Ware

Ware

<< předchozí 1 2
    • 11.8.2013  10:04

Čakal som viac, herecké výkony sú na úrovni, ale po smrti mnícha do začalo upadať a koniec filmu nijako neprekvapil.

• 28.7.2013  23:44
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

20 minút skvelej paródie prakticky na všetko. :) Simpsonovci sú jednoducho môj najobľúbenejší a aj najlepší animák.

• 28.7.2013  23:34
    Na dvoře je kůň, šéfe (TV film) (1989)

Na moje prekvapenie sa jedná o príjemnú a znesiteľnú komédiu. Hercom nie je čo vytknúť, boduje najmä Heřmánek a nejak zvlášť mi nevadili ani Bohdalová a Konvalinková, ktoré inak moc nemusím.

• 25.7.2013  18:15
    Dr. No (1962)

Prvá bondovka. Napriek tomu, že už má niečo cez 50 rokov, stále sa oplatí ju vzhliadnuť. Aj keď to ešte nebolo úplne ono, nastavila smer, ktorým sa uberali ďalšie. Prvá bondovka má správnu špionážnu atmosféru, ktorej vôbec neuškodila absencia technických vychytávok Q. Connery je skvelý a aj vďaka nemu mal agent 007 taký úspech. Nehovoriac o ženských postávach, ktoré aj teraz potešia oko nejedného muža :) ****

• 23.7.2013  22:09
    Cesta (2007)

Ponaučenie do budúcnosti: Nikdy nejazdite na dovolenku do Maroka!! :) A teraz k filmu... Začiatok a vlastne celá prvá polovica filmu je veľká nuda, až tunelové scény navodia správnu atmosféru, ktorá ak by bola od začiatku, tak neváham nad ****, takto iba za ***, ale odporúčam pozrieť, ide o zaujímavý snímok.

• 22.7.2013  23:56
    Pahorek (1965)

Posledná štvrťhodina filmu, v ktorej prebieha psychologický boj medzi všetkými postavami je jednoducho strhujúca. Taký pocit beznádeje a postupného strácania zdravého rozumu sa jednoducho len tak v hocijakom filme nevidí... Skvelý film *****

• 20.7.2013  11:00
    Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

Tak toto je humor podľa môjho gusta, ** za Sheena, * za Cryera a * za T. Jonesa = **** (akurát doporučujem pozerať v českom dabingu, ten slovenský sa mierne povedané nevydaril).

• 20.7.2013  10:52

Skoro ako Bat 21, akurát namiesto Vietnamu tu máme Bosnu a Gene Hackman sa presunul do kancelárie, odkiaľ riadi záchranu zostreleného pilota... Nakoniec dostaneme film neznesiteľne prekypujúci americkým patriotizmom, akých som už videl stovky. Aj keď herecké výkony nie sú zlé (najmä Hackman, Wilson a Maškov) a scéna, v ktorej Superhornet uniká protilietadlovým strelám je fantastická, film neustále kvalitatívne upadá a záver je tak bohužiaľ najhoršia časť celého filmu, škoda ***

• 30.6.2013  22:03
    Četnické humoresky (TV seriál) (2001)

TV seriál, ktorý ťahá najmä dvojica TT, teda Topfer a Trojan. Seriál stavia najmä na humor, ale zároveň nechýba občas aj napätie a pekne vygradované situácie ****

• 22.6.2013  23:41
    Special Forces (2003)

Tak ako sú niektoré filmy neprístupné pre maloletých, tak by mali byť niektoré filmy neprístupné pre tých, ktorí už určitý vek dovŕšili. Konkrétne tento snímok neodporúčam vzhliadnuť tým, ktorí už dovŕšili 5. rok svojho života rovnako ako jedincom, ktorých IQ je väčšie ako 50. Na týchto chlapcov zo špeciálnej jednotky by bol totiž aj Chuck Norris krátky :-)

• 22.6.2013  23:32

Ťažko povedať, ktorý western zo silnej trojky Vtedy na západe, Dobrý, zlý a škaredý a Nezmieriteľní je najlepší. Kým prvé dva sú sú predovšetkým skvele natočené snímky (hudba, kamera, dej), Nezmieriteľní je od nich predsa len v niečom iný. Hudbu som postrehol asi iba na začiatku a na konci pri prológu a epilógu a dej má oproti dvom vyššie uvedeným snímkom až celkom banálnu zápletku, napriek tomu sa pekne pozvoľna rozvíja a graduje na konci. Jedinečnosť celého snímku však tkvie zobrazení divokého západu: bez pištoľníkov s koltami zavesenými prekliato nízko, bez duelov a bez hrdinov bojujúcich za spravodlivosť a mier. Trojica Eastwood, Hackman a Freeman je skvelá a ich postavy a myšlienkové pochody sú výborne zobrazené. Clint Eastwood je jednoducho fenomén, u ktorého sa nemôžem rozhodnúť (a asi ani nikdy nerozhodnem) či je lepší režisér alebo herec. :D Ako už dávno napísal golfista, tak Nezmieriteľní "ukazuje americký západ bez příkras" a práve v tom je iný a jedinečný *****

• 12.6.2013  16:25
    Na západní frontě klid (TV film) (1979)

Remarqovo posolstvo prevedené z knižnej predlohy do filmu si zaslúži pozornosť, navyše filmov s tematikou 1. svetovej vojny nie je veľa, takže film určite odporúčam vzhliadnuť. ****

• 3.6.2013  17:59
    Bankrotáři (TV film) (2003)

Na TV film celkom dobré, herecké obsadenie fantastické, len ku koncu film upadal a začínal nudiť ***

• 3.6.2013  17:54
    Kutyil s.r.o. (TV seriál) (2008)

Neviem ako Vám, ale mne to humorné moc neprišlo, skôr trápne.

• 12.5.2013  12:17
    Kmotr III (1990)

Dôstojné zakončenie trilógie. Najslabší diel série, napriek tomu ide stále o skvelý film, pri ktorého sledovaní behá často mráz po chrbte. Al Pacino je ako Michael Corleone stále skvelý, jeho spoveď a záverečný výkrik sa zaradili medzi to najlepšie, čo sme mali možnosť v celej trilógii vidieť. A aj vďaka úchvatnej záverečnej časti filmu v opere, dávam aj tretiemu kmotrovi *****

• 8.5.2013  11:50
    Velká sázka o malé pivo (TV film) (1981)

Veľmi podarená komédia so skvelou hudbou a dobrou povojnovou atmosférou. Trojica Kaiser, Lábus, Císler ma jednoducho baví ****

• 8.5.2013  11:46
    Dívka a kouzelník (TV film) (2008)

Dlho som premýšľal medzi troma a štyrma *. Lenže v poslednom čase je českých filmov, ktoré by za niečo stáli stále menej a menej. Preto si treba vážiť všetko čo je mierne nad šedým priemerom. A Dívka a kouzelník mierne nad tým priemerom je. Ku konci film naberie šťávu a hlavne vďaka skvelému Ivanovi Trojanovi si film zaslúži ****.

• 8.5.2013  11:34

Moje konečné hodnotenie veľmi ovplyvnil vznik tohoto snímku. Niektoré bojové scény pôsobia dnes už jednoducho a naivne (to sa týka hlavne bojov pechoty), čo je vojnovom filme trochu problém. Pri takmer 45 rokov starom filme som ale ochotný privrieť oči. Dej je síce jednoduchý, ale o to napínavejší (do poslednej chvíle nebolo jasné ako to nakoniec s mostom skončí), takže som sa takmer dve hodiny obstojne bavil. Z hercov vyčnieva výraznejšie duo Gazzara a Vaughn. Tesne, ale za ****

• 5.5.2013  19:34
    Roming (2007)

Jedna vec mi na tomto filme strašne prekážala, a to prelínanie hlavného deja s tým príbehom rómskeho eposu (či čo to bolo), ktorý mi prišiel úplne zbytočný a kazil celkový dojem z filmu. Nebyť tejto (žiaľ dosť obsiahlej) časti filmu, prihodil by som o jednu * viac, pretože Bolek je fakt dobrý. Takto je to žiaľ iba za **

• 5.5.2013  19:24

Síce je to komédia, ale že by som sa pri nej nejak extra bavil povedať nemôžem... Napriek tomu niektoré herecké výkony potešili a pobavili (najmä vodiči Karel a Karel), a keď porovnám so súdobými českými komédiami, hodnotím Účastníkov zájezdu ako lepší priemer, takže za ***

• 4.5.2013  13:39

Akčná a vtipná jazda s J.P. Belmondom, pri ktorej som ani po mnohonásobnom zhliadnutí nenudil. Dobré obsadenie aj vedľajších postáv (zaujal najmä Michel Peyrelon a jeho Kamil), takže za ****

• 28.4.2013  14:37

Jedna hviezdička dole za Blooma, ktorému som ani na chvíľu toho rytiera neuveril, druhá za slabšie bojové scény, od ktorých som po skvelej úvodnej čakal viac a ktoré sa paradoxne čím ďalej zhoršovali... Vyzdvihnúť chcem najmä vedľajšie postavy ( Neeson, Gleeson, Irons nesklamali, ale najzaujímavejšia my prišla postava kráľa s maskou v podaní Edwarda Nortona, na ktorého odhalenie a som sa celý čas tešil a ktoré ma napokon veľmi sklamalo, čakal som, že sa maskéri predvedú, no opak bol pravdou). Od Scotta som čakal predsa len viac, škoda. 65%=***

• 13.4.2013  21:04
    Četa (1986)

Najlepší vojnový film všetkých čias. A asi aj najbrutálnejší. A pritom v ňom nepretieklo toľko krvi (aj keď jej rozhodne nebolo málo) ako v mnohých iných vojnových filmoch... Čata však útočí na psychiku diváka a verne vykresľuje, čo tá vojna vlastne v skutočnosti je, a čo v nej ľudia prežívali. A v tom je najväčšia surovosť a zároveň aj "krása" tohto snímku Olivera Stonea. Tom Berenger by si za seržanta Barnesa právom zaslúžil Oscara.

• 13.4.2013  18:26
    Expozitura (TV seriál) (2009)

60% Asi sme všetci od "najdrahšieho seriálu novodobej televíznej histórie" od TV NOVA čakali niečo viac, dostali sme však šedý priemer... Lepšie epizódy striedajú horšie, spolu s nelogickými a často smiešne trápnymi scénami v podaní priemerných hercov ( zaujali asi iba Jašków, Novotný a Sitta). Stále však lepšie ako Kriminálka Anděl, Policajti z centra či Kriminálka Staré mesto...

• 7.4.2013  14:13

Podarený prológ k AC 2, ktorý je pochopiteľne určený pre tých, ktorí hru hrali alebo ešte lepšie ju idú len hrať, ostatným nič nedá a je pre nich viac-menej stratou času. Podoba hercov na postavy v hre je celkom dobrá (až na Ezia, ktorý ale vo filme aj tak moc priestoru nedostane), prostredie a bojové scény obstojné, takže nemám dôvod neodporučiť všetkým fanúšikom AC... 70%

• 31.3.2013  11:14
    Dnes neumírej (2002)

Nechutný pľuvanec do tváre všetkým, ktorí mali Bonda radi v predošlých 19 bondovkách. Chudák Fleming sa musí v hrobe obracať...

• 29.3.2013  16:32
    Nástroje smrti (TV seriál) (2012)

Podarený snímok, ktorý neanalyzuje narozdiel od väčšiny dokumentov samotné boje, ale zbrane, ktoré sa v nich používali. Názorné ukážky účinností zbraní, ktoré sú simulované na mäse zo zvierat dotvárajú reálnu predstavu o skúmaných zbraniach. Nechýba ani predstavenie liečby zranení spôsobených na bojisku. Odporúčam zhliadnuť 85%

• 29.3.2013  15:46

Nudná komédia, v ktorej mi väčšina scén neprišla vtipných, ale trápnych. Dve hviezdičky za Peterku a Augustu, vďaka ktorým som dokázal tento fádny film zhliadnuť do konca. 40%

• 23.3.2013  23:22
    96 hodin (2008)

Akčný film, pre celú rodinu, pri ktorom ženské publikom nebude od napätia dýchať, mužské nebude driemať a detské si príde na svoje pri akčných scénach. Plusom je aj trvanie filmu, hodina a pol je akurát, takže nuda určite nehrozí. Aj vďaka veľmi podarenej scéne, kde Neeson mučí Albánca dávam 80%.

• 22.3.2013  22:14

Aj Sherlock Holmes ide s dobou, aj keď nie každému takéto poňatie sadne. Mne sadlo a dve hodiny som sa obstojne bavil. Dvojica Downey, Law ako Holmes a Watson sú proste nezabudnuteľní a keď k tomu pripočítame veľmi podareného záporáka v podaní Marka Stronga, príjemné ženské postavy, pokusného psa a hudbu od Hansa Zimmera, dôjdeme k **** filmu. Ritchie môže byť so svojou réžiou spokojný. 80%

<< předchozí 1 2