korbitch22

Horror 4ever.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89
    • 18.6.2018  22:50
    Black Water (2018)

Po dlouhé době jsem měl pocit, že se dívám na poctivé béčko jako vystřižené z devadesátých let. Žádný ten laciný Bulharsko/Rumunský look ani herci typu Dimitar Debilovič a Radko Vyhulprdelovič. Poctivá USA práce s herci jako Kilpatrick, Sapienza atd. kteří jakoby tu nostalgickou devadesátkovou atmosféru podtrhli. Scenář je docela v pohodě a akce je solidní, klidně nasnímaná a přehledná. Největší slabinou jsou efekty střelných zbraní, jelikož jejich zvuk a škody po nich jsou bohužel na mizerné úrovni. Asi nejsmutnějším omylem celého filmu je potom Jasmine Waltz, která jediná nechává na filmu punc céčka svým děsivým výkonem, zmalovaná jakoby si odskočila od natáčení levnějšího soft péčka. Kéž by vynechali její postavu a Van Damme kosil komparzisty jen s pomocí Lundgrena, který dostal bohužel minimum prostoru a to je zatraceně veliká škoda. Black Water je snaživý pokus a impuls ve Van Dammově kariéře kupředu, paradoxně zpátky podobat se klasikám z let devadesátých. Humor a interakce mezi Jeanem a Dolphem je totiž fantastická a kdyby tvůrci přidali milion dolarů a vylepšili efekty a vynechali postavu té agentky, mohlo to být možná nejpovedenější béčko téhle ikonické dvojice za posledních pár let. Přemýšlel jsem dokonce chvilku o 4*, ale tvůrci zase nedokázali využit potenciál, který v sobě tyhle dvě ikonické mlátičky mají. Rozhodně je ale Black Water příslibem, že se Van Damme snad na starý kolena už vyhne šileným sračkám jako Killem All či Poud of Flesh a podobným laciným mrdkovinám. Ne že by byl tenhle film rozpočtem větší, ale konečně ho netočil diletant co ještě před pár týdny vytíral ve studiu Fox hajzlíky a řekl, sakra hovna už uklízím po filmařích, tak si vymáznu hovno i na digitální kameru a ztrapním v tom jednu belgickou ikonu. Van Damma čekají teď dva nadějné filmy We Die Young a The Bouncer od kvalitních režisérů, tak se mi snad můj milovaný béčkař rozloučí s kariérou s hlavou nahoře.65%.

• 18.6.2018  22:24
    Den 12. mann (2017)

Místy neskutečně syrové, psychicky náročné a strhující, místy se poněkud vlekoucí a zbytečně roztahané. Jan Baalsrud byl určitě hrdina a co dokázal přežít je vyloženě neskutečná touha po životě, já bych chcípnul dva metry od pláže při prvním kontaktu s ledovým Fjordem, na druhou stránku bez všech těch zarputilých lidí by neměl sebemenší šanci, takže bych řekl, že největší hrdinové byly ti lidé, kteří riskovali životy celých svých rodin aby Janovi pomohli, bez nich by neexistoval žádný hrdina, žádný příběh a ani tenhle film. Jinak co se týče filmu je to precizní filmařská práce se svým všudy, jen škoda, že i při tak dlouhé stopáži se nedostalo tolik potřebného prostoru pro Kurta Staga, kterého famózním, ale opakuji naprosto famózním způsobem zahrál Jonathan Rhys Meyers. Z jeho výkonu jsem šel do kolen. Zwart natočil za celou kariéru dva hodně dobré filmy a zbytek sraček, po tomhle výkonu si může udělat velkou čáru nad krbem. Už jen ta precizní práce s tím, že Norové mluví norsky, Angličané anglicky a Němci německy....každý rádoby Hollywoodský velkofilmař by si měl vyndat hlavu z prdele a podívat se, jak že se to točí autentický film podle skutečné události. Bohužel přehnaná stopáž, nevyužitý potenciál nacistického lovce a neskutečná úprava pravdy (Baalsrud se nikdy se Stagem nesetkal, po přepravě do Švedska byl 7 měsíců ve špitále a rozhodně po dvou měsících netlapkal mezi rekruty a opravdu vážně pochybuji, že se roztomilé zvířátko otočilo na prdeli a vrátilo se pro Jana zpátky....což je opravdu citelný kaz na jinak uvěřitelném filmu atd.) mi nedovolí vpálit víc jak lepších 70%. Od Hollywoodských filmů se to liší hlavně srdcem a napravuje to neduhy amerických filmařů, na druhou stránku bohužel Zwart citelně chybuje ve výše zmíněných věcech.80%.

• 18.6.2018  22:10
    Paddington 2 (2017)

Rozkošný medvídek Paddington je zpátky i se svým úchylným outfitem a tentokrát zamířil o výkonnostní stupeň nahoru ale jen o malý fous. Jednička byla trochu po anglicku studená ale nějakým způsobem dokázala pobavit celou rodinu, dvojka díky bohu trochu přitlačila na humoru, že se člověk i od srdce nahlas zasměje, např. při medvídkově výstupu v kadeřnictví jsem se hodně zasmál, škoda, že těchto roztomilých scén není ve filmu víc. Ve vězení vymění medvídek svůj úchylácký mundúr za jiný úchylácký mundúr a děj se zbytečně zastaví. Toho dobrodružství by Paddingtonovi slušelo víc. Čtvrtá hvězda je hlavně za Hugha Granta, který si svého jeblého záporáka pekelně užívá. Kdyby tvůrci přidali na akčnějším námětu a přidali víc roztomilých scén, byl by ten film dokonalej, takhle lepší průměr pro celou rodinu. Jen ten jeho debilní klobouk asi nikdy nevydejchám.70%.

• 18.6.2018  20:44

Už jednička byla naprosto obyčejné a průměrné béčko, na kterém byla zajímavá jedině společná účast dua Sly/Arnold. Proč chtěl Stallone za každou cenu natočit pokračovaní něčeho tak obyčejného a to ještě navíc hned dva díly je mi záhadou. Escape Plan 2 působí jako DVD céčko ve kterých se objevuje pravidelně ve vedlejších úlohách Bruce Willis posledních pět let. Co víc, debilitou scénáře si nezadá ani s posledníma peckama od Seagala. Příšerné triky, nudný a předvídatelný děj, příšerný střih a plejáda céčkových herců. Stallone tu působí unaveným dojmem, je celej oteklej a prakticky nic nepředvede. Strašný přešlap vedle a jednoznačně nejhorší film Stalloneho od dob Kočičího zlata a to je dámy a pánové třicet let. Člověk se trochu vyděsí když vidí, že i Sly který si dokázal po comebacku od roku 2006 držet určitý standart dokázal vybrat takhle debilní film a ještě k němu natočit další pokračování. Jestli miluje postavu Raye Breslina těžko říct, rozhodně se ale bojím nového Ramba a o Creedovi ani nemluvím, už jen ta zápletka opět odkazuje na stupidní a brakové náměty ze začátku devadesátých let. Jediné pozitivum je v tomhle filmu obstojný soundtrack a jedna jediná hláška Dejva Autisty, který tady hraje asi tři minuty. Včera jsem se koukal na novinku Van Damma Black Water a Jean může být na sebe hodně pyšný, asi poprvé v kariéře natrhl Slyovi jednoznačně prdel a pokud se stane nedej bože pravidlem, že mírný vzestup Van Damma (čekají nás dva filmy od lepších režisérů) zastíní Stallona, možná nás čeká velký pád jedné hvězdy. Stalo se to Van Dammovi, Seagalovi, Lundgrenovi, Arnoldovi , Willisovi, Kejdžovi a teď to vypadá na pád samotného hřebce.30%.

• 17.6.2018  19:47
    Tomb Raider (2018)

Hrou naprosto netknutý a přesto nadšený. I když jsem věděl hned po pár minutách, kdo je hlavní záporák, i když jsem viděl spousty hloupých scén a děsných scénáristických přešlapů i přesto všechno jsem nemohl odtrhnout hlavu od obrazovky a královsky se bavil. Alicia se mi už od začátku do role strašně nehodila, na druhou stránku dala Laře neskutečný lidský rozměr a uvěřitelnost. Akce je akorát a CGI jen málokdy praští do očí. Sice je konec filmu od A do Z vykradený Indiana Jones a scénář je opravdu místy vyloženě debilní, dokázal Uthaug celý film ukočírovat do velké míry zábavnosti, která naštěstí přemázne všechny ty hlouposti. Dlouho mě letní béčko tak nebavilo a uvítal bych dvojku, hned.75%.

• 17.6.2018  19:42

Taylor definitivně potvrdil, že první díl Zastav a nepřežiješ byla prostě absolutní náhoda v jeho kariéře a s Neveldinem si můžou co se zoufalosti týče podat ruce. Tohle mohlo být dokonalé. Jenže potenciál je zadupaný bojácností režiséra ukázat gore vraždy dětí na kameru a tak vše čeho se dočkáme je pár krvavých cákanců, dejme tomu slušná porce černého humoru a dokonalé přehrávání Nicolase, který povýšil level šílenosti na ultimátní hranici. Kdyby měl režisér koule, mohli jsme se dočkat opravdu ojedinělého a odvážného zážitku, takhle máme zase jen šedivý průměr, který zůstal za očekáváním a dílo zkázy dokonal stupidní a utnutý konec. Stejná škoda, jako ta kokotina s Woodem o vraždících dětech. Dělejte tyhle filmy pořádně, nebo se na to vyserte.50%.

• 2.6.2018  13:58

Hned v první scéně vám dají všechny postavy důvod, abyste je nesnášely. Odpudivá dcera dá nebezpečnou hračku svému bráškovi, tatínek ho tam nechá samotnýho, prostě jde napřed v pohodě, vůbec bych se v takovym světě nedržel dětí jako klíšťat, aby ti fakani něco nevyvedli, přesně jako ta debilní dvojice hned na začátku. Takže chování rodičů první facepalm, chování fakanů druhý facepalm a to je teprve pátá minuta filmu. Potom přichází seznamovací nuda s tím, jak to v tom světě ticha chodí, hned facepalm. Rodiče si do světa, kde každý menší hluk znamená smrt potichu vyšukají haranta, který se má narodit jak tvl? V pytlíku od křupek aby nebylo slyšet jak začne řvát? A věřte mi, že následné vysvětlení porodní místnosti vůbec nic neospravedlní, je to jen stupidní ohrožení dvou přeživších dětí, stupidita šoustajících asociálů, co si prostě musej po smrti haranta zamrdat aby měli další i přesto, že mají pořád dvě. Kreténismus scénáře v tomhle ohledu dělá z postav nesnesitelné mamrdy a bylo mi úplně u píči, jestli všichni ti kreténi do jednoho chcípnou. Když pominu tuhle scénáristickou sračku, našlo se plno famózně natočených scén, plných napětí a skvělých monster. Když už si mě atmosféra dokázala vzít a zapomenout na ty stupidní vidláky, tak to všechno končí jako druhořadý béčkový dvd horor s vypatlanou pointou a zbytečným obětováním. Tohle mohlo být opravdu dokonalé, ale Krasinski nechal postavy jednat strašně hloupě, nadělal z nich nesympatické idioty a místo survivalu ve světě okupovaném monstry nám nabídl komunitu vyšukaných hipízáků, co početím potomka ohrozí celou rodinu. Děsná sračka. Těch pár vynikajích scén to vytahuje na % které to teď má. Potenciál spláchnutý do hajzlu.55%.

• 2.6.2018  13:48

Při první Kerseyho akci mi běhal mráz po zádech. Zase ten starý dobrý revenge thriller, kdy divák hlavnímu hrdinovi bezmezně fandí, aby všechny ty zlý hajzly vystřílel do jednoho. Willis to zahrál perfektně a po letech byla radost sledovat jeho herectví tak, jak sme ho měly všichni rádi. Prolog je sice zbytečně delší a samozřejmě nemá děj takovou sílu jako dřív. Na atmosféru se moc nehraje, vyšetřovatelé prakticky nehrají ve filmu žádnou roli a po Kerseym prakticky nejdou, což je veliká škoda. Celé je to trochu zjednodušené, ale to je bohužel Eli Roth, kdyby to režíroval Carnahan, mohli jsme být ještě úplně někde jinde. Ale i tak jsem se královsky bavil a ta finální řežba v baráku nemá absolutně chybu. Určitě nadhodnotím 4. hvězdičkou, ale Willis si to za tu upřímnou radost při zabíjení zlých hochů zaslouží. Jednoduchý béčko, pohoda na večer.69%.

• 2.6.2018  13:42

Jako se na stará kolena vrátil do rodné hroudy Paul Verhoeven, tak se na úplný (vzhledem k věku) konec a rozloučení s filmovým plátnem vrátil Wolfgang Petersen doi rodného Reichu. Co vám o tom můžu tak povídat. Do kina to film není ani náhodou, televizní look, nízký rozpočet. Působí to jako epizoda z kriminálního seriálu. Ze začátku je humor strašně tlačený a umělý, žádný vtip mě nerozesmál, finanční poradce kytička je mrtě nesympatický chudák a já se prvních 35 minut docela ošíval nudou. Po přepadení už to začne bejt trochu lepší. Bouda na vrchní vyšetřovatelku je sranda a najde se už pár lepších vtipů. Ale pokud se ta mrtě chytrá policejní šéfka nechá opít takovým rohlíkem, tak je to scénáristicky zase ke konci spíš notně infantilní. Konec lepší než začátek, ale že bych se u celýho filmu nějak extra bavil...spíš ne než jo. Tři * ale slabší. Na konec kariéry to mohlo být lepší Vlčáku.50%.

• 17.5.2018  14:05

Po prvních recenzích a nadšených ohlasech jsem se těšil na něco mimořádného, ještě že jsem se podíval na aktuální stav tady i na IMDB díky tomu brutálnímu poklesu v hodnocení jsem šel do filmu opatrněji a to nejspíš zachránilo život mému DVD přehrávači. Tenhle film mohl být naprostá pecka, ale naprostá. Začátek je normálně fajn, dva docela slušní herci, krásná příroda a začinající malinké zmínky o chlupatém monstru. Když dojde k nehodě, je to vše ještě docela v pořádku. Dobrý hudební podkres, sem tam vykoukne nebo zafuní dvoumetrový dobytek a i když musíte přežít bandu kokotských pytláků a naprosto zbytečné kecy, těch prvních 45 minut uteče docela v pohodě. Následných deset minut je na pět hvězd jako prase. Výtečná řezničina, skvělý gore efekty, dobře udělaný Oh-Mah. Říkal jsem si ''sakra, tak proč tak málo procent'? To co přijde potom si nedokážu vysvětlit. Magee absolutně netušil kam dál a tak ve filmu najednou je všechno a nic. King Kong, Blair Witch, Čarodějnice, Predátor, Indiáni, nafouklá stopáž, příšerné dialogy a kurevská nuda. Scénář je prostě jedna velká zhovadilost a je to zatracená škoda. Kdyby prostě měl film hodinu dvacet a po dejme tomu 30 minutách by nejdřív vopičák vykosil pytláky, pak naháněl mladou dvojici, do toho dorazila banda dobrovolníků a policajtů na pátrání, přišlo další ultimátní gore a dobrý konec, měl by Magee zaděláno na béčko roku. Ne vole, on tam musí srát čarodějnice, indiány a podobný mrdky. Když ten šerif říká, že nesmíš mít zbraň, protože by tě vycítil na kilometry, tak přijdou do lesa a šerif vytáhne z batohu pistoli....tvl to už sem řval hystericky do polštáře. No a ten konec z Predátora 2 byl už třešničkou na dortu vrcholu sraček. Strašný. Jako člověk přes triky....špica, jako režisér a scénárista absloutní dement. Největší promarněná šance v béčkách v tomhle roce.40%.

• 17.5.2018  13:42

Jednička je sice strašné béčko, ale nezestárlo ani o den a minimálně dvakrát do roka se k němu s chutí vracím. Tohle vzniklo proč? Herci jsou naprosto příšerní, hlavní hrdinka má o proti jedničce větší kozy a hlavní hrdina má větší svaly, jinak ale mají všichni mozek menší minimálně o polovinu. Film se naprosto může rovnat všemu, co točí Asylum. Dokonce i to SyFy umí zábavnější béčka. Ty ukňápaný pirani co měli být asi jako mláďata žraloků jsem hodně nepobral. Harlin možná totálně zničil svojí kariéru a dvacet let nenatočil jediný kloudný film, ale u tohohle se musel upřímně hodně nasmát. Já u toho spíš plakal a jak jsem zmínil, jediná dobrá věc jsou kozy hlavní hrdinky a jedna, nebo dvě dobré smrti. Ostuda žánru, ostuda prvního dílu.25%

• 17.5.2018  13:36

Jestli takhle v 21.století fungují tajné služby, tak je naše společnost mnohem blíž totálnímu rozkladu, než vůbec kdokoliv z nás tušil. Nejen že se ta sladká prdelka do role vůbec nehodí, ona totiž hraje pořád stejně. Vyvalí kozy, zahoupe bokama a prdelí a všichni se z ní můžou posrat. Asi dvě scény mají opravdu dobrý náboj a to je útok ve sprchách holí a mučení, jinak je to nudná, tupá a nezáživná sračka s tragickým scénářem a stupidním chováním všech postav. To rádoby zamotané finále už mě doslova nahlas rozesmálo. Celé mi to přišlo, jako kdyby si děti kolem třináctého věku hráli v umělecké škole na špiony a cvičili na školní představení pro rodiče. Absolutní výsměch každému divákovi, který má větší IQ než 100 a nevovil SPD a Zemana. Na nic si nehrající retro lahůdka Atomic Blonde strčí tuhle stupidní hovadinu do kapsy. Kokotina s velikým K. 30%

• 17.5.2018  13:19

Zajímavý námět, pěkný vizuál a první film, ve kterým Jason Clarke konečně něco hraje. Jinak další průměrná duchařina s nulovou atmosférou a dvěma lekačkama. Na nedělní deštivý večer se sklenkou Portského ok, v kině nehodné jediného utraceného centu. Při finále nám cukali koutky. 55%.

• 17.5.2018  13:08

Snaživý horor s pěkným bubákem, ale totálně zabitý příšerným ochotnickým vystoupením dvojice hlavních hrdinů a naprosto idiotským scénářem, který vám cuká s koutky co minutu. Najdete starou hru, plnou divných věcí a s papírem od krve, tak si řeknete prostě ''ok'' a jdete jí hrát....každý normální člověk by to spálil, nebo zakopal za barákem. Nepomůže tomu ani přehnaná krvavost a nekompromisní zabíjení malých dětí plné krve. Při finále, kdy bubák udělá paštiku kterou by prokouklo i retardované předškolní dítě už jsem přemýšlel o dvou hvězdičkách. Zariwny umí kompozici, ale píše strašně tupé scénáře, z něj nikdy nic lepšího nevypadne.40%.

• 2.5.2018  12:40

Nepovedený pokus vyždímat něco ze slávy Fakjů pane učiteli v kombinaci s kravinama jako byly Eurotrip, Kluci to chtěj taky a podobný druhořadý komedie pro puberťáky. Jediná zajímavost pro našince může být to, že se točilo převážně v Praze, takže lokace a nádherná Krézlovka v cameu u vstupu do klubu. Pro mě to je zajímavý tím, že sem si v tom taky zaštěkal komparz a viděl jsem ten svůj xicht hned vedle hlavních představitelů. Plus zjištění, že Tim Trachte zásadně nevstává ze židličky, či nevylejzá ani z vyhřátého stanu od napajedla a celý to za něj zrežíroval jeho asistent. Zapomenutá zbytečnost která se nedostala mimo Německo absolutně nikam. 35%.

• 19.3.2018  14:33
    Dunkerk (2017)

Artová, strojená šaškárna. Nikdy bych neřekl, že Spielberg a jeho Hollywoodská pohádka bude mnohem víc ikoničtějším filmem, než cokoliv co by z druhé války natočil velký Nolan. Co naplat, že efekty jsou slušné, letecké souboje překrásně nasnímané a vůbec jako že vizuálně je to hezké, když to pojednává o jedné z nejnudnějších událostí celé války, celé je to natočené s pravítkem v prdeli, bez kapky krve, reálných dopadů hrůz a třeba takové maličkosti, že vojáci nedělali nic jiného, než že mohutně fuckovali a kouřili jedno cigáro za druhým...ani taková maličkost tu není ani jedna a ještě ten falešný konec, kdy admirál hrdinně zůstává, přitom ve skutečnosti utekl jako pes s ostatními vojáky. Nudil sem se, nejhorší Nolanův film. Strojená zbabělost ubohé armády která dostala na prdel. Pche.50%.

• 19.3.2018  14:24
    ClownTown (2016)

Odpudivá a amatérská fušeřina. Nic nového, děj nudný, rozpočet naprosto mizivý. Herci naprosto tragičtí, jen ploché loutky které odříkávají text z papíru. Na těhlech filmech je opravdu jasně vidět, že herectví prostě není pro každého a je jedno, jestli to je stupidní seriál u nás, nebo laciná vykosovačka z USA. Nejlepší na filmu je herečka Kaitlyn Sapp, která má na začátku směšné cameo první oběti, přitom je z celého hereckého osazenstva nejlepší, rozuměj teda jako nejhezčí, rozuměj teda jako luxusní kozy a těžce píchatelná, ale hraje tam pět minut na úkor hlavní hrdinky, která je hezká a v hraní zdatná jako pokročilá kapavka. Ke konci mi utkvěla slušná scéna u stromu, kdy ten vychrtlej klaun epesně popraví druhou uřvanou pindu. Jinak tragédie. 20%.

• 19.3.2018  14:10

Naprosto ujetá šílenost která kašle na jakoukoliv logiku, za to servíruje porci té nejupřímnější zábavy, akce a krve. Takhle nějak mělo vypadat Better Watch Out. McG je moderní videoklipař a podle mě natočil jednoznačně svůj nejlepší film. Úderná a jednoduchá zábava, u které jsem se s mladou hodinu a půl bavil a nahlas se smál. Splnilo účel dokonale. Víc takových filmů bych prosil.75%.

• 19.3.2018  14:06

Nejdřív mi to přišlo celé jako dosti podivný nápad a když se nakonec ukázalo, že jde jen o fiktivní reklamu na turistický ruch, uvědomil jsem si, že pod taktovkou dobrých herců, muziky a silného příběhu bych si čtvrtý díl na spravení to infantilní trojce docela rád dal. Snad to došlo nějakému pohlavárovi z vyšších míst.

• 10.3.2018  22:33
    25. Český lev (TV pořad) (2018)

Cena pro Pavla Nového mě těší, ale jinak nebylo o co stát. Nuda, šeď a ještě horší kecy než na Oscarech. Nehodnotím, sjel sem jen tři kategorie a ke zbytku se občas odvracel od počítače.

• 5.3.2018  19:00

Jestli čekáte Na ostří nože nebo Přežít, zařaďte rychle zpátečku. Zimní romance dvou neskutečně nesympatických herců kterým ani vzájemné sympatie, ani vzájemnou nevraživost absolutně nevěříte. Po unylém pádu se tahle utahaná dvojka bez jiskry, švihu a napětí propajdá k šukačce, záchraně a finálnímu objetí. Jediným příjemným prvkem byla zimní krajina a ten krásný Labrador, který ovšem přinesl nejednu scénáristickou zhovadilost a i když sem sám milovník zvířat a psů a kór Zlatých Retrieverů a Labradorů, první věc kterou bych v chajdě ugriloval by byl ten pes a kdyby ste umírali hlady, udělali byste to samé a nekecejte, že ne. Nuda 50%.

• 5.3.2018  18:53

Z odlehčené a brakové literatury jenž nám dala filmové série jako Hunger Games, Divergence nebo fujtalbl Twiligiht je pro mě jednoznačně Labyrint absolutní vítěz a to hlavně díky fantastickému Wesu Ballovi. Tenhle cápek dokázal z průměrných knih a s mizerným rozpočtem doslova zázraky. Jednička nás tenkrát doma strašně překvapila a dvojku už sme si v kině ujít nenechali a ta byla taky podle mě jednoznačně nejzábavnější. Né že by trojka nebyla, ale nevím jestli jí uškodila delší pauza po nehodě O'Briena, nebo sme za ty dva roky zase o něco starší a už s náma pubertální city tak neházej, nevím. V akci problém není, ta je monumentální a vizuální prostředí zničeného světa je jedna báseň. Ale veškeré emoce šli absolutně kolem mě, ani jedna rádoby dojemná scéna se mnou nehnula a Mrtváků je málo hanba mluvit. Pořád to je ale velice nadprůměrný akční výplach, který neudělal svým předchůdcům ostudu, jen mám první dva díly mnohem raději a bavily mne mnohem více, i tak ale pořád slušná práce a já se upřímně těším na nový projekt Wese Balla a pořád je jeho série nad ostatními, možná nevyčnívá finančním ziskem, ale filmovou hodnotou je spláchne všechny.70%.

• 5.3.2018  09:04
    Oscar 2018 (TV pořad) (2018)

Dostali jsme se do doby, kdy udělujeme ceny sračkám, neříkáme nahlas to co cítíme, bojíme se obejmout ženu aby nás nějaká ufňukaná a zahořklá feministka neobvinila z obtěžování. Obsazujeme asiaty do role černochů, černochy do rolí bělochů, nechutné, hloupé a stupidní filmy považujeme za nejlepší a dementní, vyžraná prasata považujeme za nejlepší režiséry. Tímhle zkurveným bordelem se protrapčil tragicky nevtipný kokot a já musel vypít šest piv a položit krabičku cigaret, abych tu sračku přetrpěl. Moje poslední udělování cen. Je mi na blití z téhle doby, je mi na blití z těchto lidí a je mi na blití z absolutního nezájmu o filmy, které mají srdce, duši a mozek. Forman rotuje v hrobě a to stále žije.

• 20.2.2018  08:14
    The Ritual (2017)

Začne to jako schopná parafráze na Blair Witch, přejde to v takové podivné severské fantasy Troll a skončí to jako béčková komedie od Asylum. Atmosféra mě úplně minula, herci mě neskutečně srali a jediné hezké plus byla ta epesní tečka do xichtu té bábě. Nápad slušný. místy s náznakem dobrého režijního řemesla do budoucna, ale jinak neukočírované, nepromyšlené a zapomenutí hodné. 55%,

• 20.2.2018  08:09

První díl patří podle mýho subjektivního názoru k jedněm z nejpřeceňovanějších filmů všech dob a jediné, co na té zdlouhavé, nudné a zcela nezajímavé báchorce bylo fajn, byl příjemně vyšinutý Rutger Hauer, takže mě jakákoliv zmínka o pokračování nechala úplně chladným. Pokračovaní je bohužel jen jasným důkazem, podotýkám nesnesitelně dlouhým důkazem, že dnes v Hollywoodu stačí postavit hezký vizuál na naprosto banálním příběhu a pitomém scénáři a všem to stačí, mě teda ne. Zápletka je tak směšná, průhledná a hloupá, že ve finále působí tříhodinové pachtění hlavního hrdiny k pravdě v celku komickým dojmem. Pozitivní fakt je, že celou kariéru neschopný Ryan Gosling mi byl poprvé v životě docela sympatický a jeho virtuální přítelkyně mi způsobila jediné vytržení z nezlomné letargie mou pravidelnou erekcí, pokaždé když se objevila na scéně. Nejvíc nepochopitelná je postava hlavního záporáka Jareda Leta, jeho dějová linka obnáší osm minut ze sto šedesáti tří a nemá smysl, nemá význam a nijak se neuzavře, vůbec. Leto se jen objeví,. plácá filozofické nesmysly které jsem absolutně nechápal a zmizí ze scény. Naprostá tragédie. Nejvíc mi bylo líto Forda, který tu hraje opravdu druhé housle a jeho postava je bolestně žalostná. Pochválit musím ovšem perfektní vizuál (smutné) skvělou úvodní scénu ve které doslova zazářil Dave Autista, který předvedl dech beroucí výkon a to že zastínil herce jakými jsou Leto, Ford a některými opěvovaný Gosling je vlastně zázrak. Souboje jsou taktéž dobré, ale je jich strašně málo. V paměti mi uvízla i parádní skrýš Ricka Deckarda. Takové střípky skvělé filmařiny v chaotickém, nesnesitelně dlouhém a trapně artovém retro sci-fi vycucaném z prstu na banální historce o narozeném replikovi. V kině bych se dobrovolně udusil popcornem poházeným po sedačkách.55%.

• 18.2.2018  09:07
    Nevesta (2017)

Režisérovi se jeho první velký horor Pikovaja dama: Čjornyj obrjad docela povedl a i přes horší scénář uměl docela pobavit i postrašit, proto jsem se na Nevěstu i díky slušnýmu hodnocení docela těšil. Tvl nezlobte se na mě, ale tohle bylo nesnesitelný. Ze začátku možná trošku funguje mysteriózní atmosféra, ale během příběhu se z toho stane otravná, nudná kokotina s neskutečně trapnými výkony herců, pokaždý když se objeví nevěsta šli jsme smíchem do kolen a finální twist je vyloženě komedie. I Asylum už dělá lepší horory. Směšné, trapné a ubohé. To slušný hodnocení tady je ještě větší halucinace, než to, jak se to režisérovi všechno vymklo z rukou a totálně ten film nezvládl. Sračka přátelé a to děsná. 1* dám jen za neskutečně sexy Victorii Agalakovou.10%.

• 18.2.2018  09:00
    Jigsaw (2017)

Kdysi jsem tuhle sérii miloval a na každém dílu byl v kině. Sedmička nám kromě perfektní pasti na začátku a návratu Carryho Elwese moc radosti neudělala tak tvůrci čekali jednu celou docházku základní školy aby nám mohli vrátit příběh legendárního Jigsawa. Dávám 4* ale čistě spíš zaokrouhluju nahoru, protože ve filmu není jediná výrazná past natož jediná výrazná herecká osobnost, jelikož v rozpočtu asi na nějaké lepší dvd jméno nezbylo. I přesto mě příběh bavil a to hlavně díky klasické ústřední melodii (která je prostě famózní) a díky finálnímu twistu, klasické pointě a krátkému návratu Tobina Bella, Je to lepší než třeba třetí, nebo čtvrtý díl, ale po tolika letech je jednoznačně vidět, že doba je jinde, filmy tohohle typu netáhnou a vedou buzeranti v pláštěnkách. Já bych si klidně devítku dal, jelikož ale to bylo asi finální zúčtování už se Jigsawa nikdy nedočkáme a proto měl být poslední díl jednoznačně významnější, herecky silnější a pasti velkolepější. Ale stejně bavilo.70%.

• 18.2.2018  08:54
    Veronika (2017)

V době, kdy vznikají filmy jako It nebo Conjuring nemůže už taková rutinní břečka nikomu stačit. Strašení místy ujde, sem tam nějaká lekačka a bubák taky není špatnej, ale atmosféru nebo snad pocit strachu nenajdete ani omylem. Španělé umějí opravdu lepší filmy i když od Plazy je takový film spíš zázrak. Herci včetně těch dětských sice perfektní výkony a režie pevná, ale atmosféra prostě nikde a konec úplně o ničem, dokonce si už ani nepamatuju jestli umřela nebo ne. Vypařilo se mi to z hlavy. 55%.

• 18.2.2018  08:49
    Bright (2017)

Ayer už dávno není režisér, jakým kdysi býval. Poslední dobou si ujíždí na komixech a fantasy a upřímně mu to vůbec nejde. Bright má možná dobrý nápad, ale i přes 117 minut jsem měl pocit, že se ve filmu vůbec nic neděje. Sem tam nějaka střelba, trocha krve a to je asi tak všechno. Edgertonův Ork je neksutečný debil a Smith je o ničem už roky. Líbila se mi finální řežba Noomi Rapace byla poprvé v životě sexy, namaskovaná jako Elfka....asi bych měl zajít k lékaři. Čistý průměr, který nevybočil z řady vůbec ničím, rutina, která mě drtivou většinu stopáže vůbec nebavila.55%.

• 13.2.2018  22:30

Dlouho jsem tak moc nebrečel. Emocionální rána. Dokonalá filmařina. Čest jejich památce. Tohle jsou pravý hrdinové, hrdinové které by jsme měli znát, měli by jsme znát jejich jména a jejich osudy a činy a né nějaký buzeranty v pláštěnkách. Zabilo, rozbilo, roztrhalo mi to srdce. Odpočívejte v pokoji borci. Byly jste nejlepší.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89