suts

okres Zlaté Moravce

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 21.9.2014  17:30

Mám taký pocit, že tento film sa vysmieva samotným Austrálčanom zato, že takúto nezmyselnú chujovinu, ako je jeho kniha, vôbec kupujú.

• 14.9.2014  22:01

Myslím si, že tento film je dokonalý v tom, že život týchto ľudí ukazuje veľmi presne. Môžete sa naň dívať s opovrhnutím a plieskať sa o čelo, čo je toto za generáciu a zaujať kritický postoj (to je ale obrovské plus snímky, že takto verne situáciu dokáže vykresliť), ale takisto si ten film dokážete užiť ako skvelú jazdu, ak s takýmto životným štýlom sympatizujete.

• 11.8.2014  23:16

film vo vlastnom svete s brutálne vlastnými pravidlami, často odkazujúci na Tarkovského tvorbu. Veľmi veľmi subjektívny, v ktorom som sa často kvôli jeho povahe strácal, tápal... ale vlastne preto čarovný a výnimočný.

• 2.7.2014  21:27

Páčil sa mi veľmi záver filmu s tým bábätkom, prišiel mi zvláštnym spôsobom dojemný a smutný...

• 2.7.2014  16:19
    Projekt X (2012)

Mať tak dobrého a schopného kamoša ako je Costa, zato by kopa ľudí vraždila.

• 26.4.2014  21:27
    Slovenský film 2012-2013 (TV pořad) (2014)

prvý film shitný, neprehľadný, nervovo na prasknutie zo strihu aj zo všetkého... ale Nad listami divákov za 5 hviezd jednoznačne: za pohodový pohľad divákov/ tak za Konečného myšlienky, film trefne vystihol to, o čom sám premýšľam, čo sa týka filmu... Pod zlatou palmou tentokrát zaujimavý pohľad tvorcov a zábavná forma.

• 18.4.2014  23:04
    Strašení (1963)

Sám doktor vraví, žeby sme nemali mať strach z vecí nepoznaných a potom ohrozí život Eleoanóry, v evidentnom "tranze" (minimálne v stave, na ktorý sa len ťažko hľadá vysvetlenie - teda "nepoznaná vec") trmácajúcej sa po labilnom poschodí, pričom vidno, že ju konkrétne to príliž neohrozuje - ale naopak ohrozuje oboch - v prípade, že sa nato labilné poschodie trepe aj on a že tento prípad nastal. Veď ten človek ani nevie čo hovorí a čomu verí, takže koniec koncov, aj tie jeho múdrosti na konci sa dajú chápať ako úplne bullshity nevyrovnaného človeka a vôbec všetko, čo vo filme povie - a pritom pôsobí ako racionálna postava nad vecou... Hardcore horor - horor, ktorý bol skutočne strašidelný aj po rokoch a napätie parádne stupňované tak, že ma prikovalo bez problémov k sedačke a horor, kde bolo skutočne len poskromne humoru, čo sa naozaj cení. Úchvatný bol aj záver, kde som duchov nevidel, ani nepočul, ale vedel som, že tam sú a vôbec to celé psychologické pozadie okolo Eleanor dávalo zmysel tomu, že práve ona je najväčšou obeťou naprirodzených praktík.

• 17.4.2014  22:09
    Leviathan (2012)

Vizuálno-zvuková záležitosť, ktorá musí byť na veľkom plátne zaujímavou skúsenosťou, ale na obrazovke maličkého notebooku nemá čo ponúknuť a rozhodne to neodporúčam.

• 17.4.2014  21:57

Strašne komplikované a vyčerpávajúce rozprávanie, ktoré by som snáď viac ocenil po viacerých pozretiach, ale ono komplikované rozprávanie ma jednoducho príliž vyčerpalo...

• 17.3.2014  20:30

Strašne ma otravuje ten vykradnutý Carpenterov brilantný nápad okolo Michaelovej nesmrteľnosti. Je to trápne. V prvom filme to pôsobilo brutálne zimomriavkovo. Neskutočne mrazivo a šokujúco, tu to šokojúce nie je. A vôbec celá ta vec okolo toho, ako ho obtĺkajú zo všetkých strán, stráca na intezite - každý úder, ktorý ten hajzel dostane, je vlastne úplne nepodstatný lebo v konečnom dôsledku mu to aj tak... neuškodí__Pomalý rozbeh, ale intezívny záver, posledná tretina je slušne nadupaná a vôbec nenudí. Prvé dve ukazujú len Laurininovho nezaujímavého syna a jej psychické rozpoloženie, z ktorého ťaží posledná tretina a síce to, čo je na filme najzaujímavejšie, Laurininu zúrivosť, sebavedomie a schopnosť postaviť sa Myearsovi face-to-face a nemilosrdne ho posielať k zemi... ale čo z toho, keď si nedajú pokoj s jedným z jeho top trademarkov a neustále ho recyklujú. Zostane zvláštna, horká, pachuť v ústach: pocit, že ten film ide proti sebe.

• 9.3.2014  21:57

Len taký malý, príjemný výlet starých, konšpiráciami ošľahaných pardálov.

• 4.3.2014  17:39
    Act Da Fool (2010)

Mix nádherného - zastreného vizuálu a voice overu vytvára intímnu a pôsobívú atmosféru.

• 4.3.2014  17:28
    Rebel (2011)

strelený vtip, v ktorom je James Franco súčasťou... no nechcem vyzradiť pointu :D

• 4.1.2014  21:57

Film sa takmer výhradne sústreďuje na neustále vykreslovanie/dokreslovanie/vyfarbovanie charakterov svojich postavičiek. Dialógy sú pokrútené rôznym zaujiímavým spôsobom, len aby vyzneli inak, ako sa vo filmoch bežne hovorí, ale v zásade brnkajú na civilnú, melo-dramatickú strunu, s ktorou sa je, na základe vykreslenej komplexnosti postáv , jednoduché stotožniť. Kurva, dúfam, že mi nejebe, ale snažím sa to podať normálne a zároveň úprimne, aby som nevypadal ako debil. V záberoch je veľa pohybu a akcie - sú náročnejšie na pozornosť- preto je aj tých 80 minút naozaj slušne vyčerpávajúcich. Podobné štýlu Wesa Andersona, akurát menej štylizované. V podstate, odštylizovaný Anderson. Ak by ste se pýtali, čo mi to pripomína, povedal by som: najmenej štylizovaného, alebo odštylizovaný film Wesa Andersona.

• 22.12.2013  13:56
    Sirène, La (1904)

Strhujúca, čarovná cesta od primitívneho kúzlenia na začiatku k veľkolepému, epickému finále.

• 20.12.2013  23:11

Fíha. Riadna pecka.

• 20.12.2013  22:40

Pokojný film. Scenár je veľmi prirodzený a postavy sa rozprávajú tak, ako by sa rozprávali aj v skutočnosti, ale treba sa naladiť na vzniknutú situáciu. A keďže Nick je aj veľmi vtipný človek, človek sa pobaví. Speje to tam, kde v podstate človek očakáva, že to dospeje, ale príjemným spôsobom. On je tak trochu "dobrodruh" : žije v prírode v záhrade a na trávniku pred domom, načo sa pozerá fakt fajn lebo aj počasie je stále letné, cez deň svieti iba Slnko a noc je rovnako pokojná, len je tma a nie svetlo. Will Ferrell je úžasný, charizmatický herec a opäť je výborný, ťahá to pozoruhodným spôsobom.

• 20.12.2013  20:48
    Nocturne (1998)

Depresívne videjko experimentálnej video filmárky Peggy Ahwesh je pochmúrne ako tmavý les alebo prasknuté čiernobiele oko. Pripomína Lynchove depresívne pičovinky ešte z jeho ranno-depresívno-hravej, čiernobielej éry. Rovnako sa podobá aj na rovnomenný film Larsa von Triera - pohráva sa s tmou a zvukmi či hlasmi, ktoré v tme počujeme. Obsahuje zástupy tieňov, takže každý, kto sa tieňov bojí, nech nechodí do lesa... alebo chodí, ale bude sa báť. bu bu. Nedokážem však vysvetliť, o čom film bol. Ale ochotne som sa výjavmi Peggy nechal viesť.

• 19.12.2013  13:38

"Čo je to?" "Môj kôň pane." "Myslel som, že je to tlstá myš."_ Davové scény úžasné, ale v tých komorných to škrípalo a ak aj k niečomu viedli, tak až priveľmi pomaly. Hoci záverečná mrazivá múdrosť ich predsalen prehbuje_Opäť raz film, v ktorom som si uvedomil, ake sú čísla dôležité ( banditov 30, zabili troch - už len 27 - zabili ďalšieho, 26 atď) a aká dôležitá je poctivá stratégia a plánovanie. A že krása je v detailoch . To je najzábavnejšia časť, postavená na jednoduchom precvičovaní si matematiky a odčítavaní živých banditov. Survival masaker, v ktorom sa režisér hrá s tým, akým spôsobom banditov zabije a ako nám to vyrozpráva. Takto som viacej stotožnený s pocitmi postáv v dedine a s tým, ako oni vnímajú aktuálnu situáciu, keď som si vedomý toho, koľko banditov ich tam vonku ešte čaká, akú eufóriu prežívaju pri zabití každého jedného nepriateľa a naopak aký prežívajú obrovský strach a neistotu, keď sa im nie všetko vydarí a sami umierajú. Dedinčania sú však tupé svine, ktorých životy mi boli ukradnuté. Narozdiel od samurajov, ktorí predstavovali tie skutočnejšie ľudské hodnoty - a bolo mi ľúto smrti každého z nich, čo je obrovské plus (Takže tie komorné scény predsalen k niečomu viedli, ale stále až priveľmi pomaly)_ Hoci je to čiernobiely film, prírodu je cítiť na každom kroku. Je nádherná.

• 17.12.2013  14:15

Choreografia viac roztomilá ako nepodarená ;)) ... zjedol by som ju.

• 15.12.2013  19:24

Dobre sa to sledovalo pretože takéto sociálne "dominá nepredvíteľných udalostí" sú univerzálne ideálny recept na tvorbu niečoho, čo sa dobre a pútavo sleduje. Postavy sú uveriteľné pretože sa chovajú ako normálni ľudia a divák sa s nimi ľahko stotožní. Ešte pred chvíľou sa mi to chcelo skritizovať pretože sa mi zdalo, že ženy z filmu vychádzajú oveľa horšie ako muži a že otcove najväčšie klamstvo v tom celom akosi "zaniklo" a zostalo nepotrestané, narozdiel od prúseru tej pani, ktorá potratila. Ale spätne si uvedomujem, že aj ono je súčasťou a prehlbuje celý ten nekonečný spor, ktorý pravdepodobne na konci ešte nevyvrcholil.

• 7.12.2013  16:28

Pekne natočené, ale s nezaujímavými a nudnými hlavnými postavami.

• 20.11.2013  21:10

Kvôli malému počtu podozrivých (osviežujúci je naopak veľký počet vyšetrujúcich) nie je ťažké uhádnuť vraha a ani jeho motiváciu, na druhej strane film túto psychologickú šablónu nerozvíja. Na psychológiu sa tu všeobecne hrá len veľmi symbolicky. Trefne sa však poukazuje na vidiecky primitivizmus - tí, ktorí zabili Maciaru a ktorí vraždu podporovali, sú rovnako brutálni a duševne retardovaní ako vrah.

• 16.11.2013  22:12

Odporúčam fanúšikom The Office.

• 16.11.2013  21:41

Úžasné dobrodružstvo. O tomto som ako sopliak sníval a v podstate stále snívam. Ellis z rozpadnutej rodiny sa trepe po lese a objavia tohto chlapíka, okolo ktorého si životom ranený chlapec vystavia mystérium dokonalého človeka... je skvelé keď Mud toto mystérium reálne naplňuje... je to krehké, úprimné a skurvene dojemné. Filmy ma už málokedy dokážu rozcitlivieť, ale toto to urobilo - bolo to dané práve skvelou, čistou Ellisovou dušou, ktorý sa s ničím príliž nesral a jednal tak ako cítil.

• 12.11.2013  22:02
    Klip (2012)

Nevidel som lepší film, ktorý by tak výstižne hovoril o nedostatku komunikácie...

• 23.10.2013  16:40
    Květina (1971)

Chlapec nájde v popraskanom betóne akúsi kvetinku a zasadí si ju. Zrní vážna hudba. Ale potom príde, nazvem to, "zásah zhora", ktorý moc ovplyvniť nemohol a radosť z úspešného pestovania už slušne vyrastenej kvetinky mu pokazí. Spracovaných tém na niečo takéto je kopa, napriek tomu je filmík, nato aby ma zaujal, dostatočne vizuálne nevšedný . Ak je to ozaj rok 71 a Lars mal cca 15, na takýto vek je to pekná práca. Šikovne sa pohral s oným "zásahom zhora", to ma skutočne pobavilo a potešilo.

• 23.10.2013  15:49
    A sor (2004)

Primrazil ma pocit, žeby som niečo také odrazu objavil. Fajn.

• 13.10.2013  13:25

Murata je maniakálny alfa samec par excellence a mnou prechádzala obrovská vlna vzrušenia keď sa niekomu takému neohrozenému vo filme niekto postavil. Syamoto väčšinu filmu mlčí a je len viac - menej pasívnym pozorovateľom diania, do ktorého sa vrhá, preto ma jeho správanie v poslednej štvrtine až tak neprekvapilo, ale prekvapovovalo ma, akým spôsobom postupovala dejová linka linka ako taká. Práve sila prekvapenia je najsilnejšou, najvplyvnejšou stránkou filmu, film sa nám pred očami neustále mení, ale nemení sa tak, aby to upadlo do akéhosi otravného "stereotypného menenia", ktoré nemá konca, hoci na konci sa už možno vyskytli určite známky prekombinovanosti.

• 13.10.2013  12:30
    Puce Moment (1949)

V zásade, čo je zlé na tom, chcieť dobre vypadať? A čo je do prdele v zásade také úžasné na "opičiť sa podľa Crowlyeho"?Trápny film, ktorý ukazuje prstom na niekoho iného, pohŕda ním, smeje sa mu, ale nepresvedčil ma, že sa do takej pozície má čo stavať.

<< předchozí 1 2