L_O_U_S

homepage
Skype: Subkontrabasklarinet

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42
    • 2.1.2019  16:00

No, z toho, co bylo k vidění na Vánoce, je to asi opravdu to lepší. Nápad s ukrytým královstvím a slepým hrdinou nebyl špatný, ale tak nějak postrádám důvod pustit si to znovu. (1 262.)

• 2.1.2019  15:51
    Tři životy (TV film) (2007)

Pro mě docela zapomenutelná pohádka. Chápu, že žánr vyžaduje jasně rozlišené dobro a zlo, ale to je vážně nutné, aby záporáci byli schematicky zlí ve všech ohledech? Zajímala by mě hlubší motivace postavy Jiřího Dvořáka, nota bene když takhle zkažený jedinec by se asi sotva spokojil s důstojnickým flekem a proměňováním hodných děvčat v egoistky. (1 261.)

• 25.12.2018  09:33

Nemá cenu lámat to přes koleno. Pokud nejsem na tyhle pohádky naučený z dětství, už v nich to kouzlo po třicítce nenajdu. Jako pro fandu youtubového kanálu CaryMaryFuck je ale pro mě osvěžující vidět prince Okenu zamlada. (1 260.)

• 25.12.2018  09:28
    Kouzelník Žito (TV film) (2018)

Neviděl bych to tak černě, ale žádná sláva to opravdu nebyla. (Ne)herectví hlavního hrdiny působí zvláštně. Umí Liška hrát i jiné postavy než drmolící břídily? (1 259.)

• 24.12.2018  11:11
    Zlatovláska (TV film) (1973)

Pohádky, na kterých jsem nevyrůstal, mě už nikdy nechytnou. Je ale zajímavé sledovat, jak se dobří králové nerozpakují rozdávat nesplnitelné úkoly, u kterých by si pacholek bez čítování ani neškrtl. (1 258.)

• 24.12.2018  10:47

Možná se na tom podepisuje, že jde jen o inscenaci Vrchlického, ale neoslovilo mě to. Guláš plný povykování a zmateného jednání postav (nebo jsem zase blbý já?). Ty dvě hvězdy jsou víceméně za Svobodovu hudbu. (1 257.)

• 10.12.2018  20:15
    Heroin (1970)

Američani mají Clinta Eastwooda, Francouzi zase Jeana Gabina. Ten sice nehláškuje, ale taky se s tím vůbec nesere. Filmu chyběla hustější atmosféra a chtělo by to přidat na naléhavosti. Místy se divák neubrání smíchu (čtení Henriho svědectví na policii). (1 256.)

• 5.12.2018  21:36

Trvalo mi několik let, než jsem (kvůli problémům s titulky) Ryanovu dceru vůbec dokoukal. Není to taková extratřída jako Lawrence z Arábie nebo Doktor Živago, které řadím k nejlepším filmům všech dob, ale je vidět, že David Lean neztratil styl ani koncem své kariéry. Z pětice Leanových posledních velkofilmů se jedná o zdaleka nejkomornější dílo. Jeho schopnost přenést diváka do starého Irska tak, že díky úžasné práci s výpravou a kamerou skoro až cítí vůni těch lilií za domem, je něčím ojedinělým. (1 255.)

• 5.12.2018  20:57
    Rédl (TV seriál) (2018)

Dobu rozpadu federace jsem prožil ve školce, přesto mě tak nějak čímsi stále nostalgicky přitahuje. Pamatuju si z ní mimo jiné pár dovolených v podnikovém rekreačním středisku a to, jak jsme se doma dívali na letáky s vyobrazením nových českých mincí. Je jasné, že když se objeví krimisérie odehrávající se v oné době a má pozitivní ohlasy, jdu do toho. Rédl nabízí depresivní pohled na časy, kdy odcházelo to staré a přicházelo nové. Odklidit bordel se ale na všech frontách nepodařilo a pozůstatky toho jsou citelné i dnes. (1 254.)

• 3.12.2018  18:04
    Medvěd (1988)

Koupil jsem si DVD, ale trvalo roky, než jsem je vložil do přehrávače. Celou tu dobu jsem neměl náladu na doják o hodných zvířatech a zlých lovcích. Naštěstí se tenhle film nedrží schematických linek a postavy nejsou ploché. Jenže jak píše i J*A*S*M, nezaujalo mě to tolik, abych měl potřebu si to pustit znovu. Navíc budu mít tenhle film už navždy spojený s jednou humornou povídkou, kterou jsem kdysi dávno poslouchal v audioverzi (ano, jde o jeden z deníků dospívající dívky). (1 253.)

• 1.12.2018  17:12
    Čerte, tady straší! (TV film) (1998)

Přišlo mi to celé takové neuhlazené a narychlo splácané. Mám ale rád, když má pohádka nadhled. Tahle ho má. (1 252.)

• 29.11.2018  21:17

Nezajímavá detektivka s nevhodně obsazeným Miroslavem Horníčkem, který se tím svým dobráctvím a pohodou do role detektiva vůbec nehodí. Sledováno jedním okem. (1 251.)

• 29.11.2018  21:13

Pořád si úplně nejsem jistý, jestli se mi to opravdu líbilo. Jestli Ryan Gosling umí nasadit i jiný výraz než „nenechávám na sobě nic znát“. A už zase jsem měl bordel ve vedlejších postavách. Technicky to samozřejmě stojí za to, starty raket bývají obecně tím nejlepším z vesmírných bijáků. Velký dík, že se to natočilo. (1  250.)

• 6.11.2018  21:09
    Vaginator: Dawn of the Bitches (amatérský film) (2017)

Naprostá ulítlost z dílny dvou magorů, kterým úchylárny nejsou cizí. Je fajn znovu slyšet hlasy, které mě dodnes baví u předabovaného Harryho Pottera. Klobouk dolů před Pavlem Soukupem, že se do něčeho takového nechal uvrtat. (1 249.)

• 29.10.2018  22:23
    Učitelka (2016)

Hřebejkův film, který je vším jiným než hřebejkovinou. Srovnání s klasickým konverzačním dramatem Dvanáct rozhněvaných mužů vůbec není mimo. Pokud ekonomický systém nedokáže naplnit materiální potřeby lidí, rozvine se šedá ekonomika vzájemného prokazování služeb. Československý socialismus takovým systémem byl a tahle úča toho využila do mrtě. (1 248.)

• 2.9.2018  11:28
    Edith Piaf (2007)

Dobře zahraná mozaika momentů ze života Edith Piaf, která mě ale nezaujala tolik, abych hodnotil výše. (1 247.)

• 2.9.2018  11:20
    Dubček (2018)

Snímek se více soustředí na postavu Dubčeka, ale vyznívá pořád víceméně jen jako dvojče jedné z epizod Českého století. (1 246.)

• 11.8.2018  18:01

Pro večer s kamarády a alkoholem film jako dělaný. Tvůrci se ani nesnažili o nic víc, prostě dali divákům to, co na tomhle žánru mají tak rádi – směšné efekty, zábavná úmrtí, nelogický scénář a tupou blondýnu. (1 245.)

• 1.8.2018  12:31

Po hooodně dlouhé době jsme vyrazili do kina na český film. Zpočátku jsem byl trochu v  rozpacích, ale nakonec se mi to líbilo. Slovenky v českých filmech jsou hrozné klišé, ale za angažování Judit Bárdos tvůrcům tentokrát odpouštím. Prostředí horské chaty je navíc taky hodně sympatické. Nejsem si ale úplně jistý, co jsme si z tohohle měli odnést. Vidět v tom sondu do rozhádané rodiny nebo metaforu konce nostalgie a starých časů je dost povrchní. Na složitější rozbory jsou tu jiní. (1 244.)

• 19.6.2018  11:37

Předně musím vyseknout poklonu. Ne filmařům, ale postavám. Loňské prázdniny jsem strávil vyvážením písku ze základů domu, takže vím, co to sypání cestiček až do města muselo asi obnášet. A teď k  filmu jako takovému. No, nadávám na to u všech hororů a nadávat budu i tady. Tiché místo místo svým námětem přímo vybízí k laciným lekačkám a asi nikoho nepřekvapí, že tvůrci v tomhle ohledu „nezklamali“. Opravdu jsou ty falešné poplachy s vjezdy postav do záběru, mývaly nebo rukou na skle à la Titanic nutné? To vážně nedokáží filmaři prostě budovat napětí jen tichem? Kdyby se zajímavý námět spojil s nezajetými postupy, mohl by tohle opravdu být zatraceně dobrý film, jenže k naplnění došlo jen z půlky. Scéna s porodem je v daném kontextu vrcholem filmu, jenže když se konec začne ubírat směrem survivalové naháněčky, invencí to moc nečpí. (1 243.)

• 5.5.2018  19:14
    AronChupa - I'm an Albatraoz (hudební videoklip) (2014)

Nemůžu si pomoct, ale líbí se mi to. U současné taneční produkce se mi to nestává často. (1 242.)

• 5.5.2018  10:15

Vypadá to, že tahle série pro mě pomalu končí. Ukázalo se, že předaleká galaxie bude vždycky a jenom o proměnách dobrých v padouchy a naopak, o impériu a povstalcích a o nevydařených synech. Na to úplně stačí tři filmy, není třeba z toho ždímat filmový vesmír. Fanboyové budou nesouhlasit, ale co čekat od lidí, kteří si z toho udělali náboženství. Jestli se něco dá přiznat Lucasově prequelové trilogii, tak to, že se to aspoň pokusil natočit jinak. Sice blbě, ale jinak. Abrams a Johnson jen recyklují to, co kdysi dávno napsal někdo jiný. Tehdy to ale bylo originální a nepotřebovalo to diverzitu za každou cenu. Vidím to tak, že se podívám na devátou epizodu, a pak tohle celé pustím k ledu. Spin-offy a další trilogii už neuvidím. Možná svým dětem někdy pustím původní trilogii a s hořkým úsměvem si řeknu, jak marvelizace a Disney zabili Star Wars. (1 241.)

• 3.5.2018  12:33

„Srdečně vás vítáme, haťapaťa…“ Film, který prostě musí pobavit. Francouzi ještě pořád točí vtipné komedie. Téhle prospívá, že i když zpracovává myšlenku tolerance, nesnaží se jít v kolejích nějaké nucené korektnosti. Zároveň divák s aspoň nějakým kulturně-historickým povědomím ocení i ten kontext francouzského levicového aktivismu a intelektuální sféry. A musí se trpce pousmát tomu, jak si i my dobroserové raději zamkneme šperky, zatímco jsme den přetím dělali lidem kázání o rasových předsudcích. No a taky body nahoru za Rumunsko. Pro to mám slabost. (1 240.)

• 16.4.2018  09:56

Film střídá slabé a silné momenty. Ty silnější se vyskytují až ke konci, kdy jsem měl pocit, jako by adaptaci Vermesovy knihy točil David Lynch. (1 239.)

• 8.4.2018  20:12

Mám rád satiru, černý humor a komedie, u kterých se člověk zasměje narážkám na něco, o čem má aspoň nějaké povědomí. (1 238.)

• 27.3.2018  23:17

Díval jsem se vlastně jen díky upoutávce, ve které jsem zahlédl spolužáka z gymplu (týpek, se kterým si Sabina splete Tadeáše). Nevypadá to úplně zle, je to i vtipné a má to šmrnc, ale asi to byla poslední epizoda, kterou jsem sledoval záměrně. (1 237.)

• 27.3.2018  23:10

Před nějakým časem jsem si pustil Padesát odstínů šedi a litoval jsem. Po pár dnech jsem prubnul tuhle parodii. Zlaté časy americké parodie jsou už dávno pryč a nečekal jsem nic extra. Párkrát jsem se ale zasmál, hlavně u těch rasově-stereotypních vtípků. Navíc oceňuju zparodování filmu Whiplash. (1 236.)

• 24.3.2018  19:41
    Řezník - Otroci Konspirací (hudební videoklip) (2017)

Po nějaké době dávám Řezníkovi nadprůměrné hodnocení. Ta čtvrtá hvězda je víceméně za téma, které je mi docela blízké. (1 235.)

• 21.3.2018  10:11

Wiseauovo dílo Pokoj znám dobře a četl jsem i Sesterovu/Bissellovu knihu. Na tenhle Francův počin jsem byl celkem zvědavý. Je docela škoda, že se do natáčení montoval sám Wiseau. Chápu, že je mu James Franco zavázaný a určitě si ho i váží, ale tím se obrušuje možnost zachytit jeden z těch méně pěkných rysů jeho povahy. Teď víceméně jen papouškuju Red Letter Media, ale Tommy Wiseau v minulosti několikrát prokázal, že dokáže být i sebestředný, manipulativní hajzl. Franco si samozřejmě tohle nemohl dovolit zachytit, jinak by mu Wiseau značně zkomplikoval natáčení a zveřejnění The Disaster Artist. Místo toho sledujeme spíš příběh podivínského snílka, který občas uletí ve vztahu ke svému okolí, ale který si hlavně jde za svým snem. James Franco dokázal Tommyho manýry a přízvuk vystihnout opravdu skvěle, jenže si nejsem jistý, že to je to, o čem by to celé mělo být. Závěrečná srovnávačka scén z Francova filmu a z Pokoje působí víceméně zbytečně. OK, podařilo se vám to sehrát na chlup věrně originálu, ale co z toho? Možná je ještě příliš brzy na to, aby takový film vznikl, když kult kolem Tommyho Wiseau ještě neodezněl. (1 234.)

• 19.3.2018  23:03

Podobně jako Stmívání, i Padesát odstínů šedi jsem si pustil víceméně proto, abych nekritizoval něco, co jsem vlastně nikdy neviděl. Zatímco upírská anabáze Kristen Stewart mě spíš jen nudila, u tohohle jsem cítil až fyzickou bolest. Dvě hodiny strávené sledováním tohohle šloku mi nikdo nevrátí, přitom jsem mohl udělat něco pro zdraví, třeba čichat ředidlo. Nenašel jsem nic, za co bych udělil hvězdičku. Ústřední dvojce je nevěrohodná a nesympatická. Na Dakotě Johnson coby Aně Steelové není nic, co by ji pro mě činilo atraktivní. Mám rád ženy, na kterých je něco zvláštního, ať už po fyzické či mentální stránce, ale v případě téhle šedé a naprosto průměrné myši nic takového neexistuje a nezachrání ji ani láska k viktoriánské próze. Děj působí dojmem, jako by scenáristka otrocky přepsala scény z knihy bez ohledu na to, jak moc blbé jsou. No a co, že třeba scéna s pročítáním smlouvy u stolu působí úplně dementně, prostě to tam musí být a hotovo. Ze všeho nejvíc je mi líto všech pánů, kteří se od svých protějšků nechali ukecat k návštěvě kina pod příslibem vášnivého večera. Snad jim to aspoň stálo (za to). (1 233.)

<< předchozí 1 2 3 4 11 22 32 42