Whovian

člověk naprosto posedlý seriálem Doctor Who

1 bod

<< předchozí 1 2
    • 5.10.2016  18:13

Who wants a beard? Well, beatniks for one, folk singers, and motorbike riders. Y'know. All those hip, jazzy, super cool, neat, keen, and groovy cats. It's in the fridge, daddy-o! Are you hip to the jive? Can you dig what I'm layin' down? I knew that you could. Slide me some skin, soul brother! Úchylná dokonalost!

• 30.9.2016  11:06
    Bojovník (1997)

Nevěřila bych, že budu brečet a půl hodiny zírat do zdi po filmu. A ještě když v něm Depp někomu ukousne ucho... Dokonalost sama.

• 21.9.2016  20:44
    Cry-Baby (1990)

Co že to mělo být? To nemám nejmenší ponětí, ale bylo to naprosto dokonalé, a to nejen kvůli perfektnímu vzezření Deppovu. Hudba alá Elvis, neuvěřitelně (svou absurditou) vtipné dialogy (She couldn't even spell, for Christ's sake, but they fried her anyway!), podivné postavičky a ještě k tomu všemu Iggy Pop!!

• 16.2.2016  20:38
    Frankenstein (1931)

Boris Karloff je boží, to se nedá popřít. Ale jinak? Proč? Proč odebrali Frankensteinovi to, co ho odlišuje od všech příběhů o příšerách? Kde je něžnost a intelekt monstra, které jsou nejvíce fascinujícími složkami příběhu? Jen ve scéně s holčičkou a hned na začátku, jak monstrum natahuje ruce k Frankensteinovi, jakoby se chtělo jen jemně dotknout jiného živého stvoření se tato stránka monstra objevuje. A to je málo. Jen Karloff tento film vyzvedává mírně nad průměrný monster flick.

• 25.7.2015  22:51

Skvělá dosti depresivní atmosféra, velice, velice působivá smrt Baldura, která celý film pohání, a i když metalové snažení Hery nebylo nejkvalitnější, ti její tři norští kamarádi vše vynahradili. Plus 1 hvězdička za Megadeth na konec.

• 1.6.2015  22:17

Finská hudební dokonalost a navíc ještě Warlord Nygård přitloukající rybu k prknu...co víc si člověk může přát?

• 2.4.2015  21:34
    Desperate Romantics (TV seriál) (2009)

Kdyby udrželi úroveň prvních tří dílů celou dobu, dostala by ode mě tato nedělní malířská oddechovka pět hvězdiček a zařadila by se mezi mé oblíbené seriály. Ale dammit! Po třetím díle výrazně klesá úroveň příběhu a jde to celý do kytek - měli se prostě stát slavní trochu pozdějc... Celkově to ale bylo velice převelice zábavný, většinou hafo vtipný a božský (často polonahý až nahý) Aidan tento seriál zvedl ještě o level výš.

• 8.2.2015  20:51
    Drákulův polibek (TV film) (2006)

Příběh slabota, ale i když "The Count" je prostě Gary Oldman, tak Marc Warren si to dával epicky, vypadal neuvěřitelně dobře a ty jeho nehty byly naprosto infernální. Takže ty dvě hvězdičky dávám prakticky jenom kvůli němu.

• 13.1.2015  21:55

no, mé hodnocení je prostě velice neobjektivní, neboť Gary je Gary a 90. léta u něho jsou prostě něco božího (jak dokládá ona scéna na začátku filmu).....

• 3.1.2015  20:23
    Sid a Nancy (1986)

Gary Oldman ve velmi upnutých kalhotech a ještě mluví cockney přízvukem... je něco lepšího pro páteční večer? :)

• 23.12.2014  23:08
    Dracula (1992)

Vizuální dokonalost, Richard E. Grant s vousem a naprosto brilantní Gary Oldman.... alei když asi z knížky vím, odkud se tam ta Mina/Dracula věc bere, tak to místy bylo až trochu moc... ale vizuálně - bohové! opravdu, opravdu dokonalé (to asi ty kotlety všech zúčastněných), takže těch pět myslím opravdu vážně.

• 9.10.2014  19:12

Super koncert, taky jak jinak, když je to Bruce. Epický setlist (je tam i Zuzu Lulu a Lickin' the Gun), boží cover Black Night a Bruceyho obleček by zasloužil nějaké ocenění za úžasnost. jo a taky the fog on the Tyne is all mine all mine !!!!

• 9.10.2014  18:40

Božská hudba, božský Plant a nejlepší verze Lotty, co jsem kdy slyšela (to dělá to boogie uprostřed). Taky nepochopitelné, ale pěkné a místy vtipné, filmové výjevy. Ale co by mě nejvíc zajímalo je, kolik procent filmu tvoří záběry na Plantovy vlasy a rozkrok?....asi většinu, ale já si opravdu nestěžuju :)

• 31.8.2014  20:30

Téma homosexuálů mě teda moc nebere, ale film jako takový byl celkem dobré drama. Jen přemýšlím, že pokud chtěli utvořit dojem, že homosexuálové jsou normální lidi a ne creepy divní šílenci, tak měli, ať byl jakkoli úžasný (což byl), obsadit někoho jiného než Conrada.

• 30.8.2014  20:18
    Tvář ženy (1941)

Co z tohohle dějově ne moc zajímavého filmu udělalo opravdu epickou věc? Výborně zahraná hlavní role, ale hlavně Conrad Veidt, který byl naprosto ohromující a jeho postava by se opravdu dala shrnout jako Lucifer in a tuxedo (jak sám kdysi prohlásil), ale upravila bych to na Lucifer in a tuxedo, který vyslovuje božská německá R v angličtině. No prostě epic.

• 11.7.2014  18:48

Tak, s jistotou musím říct, že toto byl nejlepší němý film, který jsem kdy viděla. Bylo to neuvěřitelně napínavý, herecké výkony byly naprosto geniální (myslím, že Conrad se brzy stane jedním z mých oblíbených herců a to nejen proto, že se jmenuje Konrád) a hudba, i když pravděpodobně dodaná později, z toho filmu udělala opravdu něco speciálního a zaujalo mě to do té míry, že si pravděpodobně přečtu i onu předlohu.

• 14.6.2014  18:27
    Led Zeppelin DVD (koncert) (2003)

Tohle dvd je moje největší hudební srdcovka z dětství, protože po vydání to u nás doma jelo naprosto pořád a já sem tak byla, ve svých 4 letech, seznámena s Zeppeliny a následovně naprosto uchvácena. A tento stav u mě pořád trvá.... oni to prostě nejsou lidé, jsou to minimálně polobozi.

• 7.5.2014  20:29

Tak tomuhle koncertu sem se velmi dlouho vyhýbala, myslela sem, že protože je to Bruceyho last gig než odešel, tak že tam bu špatná atmosféra... A ono přesně naopak. Brucey si to užívá fakt immensely a to jak má božský obleček se snad ani popsat nedá (sice žádný spandex, ale to jeho kožené období taky nebylo k zahození). Všichni ostatní jsou taky v pohodě a to jak hrají je neuvěřitelný. Jediný problém byl ten iluzionista... Eddie ho měl popravit už na začátku, aby nerušil jeden z nejlepších koncertů. Jo a ještě sem netušila že Janick dělal místo H backing vocals.

• 7.5.2014  19:36
    Venom: Live in London (koncert) (2005)

Pekelný koncert Venom v jejich plné síle...má venomózní srdcovka je sice koncert z roku 1984 ze stejného Hammersmithu, ale i tady je to show opravdu from the very depths of hell. Cronos je boží, jako vždy a nevynechá ani své infernální basové sólo (je vtipné vidět jak ho ten kameraman pronásleduje když se válí s basou po zemi) a má super gatě (což se opravdu nedá říct o Mantasovi.. kde to proboha vzal?). Geniální verze je tady In Nomine Satanas. Hezké sou taky záběry z blízka, člověk vidí pořádně co dělají, ale občas je těch záběrů jenom na Conraduv xicht tolik, ze je to fakt vtipný. A co se týče zvuku, tak ten je naprosto strašný. Ale otázkou však je, kdy měli Venom ve své dlouhé historii vůbec dobrý zvuk....

• 4.5.2014  15:02

Příběh stupidní, absurdně velké výstřihy všech hereček, samoúčelné scény, aby se tam vlezlo co nejvíc krve a násilí a konec tak debilní, že se to nedá popsat. chyběla tam ta správná atmosféra a ty dvě hvězdičky jsou akorát za Christophera Lee (ten se do té role prostě narodil) a za Patricka Troughtona, protože podívat se na druhého Doctora není nikdy na škodu.

• 18.4.2014  17:33
    Soul Music (TV seriál) (1997)

This is also a story about sex, drugs and Music with Rocks In. Well... one out of three ain't bad.... Naprosto božská adaptace nejlepší Pratchettovy Zeměplochy. Je to úžasně nakreslený, Smrť má správně kulatou hlavu, tak jak ho kreslíval Kirby (ne že bych měla něco proti Kidbyho ilustracím, ale jeho Smrť se s tím Kirbiho nedá srovnávat) a to nemluvě o tom, jak je udělaný Krysí Smrť. Má to geniální hlasy, který naprosto přesně sedí na postavy (hlavně Zuzanka, Smrť, Zlota, Albert a Rozžafín). Děj se přesně drží děje knížky a je tam super hudba ( nejlepší ve scéně s valkýrama hraje Ríša Wagner). Jo a taky uplně miluju ztvárnění té Smrťovy jízdy na motorce. Je to prostě nejlepší zfilmování knížky vůbec....

• 16.4.2014  23:22

Opravdu jsem nečekala, že uvidím v hororu z roku 1920 pochybně pokřivené baráky tvořící geniální pozadí, vtipnou scénu (Du musst Caligari werden), plnohodnotný ďábelský smích bez zvuku a taky vraždícího Somnambulistu ve spandexových kalhotách.

• 16.4.2014  14:34

Tak tohle je způsob, jak udělat film o upírech aniž by to byla nějaká trapná lovestory se strašně stupidním příběhem. Geniálně natočeno, výborné obsazení a superdivná hudba, která úžasně podporuje onu hypnoticky melancholickou atmosféru zapomenutých nelidí ve světě zombíků. No prostě super film s hlubší myšlenkou, výborným pohledem na upíry, ve kterém ta skutečnost, že tam hrál Hiddles byla ne podstatou, proč se mi to tak líbilo, ale jen třešničkou na dortu.

• 4.4.2014  22:36

Skvělé ztvárnění i přepis Draculy, který bylo dokonce i místy hororový a to hlavně díky Maxi Schreckovi (jeho ruce!!), který je prostě v té roli tak geniální a ikonický, že se to snad ani nedá popsat. Upravení příběhu bylo celkem kvalitní, jen ta "Book of Vampires" mi přišla jenom jako věc, jak dostat rychle nějaký informace a nezjišťovat je složitě a právě tady mi trochu chybělo využítí Dr. Van Helsinga, který nebylo nakonec vlastně žádný. A taky mi to přišlo místy i trochu uspěchané, ale to bude asi tím, že poslední němý film, co jsem viděla byli epičtí 4nebokolika hodinoví nibelungové. Jinak super scény : Renfield chytající a konzumující mušky, Countův pobyt na lodi a samozřejmě stíny-vrhacíjí Nosferatu na chodbě u Miny/Niny. Jo a taky sem se zamilovala do Countova kabátu....

• 24.3.2014  18:18

Tak konečně jsem se prokousala nakonec dalšího zpracování mé oblíbené Nibelungenlied a musím říct že to bylo to nejepičtější. Hunové byli opravdu hunovití, řežba na konci fakt dobrá a na tu dobu i efekty super (Fafnir mě úplně dostal). Kriemhilda hraje pěkně (i přes to, že má celou dobu stejnej výraz, kromě té scény jak se dívá na hořící síň a poslouchá Volkera, ale v ní to vynahradí za zbytek filmu) a nejlepší moment je když z oblaku kouře vyjde Hagen. A ještě je tu epická hudba. Jenom si prostě říkám: chudák Rüdiger.

• 24.1.2014  22:19

Ultrabéčkovitý béčko obsahující spoustu hlav rozletujících se na kaši, zbytečný kýble umělé krve, absurdní scénu v baru a spoustu dalších úletů, hroznou postavu kněze a naprosto debilní konec. Jo a taky epickýho Iana, který je jediným důvodem proč sem dala jednu hvězdičku a ne odpad.

• 29.12.2013  22:57
    Kon-Tiki (2012)

Pro mě byl film velkým překvapením, protože sem od něj kromě jako vždy geniálního Gustafa Skarsgårda neočekávala vůbec nic. Líbilo se mi, že příběh zbytečně filmově nedramatizovali a to, že konečně tuším o čem bylo muzeum Kon-Tiki v Oslu v jehož nitru sem se toho teda moc nedozvěděla.

• 1.11.2013  22:02

Překvapivě slabá předělávka naprosto geniální knížky. Zredukovali počet postav na tři, změnili charakter každé z nich a to ještě tak, že jejich činy nedávali žádný smysl. Nejhůř dopadl Zellaby, ze kterýho udělali naprostýho blba s úplně opačným přístupem než v knížce a celá pointa jeho konečného činu se vytratila. Jediný dobrý nápad je cihlová zeď.

• 26.10.2013  20:15

no, na to, že to v DW magazinu z červnu bylo tak opěvovaný, tak to nebylo nic moc.... Cushing se snažil až moc napodobovat Hartnella, ale chápu, že když diváci v té době ještě neviděli žádnou jinou inkarnaci, tak se bál, co by se stalo, kdyby podal té postavy svou vlastní verzi. Jinak to, jak říká Susan pořád "Suzie" a to, že z Iana udělali naprostýho blba je strašně otravný, a to nemluvě o tom, že si TARDIS Doctor postavil, že je pozemšťan a že je Barbara jeho vnučka. Ale nejhorší ze všeho je to, že Dalekové použijí "EXTERMINATE" snad jenom jednou! ... ale když na to ale člověk zapomene, tak je to celkem zábavný

• 5.10.2013  23:51
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Stvořeno pro ty, kdo ocení spoustu narážek na příběhy z Eddy, hordy severských bohů, kýble krve a křesťanská jatka.V prvních pár minutách objeví Ódin, jeho Hugin, Munin i Gungnir, pak je to čím dál lepší a v posledních epizodách dostanete Uppsalu a celý nordický pantheon. Všem hercům tu vikingské chování prostě věříte, jste za ně šťastní, když umírají se slovem Valhalla na rtech a na konci série se vám všichni tak zhnusí, že kdyby tu nebyl naprosto geniální pošuk Floki, tak vám jako sympaťák přijde už jenom Seer.

<< předchozí 1 2