anetd1

Dánsko

3 body

<< předchozí 1 2 3
    • 6.4.2019  00:07

People think that I am stupid but.. I do crosswords, y’all. Půl hvězda za to, druhá půlka za Samuela L. Jacksona jako prodavače roku a jeho breakdown v oranžových kalhotách. Klasickej Netflix, nápad moc fajn, zpracování nudahrůza v jednorožčím vetešnictví.

• 18.3.2019  00:05

Jestli náš národ spojuje něco s dánským, tak je to právě humor. Buď je úplně dementní nebo naprosto dokonalej. Tenhle skvost dánské kinematografie je přesně ten druhej případ a měl by ho podle mě vidět každej fanda evropskýho filmu a černýho humoru. Vlastně jakýhokoliv humoru, té černoty tam ve výsledku zas tak není.

• 25.1.2019  18:12
    Plan Coeur (TV seriál) (2018)

francouzi umí

• 10.1.2019  22:47
    Paradise PD (TV seriál) (2018)

skvělá dekadentnost

• 10.1.2019  22:44

iluze svobodné volby plná frustrace

• 8.12.2018  11:52

nejsem fanda, takže jsem z kina odcházela těžce unimpressed, hvězdička dohromady za hezkej pohled na stvoření a Eddieho

• 8.12.2018  11:47

pořád bolestivej zážitek, ale už jsem si nechtěla tak moc vypíchnout oči, jak při prvním díle

• 8.12.2018  11:42

Za dokonalý obsazení českýho dabingu nemůžu jinak, skvělej bizárek.

• 8.12.2018  11:39

na netflix dobrý

• 8.12.2018  11:37
    Oni a Silvio (2018)

2,5 hodiny, proč??

• 12.11.2018  00:02

Živě z Prahy

• 3.11.2018  18:28
    Adam Sandler: 100% Fresh (TV pořad) (2018)

Sandler dokazuje, že je jeden z nejvtipnějších a nejlepších komiků naší doby, old news.

• 27.4.2018  00:56

Sentimentálně nemůžu hodnotit jinak. Neuvěřitelně smutný příběh nadaného člověka, který je trpký sledovat, když už jednou víme, jak končí.

• 15.4.2018  01:04
    6 Balloons (2018)

Některé scény se zdají zbytečně dramaticky dlouhé, ale v celku krásně reprezentují frustraci hlavní postavy. Tak trochu poetická sonda do jednoho dne ze zákulisí závislosti. Ráda bych použila anglický termín co-addiction, protože film přesně vykresluje složitou situaci člověka, který se ocitá v boji se závislostí, která není jeho a marně se ji snaží vyhrát pro druhého. Snímek možná nezasáhne každého, může se zdát se v něm vlastně nic moc neděje, já za sebe jako někdo, kdo se v podobném začarovaném kruhu osobně ocitl, můžu říct, že to je krásně emotivně podané a jsem ráda, že vedle snímků jako např. Trainspotting vznikl právě takovýto jednoduchý snímek.

• 4.4.2018  00:27
    Nová holka (TV seriál) (2011)

Tahle dysfunkční partička mi připomíná mé skvělé roky sdíleného bydlení s opačným pohlavním v trojnásobný přesile, a i přesto, že to není herecky úplná hitparáda, spousta momentů je zachycená naprosto geniálně, kolikrát až bolestivě autenticky, a je to skvělý.

• 1.4.2018  16:39

Při sledování jsem měla pocit, že všechny scény už jsem většinou někde viděla a určitě v lepším provedení. Nebavilo.

• 30.3.2018  23:46
    Game Over, Man! (2018)

už se těm filmům označených 'Netflix Original' jenom směju

• 30.3.2018  23:44
    Riverdale (TV seriál) (2017)

moje největší guilty pleasure

• 13.2.2018  01:32
    When We First Met (2018)

Nesympatické postavy křečovitě odehrávající zápletku, kterou jste schopni odhadnout během prvních pár minut. Další Netflix Original, který až bolel sledovat. Tentokrát to nebylo ani vtipně špatný, ale prostě jen špatný a nezvládla jsem to ani do poloviny.

• 24.1.2018  22:39

Pokaždé když to vypadá, že se postavy někam posouvají, se rychle ukáže, že nikdo z nich nemá ani trochu srovananý. To jim ale nebrání se tragikomicky snažit dál, prostě život žejo. Je pěkný pozorovat vývoj Gretchen a Jimmyho, když jsou od sebe, a jejich marný snahy se někam posunout, když se přitom no matter what k sobě akorát pořád vracejí. Cením nenucený náhled do dětství téměř všech postav a celkově celou tu rovinu seriálu toho, jak a proč jsou všichni tak fucked up.

• 10.12.2017  19:17
    A Christmas Prince (2017)

moje oči

• 1.11.2017  19:42

Filmů na podobné téma už tu bylo spousta, ale tenhle opravdu bavil a vtáhl.

• 26.10.2017  01:25
    Rita (TV seriál) (2012)

Náhled na typicky chladné dánské vztahy a život jedné single maminy-učitelky, schovávající se před vlastním vyhořením za svou prací a odsouvající své city kamsi do ústraní. Tvrdit typicky je troufalé stereotypizování, ale vliv kodaňských tvůrců je samozřejmě znát a trefné to je dost (však to byl předpokládám účel). Pokud vás nebude iritovat některá z hlavní postav, je to příjemná oddechová jednohubka pro všechny učně dánštiny.

• 17.10.2017  20:45
    (Ne)zadaní (2013)

Film neslibuje žádnou komplexitu nebo hloubku a již podle obsazení jde čekat děj, co se poveze na lehké vlně a nezanechá v divákovi ve finále vlastně vůbec nic. Jak to všechno dopadne zkušený divák vytuší již během prvního večera v baru a pak záleží jak sympatické mu budou postavy a jejich chování. Pro mě je Zac Efron a jeho herecká snaha utrpením a ostatní postavy to tu bohužel nijak úspěšně nedotahují. Rádoby šťastný konec, který je postavám křečovitě naservírován, jsem tak ve finále nikomu nevěřila a snad ani nepřála. Celé to zachraňuje snad jen Miles Teller.

• 6.10.2017  00:36

S čím dál víc temnějšíma epizodama mi víc a víc docházela slova až jsem zůstala totálně speechless a brainwashed. Tohle se řídilo pravidlem all or nothing a šlo rozhodně all in. Umím si představit, že pokud tuto creepárnu nebudete milovat, tak ji s největší pravděpodobností budete nesnášet. Dokonalá parodie na Sesame Street tvořící takovej malej horrorland zdařile zvrácí všechna témata jednotlivých epizod v prohnilý a zároveň geniální brainwash, upozorňující na snahu TV oořadů vymývat mozky již od dětských let. Celý "Don't hug me, I am scared" si však žije vlastním vesmírem, je mnohem komplexnější a obsahuje tolik nejrůznějších Easter eggs a detailů, že vám prostě dokonale zavaří mozek. Doporučuji zaměřit se na důležitost postavy Roye a případně si ji dohledat v nejrůznějších teoriích o seriálu.

• 5.10.2017  23:48

Wow, těžko při hodnocení rozdělit příběhovou linku od jeho zpracování. Potenciál to mělo určitě větší, každopádně je dobře, že se tento silný příběh dočkal zpracování alespoň v určité kvalitě a úspěšně se mu daří vtáhnout do děje i zapnout emoce. Obsazení hlavní hrdinky mi sedlo, zbytek ničím nenadchne, ale ani neurazí.

• 5.10.2017  03:46
    Rick a Morty - Série 3 (série) (2017)

Souhlasím s tvrzením o nevyrovnasti kvality jednotlivých epizod, každopádně ty kvalitní jsou naštěstí sakra kvalitní, a jako celek fungují výborně všechny. Slibovaná "the most darkest season" se za mě nekonala a jelikož jsme si během posledních dvou let čekání celý internet kolektivně automaticky nastavili extrémní laťku, dostavilo se mírné zklamání. Každopádně opravdu jen mírné, start byl raketový, prostředek bavil a konec zanechal spoustu námětů k přemýšlení a hloubání. Už teď se těším až si sérii ještě několikrát pustím, objevím, co mi uniklo, zamotám si hlavu v nejrůznějších teorií a hledáním hlubšího smyslu úplně ve všem a ještě x-krát všechno přehodnotím.

• 5.10.2017  03:38

Epizoda sama o sobě popravdě tolik nebavila, ale pravděpodobně drží několik klíčů k rozvoji dalšího děje i postav, a to, že byla umístěna jako poslední má určitě svůj důvod. To a nebo si z nás tvůrci prostě dělaj prdel žejo, protože nothing really matters. Že si tohle Rick uvědomuje, jelikož si je vědom, že existuje ve vesmíru TV show už tušíme nějakej ten pátek, ale to že to ví i Beth, a že vlastně proti tomu neprotestoval nikdo z rodinky rozhodně beru jako zajímavej fakt. Pláču, že série utekla tak rychle a zároveň se těším na nadcházející hodiny strávený rewatchingem epizod, přemýšlím nad tím, jestli je Beth klon nebo ne a dalšíma x teoriema.

• 5.10.2017  02:43
    Half Nelson (2006)

Nedostali jsme se přes prvních 20minut, kdy nás přestalo bavit shazovat rádoby efektivní hipster dramatický záběry, který jsme všichni už milionkrát viděli někde jinde.

• 3.10.2017  23:46
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

"Tell him to send a dick pic. Girls love that, especially when it comes out of nowhere with, like, zero context." Vtipně pojatá sonda do nástrah dospívání a všech možných perverzí života (hlavně sexu, onanie, lásky, a tak) v podání jedné partičky puberťáků, jejich spolužáků, rodičů a učitelů, a hlavně - hormone monsters.

<< předchozí 1 2 3