hermiona

okres Praha

<< předchozí 1 2 3 4
    • 27.4.2019  22:13
    Bajkeři (2017)

Smutná realita dnešní generace... A bude hůř!

• 20.4.2019  18:44

Jestli byla Růženka opravdu tak hloupá jako v této hloupé pohádce, tak bych ji radši nebudila

• 25.8.2018  19:18
    Potrhlá Andula (TV film) (1982)

Tak za prvé, Andula nebyla potrhlá, jen hubatá, oprsklá a ke všemu měla plnou pusu přebytečných keců. A za druhé, ten, kdo si do roly Anduly, co moc krásy nepobrala, vybere Veroniku Freimanovou, má nejspíš něco s očima. Ta by totiž pobrala dost krásy i s pytlem na hlavě. Exteriéry by pohádce slušely a vydělaly hvězdu navíc.

• 10.12.2015  23:39
    Hokej je hra (1978)

Už jen za toho Mildu Kopeckého na pozadí...

• 22.11.2014  20:04

Lásko, nevymřeš na mrtvici, lásko, žiješ i v nemocnici... některé písničky opravdu skvěle předělány.

• 18.8.2014  08:59
    Dobrou chuť (TV film) (1993)

Možná se z toho poučil alespoň režisér a víc věcí pro děti už netočil.

• 18.8.2014  08:57

Snad to chytne alespoň vyznavače Jula Verna.

• 18.8.2014  08:54
    Gemini (TV film) (1991)

Příběh by byl zajímavý, kdyby tvůrci nezapomněli na to, že dětská psychologie se liší od té "dospělácké".

• 17.8.2014  13:02
    Skús ma objať (TV film) (1991)

Asi nastavovali zrcadlo společnosti období pádu totalitního režimu...

• 17.8.2014  12:59
    Neha (1991)

Úvaha o prázdnotě mezilidských vztahů, plytkosti citů, o nedostatku něhy v dnešních lidech.

• 17.8.2014  12:54
    Rošáda (TV film) (1991)

Parodie na americké akční filmy. Ani lesk Hollywoodu v podobě hlavní postavy jí však nepomohl. Další mat na šachovnici porevoluční "slovenské" kinematografie.

• 16.8.2014  22:47

Jako všechny Hanákovy filmy, i tento otevírá čas a prostor současné době, reálnímu životnímu dramatu. Nenabízí jednooký pohled na to, co předkládá před diváka. Není to pohled klíčovou dírkou, poskytuje výhled hned z několika oken. Tři životy zpleteny do jednoho vrkoče příběhu. V Hanákových filmech nic není jednoduché, nic není "jen tak". Divák není vtažen do příběhu, aby se musel rozhodnout, kdo je dobrý a kdo zlý. Ukazuje různou sílu osobností a nastěhuje se do mysli. Hluboce a živě. Až tak, že po vzhlédnutí filmu jsem si chtěla sednout do tichého tmavého koutku, popovídat si sama se sebou a znovu se najít.

• 16.8.2014  22:39
    R.S.C. (1990)

Autor chtěl asi zasadit technický knokaut jedné generaci. Střetem dvou světů se mu povedlo srazit k zemi spíš sebe sama. Kýčovitým zobrazením lze jen těžko upoutat jak knokautovanou, tak vítěznou generaci.

• 16.8.2014  22:26

Silný vliv přežitků socialismu. Původní verze z období normalizace po úpravě, učesání, prostříhání, přizpůsobení nové době - a dílo je na světě. A také naděje, že po apokalypse může přece jen přijít vzkřísení. A peklo se nekoná.

• 6.7.2014  13:02
    Hráč na vlastnú päsť (TV seriál) (1982)

Podobnou věc jsme provedli v sedmé třídě - ale my jsme třídní knihu s klasákem spálili, zůstal z nich pouze kousek obalu. Nikdy se nezjistilo, kdo přesně to byl. Ale vzrůšo kolem toho bylo zajímavější a tempo šetření dynamičtější než ve filmu. V porovnání s naší realitou je tohle vážná nuda.

• 12.4.2014  14:31

to sator: ČT pořad nestopla a nesmazala info (pořád je na jejich stránce), pouze jej v daný den 14. 3. stáhla z vysílání kvůli nasazení životopisu Otakara Brouska, který v ten den zemřel - tuhle komnatu pak odvysílali v náhradním termínu 11. 4. Dělají to přece pokaždé s večerním pořadem, když nějaká osobnost zemře, to není žádná novinka.

• 17.12.2013  23:29
    Čerešňový chlapec (TV film) (2011)

Novinářský hyenizmus v praxi. Hlavní důvod, proč jsem tohle řemeslo pověsila na hřebík velmi brzy. Na film jsem se původně chtěla dívat pouze kvůli Martě Vančurové. Nelituji - a ne jen kvůli ní. Milé překvapení od Párnického po letech.

• 13.8.2013  11:32
    Bavíme se s imitátory (TV pořad) (2010)

Nemám ráda imitaci zábavy. Radši zábavu originální. Tohle šlo zpracovat daleko lépe.

• 4.8.2013  15:51

Dost nepovedený let asfaltového holuba. Tak jako asfaltové holuby opravdu nelétají, i tento projekt byl spíše pádem.

• 4.8.2013  15:49

Myšlenka skvostná, ale režisér si vybral nevhodnou dobu. Po pádu našich rudých hvězd jsme nimi všichni byli přesyceni a potřebovali jsme oddech. To se určitě nepodařilo divákovi v prázdné kinosále při událostech únorových, budovatelských, srpnových a normalizačních.

• 4.8.2013  15:44

Postrádám tu správnou atmosféru, život a dynamiku. Spravedlnost, která přišla pozdě. Spravedlivé je jenom jedno - hodně mlhy. V názvu, ve filmu, v ději.

• 4.8.2013  15:42

"Sľúbili sme si lásku, sľúbili sme si vydržať..." Komedie o smutných věcech. Potřeba brát jako recesi.

• 20.7.2013  22:00
    Modrý Mauritius (TV film) (2004)

Vedle Křesadla další hodinová reklama na album Lucie Vondráčkové Malá mořská víla. A pro dnešní děti by známka s modrým Mauriciem byla asi stejně zajímavá jako třeba elpíčko Ally Pugačevy.

• 16.7.2013  14:34
    O bílé paní (TV film) (2008)

Příšerný pražský přízvuk Marthy Issové mi zkazil vše, co jsem z té pohádky mohla mít... Málem jsem se nedodívala. Jitka Molavcová s Václavem Vydrou a docela vtipný dialogy to udrželi alespoň na těch 3 hvězdách.

• 25.5.2013  17:26
    Ze Soboty na Šimka (TV pořad) (1973)

"Jen tudy, dudy, bez dud, bez dud..." Zkouška Lucerny patří k mým nejoblíbenějším scénkám. Sobotu nějak zvlášť nemusím, ale tehdy to ještě šlo. Šimek je bez Grossmana taky trochu bezhlavej, zato hysterický cholerik Nárožný jako neustále vybuchující bedna dynamitu úplně báječný, opravdu komik na jedničku. Bobek byl tehdy ještě spíš takový Bobeček. Zábava nejvyšší kvality, i když méně by bylo tentokrát víc co se týče hudebních částí.

• 14.5.2013  16:18

Zoru Jandovou nemám moc ráda, ale nějak zásadně mi nevadí. Ani zdaleka jsem o ní nevědela tolik, co se řeklo tady. Pěkný hnusárny. Ta Valerie Zawadská mě šokovala. Ochrana osobnosti, ha-ha. Je to volně přístupný na internetu, stačí zadat "agent stb eva". Vždycky jsem ji nesnášela, doteďka bezdůvodně. Teď už vím, že to bylo instinktivní a oprávněné.

• 11.5.2013  20:48
    Kufr 2013 (TV pořad) (2013)

Starý dobrý čemadan je zpět! Jen netlačit tolik na pilu...

• 11.5.2013  19:48
    Ptáček (TV film) (1969)

Větší ptáčkovinu jsem dlouho neviděla. Dvacet minut řvaní "ptáčkuuu", to nevydrží leckdo. Tvůrci si museli pořádně šlehnout. Jinak ale takhle dopadají rodiče, kteří si vychovávají malého tyrana. Všichni by si zasloužili klec. Hvězda za amalgámy Josefa Karlíka :-)

• 8.5.2013  13:16
    O Šípkové Růžence (TV film) (2006)

Já mám ráda rymy sice, a v pohádce ještě více. Tahle není terno žádné, ale verše mluví krásné. Kvůli básním, kvůli nim, opět na ni pohlížím.

• 1.5.2013  23:36
    Laura und Luis (TV seriál) (1989)

Dodnes mi v hlavě zní táhlá melodie ústní harmoniky a slovenská písnička: "Laura a Luis, túžia po láske... Laura a Luis, túžia ju nájsť..." Hrozně jsem se tehdy o ty děti bála.

<< předchozí 1 2 3 4