kokofek

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 15.8.2017  20:39
    Dunkerk (2017)

Připoutána k sedačce a vtažena do děje.Dlouze doznívající pocit diváka,že tam byl.

• 12.8.2017  17:04

Bohužel žijeme v době,kdy už dětská fantazie umírá následkem přemíry podsouvání umělých příběhů.Proto je pro mě tento snímek láskyplným návratem do doby ,kdy tomu tak nebylo.K tomu úžasná kamera a je z toho zážitek.

• 5.8.2017  13:39
    MY 2 (2014)

Všichni v podstatě toužíme po stejných věcech a neumíme si to přiznat.Všichni bez rozdílu toužíme být milováni. Jsme totiž savci a jakožto takoví potřebujeme lásku.Jen cesty ,kterýma se ubírá naše poznání jsou někdy složité.

• 5.8.2017  13:33

No nevím, ale ať se snažím sebevíc tak mi americký styl romanických filmů prostě nesedí.Možná ,že mě ještě někdy někdo překvapí.Pořád doufám.Naděje umírá poslední.

• 5.8.2017  13:24

Ihned jsem se podívala na obrazy Zdzislawa Beksiňského a je to zajímavý a neotřelý zážitek. V šedi panelového sídliště se zrodí fantazie,kterou člověk dokáže přenést do formy srozumitelnosti.

• 1.8.2017  21:35

Tak nějak prvoplánově dojímavé! A hlavně s nezbytným poučením pro americké diváky.Jinak obyčejná pohodovka.

• 5.7.2017  17:35
    The Last Kingdom (TV seriál) (2015)

Možná bych byla víc nadšená,kdybych neviděla seriál Vikingové.Tak jenom zábava na večer,která pobaví,ale nenadchne.

• 5.7.2017  17:30
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

Vždycky mě fascinuje příběh ,který nemá běžný a předem odhalitelný scénář.Taky postavy,které nejsou prvoplánově kladné,nebo záporné.Naopak složitost,která je jako sám život.Pro mě úžasné.

• 17.6.2017  16:41
    1864 (TV seriál) (2014)

Každý národ má znát svou historii jinak bude nucen ji znovu opakovat.A protože velmi mnoho(na můj vkus až příliš) mladých lidí se o historii své země nezajímá,nejspíš se druhá polovina citátu stane bohužel pravdou. Severské národy proto mají lepší šanci.

• 4.6.2017  16:30

Téma filmu není neobvyklé,ale zpracování je tentokrát odlišné.Celým filmem prostupuje jakási odlehčená atmosféra,která je typická ocitnete-li se ve Francii.Ačkoliv se na plátně dějou věci,které jsou pro hrdiny nebezpečné a bolestné,tak celková atmosféra vám říká,ale vždyť to není tak hrozné.Možná z pohledu dětí jsou věci vždycky nějak optimističtější.

• 3.6.2017  15:34
    Submarino (2010)

Velmi depresívní,ale působící autenticky.Syrové a přitom dojemné.Zážitek,který budu dlouho vstřebávat a to mám ráda.

• 3.6.2017  15:17
    Spojenci (2016)

Dobrá a vkusná zábava,ale jinak nic vyjímečného.Oku lahodící tělíčko Brada Pitta,který je dle mého názoru roli málo oddán.Pro mě je nějak zdrženlivě vášnivý.Jako by řekl Miloš Forman,nevěřím mu to.

• 3.6.2017  15:11
    Fénix (2014)

Zajímavé téma ,ale nějak nedodělané.Láska,zrada,domněnky,očekávání.Všechno to nějak splyne i s koncem,který to nijak nevylepší.Škoda.

• 27.5.2017  17:02

To jsme my ženy.Nevíme co chceme,ale nedáme pokoj dokud to nedostaneme!Drama odehrávající se ve filmu se opakuje častěji,než bychom chtěli.Dánský způsob je velmi realistický a skvělý.

• 22.5.2017  15:27

Není to můj šálek kávy,ale to by tak moc nevadilo.Legenda,nelegenda k čertu s ní,hlavně když je podívaná.Ale bohužel druhá polovina se táhne a nemá švih.

• 12.5.2017  21:02

Nikdo z nás nedokáže odhadnout jak se zachová v té či oné vypjaté situaci.Prostě nedokáže.Naše myšlení je ve vypjatých situacích zcela odlišné od zavedených stereotypů.U každého jedince se pak projeví jinak.Je zcela věrohodné,že dožene jedince i k činům,na které by jinak ani nepomyslel.Další události jsou již lavinou,kterou čin odstartoval.

• 29.4.2017  17:46
    Ploty (2016)

Je nutné se do snímku ponořit a vnímat jako celek,přesto,že jednotlivé scény jsou excelentní.Není to film na večer,kdy máte náladu na nic a jste moc unaveni.Nejspíše vás délka uspí.V opačném případě a to byl můj případ si odnesete pocit sounáležitosti s těmito lidmi a jejich zdánlivě obyčejnými životy.

• 22.4.2017  18:32
    Mistr popravčí (TV seriál) (2015)

Moje hodnocení je odrazem splnění účelu dívání se na tento seriál.Když mám večer depku z práce tak mi pomůže buď něco hodně dobře natočeného nebo drsného i krvavého.Je to ta druhá možnost.

• 18.4.2017  21:53
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Byl-li záměr natočit krimi se zápletkou,tak ten moc nevyšel.ale úžasně se povedla atmosféra doby.Ponurá a složitá. Milana Kňažka ale pořád miluju a tak jsem se nenudila.

• 25.3.2017  18:06
    Under sandet (2015)

Silný příběh o obětech nacistické ideologie.Děti vychované bez rodin,bez lásky k absolutní oddanosti režimu.V jeho jménu pak páchají zvěrstva s převědčením správnosti svého konání.Kdo však má být souzen je zcela jistě režim, který je vychoval,sebral jim dětství a naději na normání život. Je kruté je takto trestat.Ale je také pravda, že historie se lépe posuzuje s odstupem času. Jako bonus pro mě je dodržení chlapského slova za každou cenu.Strašně mi to v životě chybí!!

• 21.3.2017  21:42
    Teorie tygra (2016)

Prvoplánový humor,který pro mě nebyl humorný.Klišé o vztazích mezi muži a ženami vedený jen jedním směrem. Myslím si, že máme na víc.

• 19.3.2017  12:23
    Rocco (2016)

Pro mě velmi působivá,otevřená zpověď člověka,který vnitřně bojuje sám se sebou.Dětství ovlivněné silně katolickou výchovou ,dominantní matkou versus vrozená silná touha po sexu.Zatím není vítěze,ačkoliv se zdá ,že s přibývajícím věkem se vrací vzpomínky z dětství silněji.Každý z nás je výchovou poznamenán ať už v dobrém ,či zlém.

• 7.3.2017  16:40
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Není to jenom marasmus doby komunismu.Je to marasmus v nás a ten se jen tak nedostane ven.Bude to trvat ještě dlouho než pochopíme.Bude to bolestivé.

• 5.3.2017  18:26
    Masaryk (2016)

Mrazilo mě, protože jsem cítila bezmoc.Bezmoc,která ale není soukromá,bezmoc,kterou pociťuje člověk,který se snaží zachránit celý jeden národ.

• 5.3.2017  18:13

V každém člověku dřímá zlo,které se dostane na povrch za určitých okolností.Ty jsou pak pro každého různé.Ale máme ho v sobě všichni.

• 21.2.2017  21:26
    Bohéma (TV seriál) (2017)

I přes výhrady pro počáteční nejasnost vzhledem k velkému množství postav,hodnotím kladně.Hodnotím odvahu pustit se do kontroverzního období našich dějin.Obdiv zaslouží herecký výkon Vladimíra Javorského a taktéž Michala Dlouhého(který mě velmi překvapil).

• 12.2.2017  19:33

Slovy Miloše Formana: Věřím ti to ! Věřím ti to Casey Afflecku! A to je pro mě ve filmu důležité.Ať už je to jakákoli postava,musí být herecký výkon uvěřitelný.Přidá -li se dobrý scénář a režie, potom je to pro mě zážitek, po kterém se mi udělá v první fázi dobře a v té druhé můžu přemýšlet o tématu, který film otevírá.

• 11.2.2017  16:48
    Okupace (TV seriál) (2015)

Svižné,napínavé.zajímavé a navíc pro náš národ emočně blízké.

• 24.1.2017  21:10
    Jakub lhář (1974)

Film jsem nikdy neviděla a to už jsem na světě nějaký ten pátek.Zřejmě se málo hodil do atmosféry normalizačního procesu.Připojuji se ke všem obdivovatelům herectví Vlastimila Brodského, které zcela určitě přispělo k oskarové nominaci.

• 21.1.2017  16:23

Seriál jsem viděla samozřejmě už hodně dávno,ale dnes jsem si všimla, že jsem jej nehodnotila.A to je moc dobře,protože v kontextu dnešní doby se můj pohled určitě změnil.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10