kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 5.8.2017  13:39
    MY 2 (2014)

Všichni v podstatě toužíme po stejných věcech a neumíme si to přiznat.Všichni bez rozdílu toužíme být milováni. Jsme totiž savci a jakožto takoví potřebujeme lásku.Jen cesty ,kterýma se ubírá naše poznání jsou někdy složité.

• 5.8.2017  13:33

No nevím, ale ať se snažím sebevíc tak mi americký styl romanických filmů prostě nesedí.Možná ,že mě ještě někdy někdo překvapí.Pořád doufám.Naděje umírá poslední.

• 1.8.2017  21:35

Tak nějak prvoplánově dojímavé! A hlavně s nezbytným poučením pro americké diváky.Jinak obyčejná pohodovka.

• 5.7.2017  17:35
    Poslední království (TV seriál) (2015)

Možná bych byla víc nadšená,kdybych neviděla seriál Vikingové.Tak jenom zábava na večer,která pobaví,ale nenadchne.

• 3.6.2017  15:17
    Spojenci (2016)

Dobrá a vkusná zábava,ale jinak nic vyjímečného.Oku lahodící tělíčko Brada Pitta,který je dle mého názoru roli málo oddán.Pro mě je nějak zdrženlivě vášnivý.Jako by řekl Miloš Forman,nevěřím mu to.

• 3.6.2017  15:11
    Fénix (2014)

Zajímavé téma ,ale nějak nedodělané.Láska,zrada,domněnky,očekávání.Všechno to nějak splyne i s koncem,který to nijak nevylepší.Škoda.

• 22.5.2017  15:27

Není to můj šálek kávy,ale to by tak moc nevadilo.Legenda,nelegenda k čertu s ní,hlavně když je podívaná.Ale bohužel druhá polovina se táhne a nemá švih.

• 22.4.2017  18:32
    Mistr popravčí (TV seriál) (2015)

Moje hodnocení je odrazem splnění účelu dívání se na tento seriál.Když mám večer depku z práce tak mi pomůže buď něco hodně dobře natočeného nebo drsného i krvavého.Je to ta druhá možnost.

• 18.4.2017  21:53
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Byl-li záměr natočit krimi se zápletkou,tak ten moc nevyšel.ale úžasně se povedla atmosféra doby.Ponurá a složitá. Milana Kňažka ale pořád miluju a tak jsem se nenudila.

• 7.1.2017  16:51

Zábava a vizuální zážitek.Ne historický snímek.Film se o to ani nesnaží.Prostě jen zábava.Není třeba v tom hledat něco jiného.Já jsem se bavila.Takových snímků je v našich kinech nepoměrně málo a nevím, že by se snažily o něco jiného,než pobavit.

• 19.11.2016  16:00

Film se zaměřuje především na vykreslení atmosféry doby a tím pádem i příčin chování obyvatel stalinistického Sovětského svazu.Atmosféry všeobjímajícího strachu z represí jakéhokoli náznaku nesouhlasu s politikou státu. Je pak až s podivem,že si hlavní hrdina zachová špetku soucitu a vlastní vůle.Bohužel druhá polovina filmu se už tak nepovedla.

• 16.7.2016  16:34

Jelikož je horor můj oblíbený žánr,který vyhledávám pro uklidnění,(vím,zní to divně,ale u mě to funguje)tak nemohu sednout na zadek.Řemeslně skvělé,ale chybí nový nápad.

• 21.5.2016  19:05
    Noční host (1961)

Drama,které má na můj vkus příliš černobílé postavy.Tlustý ,arogantní,nafoukaný,zlý západní němec a jeho protipól hodný skromný,chudý,ale hrdý zaměstnanec hotelu,poznamenaný pobytem v koncentračním táboře.Mladá dívka už skoro úplně zkažená,ale s malou nadějí,že jí ta veskrze kladná postava podá pomocnou ruku a tím ji odvede od kapitalistického pozlátka zřejmě na chmelovou brigádu.Patrně se pak přidá k té partě rozveselené mládeže, která je šťastna, že může ve volném čase pomáhat sociialistické vlasti. Přesto všechno herectví Rudolfa Hrušínského mě neustále překvapuje a uchvacuje.

• 19.3.2016  18:01
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Hodně odpočinkové,ale milé.Pro tyto dny střídajícího se počasí jako dělané.Lucifer je velmi přitažlivý a jeho hlášky dělají seriál zábavným.Nevím , ale jestli vydrží až do konce.Asi to bude málo.Přesto se asi dodívám,Asi asi.

• 6.3.2016  17:55
    Kid (2010)

Tak jak se píše v úvodu srdcervoucí a inspirující příběh.Bohužel v posledních 10 minutách filmu se najednou děj pro mě zcela nesmyslně zrychlí a zkazí tak dojem z celého filmu.Škoda.

• 5.3.2016  16:58

Z každého žánru trochu,ale jen trochu.Dohromady je to nesourodé,nekomunikující.Ale svoje hodnocení dávám za (pro mě) sexy vzrušujícího Marka Ruffala.Mám po tom hezké sny.

• 28.2.2016  17:50

Jdu na fantasy a nic jiného nečekám.Taky jsem zvědavá jak Nikolaj Coster Waldau zhubnul.Ale překvapí mě táhnoucí se děj.Trochu se nudím.Probere mě Geoffrey Rush,ale jen na chvilku.Škoda.Začínalo to tak slibně.

• 20.2.2016  17:19
    Joy (2015)

Film o touze a silné vůli jít si za svým snem.Bohužel pro mě v americkém prostředí reklam na cokoliv, které je závislé na tupém davu,který je ochoten koupit vše co se podaří emotivně dobře předvést.Snímek byl pro mě zajímavý jen díky hereckému výkonu Jennifer Lawrence,která je v roli neskutečně uvěřitelná.

• 30.1.2016  19:03

Film působil hodně uvěřitelně a tím byl strašidelný.Některé prvky japonského stylu hororu v podobě dívky se skloněnou hlavou bych vynechala a nechala bych ten tíživý pocit diváka,že ten les existuje a opravdu se v něm udály podivné věci.

• 19.12.2015  17:03

Film měli režírovat bratři Coenovi a určitě by mě pak nerozčilovaly polopatistické scény upozorňující na důležitost amerických hodnot.Jinak skvělá řemeslná práce.

• 12.12.2015  18:08

Téma velmi silné,které je nabité dramatickými událostmi.Ve filmu však vše velmi vlažně vyznívá.Emocionálně málo vypjaté a to nemluvě o zaujatém postoji tvůrce,který jednoznačně fandí boji, který rozhodně nebyl vždycky košér.

• 27.11.2015  10:35
    Post Bellum (TV film) (2009)

Ve filmu dominují dlouhé scény,které ale nejsou zpracovány tak,aby zaujaly po celou svou délku.Dílo zachraňují výkony zkušených matadorů,kteří dávají snímku syrovou autentičnost.(V.Cibulková,Igor Bareš,Vladimír Dlouhý)

• 25.11.2015  10:58

Film,který ukazuje odvrácenou stranu uhlazenosti,ambicioznosti a touze po dokonalosti.Bohužel očekávám,že v každé zemi se skrývají za maskou zdánlivé serioznosti psychopatické osobnosti.Doufejme,že jich není mnoho.

• 7.11.2015  17:16

Nevím ,ale chybí mi tam opravdovost.Někde v koutku duše je pochybnost.To hledání sama sebe je nepřesvědčivé.Ano, víme ,že žít jako maloměšťáci je asi špatně,ale volnost a nesvázanost je trochu moc hraná.Pro mě.

• 12.9.2015  19:50

Dva pěkní chlapi,pěkná dobová atmosféra,trochu humoru,trochu akce a trochu napětí.Dohromady je to obyčejné, nenadchne, neurazí.

• 22.8.2015  16:43
    Nepolepšitelný (TV film) (2009)

Bohužel pro mě málo uvěřitelné.Pan Hanzlík nehraje naplno,ale jako v pauze mezi natáčením.Skvělá a zřejmě velmi nadaná je Eliška Zbranková v roli Terezky.

• 15.8.2015  16:43

Pocity beznaděje a nicoty asi trpí hodně manažerů na vysokých postech,ale řešení, které zvolí v tomto filmu je dost neobvyklé.Zvyknou-li si na vysoký standard ve svém životě, nechtějí ho opouštět.Tento hrdina se proto chová dost neobvykle.

• 17.5.2015  19:45

Hrdina filmu si v úvodu filmu užívá s kamarády tak jako spousta mladých lidí,kteří si užívají vždy tak jak to doba dovoluje.Pochází z velmi skromných poměrů a není jasné zda jeho výchova vůbec proběhla.Má v sobě základy dobra a zla,ale touha mít se lépe než jeho rodina vede k nemorálnímu sňatku a bohužel i ke kolaboraci.Ocitá se ve složité době a i když rozpozná nerozumnost svého chování je už příliš pozdě.

• 19.4.2015  16:35
    Osvobození (1969)

Tento pětidílný válečný film jsem již viděla před lety na gymnáziu a to tehdy povinně.Viděla jsem tenkrát neskutečné množství ruských válečných filmů a tato epopej na nás působila v té záplavě jako zázrak.Ruský voják se zde poprvé bojí a Němci nejsou prezentováni jako neschopní hlupáci.Dnes po těch letech už na mě tak kladně nepůsobí.

• 8.4.2015  21:31

Je těžké vymanit se z vlivu genů, které vyfasujete a z vlivu výchovy, která není vždycky košér.Pak už jen záleží jak silná osobnost jste a tudíž jak se s tím poperete.