Pidihajzlík (2006)

Jako rozptýlení do autobusu je tento počin ideální. (408., listopad 2008)

Mise (1986)

K tomuto filmu nemám výhrad, snad jen... Proboha, když už musí herci "hrát" na hudební nástroj, nechť se filmaři postarají o to, aby skutečně vypadali, že hrají, ne že pouze vlní prsty. Jinak je Misie zručně natočeným snímkem, při kterém citlivější duše určitě uroní nejednu slzu. Za zmínku stojí především Morriconeho hudba, zejména Gabrielův hoboj, nádherná to skladba s těžko zapamatovatelnou melodií, že je to tak snad i správně. "Nyní jsou vaši kněží mrtví a já jsem zůstal naživu. Ale ve skutečnosti jsem já ten mrtvý a oni ti živí. Neboť jako vždy, duše mrtvých budou žít v paměti živých." (407.)

VyVolení (2005) (pořad)

Reality show podobného charakteru jsou sice zvráceným, ale v případě VYVOLENÝCH i neskutečně zábavným fenoménem. Tu a tam jsem sledoval první řadu, další tři už prakticky vůbec. Ve vile se sešla neskutečná sebranka, která svými vzájemnými konflikty, pramenícími z odlišných charakterů a dlouhodobého pobytu na takovém místě, eskapádami a hláškami bavila republiku. Když se na scéně objevil arogantní Petr Zvěřina se svými monology, hrnuly se slzy smíchu do očí. "Já nejsem opravdu nějakej, vole, přizdisráč odněkad, vole, z Vidlákova, vole, já jsem Petr Zvěřina, vole, z Václaváku, vole, a to si tady musej ty lidi uvědomit. A jestli si to neuvědomujou, tak jim předvedu venku takovej kolotoč, že se z toho poserou a jejich děti se z toho taky poserou. A jestli voni si myslej, ty vole, že si za peníze koupěj nějakou vochranku, kravskou píču si koupěj vochranku, kravskou píču ti řikám." (406.)

Česko hledá SuperStar (2004) (pořad)

První řadu jsem sledoval, druhou méně, třetí prakticky vůbec. Z téhle soutěže vzešla spousta hvězd a hvězdiček, o kterých (jak tady zmiňuje Fingon) za pár měsíců už nikdo nevěděl. Kdo si vzpomene na Míšu Noskovou, Standu Dolínka, Veroniku Zaňkovou, Martina Ševčíka? Trochu je mi líto poroty, před kterou ostatní poroty z předkol (o kterých mnoho diváků vůbec nemá tušení) posílaly to nejlepší, ale zároveň je nutily sledovat a hrát divadlo v podobě sběře, ze které vzešla Hvězdná pěchota, aby se televizní diváci pobavili. Průměrní zpěváci se pak před porotu prakticky nedostali, protože nikoho nezajímají. Navíc někteří ze zmíněné Hvězdné pěchoty působí dojmem, že ze sebe přišli úmyslně dělat blbečky. Finálové večery se pak nesly v duchu řevu a hvízdání obecenstva, neustálého přerušování výroků poroty, někdy až komicky působící soudržnosti soutěžících a škodolibé radosti diváků z vypadávání soupeřů. I tak mě ale tohle všechno neodradilo od toho, abych tu a tam poslal hlas některé ze sympatických zpěvaček. (405.)

Nevěsta monstra (1955)

Ne tak hrozné jako PLÁN 9, ale i tady je podstatným nedostatkem režie. Nezaznamenal jsem nic jako rozjezd filmu nebo napětí. Bela Lugosi podává sympatický výkon a Tora Johnsona jako obřího sluhy vám bude chvílemi i líto, ovšem závěr s balvanem a pasivní chobotnicí sráží kvality tohoto podivného snímku, který by mohl stát s hlavou vztyčenou, nebýt Woodovy režie. (404.)

101 dalmatinů (1996)

Na tu dobu nikdy nezapomenu. Dalmatini na tričkách. Dalmatini na plakátech. Dalmatini i na dně konzervy trenčanských párků. Dalmatini a Spice Girls. Kdo měl doma živého dalmatina, byl největší borec. Nakonec mě i jeden dalmatin kousl. Dětem se tenhle film určitě bude líbit, ale já už vyrostl. (403.)

Bajka o hřebíku (2006)

Nejsem odborníkem na podobné filmy, ale tohle mi připomíná starou školu... Zajímavá kamera. (402.)

Sedm (1995)

Zajímavý a originální film. Špína, zkaženost, déšť, kazatelský Kevin Spacey a ambiciózní Brad Pitt. "Dobrý den, nejste vy ten masový vrah?" (401.)

Plán 9 (1959)

Vlastně ani nevím, jak tenhle spektákl ohodnotit... Těžko říct, jak bych jej vnímal, kdybych se na něj dopředu nedíval jako na údajně nejhorší film všech dob. Takhle jsem se zaměřoval jen na hledání chyb a přesvědčování sebe o tom, že to, co vidím, je opravdu otřesné. Spíš než odfláknutý mi PLAN 9 přišel naivní a překonaný. Dvojník Bely Lugosiho je opravdu úlet (původně jsem si při přehrávání ukázek myslel, že je dublérem postavy zavalité mrtvoly, čemuž by se s ohledem na kvality filmu vlastně asi nikdo ani nedivil), ale dialogy mi tak ultrašpatné nepřišly, přestože jsem film sledoval s nepříliš kvalitními titulky. Nechápu, co proti těm dialogům máte vy, kteří do nebes vynášíte PULP FICTION... ;-) "Plukovník Tom Edwards velící polním protitalířovým manévrům měl udělat největší rozhodnutí své kariéry. A on to rozhodnutí udělal! Plukovník Edwards dal znamení k palbě." (400.)

Zmeškaný hovor (2003)

Tak takhle si představuju děsivý horor. Příliš jsem od něj neočekával a má touha po mrazení v zádech byla nakonec naplněna měrou vrchovatou. Film se rozjíždí pomaleji, ale v druhé půlce se přistihnete při tom, jak se raději než na obrazovku díváte někam úplně jinam. Místy jsem se ztrácel v ději, kdy jsem nechápal, kdo komu vlastně volá, ale scény ve zrušené nemocnici těch pár nedostatků kompenzují. Teď asi nějakou dobu nebudu používat kukátko a pro jistotu si promažu telefonní seznam. (399.)