kokofek

kokofek

Jana Petříková

okres Opava

• 28.10.2015  20:40

Úžasně svěží v záplavě českých snímků.Přemýšlíte aspoň celý druhý den.Co má vlastně cenu a jestli je tak jednoduché žít šťastně až do smrti.No není.

• 25.10.2015  17:49
    Návštěvníci (TV seriál) (1983)

Už jsem seriál viděla snad 10x,ale nemůžu si pomoct,musím znovu.Pokaždé se těším na zamilovaný a obdivný výraz Josefa Bláhy když uvidí svůj idol,pana profesora Adama Bernaua,jako chlapce.

• 25.10.2015  17:37
    Lék (1995)

Velmi dojemný snímek,který se jako většina amerických snímků nevyhne sentimentu,ale přesto opravdovostí dětského přátelství dokáže zaujmout.Děti se totiž většinou naučí falši až později.Škoda,že?

• 11.10.2015  17:11
    Wilsonov (2015)

Když uvidím tak velmi rozdílné hodnocení tak už mě film láká.Je to totiž zárukou, že nepůjde o běžný snímek,který se buď líbí a dojímá všechny,anebo se nelíbí všem.Mám ráda komedie,které mají typ humoru založený na znalostech dějin ,literatury a umění.Je jasné, že se takovému filmu nemůže zasmát každý.Taky je fajn, že můžete film vidět opakovaně a jelikož všechny hlášky nepoberete napoprvé užít si to znovu.

• 3.10.2015  17:28
    Everest (2015)

Film,který je třeba vidět na velkém plátně.Lépe se tak ponoříte do pocitu chladu a namáhavého výstupu.Lépe tak vnímáte osudovou krásu velehor a na konci se dostaví hřejivý pocit,že jste v teple a pohodlí a pomyslíte si ,tak to asi zkoušet nechci.Po kině přijedete domů a přečtete si zprávu , že v Tatrách opět někdo zahynul!

• 27.9.2015  17:05

Miluju Christophera Walkena.Prostě ho miluju.Nádherně zestárnul tak jako umělecké dílo neztrácí na své hodnotě,ale léty se zvyšuje tak na něj je radost se dívat.Celý film je navíc příjemně nostalgický a tak musím dát ****

• 15.9.2015  21:54
    Gangster Ka (2015)

Skvělý Hynek Čermák, který je tak dobrý,že bych mu hned věřila, že má doma trezor s miliony a ovládá jimi kohokoliv si zamane.

• 12.9.2015  19:50

Dva pěkní chlapi,pěkná dobová atmosféra,trochu humoru,trochu akce a trochu napětí.Dohromady je to obyčejné, nenadchne, neurazí.

• 6.9.2015  18:00
    Krásno (2014)

Partičku nemusím,ale film mě bavil a pro mě nebyl přes čáru.

• 6.9.2015  17:30
    Jan Hus (TV film) (2015)

Postava Jana Husa v podání Matěje Hádka mě uchvátila.Těžko se asi někdy dovíme jaký byl člověk,jakou měl povahu a jak se choval v soukromí.Historicky takové věci nejsou doloženy.Doložitelné jsou pouze fakta a tak zbytek je na tvůrcích filmu,aby zvolili jak se bude Jan Hus chovat mimo doložené a zaznamenané události.

• 30.8.2015  18:18
    Nejlepší muži (TV film) (2012)

Byla jsem velmi překvapená výbavou pro paraplegiky , zejména invalidními vozíky, které jim doktor Guttmann sehnal.U nás totiž před revolucí nebylo možné sehnat běžně invalidní vozík a to téměř o 30 let později.

• 22.8.2015  16:43
    Nepolepšitelný (TV film) (2009)

Bohužel pro mě málo uvěřitelné.Pan Hanzlík nehraje naplno,ale jako v pauze mezi natáčením.Skvělá a zřejmě velmi nadaná je Eliška Zbranková v roli Terezky.

• 15.8.2015  16:43

Pocity beznaděje a nicoty asi trpí hodně manažerů na vysokých postech,ale řešení, které zvolí v tomto filmu je dost neobvyklé.Zvyknou-li si na vysoký standard ve svém životě, nechtějí ho opouštět.Tento hrdina se proto chová dost neobvykle.

• 3.8.2015  21:21
    Donšajni (2013)

Film mě rozhodně nezklamal.Podívat se na svět opery a lidí kolem ní s nadsázkou sobě vlastní umí málo kdo.Je však asi nutné mít už něco v životě za sebou a tudíž snadněji pochopit bilancování člověka ,který si už bilancování může směle, vzhledem ke svým zkušenostem dovolit.Navíc, kdo miluje operu musí podlehnout.

• 2.8.2015  17:58

Námět zpracovaný již mnohokrát a možná i lépe,ale nemohu jinak.Herecké výkony Roberta Duvalla a Jamese Earla Jonese mi nedovolují dát méně.

• 27.7.2015  21:48

Nemastné, neslané,bez chuti.Hercům jako by se nechtělo hrát a režisér asi natáčel ještě jeden film zároveň.

• 21.7.2015  21:39

Ve filmu je cítit hodně dobrá znalost problematiky žití na venkově,kde jsou lidské vztahy specificky formovány způsobem života.Starší generace se však svých dogmat drží a nepustí k sobě tak snadno něco co neznají.

• 11.7.2015  16:17
    Pole lásky (1992)

Příběh není kdoví jak silný a zajímavý,ale výkon Michelle Pfeiffer je tak úžasný,že si nemůžu pomoct a musím hodnotit tak vysoko.Vytváří ve filmu tak zajímavý prvek,který dělá film zvláštním.Jiskřivé erotično mezi ní a Dennisem Haysbertem dělá z filmu příjemnou podívanou.

• 11.7.2015  15:58

Stále a znovu nás dojímají lidské osudy, které nejsou zcela běžné.Zažít na vlastní kůži bychom je nechtěli,ale tiše uronit slzu v tomto uspěchaném světě se nám líbí.

• 28.6.2015  16:39

O věcech, kterých víme,ale nechceme je vyslovit a straší nás a tíží jako kostlivec ve skříni.Pořád o něm víme,ale nepustíme jej ven, protože si myslíme, že je to tak lepší.Často až smrt uvolní to co nikdy nebylo vysloveno.

• 28.6.2015  16:30
    Experiment (2010)

Co všechno se v nás skrývá?Možná to o sobě ani sami nevíme.Některé vlastnosti jsou potlačeny a vyplavou na povrch až pod vlivem určitého tlaku kladeného na člověka.Jsme opravdu na vrcholu evolučního vývoje?Adrien Brody tvrdí, že s tím můžeme něco dělat.Doufám ,že má pravdu.

• 13.6.2015  16:41
    Smolaři (2009)

Co tě nezabije, to tě posílí! Psycholog Stanislav Levi zastává názor, že špatné dětství přežijí bez úhony jen velmi silní jedinci.Ti ostatní mají vcelku určeno jak se bude jejich život odvíjet.

• 26.5.2015  20:43
    Dozvuky (2012)

Gradující tempo komorně laděného příběhu diváka dostane.Z poklidného návratu jednoho z bratrů se stane postupem času téměř thriller, který na rozdíl od většiny běžných témat odhaluje ty nejponurejší stránky lidské duše.Opět jeden z filmů, který vám večer pokazí usínání.

• 24.5.2015  16:52
    Poltergeist (2015)

Nové zpracování je bohužel nudné a dokonce začátek druhé poloviny diváka úplně uspí.Navíc mi herci připadali jako když natáčejí film po osmihodinové šichtě u stroje a už chtějí jít domů.

• 17.5.2015  19:45

Hrdina filmu si v úvodu filmu užívá s kamarády tak jako spousta mladých lidí,kteří si užívají vždy tak jak to doba dovoluje.Pochází z velmi skromných poměrů a není jasné zda jeho výchova vůbec proběhla.Má v sobě základy dobra a zla,ale touha mít se lépe než jeho rodina vede k nemorálnímu sňatku a bohužel i ke kolaboraci.Ocitá se ve složité době a i když rozpozná nerozumnost svého chování je už příliš pozdě.

• 9.5.2015  18:29

Pro mě hodně osobní téma,mohu tak posoudit se skutečností.Zcela odpovídá realitě a tak i když jsou vzpomínky touto formou vyvolané bolestné tak jsou zárověň i úlevné.Je pro mne dobré vidět, že problémy v rodině spojené s touto nemocí jsou i v jiných rodinách.Není to totiž vůbec jednoduché.Aby jste mohli soudit musíte zažít.

• 2.5.2015  21:48
    Fish Tank (2009)

Film o tom jak zoufale potřebujeme lásku a pocit , že někomu na nás záleží.Jsme savci a jako takoví potřebujeme ve vývoji pocit jistoty,který nám dává matka svou péčí , která zahrnuje tělesný kontakt.V přírodě takové mládě zahyne.Člověk ,který se považuje za vývojově nejvyšší článek přírody však tyto zákonitosti úspěšně potlačil a postaral se ,aby jeho mláďata přežila jen s uspokojením základních potřeb.Takto neuspokojivé dětství přežije bez úhony na duši jen silný jedinec. Třeba je Mia takovým jedincem a její příběh by pak měl šťastnější konec, ale to už film neřeší.

• 21.4.2015  21:55

Herecký koncert Anthonyho Quinna.Živelnost a živočišnost,která z sálá z jeho projevu vás ubezpečí,jak má asi vypadat a hlavně vyzařovat opravdový chlap.Nevím ke kterému současnému herci bych ho přirovnala.Ačkoliv mu Itálie není rodnou hroudou, tak ve filmu máte pocit,že se tam nejen narodil,ale i prožil celý život.

• 19.4.2015  16:35
    Osvobození (1969)

Tento pětidílný válečný film jsem již viděla před lety na gymnáziu a to tehdy povinně.Viděla jsem tenkrát neskutečné množství ruských válečných filmů a tato epopej na nás působila v té záplavě jako zázrak.Ruský voják se zde poprvé bojí a Němci nejsou prezentováni jako neschopní hlupáci.Dnes po těch letech už na mě tak kladně nepůsobí.

• 14.4.2015  21:49

Asi jsem se v kině smála víc než děti,ale s tím tvůrci počítají.Ovečka není totiž tak úplně pro děti i když splňuje pravidlo dobrého konce.Můj největší oblíbenec je ale pes, který většinou za nic nemůže a pořád musí řešit problémy, které způsobil někdo druhý.Miluju jeho kňučení.