kokofek

Jana Petříková

okres Opava

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 7.12.2019  18:12
    Bez vědomí (TV seriál) (2019)

Napínavé špionážní drama,které se zdá chvílemi málo uvěřitelné.Nemyslím obsah jako takový,ale jednotlivé scény jak už tady zmiňují jiní.Například návštěva vojenského prostoru.Jinak jsem se skvěle bavila .Bohužel byla bych raději kdyby nic z toho nebyla pravda.Ale obávám se,že i fiktivní příběh má svůj reálný základ.

• 1.12.2019  16:38
    Dark - Série 2 (série) (2019)

Tak už se těším na další řadu.Třeba se něco víc vysvětlí a nebo taky ne.Možná to ani vysvětlit nelze,protože to jsou věci nevysvětlitelné.Jedno je jisté ! Druhá řada se mi taky líbila.Asi bych taky chtěla potkat své mladší a starší já.Zvláště to starší na kterém bych viděla chyby,které jsem udělala.No zajímavá myšlenka.

• 1.1.2020  16:41
    Dumbo (2019)

Trochu více pohádkové a málo tíživé než bývají Burtonovy filmy,ale ten večer mi to prostě sedlo.

• 11.1.2020  16:30
    Irčan (2019)

Udržet pozornost diváka potažmo moji 209 minut a to ještě po pracovním dni tak to je možné jen u mistra režie. Hrát staré když jsem mladý je umění,ale hrát mladé když je mi skoro osumdesát (někteří už měli 80) tak to je majstr štyk.

• 1.12.2019  16:52

Tři hvězdy za herecký výkon,ostatní bylo moc přímočaré a nepodobalo se životu.Sebevědomí není jen otázkou jak člověk vypadá. To by se asi všechny ty boubelaté mladé maminky,které vídám, maminkami vůbec nestaly! Spíš mi dnes připadá,že obezita se stala normou,což taky není dobré.

• 20.10.2019  10:51
    Joker (2019)

Často tančím jako Phoeniixův Joker tak nevím co to má znamenat.Naše myšlenkové pochody jsou totiž nevyzpytatelné.Myslím,že všichni máme v sobě své temné stránky a pokud se k nim přidá sled nepříznivých událostí navíc mající zrod v dětství,problém je na světě.No a k tomu všemu geniální herecký výkon na hranici možností je skvělá podívaná na světě!!

• 2.6.2019  14:42
    Klec (TV film) (2019)

Herecký koncert Kryštofa Hádka a Jiřiny Bohdalové.

• 29.9.2019  10:08

Nejsem odborníkem filmového umění a tak nebudu psát o tom co film má a co by měl mít,ale o tom jak na mě působí. Sednu si v kině(samozřejmě pokud nesleduji doma) a nenechávám se ničím rušit.Nikdy nepojídám chroupající pochutiny což ruší nejen mě,ale také ty ostatní.A pak to přijde.Buď mě film pohltí tak, že ať je třeba dlouhý 3 hodiny nemyslím na nic jiného.To samozřejmě nenastane u každého filmu,ale jen u vybraných.Nabarvené ptáče u mě navíc a to je zajímavé vyvolalo asociace na různé situace v mém životě.A to myslím především vyprávění mé babičky.

• 3.1.2020  19:50
    Parazit (2019)

Vůbec jsem netušila co Jižní Korea umí! Už jsem se dlouho tak dobře nebavila.Mistrovská režie,skvělé herecké výkony a nepředvídatelný děj což já miluju.

• 21.12.2019  18:35
    Princip slasti (TV seriál) (2019)

Dlouho divák nic neví a věci nedávají smysl.Možná záměr, abychom viděli jak složitá je policejní práce a policajti jsou taky jenom lidé se svými starostmi.Ale pro mě je to zbytečně natažené a složité.

• 19.1.2020  11:15
    Slunovrat (2019)

Já milovník dobrých a neotřelých hororů jsem spokojena.Konečně horor za bílého dne,abych na vše dobře viděla.Ty tajemné snímky ,které sázejí na temnou atmosféru pomocí tmy,to není nic pro mě.Představivost sice jakž takž funguje,ale není jasné zda správně.Moc jsem si tuto neotřelou podívanou užila.

• 21.12.2019  18:03
    Teroristka (2019)

Nějak jsem se nebavila i přes dobrý herecký výkon Ivy Janžurové i Martina Hofmana.

• 12.5.2019  17:23
    Trhlina (2019)

Bohužel mě v kině rušila dvojice ,která si během filmu neustále sdělovala své dojmy.Dost rušivé,jelikož se ráda bojím a potřebuji k tomu klid.Celkově se film zbytečně táhne,ale pochvala za hudbu ,zvukové efekty a napětí.

• 22.6.2019  16:19
    Černobyl (TV seriál) (2019)

Pro mě osobně připomenutí systému v jakém jsme žili.Nepřemýšlej ,nepátrej a plň co se ti řekne.Nemáš žádné informace a tak si myslíš,že je to vcelku normální.Ve skrytu duše víš,že to normální není,ale protože si žiješ svůj život,své lásky,starosti tak nad tím nepřemýšlíš a plníš co se ti řekne.Po prvním dílu mi bylo fyzicky špatně.Už jsem zapomněla jaké to bylo žít v totalitě.Asi to už dnes nikdo nepochopí.Nikdo nebyl u nás potrestán za zamlčování faktů.A stačilo aspoň gesto dobré vůle jako v Polsku kde se podával obyvatelstvu jod.

• 29.12.2019  18:29

Předlohu neznám a film mě příjemně překvapil.Lekačky tak akorát a atmosféra nepřehnaně tajemná.No a závěr jedna lahůdka asi proto,že dobré konce mají být jen v pohádkách.

• 18.5.2019  17:36
    Živé terče (TV seriál) (2019)

Trochu překombinovaný konec,ale když já Kláru Melíškovou miluju.

• 25.11.2018  19:54

Nemůžu hodnotit jinak,než se připojit k vysokému hodnocení.Vnímám film jako poctu zpěvákovi,který uměl vstoupit do lidských srdcí a navždy v něm zanechat stopu.Nezajímá mě jestli je filmi zcela pravdivý,protože pravda je relativní a každý ji vnímá jinak.Nastíněné situace zcela odpovídají mé představě o pocitech člověka,který je odlišný a ví jak lidé odlišnosti vnímají.Děkuju ti Freddie!

• 20.5.2018  19:03

Atmosféra a snaha o přiblížení pocitů doby.Vysvětlovat divákovi vše dopodrobna zde není žádoucí.To si přece každý může zjistit sám.

• 5.1.2019  18:15

Ani komedie,ani detektivka,pokus o něco.Já,ale nevím o co.Navíc a to je pro mě důležité u každého filmu,těm postavám nevěřím a myslím,že jim nevěří ani samotní herci.Jitce Čvančarové se nedaří vytvořit dojem,že fakt miluje tohoto obstarožního ničím zajímavého morouse.Asi to nešlo.

• 26.8.2018  17:14
    Dubček (2018)

Každý národ touží mít své pokud možno kladné hrdiny.Asi je to všeobecně ve všech lidech.Něčemu a někomu věřit.Někomu čestnému a spravedlivému za kterým půjdou davy i na smrt.Myslím,že tak to bylo i v případě Dubčeka.Lidé chtěli věřit,že se objevilo světlo na konci tunelu.Proto je vyprávění z pohledu hrdiny příliš zjednodušené a přímočaré. Na druhou stranu pustit se do tak ožehavého tématu našich nedávných dějin je už samo o sobě výzvou.

• 3.3.2019  18:59
    Favoritka (2018)

Brilantní příklad,že se člověk,potažmo ženy nemění.Úchvatné herecké výkony.Mám ráda historické snímky tak nějak z jiného úhlu.

• 2.2.2019  18:13
    Hastrman (2018)

Knihu jsem nečetla a tak na mě film působil bez zaujatosti a vlastní vytvořené představě.Podobenství dobra a zla.Vynikající herecký výkon Karla Dobrého.Člověk ve zvířeti a zvíře v člověku.Jenomže nemusí to být právě hastrman,protože každý z nás má v sobě své zvíře.

• 12.2.2019  19:30
    Hmyz (2018)

Myslím,že pan Čapek by byl nadšený! Běžný divák asi nechápe,ale umělecké vyjádření pana Švankmajera mě nadchlo.Také skvělý výběr herců a animace,které korespondují se znepokojivým světem.

• 5.5.2018  15:54
    Inspektor Max (TV seriál) (2018)

Celý seriál je tak zvláštní,že jsem zpočátku nevěděla jestli to má být komedie prvoplánově,nebo humorná detektivka. Nakonec jsem jej sledovala celý a tak jsem tomu pomalu přišla na chuť.Tu definici jsem nerozluštila,ale pobavilo mě to. Asi má na to vliv i Juraj.

• 13.1.2019  11:32
    Jan Palach (2018)

Dle mého názoru nejlepší film minulého roku.Momenty ze života studenta, které ukazují co mělo vliv na myšlení studenta,který se očividně lišil od svých vrstevníků.Pro mě věrohodně vykreslený obraz doby.Nikdy se nedozvíme co se Janu Palachovi skutečně honilo hlavou, ale já jsem usoudila,že bojoval také se svou vnitřní svobodou a ta pak souvisela se svobodou celého národa.

• 23.3.2019  19:27
    Klér (2018)

No,klobouk dolů! Pustit se v katolickém Polsku do takového počinu.Já osobně nemám katolickou církev ráda a přesto si myslím,že i v ní jsou lidé poctiví.Ale její nadřazený postoj se bohužel jaksi táhne již staletí.

• 11.1.2020  16:42
    Kursk (2018)

V Rusku je to známá věc ,lidský život nemá pro stát velkou hodnotu.Táhne se to už dob Stalina,který jim to vtloukal za pomocí donucovacích prostředků do hlavy.A přesto,že se zdá ,že už uplynulo hodně času tak neuplynulo dost na to,aby zcela změnilo myšlení lidí.Ale konec konců nebudeme chodit daleko.U nás se myšlení taky mění pomalu a některé zvyky nám proto nezmizely.

• 21.12.2019  18:13
    Lovec (TV seriál) (2018)

Itálie je svou mafií známá a nejsem si jistá,že ji lze zlikvidovat.Ale je to úspěch ,že se najdou lidé,kteří mají opravdovou kuráž a zájem ji alespoň trochu oslabit.U nás se všichni tváří,že to slovo patří jen k Itálii a tak naše mafie má klid.

• 18.1.2020  16:55
    Můj strýček Archimedes (TV film) (2018)

Smutné téma.Měla jsem v práci kolegyni Makedonku,kterou jako dítě odvezli do Československa.Vyrostla v dětském domově bez rodičů bez lásky.Když v Řecku nezvítězila pro naši zemi ta správná strana tak ji nepustili zpět.Svou mámu viděla až v 35 letech když ji milostivě pustili na návštěvu.Dodnes mi ukápne slzička.

• 22.12.2018  16:56

Nebudu to rozpitvávat.Výhrady bych měla,ale bavila jsem se, překvapení bylo taky a herci se snažili.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14