Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Dobrodružný
  • Horor

Biografie (5)

Martin Kubíček (účinkující / herec / režisér)

23.03.2014

Martin Kubíček, známý spíše pod pseudonymem Metrix, se narodil 27. května 1991 v Brně, celý život ale prožil v obci Hroznová Lhota v okrese Hodonín. Vstoupil ve všeobecnou známost díky svým rapovým videím na YouTube, která vyvolala vesměs negativní reakce, ale stal se také žádaným hostem v hudebních klubech po celém Česku… (více)

Ladislav Meliško (herec)

23.03.2014

Ladislav Meliško se narodil 2. ledna 1952. Byl jednou z nejznámějších tváří slovenského internetu. Proslavily jej zejména zvukové nahrávky, které kolem roku 2007 pořídili jeho sousedé přes stoupačky v jejich prievidzském domě.Meliško, obvykle posilněn alkoholem, na těchto záznamech agresivním způsobem komentuje dění a lidi ve… (více)

Tommy Wiseau (herec / režisér / scenárista)

24.02.2014

Sluneční brýle za všech okolností. Dva opasky. Dlouhé černé vlasy. Šílený přízvuk. Podezření fanoušků, že se jedná o mimozemšťana. Záliba v upírech. To je Tommy Wiseau. Jméno, které po roce 2003 otřáslo americkou kinematografií. Osoba, která uvedla v úžas tisíce mladých diváků a znovu definovala pojem "kultovní film" jako dílo,… (více)

Greg Sestero (herec / spisovatel / scenárista)

24.11.2013

Greg Sestero se narodil 15. července 1978 ve Walnut Creek v Kalifornii. Hovoří plynně anglicky a francouzsky. Jeho matka, původem Francouzka se sicilskými kořeny, chtěla, aby se stal operním zpěvákem. V jeho herecké kariéře jej příliš nepodporovala a celá léta se k ní stavěla skepticky. "'Chci být hercem' znělo mé matce jako … (více)

Vangelis (skladatel / herec / účinkující)

24.01.2011

Evangelos Odysseas Papathanassiou se narodil 29. března 1943 nedaleko města Volos v Řecku. Odmalička rád hrál na klavír a improvizoval. Profesionální hudební vedení však odmítl; později uvedl, že výuku hudby považuje za omezující. V šedesátých letech byl klávesistou školní skupiny The Forminx a když se na konci dekády ocitl v… (více)

Reklama

Reklama

Reklama