kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 17.8.2019  17:20
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Nádherná scenérie,kterou postavy seriálu nevnímají jako něco zvláštního,protože v ní žijí a je pro všední.Pro nás Evropany je takový pohled z terasy domu či bytu kde bydlíme pouze pohledem dovolenkovým.Tedy pro většinu z běžné populace.Přesto,že žijí pro nás v dovolenkové atmosféře mají své trápení všedních dní.Je to asi stejné na celém světě.Jsme prostě komplikované bytosti.Kromě ženských výkonů mě zaujal Alexandr S.,který byl velmi autentický.

• 4.9.2014  21:09

Kdyby nebyly takové filmy,které mě vždycky postaví na nohy a pomohou mi snášet stresy každodenního života tak asi budu přemýšlet o podobném konci.

• 10.9.2017  18:50
    Sekretářka (2002)

Konečně mě něco pobavilo.Nechápu,že jsem snímek ještě neviděla.Vtipné a zárověň velmi vzrušující pro ty,kteří chápou,že sex je také hra,která může mít různá pravidla.

• 26.12.2019  16:29
    Sestra (2018)

Trochu moc tmy .Vím,že to k atmosféře starého kláštera asi patří,ale když pak není nic vidět tak je to nuda.

• 9.3.2013  13:56
    Sezení (2012)

Film zaměřující se na dosud málo prezentované tabu, sex postižených.Jelikož o tom něco málo vím mohu posoudit, že se podařilo nenásilnou, ale kupodivu otevřenou formou odkrýt pohled na součást jejich života.Helen Hunt si myslím právem nominaci na oskara zasloužila.

• 2.6.2019  14:39
    Shetland (TV seriál) (2013)

Velmi příjemné detektivní pohlazení. Sonda do života lidí žijících ve specifickém prostředí.Žijí trochu jinak než lidé ve velkých městech,ale přesto mají stejné probémy s mezilidskými vztahy,láskou ,touhou po majetku.

• 26.4.2013  10:59
    Signál (2012)

Průměrná komedie,ale byla jsem zklamaná z Vojty Dyka a Kryštofa Hádka.Satirické výstupy s hlasivkami už herec použil v jedné pohádce coby princ zpěvák a u Hádka jsem měla pocit,že hraje v Bobulích.Líbil se mi Karel Roden.

• 29.2.2020  16:37

Beru tento film jako poctu obdivuhodnému architektonickému dílu.Podíváte-li se dovnitř a nasajete atmosféru už nikdy na něj nezapomenete tak jako přítelkyně majitelky z tohoto filmu.

• 19.1.2020  11:15
    Slunovrat (2019)

Já milovník dobrých a neotřelých hororů jsem spokojena.Konečně horor za bílého dne,abych na vše dobře viděla.Ty tajemné snímky ,které sázejí na temnou atmosféru pomocí tmy,to není nic pro mě.Představivost sice jakž takž funguje,ale není jasné zda správně.Moc jsem si tuto neotřelou podívanou užila.

• 2.2.2015  21:27
    Slídil (2014)

Vždycky mezi námi budou psychopati, kteří čekají na svou příležitost v jakékoli profesi. Strašně bych chtěla věřit tomu, že to není pravda, ale bohužel!!!Na druhé straně kdo je horší-ti kteří fotí a točí, anebo ti kteří baží po tom se na to dívat, případně kupovat si časopisy podobného charakteru.Když by nebyla poptávka tak by nebyla nabídka. Jinak jsem se skvěle bavila.

• 13.6.2015  16:41
    Smolaři (2009)

Co tě nezabije, to tě posílí! Psycholog Stanislav Levi zastává názor, že špatné dětství přežijí bez úhony jen velmi silní jedinci.Ti ostatní mají vcelku určeno jak se bude jejich život odvíjet.

• 28.6.2015  16:39

O věcech, kterých víme,ale nechceme je vyslovit a straší nás a tíží jako kostlivec ve skříni.Pořád o něm víme,ale nepustíme jej ven, protože si myslíme, že je to tak lepší.Často až smrt uvolní to co nikdy nebylo vysloveno.

• 16.12.2018  15:50

Chtěla jsem se jen pobavit,ale bohužel film byl zajímavý pouze vizuálně a zbytek chyběl.Začátek vypadal slibně,ale bohužel dlouhá stopáž filmu už neudržela napětí a došly nápady.

• 13.3.2013  17:58
    Smrtící věž (TV film) (1975)

Thriller, který neurazí,ale ani nenadchne.Jestli byl celý děj podle skutečné události tak je dost zvláštní jak pracuje policie v USA.Naprostý chaos ,naprostá neschopnost udělat cokoli smysluplného.Jeden jediný policista sám vše vymyslí a uskuteční.

• 11.7.2014  09:36

Začátek trochu zdlouhavý než se ponoříte do děje a začnou vás zajímat další osudy protagonistů.Pak už má film spád,napětí a překvapení.

• 4.7.2014  20:59

Ačkoliv je druhý díl námětově stejný tak se liší větší propracovaností jednotlivých postav.Není tak akční jako první díl, o to víc emoční a lidský.

• 3.6.2017  15:17
    Spojenci (2016)

Dobrá a vkusná zábava,ale jinak nic vyjímečného.Oku lahodící tělíčko Brada Pitta,který je dle mého názoru roli málo oddán.Pro mě je nějak zdrženlivě vášnivý.Jako by řekl Miloš Forman,nevěřím mu to.

• 20.2.2016  17:03
    Spotlight (2015)

Moc jsem si přála, aby to tým reportérů dotáhl ještě dál a přišel spravedlivý trest jako odplata pro všechny, kterým tato láskyplná přízeň církve zničila život.Ale to by to musel natočit Tarantino a přesto,že jeho filmy s vybájeným koncem miluju,tak by mě to neuspokojilo.Bohužel nežijeme v pohádce,kde dobro vítězí nad zlem a tak se radujeme nad každým malým vítězstvím .

• 12.1.2019  17:41
    Springfloden (TV seriál) (2016)

Severský detektivní seriál.který je na rozdíl od ostatních tak nějak více barevný.Není tak vizuálně ponurý,ovšem svým obsahem syrovosti a otevřenosti se od většiny podobných neodklání.Mám osobně velmi ráda tento styl.Jsou to krajiny nedotčené katolickým puritánstvím a to je mi velmi blízké.Zatracená Bílá hora.

• 28.12.2015  18:53
    Správnej dres (TV film) (2015)

Mám také někdy chuť na oddychovku,ale i ta musí mít nějakou úroveň.Že by se veřejnoprávní televize chtěla za každou cenu podobat té komerční?

• 1.11.2014  17:25
    Stejná srdce (TV film) (2014)

Kdo se neumí aspoň trochu vcítit do problémů druhých, ten je odsouzen k tomu,aby nikdy nevyřešil své vlastní.Odsuzovat vše co se nějakým způsobem vymyká jakýmsi zavedeným normám ,které si společnost určí je velmi nebezpečné a už se to v dějinách lidstvu nevyplatilo.Velmi mě mě mrzí, že právě po těchto zkušenostech je lidstvo stále netolerantní.Příroda asi nejlíp ví proč vytváří odlišnosti a má k tomu své důvody. Líbí se mi otevřenost snímku.

• 27.2.2016  17:26
    Steve Jobs (2015)

Film se nezabývá fakty zda Stve Jobs byl nebo nebyl genius či vizionář.Představuje jeho osobnostní stránky a vztahy k ostatním.Zcela určitě byl silnou osobností,která se prosadila, byť za každou cenu a proti všem.Neuspokojené dětství bylo zřejmě příčinou neschopnosti navázat vztah se svou dcerou a pochopit ji,zvlášť když má povahu podobnou svému otci. Dalším problémem byla zřejmě jeho homosexuální orientace,která je v 80-tých letech v Americe přijímána s despektem.

• 26.6.2014  21:29

Bože jak dlouho jsem se tak nebavila a nesmála nahlas.Vydrželo mi to celý týden,protože hlášky a vtípky když se rozleží tak pak jsou ještě lepší.Knihu jsem nečetla tak nemohu posoudit,zda je adaptace dle představ čtenáře,ale film je prostě skvělý.

• 3.6.2017  15:34
    Submarino (2010)

Velmi depresívní,ale působící autenticky.Syrové a přitom dojemné.Zážitek,který budu dlouho vstřebávat a to mám ráda.

• 6.3.2013  11:44

Příběh o tom jak ženská naivita a umíněnost dokáže chlapa zničit.Problém je asi v americké výchově,která se hodně liší od té naší,ale vysvětluje postoje a chování .Tento žánr S. Spielbergovi moc sedí škoda, že už se mu nevěnuje.

• 17.5.2015  19:45

Hrdina filmu si v úvodu filmu užívá s kamarády tak jako spousta mladých lidí,kteří si užívají vždy tak jak to doba dovoluje.Pochází z velmi skromných poměrů a není jasné zda jeho výchova vůbec proběhla.Má v sobě základy dobra a zla,ale touha mít se lépe než jeho rodina vede k nemorálnímu sňatku a bohužel i ke kolaboraci.Ocitá se ve složité době a i když rozpozná nerozumnost svého chování je už příliš pozdě.

• 7.3.2017  16:40
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Není to jenom marasmus doby komunismu.Je to marasmus v nás a ten se jen tak nedostane ven.Bude to trvat ještě dlouho než pochopíme.Bude to bolestivé.

• 29.12.2019  18:47

Krásné sci-fi ! A to myslím doslova.Byla bych ráda,kdyby se i v našich psychiatrických léčebnách či jak je dnes přejmenovali nemocnicích objevovali lékaři s takovým smyslem pro lidské a zdravě nadšené chování k pacientům! A to je zase naše sci-fi.

• 30.6.2013  16:58

Svěží a napínavé.I přes svou délku si film udrží napětí.Ačkoliv motiv zombie se jeví v reálném světě neskutečný tak představa zmutovaných virů je čím dál tím víc reálná.A tak i proto je film zajímavý.

• 21.4.2015  21:55

Herecký koncert Anthonyho Quinna.Živelnost a živočišnost,která z sálá z jeho projevu vás ubezpečí,jak má asi vypadat a hlavně vyzařovat opravdový chlap.Nevím ke kterému současnému herci bych ho přirovnala.Ačkoliv mu Itálie není rodnou hroudou, tak ve filmu máte pocit,že se tam nejen narodil,ale i prožil celý život.