Vánoce u našich (2019) (seriál)

Tento seriál je pre mňa vianočným netflixovým prekvapením tohto roka. Všetky vianočné braky spravidla ignorujem a vďakabohu som sa nejako k tomuto drahokamu dostala. Je to bystré, neokukané, svieže a proste fajn. 4,5*

Šarlatán (2020)

Šarlatán bol po dlhej dobe český film, ktorý ma zaujal na plagátoch, trailerom aj celkovou PR. Film bol extrémne dobre natočený, príbehovo trošku slabšie, dalo by sa popracovať na scenári a na konci mohli doplniť, ako nakoniec teda dopadol, to si musíte už pogúgliť, či ho odsúdili alebo čo sa teda stalo. Inak Trojanovci a Juraj excelujú. 3,7*

Harvey Weinstein (2020) (TV film)

Pozreté len zo zvedavosti pri stavaní vianočných puclov, ale teda, že by to bol nejaký drsný príbeh povedať nemôžem. Skôr to bolo vlažné načrtnutie situácie, ktorá by sa dala viac zdramatizovať a urobiť oveľa zaujímavejšou. 2*

Chlast (2020)

Plytký začiatok, ktorý ma na začiatku dosť demotivoval, sa v druhej polovici zmenil na komplexný príbeh plný myšlienok o tom, prečo je vlastne alkohol dobrý sluha, ale zlý pán. Nikto v tomto filme nesúdi, nesnaží sa nájsť odpoveď na to, čo je správne a čo nesprávne. A ten koniec, ako Mads dáva to tanečné číslo, ma prinútilo dať 4*.

Vánoce u našich - Série 1 (2019) (série)

Všetky romantické vianočné romkomy ma zoširoka obchádzali, až som jedného vianočného dňa dostala nápad, nájsť nejakú, i keď sladkú, ale kvalitnú. Dostala som za to nádielku nenúteného humoru, krásnej nórčiny a nevídanej romantickej atmosféry. Ak sa takto nemajú točiť romantické seriály, tak už neviem ako. 5*

Pretty Woman (1990)

Toto je proste klasika klasík, ktorej sa žiadny romantický film nevyrovná. Nepatetický a pritom taký sladký príbeh. Julia a Richard majú takú charizmu, že by jeden pad. 5*

Rebeka (2020)

Ach jaj. Nič ma nenahnevá viac, ako keď sa hlavná hrdinka chová ako naivka a je hlúpučká ako poleno. Potom už sa neviem sústrediť ani na príbeh. Akože, dalo sa to dopozerať, len to na mňa pôsobilo veľmi lacno. 2,9*

Peelova rodina (2019)

Zapli sme to na 40 minút a celú dobu sa tak nudili, že sme to museli vypnúť. Niekedy sa natáčajú také hovadiny, fakt. 1*

V síti (2020)

“A co je to ten klirotis?” Okno do sveta detí, ktoré sme doteraz otvorené nemali, sa nám teraz otvára dokorán a my už to nemôžeme nevidieť. Chvíľu je to možno nasmiech, potom do plaču a zhrozenia. Som generácia, čo sa tomu vyhla možno o päť rokov. Teraz vravím, že sa ma to netýka, že by som to nikdy neurobila. Detská hlava je však iná, naivnejšia. Film skvele ukazuje bezohľadnosť predátorov a ich prepočúvanie, koľko majú dievčatá rokov. Sila. 4*

Recept na lásku (2001)

Film, z ktorého vychádza americká klasika, ktorú hodnoverne poznám s Catherine Zeta-Jones. Príjemná oddychovka, ktorá ničím neurazí. 3*