kokofek

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 17.6.2017  16:41
    1864 (TV seriál) (2014)

Každý národ má znát svou historii jinak bude nucen ji znovu opakovat.A protože velmi mnoho(na můj vkus až příliš) mladých lidí se o historii své země nezajímá,nejspíš se druhá polovina citátu stane bohužel pravdou. Severské národy proto mají lepší šanci.

• 4.6.2017  16:30

Téma filmu není neobvyklé,ale zpracování je tentokrát odlišné.Celým filmem prostupuje jakási odlehčená atmosféra,která je typická ocitnete-li se ve Francii.Ačkoliv se na plátně dějou věci,které jsou pro hrdiny nebezpečné a bolestné,tak celková atmosféra vám říká,ale vždyť to není tak hrozné.Možná z pohledu dětí jsou věci vždycky nějak optimističtější.

• 3.6.2017  15:34
    Submarino (2010)

Velmi depresívní,ale působící autenticky.Syrové a přitom dojemné.Zážitek,který budu dlouho vstřebávat a to mám ráda.

• 3.6.2017  15:17
    Spojenci (2016)

Dobrá a vkusná zábava,ale jinak nic vyjímečného.Oku lahodící tělíčko Brada Pitta,který je dle mého názoru roli málo oddán.Pro mě je nějak zdrženlivě vášnivý.Jako by řekl Miloš Forman,nevěřím mu to.

• 3.6.2017  15:11
    Fénix (2014)

Zajímavé téma ,ale nějak nedodělané.Láska,zrada,domněnky,očekávání.Všechno to nějak splyne i s koncem,který to nijak nevylepší.Škoda.

• 27.5.2017  17:02

To jsme my ženy.Nevíme co chceme,ale nedáme pokoj dokud to nedostaneme!Drama odehrávající se ve filmu se opakuje častěji,než bychom chtěli.Dánský způsob je velmi realistický a skvělý.

• 22.5.2017  15:27

Není to můj šálek kávy,ale to by tak moc nevadilo.Legenda,nelegenda k čertu s ní,hlavně když je podívaná.Ale bohužel druhá polovina se táhne a nemá švih.

• 12.5.2017  21:02

Nikdo z nás nedokáže odhadnout jak se zachová v té či oné vypjaté situaci.Prostě nedokáže.Naše myšlení je ve vypjatých situacích zcela odlišné od zavedených stereotypů.U každého jedince se pak projeví jinak.Je zcela věrohodné,že dožene jedince i k činům,na které by jinak ani nepomyslel.Další události jsou již lavinou,kterou čin odstartoval.

• 29.4.2017  17:46
    Ploty (2016)

Je nutné se do snímku ponořit a vnímat jako celek,přesto,že jednotlivé scény jsou excelentní.Není to film na večer,kdy máte náladu na nic a jste moc unaveni.Nejspíše vás délka uspí.V opačném případě a to byl můj případ si odnesete pocit sounáležitosti s těmito lidmi a jejich zdánlivě obyčejnými životy.

• 22.4.2017  18:32
    Mistr popravčí (TV seriál) (2015)

Moje hodnocení je odrazem splnění účelu dívání se na tento seriál.Když mám večer depku z práce tak mi pomůže buď něco hodně dobře natočeného nebo drsného i krvavého.Je to ta druhá možnost.

• 18.4.2017  21:53
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Byl-li záměr natočit krimi se zápletkou,tak ten moc nevyšel.ale úžasně se povedla atmosféra doby.Ponurá a složitá. Milana Kňažka ale pořád miluju a tak jsem se nenudila.

• 25.3.2017  18:06
    Under sandet (2015)

Silný příběh o obětech nacistické ideologie.Děti vychované bez rodin,bez lásky k absolutní oddanosti režimu.V jeho jménu pak páchají zvěrstva s převědčením správnosti svého konání.Kdo však má být souzen je zcela jistě režim, který je vychoval,sebral jim dětství a naději na normání život. Je kruté je takto trestat.Ale je také pravda, že historie se lépe posuzuje s odstupem času. Jako bonus pro mě je dodržení chlapského slova za každou cenu.Strašně mi to v životě chybí!!

• 21.3.2017  21:42
    Teorie tygra (2016)

Prvoplánový humor,který pro mě nebyl humorný.Klišé o vztazích mezi muži a ženami vedený jen jedním směrem. Myslím si, že máme na víc.

• 19.3.2017  12:23
    Rocco (2016)

Pro mě velmi působivá,otevřená zpověď člověka,který vnitřně bojuje sám se sebou.Dětství ovlivněné silně katolickou výchovou ,dominantní matkou versus vrozená silná touha po sexu.Zatím není vítěze,ačkoliv se zdá ,že s přibývajícím věkem se vrací vzpomínky z dětství silněji.Každý z nás je výchovou poznamenán ať už v dobrém ,či zlém.

• 7.3.2017  16:40
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Není to jenom marasmus doby komunismu.Je to marasmus v nás a ten se jen tak nedostane ven.Bude to trvat ještě dlouho než pochopíme.Bude to bolestivé.

• 5.3.2017  18:26
    Masaryk (2016)

Mrazilo mě, protože jsem cítila bezmoc.Bezmoc,která ale není soukromá,bezmoc,kterou pociťuje člověk,který se snaží zachránit celý jeden národ.

• 5.3.2017  18:13

V každém člověku dřímá zlo,které se dostane na povrch za určitých okolností.Ty jsou pak pro každého různé.Ale máme ho v sobě všichni.

• 21.2.2017  21:26
    Bohéma (TV seriál) (2017)

I přes výhrady pro počáteční nejasnost vzhledem k velkému množství postav,hodnotím kladně.Hodnotím odvahu pustit se do kontroverzního období našich dějin.Obdiv zaslouží herecký výkon Vladimíra Javorského a taktéž Michala Dlouhého(který mě velmi překvapil).

• 12.2.2017  19:33

Slovy Miloše Formana: Věřím ti to ! Věřím ti to Casey Afflecku! A to je pro mě ve filmu důležité.Ať už je to jakákoli postava,musí být herecký výkon uvěřitelný.Přidá -li se dobrý scénář a režie, potom je to pro mě zážitek, po kterém se mi udělá v první fázi dobře a v té druhé můžu přemýšlet o tématu, který film otevírá.

• 11.2.2017  16:48
    Okupace (TV seriál) (2015)

Svižné,napínavé.zajímavé a navíc pro náš národ emočně blízké.

• 24.1.2017  21:10
    Jakub lhář (1974)

Film jsem nikdy neviděla a to už jsem na světě nějaký ten pátek.Zřejmě se málo hodil do atmosféry normalizačního procesu.Připojuji se ke všem obdivovatelům herectví Vlastimila Brodského, které zcela určitě přispělo k oskarové nominaci.

• 21.1.2017  16:23

Seriál jsem viděla samozřejmě už hodně dávno,ale dnes jsem si všimla, že jsem jej nehodnotila.A to je moc dobře,protože v kontextu dnešní doby se můj pohled určitě změnil.

• 7.1.2017  17:01
    Uchazeč (2008)

Velké zklamání.Film nedělá čest severským detektivkám,ale spíš se mi jevil jako béčkový americký pokus o thriller.

• 7.1.2017  16:51

Zábava a vizuální zážitek.Ne historický snímek.Film se o to ani nesnaží.Prostě jen zábava.Není třeba v tom hledat něco jiného.Já jsem se bavila.Takových snímků je v našich kinech nepoměrně málo a nevím, že by se snažily o něco jiného,než pobavit.

• 5.1.2017  21:32
    Pustina (TV seriál) (2016)

Už dlouho přemýšlím co napsat a to už samo o sobě je známka toho,že jsem nadšená.Ono už je vlastně všechno co bych chtěla napsat vyjádřeno v ostatních komentářích takže bych se jen opakovala.Prostě pro mne lahůdka.

• 1.1.2017  17:39
    Láska rohatá (TV film) (2009)

Já nevím,ale neměl by Jirka raději pořád jen režírovat?

• 1.1.2017  17:36

Stále neodolatelní frantíci.

• 4.12.2016  17:21

Nejdřív jsem se musela uklidnit , protože není dobré vyjadřovat své myšlenky v takovém rozpoložení.Teď už nejsem vzteklá,ale je mi smutno,moc smutno.Jsme savci a tudíž každé mládě musí mít v rámci správného vývoje jednu osobu(je to jedno kdo to bude)která tu bude jen pro něj.V přírodě takové mládě savce zahyne.Nemusí o něj pečovat jenom jeho vlastní matka,klidně i zvíře jiného druhu,ale pokud by bylo v nějakém zařízení,kde se střídá pečující osoba ,tak nepřežije. Často mládě zvířete (savce)odchová i člověk,ale opět musí vytvořit tu počáteční pevnou vazbu.U zvířat to tedy příroda zařídila nekompromisně,ale člověk,který je ze všech savců nejbezbranější vymyslel ve své zrůdnosti kojenecké ústavy. A co je nejhorší , nehodlá se jich vzdát.Ačkoliv i ministryně sociálních věcí má na věc(jak sama tvrdí) ten správný názor,tak se nic neděje.Dál budou vyrůstat jedinci,kteří budou mít v dospělosti problémy se svými vztahy k lidem i k okolí,jen proto,že někteří jedinci v tomto státě brání sobecky své posty.FUJ

• 26.11.2016  16:44

V každé společnosti dochází ke vzpouře mladých lidí , kterým se skoro nikdy nelíbí zavedené způsoby žití a mají pocit,že je třeba změnit a nastolit jiný řád.Zpravidla se během času obrousí hrany a stanou se z nich stejní pupkatí tatíci jako byli jejich otcové.70.léta v Německu jsou však mnohem drsnější a radikálnější.

• 19.11.2016  16:05

Velmi mrazivé,asi se mi nebude dobře spát.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10