kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 28.9.2019  14:26

Ano souhalsím,že druhá řada je nelogická,konec je kýčovitý,ale přesto jsem se bavila a to královsky.A o to přece jde.Nic jsem nečekala až na to jak to dopadne.Během první řady si člověk utvoří vztah ke všem ,kteří prožívají svou akci století s náležitou španělskou vášnivostí.Což se nám studeným českým čumákům(mám i část maďarské krve po babičce) zdá být někdy přes čáru.ale podle sebe soudím tebe.To ať si někteří uvědomí.

• 3.3.2018  16:18
    Lady Bird (2017)

Saoirse Ronan na mě působila velmi pravdivě a upřímně,ale její vzdor nějak příliš brzy končí a to mi připadá nepřesvědčivé.To nic nemění na tom ,že herecký výkon je pro mě skvělý.Zřejmě měla autorka pocit,že nějaký americký závěr s poučením je pro širší veřejnost nutný.A to je škoda.

• 11.4.2018  10:06
    MINDHUNTER: Lovci myšlenek (TV seriál) (2017)

Strašně se těším na druhou řadu.Slovní spojení strašně a těším je určitě poněkud velmi zvláštní,ale je ustálené a tak ho používám taky.Tento seriál je pro mě to pravé ořechové.Nepotřebuji tolik akce,napětí je pro mne právě v psychologii.

• 6.10.2018  17:58

Pro mě až příliš jednostranný pohled na ženský úděl.Spíše námět k přemýšlení,který chce provokovat .Ženské postavy jsou zde poněkud zvláštní až tak ,že to snad vypadá,že muži nemají nic jiného na práci než ubližovat a ubližovat.

• 26.12.2017  17:25
    Nejlepší přítel (TV film) (2017)

Pohádka má novou zápletku,není nudná a zaujal mě výkon čerta Matěje.

• 7.4.2018  16:46
    Nemilovaní (2017)

Zneklidńující a mrazivé.Typicky pomalé tempo,které má většina ruských snímků.Ale tady je na místě,potřebujete čas vnímat a prožívat .Dlouho mi scény vydržely strašit v hlavě.

• 6.5.2018  16:37

Všechno už tady bylo napsáno a tak jen prosté :"Danieli nekonči ještě!"

• 24.2.2018  17:49

Všichni toužíme po lásce a vztahu.Jsme živočišný druh,který to má geneticky předurčeno.Někteří z nás to však mají složitější.Filmová lahůdka,moc jsem si to užila.

• 3.3.2018  16:36

Film na mě působí tak, jak podle mě působit má.Jako vzpomínky osmiletého kluka i s jeho pohledem na události doby.Dítě vnímá svět kolem sebe vždycky svými pocity ,které v něm události vyvolaly.Je mu celkem jedno jak důležité události jsou to z hlediska historie.

• 30.6.2018  17:17

Já nevím,když já tu romantiku nemusím! Mám ji raději v životě.Ve filmu se chci dojmout a někdy rozveselit a rozesmutnit a taky hodně přemýšlet! Ani jedno tam pro mě nebylo.Taková romantika po indicku.

• 1.1.2019  16:55

Jsem z toho trochu v rozpacích.Poetické a hravé mi to zrovna nepřipadalo.Spíš splácané i přeplácané.Taky mě při vyhrocených situacích rušila hudba.Byla jako z jiného filmu.

• 23.12.2017  16:29
    Příběh služebnice (TV seriál) (2017)

Ještě mám husí kůži.Jak vizionářské.Umím si představit,že lidstvo by dokázalo takový režim stvořit.Bohužel.Některé prvky již známe i v dnešním světě.No a stačí to jenom šikovně stmelit.No a pořád mám husí kůži.

• 17.8.2019  17:20
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Nádherná scenérie,kterou postavy seriálu nevnímají jako něco zvláštního,protože v ní žijí a je pro všední.Pro nás Evropany je takový pohled z terasy domu či bytu kde bydlíme pouze pohledem dovolenkovým.Tedy pro většinu z běžné populace.Přesto,že žijí pro nás v dovolenkové atmosféře mají své trápení všedních dní.Je to asi stejné na celém světě.Jsme prostě komplikované bytosti.Kromě ženských výkonů mě zaujal Alexandr S.,který byl velmi autentický.

• 7.3.2017  16:40
    Svět pod hlavou (TV seriál) (2017)

Není to jenom marasmus doby komunismu.Je to marasmus v nás a ten se jen tak nedostane ven.Bude to trvat ještě dlouho než pochopíme.Bude to bolestivé.

• 10.3.2018  17:07

Pro naprostou většinu z nás,kteří žijeme ve svých pravidlech vytvořených společností je film ukázkou života spodiny.Máme pocit,že žijeme správně,přesto,že se pořád jen honíme a bojíme se,že nebudeme mít to co chceme.A najednou je život pryč a vlastně jsme ten pocit svobody nezažili ani v dětství.Proto jsem těm dětem,kteří podle nás nemají budoucnost během filmu záviděla.Tu volnost,tu bezstarostnost,ten klid.

• 10.2.2018  16:37
    Tvář vody (2017)

Moje pocity-mám ráda pohádky pro dospělé.Ty,které si nehrajou na nic jiného.Trochu romantické,trochu drsné,trochu poučné.To vše v exkluzivním retro balení.A co je pro mě důležité,s dobrými hereckými výkony. Co chtít víc.

• 13.1.2018  16:31
    Velká hra (2017)

Události v dětství ovlivňují náše rozhodování ,ale také postoje.Hlavní hrdinka není žádnou vyjímkou. Dobře jsem se bavila přesto,že film není ryze odpočinkový a musíte pro příliv informací být neustále ve střehu. Přes svoji dlouho stopáž si udrží napětí po celou dobu.

• 4.6.2017  16:30

Téma filmu není neobvyklé,ale zpracování je tentokrát odlišné.Celým filmem prostupuje jakási odlehčená atmosféra,která je typická ocitnete-li se ve Francii.Ačkoliv se na plátně dějou věci,které jsou pro hrdiny nebezpečné a bolestné,tak celková atmosféra vám říká,ale vždyť to není tak hrozné.Možná z pohledu dětí jsou věci vždycky nějak optimističtější.

• 4.5.2019  17:32
    Za sklem - Série 2 (série) (2017)

Druhá řada opět příjemně akční až na poslední 2 díly,které nějak ztrácely tempo.

• 10.9.2017  18:43

Všichni kolem se smáli a já nevím čemu.Mrzí mě, že jsem přispěla k údajně nejvyšším tržbám za tento film. Raději bych přispěla na něco co by za to stálo.

• 10.3.2018  16:46

Velmi temné období našich dějin.Pokud však zobrazíme přímo osudy jednotlivců tak je ještě temnější.Myslím,že nepřítel venku se dá pochopit a přežít,ale nepřítel uvnitř znamená úplnou beznaděj.Nechtěla bych to nikdy zažít a nevím zda si to dnes vůbec lidé ještě dost uvědomují.

• 19.10.2019  16:29
    Zmizení (TV seriál) (2017)

No neurazí,ale nenadchne.Asi už za týden nebudu vědět o čem to bylo.Ale když jsem unavená z práce tak to stačí.Nemusím dávat pozor na důležité momenty,nebo zvraty,protože děj je pomalý a každou důležitou zápletku náležitě připomenou.Opět mě nenadchla Julia Jentsch.Tak nevím ,ale asi není v Německu příliš velká konkurence.

• 18.4.2017  21:53
    Zádušní oběť (TV film) (2017)

Byl-li záměr natočit krimi se zápletkou,tak ten moc nevyšel.ale úžasně se povedla atmosféra doby.Ponurá a složitá. Milana Kňažka ale pořád miluju a tak jsem se nenudila.

• 22.10.2017  18:13
    matka! (2017)

Děkuji! Děkuji,že jsem se letos dočkala něčeho o čem se dá přemýšlet a ne zapomenout hned po skončení filmu. Je mi dnes moc hezky,protože zážitek stále doznívá a mám stále o čem přemýšlet.

• 8.4.2018  10:16
    Čtverec (2017)

Konečně film,který mi mluví z duše.Všechno ostatní je už zde vyjádřeno a tak necítím potřebu to opakovat.

• 31.8.2019  16:37
    Žena (2017)

Glenn Close ve své excelentní roli.Nevím jestli existují opravdu muži tohoto kalibru.Zřejmě ano a jenom nevíme a nebo se spíš nedovíme podrobnosti.V dnešní době mě napadá jestli Francii nevelí paní prezidentová.Samozřejmě tajně.

• 26.12.2018  16:03

Nevstoupíš dvakrát do téže řeky! No já vím, je to otřepané rčení! Ale jelikož jsem se ten den přejedla a můj mozek stejně nevnímal,tak by bylo škoda sledovat něco hodnotnějšího.Amen.

• 11.10.2016  21:39
    Anthropoid (2016)

Tak poprvé jsem zažila pocit hrdosti a radosti,že se někdo zajímal o naše dějiny.Hrozně mě to dojímalo.První polovina filmu trochu nejistá,ale ta druhá je přímo úžasná!!

• 28.2.2016  17:50

Jdu na fantasy a nic jiného nečekám.Taky jsem zvědavá jak Nikolaj Coster Waldau zhubnul.Ale překvapí mě táhnoucí se děj.Trochu se nudím.Probere mě Geoffrey Rush,ale jen na chvilku.Škoda.Začínalo to tak slibně.

• 27.1.2019  19:28
    Hotel Sacher (TV film) (2016)

Mám ráda dobové filmy,ale tento byl nějak zvláště nedobový.Nemyslím tím kostýmy,nábytek,kočáry,ale chování lidí bylo jaksi příliš dnešní.Škoda.A to jsem zkousla německé herce.No,ale když ten leden je tak depresívní.Stejně mi nakonec zvedne náladu dobrý horor.No ale kde vzít a nekrást.