Dvojník (2013)

Vynikajúci film o človeku, ktorý síce má potenciál, avšak žijúcom vo svete, v ktorom sa nevie presadiť. Po čase sa zjavuje jeho dvojník, ktorý naopak všetky chýbajúce vlastnosti má a vie tak dosiahnuť všetko to, o čom jeho nevýrazné ja mohlo len snívať. Myslím si, že komentáre k filmu veľmi silno závisia od toho, či už jeho autor podobný pocit bezmocnosti a bezvýznamnosti niekedy zažil, alebo nie. V závislosti od toho film buď človeka nadchne, alebo prejde úplne mimo neho. Čo musím na filme vyzdvihnúť je tmavé depresívne prosteredie dokonale dopĺňajúce celkovú atmosféru vo filme, ktorú sa režisér snaží vytvoriť. Aj vďaka výberu hercov sa podarilo vytvoriť síce jednoduchý, ale práve preto autenticky pôsobiaci film.

Místo dopadu: Berlín (2009) (TV film)

Myslím, že to nebolo až také zlé a nechápem ako to niekto mohol hodnotiť ako odpad.

Klub vyděračů (2007)

Rozbiehalo sa to celkom dobre, ale ten koniec to fakt pokazil. Myslím že to tým úplne stratilo pointu, ale aspoň že som sa nenudil.

Počátek (2010)

Na Inception som išiel do kina s veľkými očakávaniami...a to bola možno chyba. Typická Nolanova réžia sa nezaprie, avšak teraz ma už tak nenadchol ako som bol zvyknutý z predchádzajúcich filmov. Vo filme som žiaľ necítil žiadne napätie a záverečné spochybnenie reality mi už bolo naozaj ukradnuté. Napriek tomuto si však stále myslím že Inception je rozhodne dobrý film a určite stojí za to si ho pozrieť.

Bounty (1984)

Asi jediné čo ma na filme zaujalo bol konflikt Hopkinsa a Gibsona s ich rozličnými charaktermi. Inak my to pripadalo veľmi zdĺhavé a neskonale nudné. Bounty som do konca dopozeral asi len preto, lebo v telke už nič iné nešlo.

Iron Man 2 (2010)

Musím uznať že príbeh nie je zrovna silnou stránkou tohto filmu, avšak rozhodne sa nedá povedať že by som sa bol nudil. Robert Downey podal zase raz skvelý výkon a niektoré scénky jednoducho fakt nemali chybu (oslava narodenín...). Myslím si že pokiaľ človek práve nemá chuť na nejaký na nejaký náročný film tak Iron Man 2 je tá správna voľba.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Naozaj nerozumiem ako toto mohlo dostať Oscara. Podľa mňa zaseraz jedna z obyčajných otrepaných romantických komédií, aj keď možno trochu vyčnieva nad priemer.

Farma zvířat (1954)

Myslím že to bolo celkom dobré, ale dalo sa z toho vyťažiť ešte viac.

Harold a Maude (1971)

Optimistický film o tom ako sa dá užívať si život v každom veku. Ale v závere to zašlo akosi priďaleko...

Čas zabíjet (1996)

Lepší priemer medzi thrillermi. Najväčší problém som mal asi s dejom kde doteraz neviem pochopiť, ako mohli prepustiť bez žiadneho trestu vraha, ktorého obhajoba bola založená na tom že v čase zločinu bol nepríčetný (čo teda rozhodne nebol). Celý film sa tvári že je proti rasizmu, avšak za toto by išiel (prinajmenšom mal ísť)sedieť takisto aj biely. Jediné čo podľa mňa film zachraňuje je celkom obstojná réžia.