kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 21.4.2013  18:09
    Temné nebe (2013)

Děj se chvílemi táhne,hluché,nudné místa.Celkově není námět špatně zpracován,ale horor se nesmí táhnout.

• 16.4.2013  11:52
    Chuligáni (2010)

Film o tom jak těžko se člověk vymaní z předem určeného osudu daného sociálními poměry ve kterých vyroste.Protože jak říká ruský psycholog Vladimír Levi jen velmi silný jedinec obstojí ve špatné společnosti.

• 15.4.2013  10:23

Gradující průběh rodinné oslavy,které ostatně v soukromém životě nesnáším.Jsou totiž vždycky plné přetvářky a držení se předem daného scénáře.Obdivuju proto, že někdo dokáže za cenu prvotního odsouzení vlastní osoby překonat tyto dogmata a pronést tak osobní projev.

• 14.4.2013  20:35
    Rozkaz (2008)

Film,který se nesnaží nalézt pravdu bojujících stran a ani je nesoudí.Film o lásce a jejích různých podobách.O cti a povinnosti,která pro někoho znamená víc než vlastní život.Nechybí příběh,napětí a dojemné chvíle.

• 11.4.2013  10:57

Emotivně vypjaté drama ve kterém tušíme,že nemůže dopadnout dobře.Bezmoc jedince žijícího v koloběhu událostí,které nemůže ovlivnit.Přesto i tady se objeví dojemné chvilky citu , které jsou pro mě uvěřitelnější a dojemnější než v romantických filmech.

• 10.4.2013  13:31

Režie nemá objektivní nadhled k danému tématu trochu jako v ruských filmech socialistické éry.Dobro a zlo je určeno.Začátek filmu je dosti utahaný.

• 9.4.2013  10:28

Já mám prostě pro seveřany slabost.Je v nich něco jednoduchého a prostého co mě přitahuje.Navíc hlavní hrdina je velmi sexy!

• 7.4.2013  13:23

Napínavý thriller, který vás udrží v napětí po celou dobu což mám ráda.Přistihnu-li se v kině , že se mé myšlenky odeberou byť jen na chvilku jinde,je to špatně.Motto příběhu je:netlačte nikoho do rohu,protože vás může hodně nemile překvapit.

• 3.4.2013  11:00

Myšlenka filmu dobrá,ale filmově nedotažené s málo uvěřitelnými scénami útěku před vojáky.Dobrý Forest Whitaker,ale sám to nevytrhne.

• 2.4.2013  17:40
    Poslední výkřik (2012)

Troufám si říct,že bych to snad natočila lépe.Herecké výkony ala amatérský divadelní soubor Julia Fučíka.

• 31.3.2013  16:09
    Bastardi 2 (2011)

Téma dědictví totality, které naši poznamenalo je dobře zvoleno,ale samotný film mi připadá jako trafika pro herce, kteří si už dlouho nezahráli.Škoda.

• 30.3.2013  17:19

Líbí se mi tento druh humoru,který je tak nějak ze života a není prvoplánový.Během filmu se divák přistihne,že hlavnímu hrdinovi fandí i když ví,že si za problémy může sám.

• 27.3.2013  14:41

Já moc romantiku nemusím a závěr filmu ve stylu já už tě týden miluju, už vůbec ne.Typicky americký styl.Tak trochu Hříšný tanec 2 nebo 3 teď nevím!Robert de Niro hrával v lepších filmech!.

• 26.3.2013  10:53

Mrazivé a neuvěřitelné.Když vás pohltí děj ucítíte bezmoc jako hlavní pocit.Bezmoc, která prostupuje celou touto dobou a ve které jsem trávila mládí.V tomto filmu je navíc zlo umocněno německou důsledností.Hlavní postava dle mého názoru nezačne náhle věřit jiné ideologii, ale docela prostě se zamiluje a proto všechny jeho kroky vedou k ochraně jeho vyvolené.

• 25.3.2013  10:31

Zase jeden z filmů,kdy před spaním přemýšlím .Ani u nás jsme se nedokázali vypořádat s minulostí.Nikdo neukázal a neobvinil lidi ,kteří pod vlivem zrůdné ideologie nutili své spoluobčany dělat věci ,které by nikdy nedělali,kdyby nemilovali své blízké.

• 24.3.2013  17:37

Dobře jsem se bavila černočerným humorem, který miluju.Vždycky mě dostane z depky.

• 24.3.2013  17:33

Hodně dojemné a citově vypjaté,ale když nad tím přemýšlím tak nic kýčovitého.Uvěřitelné dialogy a situace.NIc přehnaného vzhledem k dokumentům, které jsme mohli vidět .

• 19.3.2013  17:41
    Ve stínu (2012)

Ještě teď mě mrazí.Zase jeden z filmů nad kterým musím před spaním přemýšlet.Úžasná řemeslná práce našich filmařů.Jak jsem šťastná,že to ještě umí.

• 18.3.2013  11:05
    Mama (2013)

Jsem velký fanda hororů a jelikož už se málokdy pořádně bojím vždycky mě zklamou.U tohoto jsem se bála aspoň trošičku a to mě potěšilo.Užasná je postavička Lilly, mladší ze dvou dívek a ponurá atmosféra prostředí.

• 16.3.2013  20:30

Zcela předvídatelný děj,velmi slabé dialogy.Asi dobrá snaha režie upozornit na novodobý nešvar obchodu s lidmi.Jediný uspokojivý pohled na urostlé tělo Djimona Hounsoua,ale ten to nezachrání.

• 14.3.2013  11:21
    Lovec mozků (2009)

Severské filmy já prostě miluju.Jsou nějakým způsobem čisté a upřímné.Velmi dobrý konec, jiná varianta by byla falešná.

• 14.3.2013  11:16

Mám tuto pohádku moc ráda a tak o to větší zklamání.Pěkné 3 D efekty, ale tím to končí.Děj se strašně táhne a připomínal mi filmy z padesátých let.Všichni se spojíme a zvítězíme.Úplný závěr se táhne v americkém stylu "pojďme si o tom popovídat".Nejlíp to vyjadřuje hláška vedle mě sedícího chlapečka"tak už se konečně líbejte!"

• 13.3.2013  17:58
    Smrtící věž (TV film) (1975)

Thriller, který neurazí,ale ani nenadchne.Jestli byl celý děj podle skutečné události tak je dost zvláštní jak pracuje policie v USA.Naprostý chaos ,naprostá neschopnost udělat cokoli smysluplného.Jeden jediný policista sám vše vymyslí a uskuteční.

• 12.3.2013  11:24

Hloupé a naivní dialogy,už v po první vraždě jsem odhadla vraha.Téměř žádné napětí.Hvězdičku dávám jen kvůli slovenským hercům pro které mám slabost.

• 11.3.2013  17:56
    Zámek (TV film) (1997)

Temné a mrazivé až mi byla také zima,ale daleko horší je temnota a bezvýchodnost v lidech.Vůbec mi nevadilo, že film není dokončen,protože si vůbec nějaký konec nedovedu představit.

• 10.3.2013  20:44
    Nehoda (2009)

Zajímavá zápletka i nečekaný závěr,ale mám trochu problém s emočními projevy asiatů, který mi někdy napětí kazí.

• 9.3.2013  13:56
    Sezení (2012)

Film zaměřující se na dosud málo prezentované tabu, sex postižených.Jelikož o tom něco málo vím mohu posoudit, že se podařilo nenásilnou, ale kupodivu otevřenou formou odkrýt pohled na součást jejich života.Helen Hunt si myslím právem nominaci na oskara zasloužila.

• 7.3.2013  11:24

Historické filmy patří k mým oblíbeným a ještě když jej natočí seveřani, tak je to pro mě lahůdka.Zajímavý příběh ještě k tomu pravdivý,takže diváka obohatí i vědomostně.

• 6.3.2013  11:44

Příběh o tom jak ženská naivita a umíněnost dokáže chlapa zničit.Problém je asi v americké výchově,která se hodně liší od té naší,ale vysvětluje postoje a chování .Tento žánr S. Spielbergovi moc sedí škoda, že už se mu nevěnuje.

• 3.3.2013  21:17
    Banditi (2001)

Průměrná zábava,která nijak nenadchne.Vyměnila bych B. Willise, který je pořád stejný a já mu to nevěřím.Cate Blanchett skvělá.