kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 26.5.2015  20:43
    Dozvuky (2012)

Gradující tempo komorně laděného příběhu diváka dostane.Z poklidného návratu jednoho z bratrů se stane postupem času téměř thriller, který na rozdíl od většiny běžných témat odhaluje ty nejponurejší stránky lidské duše.Opět jeden z filmů, který vám večer pokazí usínání.

• 9.5.2015  18:29

Pro mě hodně osobní téma,mohu tak posoudit se skutečností.Zcela odpovídá realitě a tak i když jsou vzpomínky touto formou vyvolané bolestné tak jsou zárověň i úlevné.Je pro mne dobré vidět, že problémy v rodině spojené s touto nemocí jsou i v jiných rodinách.Není to totiž vůbec jednoduché.Aby jste mohli soudit musíte zažít.

• 14.4.2015  21:49

Asi jsem se v kině smála víc než děti,ale s tím tvůrci počítají.Ovečka není totiž tak úplně pro děti i když splňuje pravidlo dobrého konce.Můj největší oblíbenec je ale pes, který většinou za nic nemůže a pořád musí řešit problémy, které způsobil někdo druhý.Miluju jeho kňučení.

• 19.3.2015  21:26
    Hon (2012)

Ačkoliv během filmu má divák zlost na bezbranné dítě,které nemluví pravdu a nevědomky tak kazí život nevinnému člověku tak já ten pocit nemám.Dítě je pořád dítě a to, že je něco špatně tak za to nenese vinu.Najít však rozumnou míru ochrany dítěte je však asi velmi těžké a složité.Co je však na tomto snímku jednoznačné je, že nejhorší pocit je bezmoc.

• 28.2.2015  17:15
    Láska (2012)

Při svatebním obřadu zazní mimo jiné i slova o vzájemné pomoci jeden druhému i v době nemoci.Já už nevím jak je to přesně, ale významově je to tak nějak podobně.Ve skutečném životě to však nefunguje.Ano,dřívější generace se tak často nerozváděli,ale to neznamená, že spolu dnes v době jejich stáří,žijí v lásce a porozumění.Většinou se to jaký vztah tito lidé spolu mají, zjistí právě v době kdy jeden z nich tu pomoc potřebuje.Láska a takto silný vztah ve stáří není zcela obvyklý.Ano občas se s tím setkám a stále mě to dojímá.Snímek je velmi realistický se vším všudy a proto i velmi silný.

• 17.2.2015  13:49
    Představ si (2012)

Ano,všichni bychom v životě potřebovali takového Iana,který by nás naučil se zastavit a vnímat všechno okolo trochu jinak.Bylo by to úžasné,ale bojím se , že s naším vnímáním je to čím dál tím horší.Přiznám se,že jsem se chvílemi rouhala a záviděla tu uklidňující atmosféru dvora zalitého sluncem na kterém se v poklidu sedící slepci učí vnímat věci jinak.

• 12.12.2014  20:51

Smutné i úsměvné zároveň.Hřejivé i mrazící.Bez zbytečného vysvětlování děje sledujeme příběh očima dítěte, které v každé době potřebuje lásku a má své sny a touhy.Filmu uškodil zbytečný český dabing.

• 27.11.2014  21:51
    Touha (1958)

Něžné, poetické,lyrické a přitom opravdové.

• 10.11.2014  21:10
    Dogville (2003)

Tak zase jednou 3 dny tak správně rozhozena.Neuvěřitelné jak lze bez velkolepých okázalých kulis vytvořit strhující dílo, které má nota bene bez pár minut tři hodiny.Klobouk dolů pane Triere.

• 21.9.2014  16:04

Už jsem ten film viděla snad 10 x a vůbec mu léta neubírají na dokonalosti.Pořád čekám jestli se zase objeví takové filmy, které přežijí a prosadí se svou kvalitou.Je mi také smutno, že se katolická církev nikdy neomluvila za tyto zrůdnosti.

• 20.9.2014  16:34

Jeden z mála filmů na které se dívám znovu a vždycky se dobře bavím.Naopak se mi zdá , že čím víckrát ho vidím tím se mi zdá lepší.

• 4.9.2014  21:09

Kdyby nebyly takové filmy,které mě vždycky postaví na nohy a pomohou mi snášet stresy každodenního života tak asi budu přemýšlet o podobném konci.

• 31.8.2014  18:40

Psychologické drama na pozadí období SNP.Dlouho jsem neviděla tak opravdové a uvěřitelné dílko.Bohužel jak jsem se dočetla Stanislav Barabáš doma dlouho nepobyl.

• 21.8.2014  20:37

Ještě dlouho po skončení filmu jsem seděla užaslá.Napětí, opravdovost,propracovanost charakterů,herecké výkony( až na trochu teatrálního Ivana Mistríka).Postavy nejsou tak jako v životě ani černé,ani bílé,ale především lidské.

• 12.7.2014  18:08

Film jsem viděla snad 100 x a stále mě baví.Pořád se směju nahlas a zároveň je mi smutno když si uvědomím jak moc panu Burianovi po válce ublížili.Asi a téměř určitě je závist ta nejhorší lidská vlastnost, která plodí zlo v nejhorší podobě. Vzdávám tímto poctu člověku , který si zaslouží obdiv a uznání a náš dík za smích,který vyvolává jeho umění i po tolika letech a bez kterého se nedá žít.

• 26.6.2014  21:29

Bože jak dlouho jsem se tak nebavila a nesmála nahlas.Vydrželo mi to celý týden,protože hlášky a vtípky když se rozleží tak pak jsou ještě lepší.Knihu jsem nečetla tak nemohu posoudit,zda je adaptace dle představ čtenáře,ale film je prostě skvělý.

• 9.5.2014  17:31

Nevím jestli vůbec můžou pochopit muži pocity ženy,dívky v tomto snímku.A to nemyslím ve zlém.Pocity ženy po porodu nechtěného dítěte nemůžou pochopit.

• 29.4.2014  21:17

Byla jsem velmi překvapená.Jednoduché a dojemné!

• 17.3.2014  22:24

Musím to vidět znovu,protože to chci pořádně vstřebat.Neopakovatelný Ralph Fiennes a celá plejáda herců. kteří si to očividně užívali.Ikdyž někdy rozsahem malé roličky o to víc výživné.Pro mě plný počet!!!!!

• 3.2.2014  21:33

Příjemné napětí po celé tři hodiny dokáže udržet jen takový rejža jako je Scorsese.Neskutečně skvělý DiCaprio, ještě pořád mi v hlavě znějí některé jeho hlášky.

• 11.1.2014  17:12

Druhá část již není tak vtipná,ale mě to více vyhovuje.O to víc mi leze pod kůži .Bohužel nemůžeme chtít v naší zemi,kde dodnes mají lidé problém přijmout ve školách sexuální výchovu a tudíž nemají k sexualitě normální přirozený vztah,aby chápali problematiku této oblasti. Já tomu říkám první patro.Na Larse ať mi nikdo nesahá!

• 14.12.2013  16:23
    Klauni (2013)

Něžné,smutné,dojemné s jemným humorem.Mě osobně film dokonce 2x rozplakal,protože mi asocioval některé věci z mého života.Opět jeden z filmů na který myslím před usnutím.Děkuji.

• 10.10.2013  21:38
    Rivalové (2013)

Musím dát plný počet za excelentní herecký výkon představitele Nika Laudy.Měla jsem pocit, že je to on.Pamatuju si jej v rozhovorech pro novináře, které v té době dávali i v socialistické televizi.Navíc je film napínavý a udrží pozornost po celé 2 hodiny. Moc jsem si to užila.

• 25.9.2013  21:20

Dojemné,opět filmeček , který má tu moc mě dostat z blbé nálady.Konec se dá trochu předpokládat,alefilmu to neubere na kráse.

• 15.9.2013  16:37
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Hrozně moc se těším na každý díl, který nepostrádá nic, co má dobrý seriál mít.Bavím se ,jsem napjatá a potěšená hereckými výkony.

• 20.7.2013  11:54
    Posedlost (1992)

Někdo se vyřádí v mládí a to je ta lepší varianta a ten kdo to potlačuje či nemá příležitost,toho to potká ve zralém věku.No a tady se nabízí příměr, že nejlíp hoří stará stodola

• 19.7.2013  09:50
    Kleopatra (1963)

Byl to můj úplně první film v kině, takže je to srdeční záležitost.Byla jsem ještě dítě a bylo to v Indii ve městě Tiruchirapalli.Samozřejmě v angličtině a překládal můj táta, který nestíhal všechno,ale i tak zážitek.

• 14.7.2013  16:41

Máte - li už pár let partnerství za sebou tak si to skvěle vychutnáte a zjistíte, že úpně stejné problémy prožívají lidé úplně stejně.Myslím, že je to velmi úlevné a poučné.A možná se to hodí i těm, kteří ještě nejsou ve vztahu tak dlouho.Třeba by ubylo rozvodů a rozchodů s vědomím, že není vztahů bez problémů.

• 6.6.2013  20:23

Hodně silný zážitek,který vás nenechá chladnými.Mám Almodóvara ráda pro jeho výběr témat, které nejsou v životě úplně běžné, ale přesto si zaslouží pozornost.

• 15.4.2013  10:23

Gradující průběh rodinné oslavy,které ostatně v soukromém životě nesnáším.Jsou totiž vždycky plné přetvářky a držení se předem daného scénáře.Obdivuju proto, že někdo dokáže za cenu prvotního odsouzení vlastní osoby překonat tyto dogmata a pronést tak osobní projev.