadí tanec (2005) (epizoda)

Alois Švehlík v roli despoty. Tak tyto role mu opravdu sedí. Je v nich velmi přesvědčivý, až mám husí kůži. Myslím, že je dost takových to nevyrovnaných párů a trpí tím pak všichni.