mar11

mar11

Česko

<< předchozí 1 2
    • 25.8.2019  23:44

Tarantino ve filmu Tenkrát v Hollywoodu vyjadřuje svou lásku ke kinematografii v celé kráse. Pro znalce filmové produkce šedesátých let nebo případu Sharon Tate se určite jedná o lahůdku, ale i človek, který se tolik nevyzná v dobových reáliích si snímek může užít, například díky chemii dvou hlavních postav a jejich famózním hereckým výkonům.

• 25.4.2019  21:54

Málo Korga

• 1.2.2019  17:16
    Skleněný (2019)

Shyamalan nám servíruje motivy a zvraty, které jsme na plátně viděli už mnohokrát. Skleněný tak působí v roce 2019 neaktuálně, nudně a bez nápadu. O nějaký velký průšvih se ale také nejedná.

• 21.12.2018  23:19
    Borg/McEnroe (2017)

Neskutečně charismatický výkon Sverrira Gudnasona pozvedá tento snímek mezi úplně to nejlepší, co v žánru sportovních filmů kdy vzniklo.

• 19.12.2018  18:23
    Roma (2018)

Ač mne Roma asi nezasáhla tolik jako jiné, uznávám její nespornou kvalitu. Cuarón své řemeslo zvládá opravdu dokonale a divákovi servíruje úchvatný film plný emocí všeho druhu.

• 2.11.2018  20:18

Naprosto souhlasím s kritiky, jež tomu vytýkají přílišnou konvenčnost. Je to vlastně životopisný film podle klasické šablony, kterému však nelze upřít řemeslnou či hereckou kvalitu (klobouk dolů, pane Malek) a Bohemian Rhapsody tak patří v rámci svého žánru k nadprůměru. O nejlepší film tohoto roku se ale určitě nejedná.

• 9.10.2018  14:07

Po úchvatném začátku tomu pak trochu dojde dech, ale i tak se Bradleymu režisérský debut povedl. Nějakou tu zlatou sošku by si to možná i zasloužilo. A Lady Gaga umí prekvapivě obstojně hrát.

• 4.10.2018  23:17
    Venom (2018)

Tenhle oldschoolovej biják jsem si užil! Venom je mezi dnešními komiksovými filmy příjemným osvěžením, jelikož se jedná o bezstarostný béčko, kterýmu rád prominu všechny mouchy. Jednou z nich jsou třeba nepříliš výrazný a nezajímavý vedlejší postavy, což ale vynahrazuje interakce mezi Hardym a Venomem, která je fakt super.

• 26.9.2018  11:16
    Alfa (2018)

Taková trošku drsnější pohádka, která je stravitelná hlavně díky tomu, že není moc dlouhá, takže se ani nebudete moc nudit. 60%

• 3.8.2018  11:43

Fallout se bezpochyby snaží být epickou podívanou, což se sice v mnoha ohledech daří, ovšem někdy i za cenu mírně pokulhávajícího scénáře. Vše však zachraňuje herecké obsazení a takřka perfektní mix akce a humoru.

• 24.5.2018  01:57

Zatímco The Last Jedi fanoušky rozdělil, Solo naopak sází na jistotu a troufám si říct, že takřka nikoho neurazí. Navíc rozehrál příběh, na který mohou navazovat další spin-offy. Stejně jako Rogue One, nabízí Solo spoustu akce, humoru, i překvapení. V neposlední řadě jsem velmi rád, že Alden Ehrenreich zavřel ústa všem, kteří o jeho výběru pochybovali.

• 1.5.2018  11:46

Největším plusem je samozřejmě Thanos, z kterého Brolinovo charisma i přes digitální animaci přímo čiší. Filmu také prospělo rozdělení na více dějových linek, díky čemuž se podařilo ukočírovat příběh s tolika postavami. Velice potěšil taky Captain America, který dostal méně prostoru, ale zazářil.

• 29.3.2018  21:52

Spielberg zas všem ukázal, že je pořád nejlepší.

• 3.3.2018  14:37
    Lady Bird (2017)

Skromnost, obyčejnost a hlavně upřímnost, tím vším si mě snímek získal. Film o dospívání se vším, co k tomu patří. Saoirse Ronan má před sebou ještě dlouhou kariéru, ale Lady Bird zůstane jednou z jejích životních rolí.

• 28.2.2018  11:10

Má velká očekávání se do značné míry naplnila. Martin McDonagh dokáže po vzoru bratří Coenů využít atmosféru amerického maloměsta s jeho zajímavými postavami i vhodně spojit tragiku s komikou. Hodně se mluví o Frances McDormand a Samu Rockwellovi, jejichž výkon je samozřejmě skvělý, ale mě nejvíc uchvátil Woody Harrelson, který i přes poměrně malý prostor dokázal své postavě propůjčit neobyčejnou lidskost a smysl pro humor, a to i v těch nejtragičtějších chvílích. Menší výhrady mám jen k závěru, který mě tolik neuspokojil. Lepší 4*.

• 15.2.2018  18:04

Další z filmů, který se nám snaží říct, ať jsme na sebe hodní a pomáháme si. Ale to se dá udělat jinak, než o tom většinu filmu žvatlat. Kdyby si tvůrci odpustili právě řeči tohoto typu a přidali více akce a humoru, byl by film o dost lepší. Odvázanost a nadhled třetího Thora mi prostě sedí k Marvelu víc. Palec nahoru za skvělého Serkise.

• 26.1.2018  19:21
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Líbilo se mi, že obě hlavní postavy prošly určitým vývojem, který odpovídal dějovým zvratům. Oceňuju taky ideální délku epizod (o skvělým soundtracku ani nemluvím..).

• 5.1.2018  11:04
    Wind River (2017)

Sheridan dokazuje, že kromě skvělého scénáristy je i docela slušný režisér. Dokáže navodit atmosféru, ale i ukázat tíživá traumata postav, aniž by nějak tlačil na pilu. Renner i Olsen jsou taky naprosto v pohodě. Jeden z nejpovedenějších filmů roku 2017. 80%

• 3.1.2018  20:37

Příjemná konverzační tragikomedie s chytrým scénářem a dobrými hereckými výkony.

• 16.11.2017  15:43

Úroveň Hřebejkovi trilogie měla vzestupnou tendenci, posuny byly ovšem tak malé, že se poslední díl ocitá pouze někde v průměru či jen lehce nad ním.

• 16.11.2017  10:18

Věřím, že kdyby to dělal jeden režisér, kterému by do toho nikdo nekecal, tak je výsledek mnohem lepší. Takhle jsou na tom znát všechny ty dotáčky a stříhání. Jinak ale musím uznat, že všechny nové postavy jsou naprosto parádní. Doufám však, že vrchol tohoto filmového vesmíru nás teprve čeká.

• 19.10.2017  20:23
    matka! (2017)

Mám rád, když je na filmu znát osobitost jeho autora. Aronofsky však není úplně můj šálek kávy. Navíc bez charismatu Bardema, Lawrence nebo Pfeiffer, by to zdaleka nebylo tak silné.

• 2.10.2017  18:28

Příjemná britská komedie s výbornými herci. Krásně jsou tu zobrazeny lidské charaktery i sociální situace v poválečné Anglii.

• 29.9.2017  15:42

Dezertér mne již naplno přesvědčil o tom, že celá trilogie Zahradnictví je naprosto zbytečným a nepovedeným počinem dua Hřebejk-Jarchovský. Film drží nad vodou jen někteří herci (Finger, Dobrý, Novotný), což je zatraceně málo. Ve srovnání s předchozím filmem Rodinný přítel, však vychází Dezertér přece jen o málo lépe, a to i díky tomu, že je zde méně trapných momentů. Hřebejk s Jarchovským ale stále nedokážou vyprávět příběh své ,,velkolepé" trilogie tak, aby mě alespoň trochu zajímal a bavil.

• 18.9.2017  17:08
    To (2017)

To je přesně ten typ blockbusteru, na který chcete chodit do kina.

• 27.6.2017  18:09
    Kid Galahad (1962)

Vidět Elvise boxovat a zemřít...

• 11.6.2017  16:49
    Mumie (2017)

Ale jo, Cruise to svým charismatem utáhne, zvláště když bojuje s oživlými mrtvolami nebo když vtipkuje, tak je to fajn. Jinak nová Mumie díru do světa asi neudělá, ale svého diváka si určitě najde.

• 11.6.2017  16:38

Film často brnká na nostalgickou strunu a na první díl odkazuje většinou vtipně a originálně, zároveň ale také hodně vypovídá i o dnešní době, zvláště o vyčpělém životě generace McGregora a spol. Navazovat na kultovní film je vždy tak trochu riskantní, Boyle to ale s mírnými výhradami zvládnul na výbornou.

• 1.6.2017  17:22
    Wonder Woman (2017)

Gal Gadot je krásná, Chris Pine je sympaťák. K tomu ještě přidáme dobrou akci, ucházející příběh, a není důvod k nespokojenosti. P. S.: Jako milovníka Trainspottingu mě potěšila přítomnost Cosma a Bremnera.

• 25.5.2017  20:59

Pátí Piráti vykrádají v mnoha ohledech sami sebe, ale po celou dobu drží celkem slušné tempo. Co se týče nových herců, tak Kaya Scodelario se svým půvabem takřka vyrovná Keiře Knightley, Brenton Thwaites však tak výrazný není. Bardem jako záporák ujde, ale s jeho postavou si mohli scenáristé přece jen pohrát o něco víc. Salazarova pomsta patří mezi letošními blockbustery rozhodně do té lepší půlky.

<< předchozí 1 2