ngo.michal

ngo.michal

Thanh Long Ngo

Německo

12 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 4.2.2017
  Nina Li
  (herečka)

  Nina Li Chi je čínská herečka a manželkou známého čínské herce Jet Li (od roku 1999), se kterým mají společně dva potomky. V roce 1981 se odstěhovala do Hongkongu, kde pracovala v obchodě s nábytkem. Poté se rozhodla jet do USA za studiem, vystudovala ekonomii. Její filmová kariéra začala, když se stala v roce 1986 vítězkou… (více)

  • 19.4.2014
  Tony Bui
  (režisér)

  Tony Bui se narodil 14. září 1973 v Saigonu. Je to známý vietnamský režisér a producent žijící ve Spojených státech. Od dvou let žije v USA, kam se přestěhovala jeho rodina. Jeho otec provozoval videopůjčovnu, což ho vedlo k filmům. Rozhodl se studovat filmy na univerzitě Loyola Marymount v LA.

  Jeho debut byl úspěšný film… (více)

  • 8.4.2013
  Stephane Gauger
  (herec)

  Stephane Gauger je americko-vietnamský režisér, scénarsta, kameraman a herec. Narodil se v Saigonu, v jižním Vietnamu. Později odjel do Kalifornie, kde prožil své mládí. Vystudoval zde státní univerzitu v oboru divadelní hra a francouzské literatury. Jeho životním setkáním byla spolupráce s kameramanem  Matthewem Libatiquem… (více)

  • 8.4.2013
  Charlie Nguyen
  (režisér)

  Charlie Nguyen je vietnamsko-americký scénárista, producent, ale především režisér akčních filmů.Taktéž pracoval na sitcomech, dokumentech, televizních seriálech a na živé vystoupení koncertů. Je zakladatelem společnosti Cinema Pictures. K jeho prvním úspěchům patří  Hung Vuong the 18th/Thời Hùng Vương 18 z roku 1994, který… (více)