kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 14.6.2014  16:10
    Desátý muž (TV film) (1988)

Nesmyslnost a tragedie války vždy lépe vynikne na příbězích jednotlivců, kteří ve vyjímečných situacích a pod tlakem jednají zcela pudově.Přidáte -li k tomu zcela vyjímečný herecký výkon A. Hopkinse filmový zážitek je tady.

• 10.6.2014  21:13
    Šuani (1988)

I když to není zdaleka dokonalé má toto dílko svůj francouzský půvab, který je tak sladký,že musím dát 4.

• 1.6.2014  20:27
    Kuličky (2008)

Velmi dobře jsem se bavila a hlášky z tohoto snímku u nás doma žijou stále.Mám moc ráda humor,který není umělý, ale zároveň neotřelý a laskavý.To přesně v kuličkách najdete.

• 31.5.2014  16:02
    Náhradnice (2011)

Hodně špatný dabing.Bohužel jsem film neviděla v originále,abych mohla lépe posoudit.

• 31.5.2014  15:59

Občas velmi dojímavé momenty,ale celkově jaksi chaotické.Zřejmě málo promyšlené.Jednotlivé postavy dobře nastíněné, ale nezapadají do příběhu.

• 29.5.2014  21:14
    Godzilla (2014)

Na začátku celkem překvapivě zajímavé,uprostřed táhnoucí se klišé a opět srdcervoucí scény telefonátů a loučení v americkém stylu.A uboze málo 3 D efektů ,které se v některých scénách přímo nabízí.

• 25.5.2014  15:44
    Bídníci (2012)

Románová předloha byla již fimově zpracována v průběhu let mockrát.Pokaždé mě příběh postavený na skutečných událostech čtyř revolučních dnů roku 1832 dojímá.Poprvé se mi líbil výkon herce Hugha Jackmana,který byl velmi zajímavým pojetím hlavní postavy.

• 17.5.2014  17:01

Lidstvo má odjakživa tendenci k sebedestrukci a neúnavně na ní pracuje.Je však čím dál tím těžší rozlišit co jej zničí a co jej posune dál.Trochu zklamání s výkonem hlavní hrdinky,pro mě málo věrohodný.

• 9.5.2014  17:31

Nevím jestli vůbec můžou pochopit muži pocity ženy,dívky v tomto snímku.A to nemyslím ve zlém.Pocity ženy po porodu nechtěného dítěte nemůžou pochopit.

• 8.5.2014  16:10
    Hypermarket (TV film) (2007)

Bohužel je to obraz naší současné společnosti.Ať se nám to líbí nebo ne, nedovedli jsme se přes minulost dostat bez poznamenání duše.Baťa tomu údajně říkal morální krize.Vítám filmy, které nám to připomínají.

• 6.5.2014  20:29
    Ranhojič (2013)

Rozhodně se nebudete nudit i přes délku filmu.Dozvíme se, že jsme dnes co se týká zdravotnictví hodně rozmazlení.

• 29.4.2014  21:17

Byla jsem velmi překvapená.Jednoduché a dojemné!

• 27.4.2014  16:56

Pomalejší tempo mi nějak sedlo ke Kusturicovi, nevím proč.Smutné,ale je vůbec v politice něco veselého.Tak nějak i povzbudivé,že i jedinec může něco zásadně ovlivnit.

• 15.4.2014  21:21
    Hlad (2008)

Excelentní výkon Michaela Fassbendera,ale pro mě opět několik dnů přemýšlení.A to je to co od filmu očekávám.Každopádně obdivuji lidi, kteří pro svůj boj a přesvědčení dokáží obětovat všechno.

• 15.4.2014  21:14

Jsem ráda, když se ukáže i jiná stránka povah francouzů, kteří jsou jsou považováni v Evropě za muže s něžným chováním a vytříbeným vkusem.

• 17.3.2014  22:24

Musím to vidět znovu,protože to chci pořádně vstřebat.Neopakovatelný Ralph Fiennes a celá plejáda herců. kteří si to očividně užívali.Ikdyž někdy rozsahem malé roličky o to víc výživné.Pro mě plný počet!!!!!

• 16.3.2014  17:43
    Krvava bajka (1969)

Dojemné,ale přesto nijak nepřehrávané.Děti, které nemají dětství,ale přesto mají radost ze života.Berou svou situaci zcela dospěle.Film vás dojme svou opravdovostí a stojí za to jej vidět.

• 27.2.2014  21:32
    Jako nikdy (2013)

Jediná jistota na tomto světě je,že z něj všichni odejdeme,ale jistota jestli v té chvíli nebudeme sami tu není.Proto jsou tyto filmy o smrti tak potřebné.Možná se díky nim častěji zamyslíme jak žijem než tam dojdem.

• 3.2.2014  21:33

Příjemné napětí po celé tři hodiny dokáže udržet jen takový rejža jako je Scorsese.Neskutečně skvělý DiCaprio, ještě pořád mi v hlavě znějí některé jeho hlášky.

• 2.2.2014  18:03
    Babovřesky (2013)

Tak jsem toto hodnocení použila poprvé,ale jinak to nejde.Je mi jen líto, že je poptávka po těchto filmech.

• 11.1.2014  17:12

Druhá část již není tak vtipná,ale mě to více vyhovuje.O to víc mi leze pod kůži .Bohužel nemůžeme chtít v naší zemi,kde dodnes mají lidé problém přijmout ve školách sexuální výchovu a tudíž nemají k sexualitě normální přirozený vztah,aby chápali problematiku této oblasti. Já tomu říkám první patro.Na Larse ať mi nikdo nesahá!

• 5.1.2014  17:30

Dobře jsem se bavila a to americké komedie nemusím.Snímek nemá americká sladká a mravoučná místa.Když tak jenom snesitelná.

• 3.1.2014  21:12

Leonardo DiCaprio nám v tomto filmu dokazuje, že se jeho velký talent projevil už i v mladším věku.Navíc teď vypadá hodně dobře i po fyzické stránce a tak se těším na každou další roli.

• 14.12.2013  16:23
    Klauni (2013)

Něžné,smutné,dojemné s jemným humorem.Mě osobně film dokonce 2x rozplakal,protože mi asocioval některé věci z mého života.Opět jeden z filmů na který myslím před usnutím.Děkuji.

• 2.12.2013  22:02
    Konzultant (2013)

Asi tak 3 dny pořád přemítám jak film ohodnotit, protože mě rozhodil a to mám u filmů ráda. ale tentokrát nějak jinak.Pořád přemýšlím nad směsicí žánrů, které se ve filmu objeví a nepřišla jsem na to ,který byl režisérovi nejblíž.Opět mě nezklamal Javier Bardem se svým herectvím, které si vždycky užívám.Některé scény filmu jsou hodně povedené, ale dohromady to vše nějak nesedí.Přesto budu ještě o filmu dlouho přemýšlet a hned tak na něj nezapomenu.

• 1.12.2013  17:08
    Barva pleti (2008)

Průměrné zpracování závažného tématu, který sám o sobě není černobílý, ale velmi složitý a těžko řešitelný.Ale vžijeme -li se do dítěte , které se narodí a nic neprovedlo jen má nežádoucí barvu pleti a neví kam patří, tak najednou pocítíme bezmoc jedince a tento pocit aspoň jednou v životě zažije každý z nás.

• 17.11.2013  13:41
    Bratři (2009)

Abych tento film ohodnotila více body nesměla bych vidět původní dánský snímek.Americký styl prostě všechno přehluší.Postavy nejsou dobře propracované jako by měl režisér strach, že americké publikum trochu více psychologie neunese.

• 30.10.2013  21:32

Takový slušně průměrný film u kterého jsem se nenudila,ale je vidět , že tento žánr u nás ještě není příliš doma.Ondra Vetchý pro mě velmi autentický.

• 24.10.2013  11:08

Období protestu proti životnímu stylu svých rodičů,které je téměř totožné na celém světě.Jen se mění kulisy a způsob.Obvykle se však ze všech rozhněvaných mladých mužů stávají postupem času jejich otcové.

• 22.10.2013  10:22

Komedie s typickým francouzským humorem,který je nenapodobitelný .Americký remake je prostě americký.