kokofek

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 22.2.2020  18:43
    Past (TV film) (2020)

Střízlivé a proto velmi působivé.Samozřejmě,že realita byla mnohem drsnější,ale trochu inteligentní divák pochopí a nepotřebuje vysvětlovat.

• 22.2.2020  18:26
    Malé ženy (1994)

Než se podívám na nejnovější verzi,chtěla jsem vidět tu předchozí.No a spokojenost.

• 22.2.2020  18:24

Mám ráda tento typ humoru.Nezesměšňuje vážné věci, ale naopak je tímto kontrastem činí ještě vážnějšími.Pohled dítěte na hrůzy a tragédie je zcela odlišný od pohledu dospělých.Příroda je moudrá a dokáže děti chránit.Samozřejmě do určité míry.Umělci potažmo režiséři jsou také velké děti a proto je snímek tak zdařilý.Jsem také pyšná,že vznikal za naší české spolupráce.

• 16.2.2020  19:39
    The Farewell (2019)

Zajímavý náhled do zcela odlišné kultury,který je pro nás velmi poučný.V podstatě na celém světě prožívají lidé stejné problémy a to je dobré vědět.Víme i u nás,že psychika hraje u nemoci velmi podstatnou roli.Je však těžké určit komu pravda pomůže v léčení a komu naopak uškodí.Zažila jsem již ve svém okolí obojí a tak je velmi těžké určit komu co zrovna prospěje.

• 15.2.2020  16:59
    Veterán (TV film) (2020)

Za mě se bylo na co koukat!.Mám taky ráda když není vše vysvětleno.Hlavně Milan Ondrík byl zatraceně sexy což asi zdejší heterosexuální muži dost neocení.Jak to jenom ti Slováci dělají!!!!!

• 15.2.2020  16:55

Neuvěřitelné herecké výkony.Je- li to pravdivé ví jen bůh.Ale asi to není podstatné.Přiblížení života současného papeže se zřejmě zakládá na pravdivých údajích a pro laika je velmi zajímavé.

• 9.2.2020  19:49
    Golem (1936)

Na svou dobu velice zdařilé dílko až se mi nechtělo věřit,že je z roku 1936.Velmi přirozené herecké výkony ,nerušící doprovodná hudba,kostýmy.

• 9.2.2020  19:45

Protože jsem se právě vrátila z dovolené v Indii,tak mi ten film strašně sednul.Připomněl mi právě zažité věci,protože Indie se lety tak rychle nemění.Způsob myšlení, kastovní systém a lidé jsou stejní.Film se sice zaměřuje hlavně na pobyt v Anglii,přesto mi udělal radost.V Indii si Srinivasa Ramanujana váží a je možné jej spatřit na indické známce.

• 8.2.2020  20:11

Nesmrtelné hlášky,které se dostaly do podvědomí většiny lidí a jsou tudíž nesmrtelné.Humor ,který mě stále dokola pobaví a nikdy se neomrzí.

• 19.1.2020  11:15
    Slunovrat (2019)

Já milovník dobrých a neotřelých hororů jsem spokojena.Konečně horor za bílého dne,abych na vše dobře viděla.Ty tajemné snímky ,které sázejí na temnou atmosféru pomocí tmy,to není nic pro mě.Představivost sice jakž takž funguje,ale není jasné zda správně.Moc jsem si tuto neotřelou podívanou užila.

• 18.1.2020  17:03
    Zelená vlna (1982)

Nevzpomínám si,že bych film za socialismu viděla.Možná mě nezaujal.Dnes má pro mě hodnotu výpovědi doby a přehlídka herců ,kteří už mnozí nejsou mezi námi.Radovan Lukavský a jeho hlas,nezapomenutelná Laďka Kozderková.

• 18.1.2020  16:55
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Smutné téma.Měla jsem v práci kolegyni Makedonku,kterou jako dítě odvezli do Československa.Vyrostla v dětském domově bez rodičů bez lásky.Když v Řecku nezvítězila pro naši zemi ta správná strana tak ji nepustili zpět.Svou mámu viděla až v 35 letech když ji milostivě pustili na návštěvu.Dodnes mi ukápne slzička.

• 18.1.2020  16:42
    Cesty Páně (TV seriál) (2017)

Moc mě mrzí,že to u nás tak dopadlo po Bílé hoře.Taková církev by se mi líbila víc.Nesnáším pokrytce a těmi se bohužel katolická církev jenom hemží.No a hlavně postavení ženy se v této církvi vůbec nezměnilo.Proč nemůže být žena knězem? Divím se,že nás stále nepovažují za čarodějnice! Nebo možná považujou?

• 11.1.2020  16:57

Už jsem to před pár lety viděla a nehodnotila.Dnes už mám trochu jiný názor a často chuť na něco úchylného!!!

• 11.1.2020  16:46

A teď si představte,že jsem měla zrovna virózu a nebylo mi tedy moc dobře.Tohle mi fakt k uzdravení nepomohlo.

• 11.1.2020  16:42
    Kursk (2018)

V Rusku je to známá věc ,lidský život nemá pro stát velkou hodnotu.Táhne se to už dob Stalina,který jim to vtloukal za pomocí donucovacích prostředků do hlavy.A přesto,že se zdá ,že už uplynulo hodně času tak neuplynulo dost na to,aby zcela změnilo myšlení lidí.Ale konec konců nebudeme chodit daleko.U nás se myšlení taky mění pomalu a některé zvyky nám proto nezmizely.

• 11.1.2020  16:30
    Irčan (2019)

Udržet pozornost diváka potažmo moji 209 minut a to ještě po pracovním dni tak to je možné jen u mistra režie. Hrát staré když jsem mladý je umění,ale hrát mladé když je mi skoro osumdesát (někteří už měli 80) tak to je majstr štyk.

• 3.1.2020  19:50
    Parazit (2019)

Vůbec jsem netušila co Jižní Korea umí! Už jsem se dlouho tak dobře nebavila.Mistrovská režie,skvělé herecké výkony a nepředvídatelný děj což já miluju.

• 1.1.2020  16:48
    Kdyby byly ryby (TV film) (2014)

Pohádka,která asi nebo zcela určitě moc pohádkovou není.Lépe řečeno nepodobá se klasické pohádkové formě na kterou jsme zvyklí! Ale mě to pobavilo a na děti jsem vůbec nemyslela.

• 1.1.2020  16:41
    Dumbo (2019)

Trochu více pohádkové a málo tíživé než bývají Burtonovy filmy,ale ten večer mi to prostě sedlo.

• 29.12.2019  18:47

Krásné sci-fi ! A to myslím doslova.Byla bych ráda,kdyby se i v našich psychiatrických léčebnách či jak je dnes přejmenovali nemocnicích objevovali lékaři s takovým smyslem pro lidské a zdravě nadšené chování k pacientům! A to je zase naše sci-fi.

• 29.12.2019  18:29

Předlohu neznám a film mě příjemně překvapil.Lekačky tak akorát a atmosféra nepřehnaně tajemná.No a závěr jedna lahůdka asi proto,že dobré konce mají být jen v pohádkách.

• 26.12.2019  16:29
    Sestra (2018)

Trochu moc tmy .Vím,že to k atmosféře starého kláštera asi patří,ale když pak není nic vidět tak je to nuda.

• 21.12.2019  18:35
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Dlouho divák nic neví a věci nedávají smysl.Možná záměr, abychom viděli jak složitá je policejní práce a policajti jsou taky jenom lidé se svými starostmi.Ale pro mě je to zbytečně natažené a složité.

• 21.12.2019  18:13
    Lovec (TV seriál) (2018)

Itálie je svou mafií známá a nejsem si jistá,že ji lze zlikvidovat.Ale je to úspěch ,že se najdou lidé,kteří mají opravdovou kuráž a zájem ji alespoň trochu oslabit.U nás se všichni tváří,že to slovo patří jen k Itálii a tak naše mafie má klid.

• 21.12.2019  18:03
    Teroristka (2019)

Nějak jsem se nebavila i přes dobrý herecký výkon Ivy Janžurové i Martina Hofmana.

• 7.12.2019  18:16
    Učitelka (2016)

Skvělý herecký výkon.Už to je důvod film vidět.Jinak si myslím,že nejen tato učitelka,ale jí podobní lidé přežijí jakoukoli dobu.A že jich bude!!

• 7.12.2019  18:12
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Napínavé špionážní drama,které se zdá chvílemi málo uvěřitelné.Nemyslím obsah jako takový,ale jednotlivé scény jak už tady zmiňují jiní.Například návštěva vojenského prostoru.Jinak jsem se skvěle bavila .Bohužel byla bych raději kdyby nic z toho nebyla pravda.Ale obávám se,že i fiktivní příběh má svůj reálný základ.

• 1.12.2019  16:52

Tři hvězdy za herecký výkon,ostatní bylo moc přímočaré a nepodobalo se životu.Sebevědomí není jen otázkou jak člověk vypadá. To by se asi všechny ty boubelaté mladé maminky,které vídám, maminkami vůbec nestaly! Spíš mi dnes připadá,že obezita se stala normou,což taky není dobré.

• 1.12.2019  16:38
    Dark - Série 2 (série) (2019)

Tak už se těším na další řadu.Třeba se něco víc vysvětlí a nebo taky ne.Možná to ani vysvětlit nelze,protože to jsou věci nevysvětlitelné.Jedno je jisté ! Druhá řada se mi taky líbila.Asi bych taky chtěla potkat své mladší a starší já.Zvláště to starší na kterém bych viděla chyby,které jsem udělala.No zajímavá myšlenka.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14