kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 7.2.2016  16:57

Své hodnocení dávám za výbornou Táňu Pauhofovou,která bohužel film nezachrání.Jako kdyby do té doby patřila.Pan Renč je prostě pan Renč.Už asi nevyzraje ani léty.

• 6.2.2016  17:53
    Room (2015)

Velmi věrohodný snímek od začátku až do konce.Pro mě je uvěřitelné i vyspělé chování pětiletého dítětě při pokusu o únik.Myslím,že výchova jeho matky, která se mu po celý jeho život věnuje zcela nadprůměrně, rozvíjí také nadprůměrně jeho intelekt.Možná by to mohli vyzkoušet někteří rodiče. Nemyslím, že by se museli zavřít do pokoje.Třeba bychom pak měli lepší hodnocení dnešní mládeže.

• 6.2.2016  17:23
    Brooklyn (2015)

Žádné velké drama na plátně,ale přesto se o drama jedná.O drama, které se odehrává v nitru člověka,který opustí místo ve kterém vyrostl a vydá se do odlišného světa.Velmi jemné a citlivé a přesto občas vyvolává v divákovi lehké zatrnutí. To když se bojí o tu něžnou osůbku.Bojí se, aby se neztratila v tom velkém světě a aby jí někdo neublížil.

• 30.1.2016  19:20
    Humr (2015)

Jsme - li vychováni v totalitním systému a i když se mu postavíme, náš mozek už pozbyl schopnost normálního uvažování.Postavit se mu je jen jediný počin, kterého je ještě schopen.Vrátit se k normálnímu životu už nedokáže a nepomůže ani láska.Naše dnešní společnost je toho důkazem.Výborný Colin Farrell.

• 30.1.2016  19:03

Film působil hodně uvěřitelně a tím byl strašidelný.Některé prvky japonského stylu hororu v podobě dívky se skloněnou hlavou bych vynechala a nechala bych ten tíživý pocit diváka,že ten les existuje a opravdu se v něm udály podivné věci.

• 23.1.2016  16:35

Překvapivě vynikající výkon v dětské roli.Přirozený a uvěřitelný přerod emocí ve tváři dítěte.Celý příběh proto vyznívá jako dokument viděný očima malého chlapce, který nechápe důvody bojů(to nechápe asi nikdo) a každé jeho jednání je jen následkem událostí kolem něj.Na konci je vám jasné, že jeho vážná a dospělá tvář se už těžko někdy změní.

• 16.1.2016  19:05

Co je zcela jasné u tohoto snímku je,že si to herci a štáb užili.Představovala jsem si jak Leonarda po každém záběru rozmrazují v malé přenosné sauně.Doba, krajina a lidé jsou drsní,ale jakoby chtěl režisér,aby by ještě drsnější než drsní. Tak jakoby pro mě trochu násilně a tím nepřesvědčivě.Velmi rušivý moment,kdy si Leonardo při vyhládlém pojídání syrové ryby odhrne vlasy za ucho.V podstatě nemá co hrát.Stále stejně drsný a chlapácky naštvaný.Pro mě letošní oscarový výkon v hlavní mužské roli předvedl Eddie Redmayne v Dánské dívce.

• 16.1.2016  18:42
    Horko (1984)

Velmi originální, překvapivé a rozhodně nenudící.Francouzský styl humoru kombinovaný s černým anglickým.Až do konce nic fádně nudného.

• 10.1.2016  16:48
    Cizinka (TV seriál) (2014)

Úžasné interiéry a ještě úžasnější exteriéry.Někdy trochu moc romantiky,ale když přivřu oči a vzpomenu jak mi seriál zpříjemnil drsné lednové večery plné deprese tak mě ovládne vděk a musím dát 4.

• 3.1.2016  17:44
    Bod zlomu (2015)

Přehlídka adrenalinových sportů,žádný příběh,herecké výkony slabé.Film pro mě není jen o speciálních efektech.

• 1.1.2016  18:29

Herecký koncert hlavních představitelů,kde je v hlavní roli láska.Myslím,že zobrazení lásky v její čisté podobě je uměleckým záměrem filmu.Bohužel pro většinu lidí je nepřekonatelným problémem něco takového pochopit.Potřebují mít své zajeté koleje, své jistoty v podobě zavedených schémat vztahů.

• 28.12.2015  18:53
    Správnej dres (TV film) (2015)

Mám také někdy chuť na oddychovku,ale i ta musí mít nějakou úroveň.Že by se veřejnoprávní televize chtěla za každou cenu podobat té komerční?

• 22.12.2015  16:14
    Zbouchnutá (2007)

Tak jsem se po dlouhé době odhodlala k zhlédnutí americké komedie.Ale bohužel opět zklamání.Asi to už zase dlouho(nikdy neříkej nikdy) neudělám.Zasmála jsem se asi 2x a to velmi vlažně.Natočeno pro široké davy americké populace, která se zřejmě směje všemu.Nutný pak poučný a hlavně šťastný konec.Fuj.

• 19.12.2015  17:03

Film měli režírovat bratři Coenovi a určitě by mě pak nerozčilovaly polopatistické scény upozorňující na důležitost amerických hodnot.Jinak skvělá řemeslná práce.

• 12.12.2015  18:08

Téma velmi silné,které je nabité dramatickými událostmi.Ve filmu však vše velmi vlažně vyznívá.Emocionálně málo vypjaté a to nemluvě o zaujatém postoji tvůrce,který jednoznačně fandí boji, který rozhodně nebyl vždycky košér.

• 5.12.2015  19:12

Konečně pohádka dle mého gusta.Vyprávění, je tak opravdové,že budete mít pocit,že sledujete dobrodružný film pro dospělé.Úžasná Martha Issová.

• 27.11.2015  10:35
    Post Bellum (TV film) (2009)

Ve filmu dominují dlouhé scény,které ale nejsou zpracovány tak,aby zaujaly po celou svou délku.Dílo zachraňují výkony zkušených matadorů,kteří dávají snímku syrovou autentičnost.(V.Cibulková,Igor Bareš,Vladimír Dlouhý)

• 25.11.2015  10:58

Film,který ukazuje odvrácenou stranu uhlazenosti,ambicioznosti a touze po dokonalosti.Bohužel očekávám,že v každé zemi se skrývají za maskou zdánlivé serioznosti psychopatické osobnosti.Doufejme,že jich není mnoho.

• 14.11.2015  16:47

Snaha vytvořit něco co tu ještě nebylo,šokovat a provokovat.Bohužel nemusím herectví Viléma Čoka,který je pořád stejný. Možná snad s odstupem času.

• 7.11.2015  17:16

Nevím ,ale chybí mi tam opravdovost.Někde v koutku duše je pochybnost.To hledání sama sebe je nepřesvědčivé.Ano, víme ,že žít jako maloměšťáci je asi špatně,ale volnost a nesvázanost je trochu moc hraná.Pro mě.

• 28.10.2015  20:40

Úžasně svěží v záplavě českých snímků.Přemýšlíte aspoň celý druhý den.Co má vlastně cenu a jestli je tak jednoduché žít šťastně až do smrti.No není.

• 25.10.2015  17:49
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Už jsem seriál viděla snad 10x,ale nemůžu si pomoct,musím znovu.Pokaždé se těším na zamilovaný a obdivný výraz Josefa Bláhy když uvidí svůj idol,pana profesora Adama Bernaua,jako chlapce.

• 25.10.2015  17:37
    Lék (1995)

Velmi dojemný snímek,který se jako většina amerických snímků nevyhne sentimentu,ale přesto opravdovostí dětského přátelství dokáže zaujmout.Děti se totiž většinou naučí falši až později.Škoda,že?

• 11.10.2015  17:11
    Wilsonov (2015)

Když uvidím tak velmi rozdílné hodnocení tak už mě film láká.Je to totiž zárukou, že nepůjde o běžný snímek,který se buď líbí a dojímá všechny,anebo se nelíbí všem.Mám ráda komedie,které mají typ humoru založený na znalostech dějin ,literatury a umění.Je jasné, že se takovému filmu nemůže zasmát každý.Taky je fajn, že můžete film vidět opakovaně a jelikož všechny hlášky nepoberete napoprvé užít si to znovu.

• 3.10.2015  17:28
    Everest (2015)

Film,který je třeba vidět na velkém plátně.Lépe se tak ponoříte do pocitu chladu a namáhavého výstupu.Lépe tak vnímáte osudovou krásu velehor a na konci se dostaví hřejivý pocit,že jste v teple a pohodlí a pomyslíte si ,tak to asi zkoušet nechci.Po kině přijedete domů a přečtete si zprávu , že v Tatrách opět někdo zahynul!

• 27.9.2015  17:05

Miluju Christophera Walkena.Prostě ho miluju.Nádherně zestárnul tak jako umělecké dílo neztrácí na své hodnotě,ale léty se zvyšuje tak na něj je radost se dívat.Celý film je navíc příjemně nostalgický a tak musím dát ****

• 15.9.2015  21:54
    Gangster Ka (2015)

Skvělý Hynek Čermák, který je tak dobrý,že bych mu hned věřila, že má doma trezor s miliony a ovládá jimi kohokoliv si zamane.

• 12.9.2015  19:50

Dva pěkní chlapi,pěkná dobová atmosféra,trochu humoru,trochu akce a trochu napětí.Dohromady je to obyčejné, nenadchne, neurazí.

• 6.9.2015  18:00
    Krásno (2014)

Partičku nemusím,ale film mě bavil a pro mě nebyl přes čáru.

• 6.9.2015  17:30
    Jan Hus (TV film) (2015)

Postava Jana Husa v podání Matěje Hádka mě uchvátila.Těžko se asi někdy dovíme jaký byl člověk,jakou měl povahu a jak se choval v soukromí.Historicky takové věci nejsou doloženy.Doložitelné jsou pouze fakta a tak zbytek je na tvůrcích filmu,aby zvolili jak se bude Jan Hus chovat mimo doložené a zaznamenané události.