kokofek

okres Opava

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17
    • 28.2.2021  19:39
    Kfulim - Season 2 (série) (2018)

Ani druhá řada mě nezklamala,pokračuje napětí,akční scény.

• 26.2.2021  11:14
    Modelář (2020)

Těch 40 let,kdy se lidé naučili zavírat záměrně oči,starat se jen o sebe , podvádět,lhát a ničemu nevěřit nás dohání stále a jen tak nepřestane.

• 25.2.2021  19:40
    Havel (2020)

Pro mě je tato výpověď zajímavá ,dojemná a dle mých představ i pravdivá.Prostě dobře vykreslený citlivý a vnímavý štír s velkým srdcem.Vůbec mi nescházely veřejné proslovy,které jsou známé,ale přiblížení Havla jako člověka mě zaujalo.

• 24.2.2021  15:42

Dobu ve které jsme nežili chápeme tak nějak po svém ovlivněni svým současným životem.Jinak řečeno ne každý se umí vžít do ostatních duší.Také nás ovlivňuje znalost dějin a jeho souvislosti.Všechny křivdy se nám pak zdají v kontextu se všemi znalostmi tak nějak lépe pochopitelné. Já si však myslím, že člověk jako takový se v podstatě nezměnil.Pořád bude nějaké to procento psychopatů,prospěchářů,ublížených.A ti pak dělají peklo na zemi pokud je jim to umožněno.

• 22.2.2021  11:57

Každý národ chce mít a má své Jánošíky.

• 22.2.2021  11:54
    Sviňa (2020)

Možná by bylo lepší točit takové příběhy,které se nápadně podobají nedávným skutečným událostem s větším odstupem času.Pak by bylo možné podívat se na věci realističtěji.Věřím, že,naši bratři jsou teď plní emocí a hlavně hnusu z událostí,které nedávno otřásla všemi lidmi.

• 20.2.2021  16:16
    Bílý tygr (2021)

Nastínění všech indických problémů.Nevzdělanost,kastovní systém,korupce,chudoba.Dočetla jsem se ,že bojovník za svobodu Gandí nechtěl kastovní systém zrušit,dle mého názoru by nastal chaos.Lidé zde tak žijí po staletí a zrušení jediných jistot by jim zřejmě rozvrátilo život.Taky vím, že Hinduisté věří,že svůj úděl musí přijmout,aby se v příštím životě dostali někam jinam a měli se lépe.Film sám o sobě je i se svým pomalým tempem přitažlivý a zajímavý.Poslední scéna je mrazivá tak, že jsem si ji pustila ještě jednou

• 14.2.2021  18:38
    Chlast (2020)

Mám ráda filmy na které myslím ještě několik dní a to je tento případ.Přemýšlet a někdy se znovu pousmát když si přehrávám nejrůznější situace z filmu.Taky se mi líbí otevřené konce a hlavně vše ponechat na divákovi,nevnucovat mu co je dle autora dobře a co špatně.A to si myslím ,že bylo záměrem.Ono vše jasně černé nebo bílé měli komunisti a to už fakt nechci.

• 13.2.2021  16:45
    Efterforskningen (TV seriál) (2020)

Ve zprávách si přečtete vždy jen stručnou zprávu o tom co se stalo,kdo to udělal a případně že někoho odsoudili.Ale nikdy by mě nenapadlo,že je až tak těžké a složité někomu dokázat vinu.Demokracie je v severských zemích tak obrovská,že i případnému pachateli trestného činu,který se jeví zcela jasným pachatelem musí policie dokázat vinu na 100 procent.Sledování takové cesty složitého vyšetřování, které jistě stálo nemalé peníze a usílí bylo pro mě velmi zajímavé.

• 11.2.2021  10:01

Pro mě až překvapivě klidné vyústění.Hlavní hrdina po jednom rozhovoru s psychoterapeutkou pochopí své problémy a smíří se úplně se všemi.Bylo by to krásné kdyby to tak fungovalo!!!!Přesto dávám plný počet a to proto,že herecký výkon byl pro mě nevšední zážitek.

• 10.2.2021  10:51

Tak kolik toho ještě lidská bytost vydrží.Nevím,říká se co tě nezabije to tě posílí.Ale co když to posílí znamená otupí.

• 8.2.2021  11:03

Nastavovaná kaše,která ale chutná mdle.Více příšerek,více krve,jediné co mě už podruhé bavilo je Bill Skarsgard.Asi bych jej v této masce nechtěla potkat.Ach jo, asi jsem už viděla hodně hororů a tak uspokojit mě není jednoduché.

• 7.2.2021  17:50

Freude, Freude vždycky na tě dojde.Aneb jak nám dětství ovlivní celý život.

• 6.2.2021  16:23
    Sekerka - Mangrove (E01) (epizoda) (2020)

Citlivost tématu,který je stále živý ačkoli se zdá jakoby časově vzdálený.Skutečný příběh vyprávěný s vervou někdy až přílišnou,která prozrazuje ,že režie nemá dostatečný odstup či nadhled na danou věcí což vyprávění škodí.

• 6.2.2021  15:08

Od začátku velmi zajímavé,Mark Ruffalo excelentní.Těším se jak se příběh bude rozplétat a zřejmě postupně vyjasňovat chování a konání postav.Moc se mi líbí prostředí obyčejných lidí,kteří jsou podobní všude na světě.

• 5.2.2021  16:41
    Výlet (2002)

Každý máme své sny a starosti .Herecký koncert Ivy Janžurové a jejích dcer.

• 5.2.2021  16:37
    Kukačky - Epizoda 4 (E04) (epizoda) (2021)

Zatím pro mě stále laťka vysoko a jsem zvědavá jak dlouho se udrží.

• 12.1.2021  12:25

Jak už tady někteří uvedli nemůžeme hodnotit dle prvního dílu.Třeba jen zkouší jestli nejsou diváci příliš otupělí. Tak uvidíme dále.

• 12.1.2021  12:20
    Božena - Epizoda 2 (E02) (epizoda) (2021)

Druhý díl se mi líbil víc než první pro jeho větší barvitost.Navíc je mi taková Božena Němcová velmi sympatická.Plně chápu rozpoložení 22 - leté holky,která má již v tomto věku 4 děti a v podstatě nic nezažila natož užila.

• 12.1.2021  12:12
    Fauda - Série 3 (série) (2019)

Napínavé,zábavné,ale už další řadu zatím nepotřebuju.Někdy mi bylo z celé té atmosféry v Gaze nanic.Hlavně to asi nemá řešení.

• 9.1.2021  18:47

Zajímavé nahlédnutí do života osobnosti o které prakticky nic nevím.Jen mám pocit,že naše školství by Komenského stále potřebovalo jako sůl.

• 4.1.2021  09:50
    Fauda (TV seriál) (2015)

Zatím jsem okusila jen první řadu a pro mě dobrý.Nemohu posuzovat zda postupy a chování členů v jednotce je uvěřitelné a tak nechávám jako vždy svůj úsudek pouze na pocitech a celkovém dojmu.Uvidím co druhá řada.

• 4.1.2021  09:42
    Fauda - Série 1 (série) (2015)

Pro mě plný počet ! Zajímavé prostředí,jiné zvyky, napínavé a vcelku bez prázdných míst.

• 1.1.2021  16:48
    Naši kluci (TV seriál) (2019)

Napínavé ,zajímavé a pro mě nové.Nové ve smyslu náhledu do kultury,zvyků,myšlení, postojů komunity ultraortodoxních židů. Viděla jsem v Izraeli čtvrtě ve kterých žijou,ale nepouští nikoho dovnitř.Nemyslím,že bych seriálem pochopila jaká je skutečnost,ale je mi jasné ,že v podstatě jsou problémy podobného charakteru všude na světě.Mladí lidé bouřící se proti zavedeným praktikám s tím se potkáváme napříč rasami i náboženstvími.Je pak špatné je -li vzpoura podpořena přílišným radikalismem.

• 26.12.2020  16:51
    Údolí slz (TV seriál) (2020)

Seriál se zaměřuje především na pocity a problémy jednotlivých postav.Sledujeme jejich osudy ve válečné vřavě ,bojíme se o ně a zároveň je nám jasné ,že každá postava nedopadne, jak už to ve válkách bývá dobře.Fakta kolem této války si musí ten koho zajímájí najít jinde.

• 19.12.2020  16:54
    Delhi Crime (TV seriál) (2019)

Velmi zdařilé ! Od zamilovaných a tančících indických filmů je to zdařilý skok.Velmi tleskám! Indii mám v srdci a určitě bych zajela znovu!!!!Neuvěřitelná země,kde se naučíte pochopit hlavně sami sebe!

• 19.12.2020  16:47
    Chalífát (TV seriál) (2020)

Napínavé a zároveň poučné,velmi civilní herectví.Tím vším se stává velmi uvěřitelnou podívanou.Po prvním díle toužíte vidět všechny další najednou.

• 12.12.2020  17:07
    Mělas to vědět (TV seriál) (2020)

Musím se přidat k těm,kterým vadila omezená mimika Nikole Kidman.Její velmi úsporná mimika špatně nebo spíše vůbec nezobrazuje pocity ,které by nám víc přiblížili co postava prožívá.Ostatní výkony skvělé!Překvapil mě Hugh Grant.

• 5.12.2020  18:01
    Dařbuján a Pandrhola (TV film) (1963)

Určitě to není to nejlepší co se v těch letech vytvořilo,ale mě fascinují herecké výkony a hlavně krásná čeština.

• 5.12.2020  16:11
    Ďábel (2020)

Opět jeden z filmů,který nemá předvídatelný scénář a to miluju! K tomu hodně dobré herecké výkony a bavíte se dobře.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 13 17