kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 18.10.2014  15:52
    Amants naufragés, Les (TV film) (2010)

Když milujeme tak žárlíme.Překračuje -li žárlivost únosnou mez stává se chorobou na kterou není lék a tento vztah končí většinou katastrofou.

• 23.9.2014  20:36
    Dárce (2014)

Téma už mnohokrát zpracované,ale stále nevyřešené.Asi by to bylo na Nobelovu cenu.Začátek a průběh udržel moji pozornost,ale konec zbytečně kýčovitý.Tlumení lidských emocí probíhá i v našem současném světě i když ne zatím celoplošně.Je známo, že manažeři na vysokých postech, kteří řídí tuto zemi všichni ,možná až na vyjímky, užívají antidepresiva.

• 21.9.2014  16:04

Už jsem ten film viděla snad 10 x a vůbec mu léta neubírají na dokonalosti.Pořád čekám jestli se zase objeví takové filmy, které přežijí a prosadí se svou kvalitou.Je mi také smutno, že se katolická církev nikdy neomluvila za tyto zrůdnosti.

• 20.9.2014  16:34

Jeden z mála filmů na které se dívám znovu a vždycky se dobře bavím.Naopak se mi zdá , že čím víckrát ho vidím tím se mi zdá lepší.

• 18.9.2014  21:49
    Krotká (TV film) (1967)

Opravdu vzhledově něžná Magda Vášáryová,která své vnitřní rozpoložení vyjadřuje pouze jemnými gesty.Opravdové tužby a přání se proto její manžel nikdy nedozví a možná ani nechce.Zabývá se především sám sebou.Téma nadčasové, protože ani dnes spolu často lidé a zejména partneři neumí komunikovat.

• 17.9.2014  21:27
    Pavlínka (1974)

Poetická atmosféra jakou umí vytvořit ve svých filmech Karel Kachyňa.Hlavní představitelka jemná,naivní,ale to líčení asi do této doby a zvláště na vesnici nepatří.Trochu mi to kazilo dojem.

• 13.9.2014  16:46
    Pod zemí (2014)

Začátek se jeví jako badatelská realita s nádechem mystična,které ke starým záhadám patří.Všechno je vcelku uvěřitelné i když velmi tajemné a záhadné.Během filmu se však děj změní a rázem trochu připomíná béčkové horory.Vcelku jsem se však bavila.

• 4.9.2014  21:09

Kdyby nebyly takové filmy,které mě vždycky postaví na nohy a pomohou mi snášet stresy každodenního života tak asi budu přemýšlet o podobném konci.

• 2.9.2014  20:55

Velmi zvláštní až tak , že jsem nepochopila co tím chtěl básník Patrik Lančarič říci.Myslím, že jsem divák náročnějších filmů,ale ač jsem se snažila nešlo to.

• 31.8.2014  18:40

Psychologické drama na pozadí období SNP.Dlouho jsem neviděla tak opravdové a uvěřitelné dílko.Bohužel jak jsem se dočetla Stanislav Barabáš doma dlouho nepobyl.

• 21.8.2014  20:37

Ještě dlouho po skončení filmu jsem seděla užaslá.Napětí, opravdovost,propracovanost charakterů,herecké výkony( až na trochu teatrálního Ivana Mistríka).Postavy nejsou tak jako v životě ani černé,ani bílé,ale především lidské.

• 16.8.2014  15:38

Příběh je málo napínavý a je nouze o vypjaté scény.Děj se příliš táhne a film zaujme pouze výkony dětských herců.

• 3.8.2014  18:19
    V nachovém oparu (TV film) (2000)

Věčné téma rozdílnosti názorů dětí a rodičů.V tomto filmu překvapivě a o to sympaticky málo amerického klišé.Problém, který se objevuje u dospívajících všude na světě.

• 20.7.2014  16:57

Když pominu milostný příběh filmu,slušný herecký výkon Harveyho Keitla tak celková myšlenka filmu je prozradit divákovi,že Islám je pro lidstvo stejně nebezpečný jako tyfus nebo ebola.Všichni,kdo se k němu hlásí jsou teroristé a nebo o tom už uvažují.No to je tedy velmi nebezpečné zjednodušení problému terorismu.

• 17.7.2014  21:20

Obraz venkova a jeho morálky před první světovou válkou je velmi působivý a autentický.Hlavní hrdinka trpí především nedostatkem lásky v jakékoli podobě.Ve výchově dětí té doby převládalo vštípení zachovat rodinný majetek, který je stavěn jako to nejdůležitější v lidském životě.Dávat dětem lásku a vštěpovat jim morální zásady je ve výchově považováno za zbytečné.

• 12.7.2014  18:08

Film jsem viděla snad 100 x a stále mě baví.Pořád se směju nahlas a zároveň je mi smutno když si uvědomím jak moc panu Burianovi po válce ublížili.Asi a téměř určitě je závist ta nejhorší lidská vlastnost, která plodí zlo v nejhorší podobě. Vzdávám tímto poctu člověku , který si zaslouží obdiv a uznání a náš dík za smích,který vyvolává jeho umění i po tolika letech a bez kterého se nedá žít.

• 11.7.2014  09:36

Začátek trochu zdlouhavý než se ponoříte do děje a začnou vás zajímat další osudy protagonistů.Pak už má film spád,napětí a překvapení.

• 7.7.2014  13:26

Téma tohoto filmu se již objevilo tolikrát, že je asi těžké ho zpracovat nějak nově.Závěr se zbytečně táhne,stejně už víme jak to dopadne.Nejvíc mě zlobí snaha poučit typickou americkou rodinu,které snad dosud nikdo nevysvětlil,že pokud nebudou chodit do kostela,tak bude zle.Tuším,že zle by bylo mě kdybych tam musela vychovávat svoje děti .Jestli je film natočen podle skutečných případů,tak má asi ďábel důvod, aby navštěvoval zrovna tuto zemi.Co mě opravdu zaujalo byla postava kněze, který byl neobvykle sexy a tak budu mít možná pěkné sny.

• 4.7.2014  21:10

Tuto historickou událost jsem snad ve filmu ještě zpracovánu neviděla a proto oceňuji snahu přiblížit téma touto cestou.Podle dostupných zdrojů se film drží faktů a ani dějově není nudný.

• 4.7.2014  20:59

Ačkoliv je druhý díl námětově stejný tak se liší větší propracovaností jednotlivých postav.Není tak akční jako první díl, o to víc emoční a lidský.

• 26.6.2014  21:29

Bože jak dlouho jsem se tak nebavila a nesmála nahlas.Vydrželo mi to celý týden,protože hlášky a vtípky když se rozleží tak pak jsou ještě lepší.Knihu jsem nečetla tak nemohu posoudit,zda je adaptace dle představ čtenáře,ale film je prostě skvělý.

• 26.6.2014  21:23
    Všiváci (2014)

Film není dokonalý,ale jelikož je velmi emotivní a už dlouho jsem to potřebovala,musím takto hodnotit.Herecké výkony na jedničku,ale příběh sám je trochu překombinovaný.Přesto zážitek,který si probírám před spaním a to mám ráda.

• 20.6.2014  22:11

Politicky motivovaný film,ale řemeslně úžasný, silný, uvěřitelný ve svém provedení.

• 20.6.2014  22:07
    Hvězda (1969)

Film jsem vnímala jako poctu prvorepublikovým hercům a herečkám, kterými se snímek hemží.Samotný příběh není zvláštní,toto téma se již ve filmech objevilo,ale zvláštní nostalgie jej činí neobvyklým.

• 14.6.2014  16:10
    Desátý muž (TV film) (1988)

Nesmyslnost a tragedie války vždy lépe vynikne na příbězích jednotlivců, kteří ve vyjímečných situacích a pod tlakem jednají zcela pudově.Přidáte -li k tomu zcela vyjímečný herecký výkon A. Hopkinse filmový zážitek je tady.

• 10.6.2014  21:13
    Šuani (1988)

I když to není zdaleka dokonalé má toto dílko svůj francouzský půvab, který je tak sladký,že musím dát 4.

• 1.6.2014  20:27
    Kuličky (2008)

Velmi dobře jsem se bavila a hlášky z tohoto snímku u nás doma žijou stále.Mám moc ráda humor,který není umělý, ale zároveň neotřelý a laskavý.To přesně v kuličkách najdete.

• 31.5.2014  16:02
    Náhradnice (2011)

Hodně špatný dabing.Bohužel jsem film neviděla v originále,abych mohla lépe posoudit.

• 31.5.2014  15:59

Občas velmi dojímavé momenty,ale celkově jaksi chaotické.Zřejmě málo promyšlené.Jednotlivé postavy dobře nastíněné, ale nezapadají do příběhu.

• 29.5.2014  21:14
    Godzilla (2014)

Na začátku celkem překvapivě zajímavé,uprostřed táhnoucí se klišé a opět srdcervoucí scény telefonátů a loučení v americkém stylu.A uboze málo 3 D efektů ,které se v některých scénách přímo nabízí.