korbitch22

Horror 4ever.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96
    • 8.5.2021  06:39
    Průseráři (1994)

Je rok 1994, Westernům a Spaghetti Westernům odzvonilo. Hill a Spencer už 9 let točí samostatně a těží jen ze zbytků zašlé slávy smutné vzpomínají na lesk 70.let, kdy byly na vrcholu. Někoho napadne natočit poslední společný film a jak jinak než žánr, kterým oba společně začínaly. Bohužel scénář je příšerně infantilní, rozpočet mizerný a Hill jak je skvělý charakterní i komediální herec o to je horší scénárista a režisér. Tahle dvojice si zasloužila epický monument vytesaný do skály. Bohužel drtivá většina jejich dvorních režisérů je tou dobou mrtvá, v důchodu nebo v tvůrčí krizi a nikdo nedokáže na jejich potenciál ani navázat. Viděl jsem to všeho všudy 2x. Pamatuju si infantilní přístup, hromadu rodinných žvástů, kupu otravných dětí, hrozný dabing a nulovou akci. Třetí hvězdou tady je jen úcta, nostalgie, respekt a uznání za jejich celoživotní dílo. Že jim nedal Quentin Tarantino čestné cameo v jeho Djangovi mu nikdy neodpustím. Přitom by stačilo aby oba seděli na terase, když Waltz vyvede falešného šerifa, oba s pánví fazolí sleduji co se děje v jejich městě za mumraj a Spencer by řekl "Trinity, někdo ohrožuje šerifa" a Hill "už se do tohohle nepleť, náš čas už pominul Bambino" a já bych se štěstím rozbrečel a tahle dvojka se mohla rozloučit ještě jednou a kurva v Hollywoodu. Škoda, že to napadne mě a ne Tarantina. Když Spencer zemřel, kalil sem 3 měsíce. U Hilla to bude rok.

• 4.5.2021  12:54

Lítost si nech pro slabé! Nejlepší Mortal Kombat!

• 24.4.2021  03:21

Skoro mám chuť si to pustit, abych si spravil chuť po té nové, naprosto unylé a prázdné píčovině.

• 24.4.2021  02:23

Od začátku natáčení jsem od filmu nic moc nečekal, ne jen kvůli absolutně neznámému a hlavně nezkušenému režisérovi, tak hlavně díky příšernýmu castingu. Hype recenze týden nebo dva zpátky, kdy se každý kokot od Fandíme filmu přes Kinobox mohl udělat z úplně obyčejnýho traileru plnýho krve a pubertální poluce smažil web za webem jsem byl ještě víc zpátky. Jasně že od akčního filmu nečekám dialogy hodné Vykoupení z věznice Shawshank, první díl od Andersona měl taky debilní dialogy, ale tady to vyloženě bolí. Co věta, to perla. Příšerná režijní práce s herci, opravdu tragická. Postavy melou příšerný nesmysly a bezvýznamné dialogy ještě podtrhuje naprosto nulová dramaturgie (Sonya nehledá Jaxe, jen tak jede do pouště kam jí bere Kano, aniž by si ověřil jestli má Sonya ty slibované peníze, nevezmou si žádné pití do pouště, kurva do piči už). Casting je k zblití. Hlavní a hlavně nová postava bez jakékoliv herní minulosti Cole Young je naprosto bez charisma. Liu Kang vypadá jako latentní homosexuál který spíš než vyvoleného šampiona připomíná kluka co zaparkoval svoji elektrickou kolobrndu do stojanu objedná si v Costa coffee sojové latté a projede si na svém vymazleném iPhone Tinder s novinkami ze světa Gay Pride. Raiden není bůh hromu, Raiden je roztomilý strýček co jako by z prdele vypadl Tracey Walterovi. Shang Tsung je týpek, co v Temném rytíři hrál toho lumpa z velkýho mrakodrapu, pamatujete si ho? Já skoro taky ne. Ujde akorát Sonya, protože je to luxusní kunda, Kano, protože má skvělý hlášky a Sub-Zero se Scorpionem, protože efekty....Akce je úplně obyčejná, nenadchne, nestrhne. Nemá to žádné tempo, žádnou atmosféru. Z mytologie Mortalu by šlo udělat až horor, tohle horor občas je, ale v úplně jiném kontextu. Dialogy co zamrzly v devadesátých letech, fádní akce a příšerní herci i režisér. Jelikož sem od toho nic nečekal, nejsem zklamaný, ale jen unuděný x smrti. Čul jsem průser a čul jsem dobře. Možná, možná kdyby nepsal scénář naprostý ignorant a impotent a na režijní sesli usedl Gareth Evans nebo Timo Tjahjanto a ne týpek co ještě v loni někde prodával sendviče, k něčemu by to vypadalo. Jáj, to se musím smát.50%.

• 22.4.2021  22:30

Jednička byla skvělý mix hororu a komedie. Druhý díl by nemohl být snad víc odlišnější. McG už neprolíná výborné komediální vsuvky s prvotřídním slasher hororem ale všechno jen degraduje do debilní parodie a absolutně se nesnaží o nějakou atmosféru. Ze solidního zábavného hororu se tak dvojka stala jen přiblblou komedií do které Netflix nasypal kurevsky málo peněz, takže efekty jsou opravdu příšerný a prostředí neskutečně vizuálně odpudivé, papundeklové a studiové. Kdyby se to aspoň technicky drželo jedničky, ale bolely mě z toho normálně oči. Zasmál jsem se asi 3x a ocenil jsem docela slušný konec, ale jinak o proti úžasnýmu prvnímu dílu fakt zkurvená tragédie.40%.

• 20.4.2021  01:57

Když Chris Hemsworth sundá buzerantský plášť a přestane čurákovat v píčovinách pro kretény, může z něj být kombinace Arnolda, Slye, Chucka a Jeana dohromady. Ultimátní akční řežba s naprosto jednoduchým scénářem aneb jak žoldák k vykoupení a spasení duše přijde. Téma ošlehané jako padesátiletá bulharská striptérka, ale uchopené pevně v rukou. Špinavá Indie, nekompromisní zabíjení (včetně malých, létajících chlapců) tuna krve a ultimátní Íránská kundička Golshifteh Farahani,, kurva ta se povedla! Neksutečný nářez který mi na deset vteřin na konci trochu hnul s koutky, ale rána do krku a pád do špinavé Gangy plné krokodýlu neznamená smrt, znamená to dvojku! Konečně nějaký film, který mi po těch shitech z poslední doby zvedl náladu.80%.

• 19.4.2021  23:35

Typický Jensen, trochu veselý, trochu smutný, hodně dramatický, lehce, leč správně tvrdě akční a mimořádně úchylný. Mikkelsen hraje jako vždycky absolutní první ligu, i když mě pořádně nasral, když převzal roli po Deppovi ve Fantastických zvířatech, ale složenky se neptají a férovost ke kolegům v Hollywoodu nečekám. Ostatní postavy mě vesměs iritovali svým idiocismem, což je u Jensenových postav naprosto normální. Nesourodý mix komedie dramatu a akce u mě tentokrát fungoval hlavně v té akční poloze filmu, kdy Mikkelsen naprosto nekompromisně kosí členy gangu a přestřelky jsou doslova monumentální, že by je mohl Jensenovi závidět celý Hollywood, ale na komedii je to až příliš absurdní a po stránce dramatu to šlo kolem mě menším obloukem. Nebýt skvělého konce u kterého jsem prskal smíchy, byl bych s hodnocením o stupeň níže. Nic extra se nekoná a Blikající světla s Adamovými jablky jsou stále nedostižně na vrcholu režisérovi tvorby. Ujetá jednohubka, nic víc, nic míň.70%.

• 19.4.2021  23:26
    The Power (2021)

Žádný zázrak se bohužel opět nekoná. Nechal sem se unést první vlnou pozitivní kritiky a kecy ve stylu ''nejlepší horor od dob prvního Insidious''...meh, ani omylem. Atmosféra staré nemocnice je výborná, režisérka (to mě mělo varovat hned) pracuje dobře s tématem misogynní společnosti v Anglii v sedmdesátých letech a vůbec celkově i s tehdejší lékařskou péčí atd. Hudba je rovněž slušná a dobře se pracuje s ruchy, Bishara by měl radost, ale jinak po nadějném začátku začne být scénář až příliš hloupý, nudný a ke konci už trochu otravný. Bohužel se to celé začne ubírat směrem kterým fakt nechcete a nejhorší na tom všem je, jak je to celé předvídatelné. Občas to umí vykouzlit atmosféru, snad dvě lekačky ujdou, zbytek je feministický kýč a na konci, když se všichni tří chytnou za ruce a utíkají chodbou jak mentálci už se moje manželka začala nahlas smát. Já se teda jen kroutil a v duchu si říkal, jak zase jednou někdo zabil výtečný potenciál. Mělo to navíc, scénář je bohužel jedním slovem...sračka. Za pár hodin si nevzpomenu, že jsem to viděl.50%.

• 18.4.2021  23:46
    Nikdo (2021)

Nejdřív jsem chtěl napsat, že Najšuller prachsprostě vykrádá Johna Wicka a on jen docela rutinně natočil prefabrikát od Kolstada, který napsal Johna Wicka z obrácené strany barikády a vykrádá sám sebe. Šíleně do očí bijící podobnost s jeho nejslavnějším hrdinou mě dokonale nudila k smrti. Dokonce Kolstada podezírám, že když mu kvůli pandemii zbyl čas z odloženého Wicka pětky, tak oprášil jen scénář jedničky, vyměnil jména postav a vyměnil psa za kočičí náramek. Absolutně nechápu proč bych se měl bavit u něčeho, co jsem viděl už 3x a kurva lépe. Dokud je to trochu zahalený tajemstvím baví to, což končí po scéně hromadné bitky v hromadné dopravě. Odenkirk se do tý role zoufale nehodí a nevěřil sem mu jedinou hlášku. Najšuller navíc ukazuje, že není tak dobrý režisér, jak by se po úžasném Hardcore Henry mohlo zdát. Tam ho kryla úžasná kamera, svěží akce, silný soundtrack, výtečný Copley a úžasný nápad. Nobody má 100x omletý příběh který je navíc jen upravený John Wick, příšerný soundtrack, naprosto tragického hlavního hrdinu a akce leč občas přijde s něčím zajímavým, ke konci už je to dokola opakující se rutina. Kdybys Iljo radši natočil Hardcore Henry 2. Do piče nebavil mě už ani John Wick 3 a to první dva díly miluju, takže se fakt z týhle vykradený kraviny na prdel neposadim. 80%? Proberte se do piče. 55%.

• 17.4.2021  21:34

Nejlepší díl celého seriálu. Měl je postřílet všechny.

• 6.4.2021  03:44

Škoda, že neměl Will Ferrell víc soudnosti a nepřenechal hlavní roli někomu jinému. Rachel McAdams je sice něco přes 40, ale díky svojí přirozený kráse může dál hrát mladé holčičky, co si jdou za svým pěveckým snem. Kdežto Ferrell vedle ní v blonďaté paruce vypadá jako víc úchylný Věchet. Naprosto se k Rachel nehodí, ani jako herecký partner, hudební parter, životní partner a ani komediální parter a tohle všechno bohužel působí jako pěst na oko. Navíc film neví, jestli chce být ujetou komedií jako Waynův svět, nebo seriózní komedií jako One Chance o životním úspěchu Paula Pottse. A tak střídá oboje, někdy víc někdy míň povedeně až není ani jedním. Potěší výteční Islandští herci, Brosnan a skvělý Dan Stevens jako zlovolný ruský bukvičák. Jinak spíš provar co dojel na neschopnost Ferrella se sebereflexivně vyřadit z hlavní role a film jen produkovat, popřípadě zahrát si vedlejší úlohu. Ale scéna s křeččím kolem nás poslala do kolen, to zas jo.55%.

• 6.4.2021  03:21

Barker je na zfilmování pekelný oříšek, ale tady se to výjimečně povedlo. Mám rád horory složené z několika příběhů či povídek, navíc když se v určitém momentě protnou a jednotlivé příběhy utvoří celek. Pokud bych to měl vzít odděleně nejkvalitnější je povídka první. I přes její šílenou předvídatelnost která už mě začíná trochu unavovat (jasně. je těžké být po 120 letech točení filmů originální, ale když si člověk řekne pointu po pěti minutách, prostě to už nasere), je první příběh nejlepší. Je znepokojující a řádně úchylný. Je to i tím, že mu tvůrci daly hodinu a nejvíc prostotu. Jenže když se vše protkne vychází jako vítěz jednoznačně druhá povídka s třetí dohromady, protože prakticky působí jako schopný celek a první povídku na sebe děj potom šroubuje už jen pro oko a finální pointový efekt. Ony dva příběhy bych spíš rozepsal a udělal z nich jeden víc děsivý horor plný duchů. To opuštěné město mělo sakra atmosféru. Není to bůhví jak strašidelné, ale herecky, produkčně i scénáristicky je to kvalitní a při akutním nedostatku hororů v letošním i minulém roce to výtečně zabavilo. i proto mírně zaokrouhlím hodnocení nahoru. Barker je prostě dobrej. 68%.

• 6.4.2021  02:48

Tak jediný, kdo to celé pochopil je Jordan Vogt-Roberts. Jeho ostrov lebek zůstává v tomhle monster univerzu jediným filmem, který opravdu stojí za vidění i několikrát a svojí existenci si hrdě v historii kinematografie obhájí. Godzilla vs. Kong je scénáristicky ůplně stejně debilní jako druhá Godzilla, naštěstí ale ubylo vyloženě iritujících postav, momentů a nudy. I když blbostí se opět monumentálně nešetří. Páreček pubertálních výrostků se totiž bez jedinýho problému dostane do přísně střežené laboratoře nadvládní organizace, stejně tak i konspirační psychopat který roky vydává podcast o Apexu a nerušeně pracuje dál v oné firmě. Takových sraček je ve scénáři opět celá hromada. Když se na konci v totálně rozmrdaném Hong Kongu během deseti vteřin najde dcera se svým otcem, už sem se jen smál. Jasně, že se ve velkých filmech vždycky najdou zkraty, ale aby už scénáristé definitivně degradovali IQ diváků na nulu je vážně na pěst. Millie Bobby Brown naštěstí vyrostla a díky slušnýmu make-upu vypadá i docela šukatelně, takže vůbec nevadí že se pořád nenaučila hrát a její fotr Kyle Chandler, který nemá herecky ani na Tak jde čas hraje ve filmu naštěstí asi tři minuty. Já vím, že ve filmu kde se řežou dvě obří příšery nemá jít o postavy a scénář, ale jsem asi už jeden z mála, který to prostě vyžaduje i u tohohle typu filmů. Potřebuju silnou postavu, výrazný charakter ztvárněný výborným hercem, navíc v sérii filmů. Jenže v tomhle Monster Universu nehraje nikdo dýl jak v jednom díle, nebo dvou více či méně a většinou nestojí za nic. Takže to celé prostě nedokáže vyvolat aspoň nějaké emoce. Proto je Ostrov lebek jednoznačným vítězstvím. Měl skvělé a silné charaktery (Hiddleston, Larson, Goodman, Jackson, Reillly) měl výtečný scénář, drsnou akci, skvělý soundtrack i osobitý přístup režiséra. Všechny díly mimo absolutně nic z toho nemají. Jen kolem stupidních scénářů plných logických kiksů kupí idiotské charaktery které jen vyplňují vatu mezi akcí. Naprosto sem věděl, že Godzilla vs. Kong nebude ani omylem silná a inteligentní jako Ostrov lebek. Věděl sem, že to bude stejná, Hollywoodská sračka jako druhá Godzilla, jen sem se modlil, aby nebyla tak iritující a to díky bohu není a to hlavně díky skvělému Kongovi. Nic jiného Vám totiž po filmu ani v hlavě nezůstane. Výtečný Kong a mála sympatická dívenka, která s ním komunikuje znakovou řečí a je jediným zapamatovatelným charakterem. Je to strašně blbé, úplně prázdné, ale díky skvělé akci těch 120 minut aspoň rychle uteče, což je asi jediný posun o proti Králi monster, který měl pocitovou stopáž někde kolem šesti hodin v zubařském křesle s nožem zaraženým v uchu. Jak se tohle universum vůbec mohlo rozjet a chytit je mi záhadou, jelikož kvalitou jsou všechny díly krom Skull Island zoufalé. 50% a to jen proto, že to je svižný a člověk se nestihne ani moc nudit, dost málo, ne?

• 6.4.2021  02:17

Těžko říct, co přesně se stalo Kevinu Smithovi. Jestli mu infarkt vzal schopnosti, nebo následné hubnutí cit pro humor. Jeho poslední filmy jsou příšerný sračky a naivně jsem věřil, že když se vrátí ke svým kultovním postavám bude to ten starý dobrý Kevin. První díl je pro mě jeho nejlepší režijní prací a tak je zklamání ještě silnější. Příšerný dialogy, naprosto zoufalé tempo, trapný humor a naprosto křečovitá režie. Nemá to švih, nemá to tah na branku, nemá to koule. Je to ubohý a trapný. Smith se snaží být řízný, ale zároveň pokorně a korektně jde na ruku cenzorům, aby nepřistála na stole jediná žaloba. Mewes vypadá naprosto příšerně a chvilku jsem si říkal, jestli je to vůbec on. Smith se mohl aspoň vycpat molitanem, takhle se může jít leda vycpat sám. Naprosto to nefunguje a nedaří se mu podat jediný vtipný moment. Ostuda prvního dílu, ostuda Smithe. Člověk by mohl namítat že stárne, že už nemá stejný smysl pro humor, ale přesně to samé se stalo s Broken Lizard. První Super Troopers jsou naprosto legendární komedií a pokračování po 20 letech je jen křeč, trapnost a zoufalá snaha o oživení něčeho, co je dávno mrtvé. Ale není to dobou a žánrem, ale zrovna v těhle dvou případech je to tvůrčím vyhasnutím. Režisér legendárních Clerks 2 vyhasl před deseti lety. 20%.

• 5.4.2021  12:05

Animovaný film pro dospělé. Brutální satira, popkulturní odkazy a parodie úplně na všechno. Výtečný vtipy, plno herních i filmových postav, opět výtečný dabing. Já se u toho bavil královsky ale děti mladší 15.let nemají šanci. Takový lepší Ready Player One 🤣 o malý fous slabší než jednička.85%.

• 2.4.2021  22:21

Zatím sem neměl potřebu komentovat. Dřív sem tímhle slavným opusem opovrhoval, ale manželka mě ukecávala tak dlouho, až jsem prostě sehnal všech osm sérii a jedem to v kuse. Překvapivě mě to baví i když se někdy šíleně zbytečně mluví, např. 3. Série je kromě devátého dílů dost o ničem. V každým případě mě na začátku série 4. nasralo přeobsazení Daaria Naharise. Místo sympaticky egoistického Eda Skreina nějaký nizozemský buzerant. Doufám, že zbylé 4 série mě nečeká podobně nemilé překvapení.

• 30.3.2021  00:14

Trailer budil naděje, ale film nenaplnil ani potenciál zábavně blbého béčka, je to jen stupidní céčko. Přitom začátek vzbuzuje docela naději. Příjemná (chcete-li nepříjemná ) melodie, něco, co vypadá jako démonický pes, béčková legenda s rudými oči a po chvilce i levnější, leč stále sexy verze Lary Croft. A tím výčet plusů končí a to Vám stopáž neukazuje ani 5 minut. Potom už jen parta příšerných herců kteří hrají nesympatické kokoty spadne do díry. Kde je likviduje směšná parodie na Samaela z Hellboye, uši vám ničí příšerné slinty, oči zase tragické efekty a do xichtu Vás bije snaha napodobit celkem obstojnou pekelnou atmosféru hororu Pod zemí. Ale nic nefunguje. Mytologie by šla a námět by si zasloužil lepšího režiséra a víc peněz. Je to dementní céčko. Černobylské deníky jsem měl v plánu po letech shlédnout, ale k tomu nedojde.25%.

• 27.3.2021  13:37

První 3 série jsou absolutní top. Dejme tomu do osmé série to nebylo zbytečné a od desátý série je to nesledovatelné. Sheldon se změnil v obyčejného člověka, nesnáším Howardovi haranty. Stupidní a naprosto debilní postavu Berta, co to jako je, proč tam vůbec kurva je. Z geekovskýho nářezu se stala posraná rodinná telenovela. Dokonce i ten Sheldon se musel o Nobela dělit s tou krávou. Zatímco konec HIMYM jsem obrečel a měl plno pozitivních emocí, tohle mě jenom nasralo. Sračka.

• 23.2.2021  09:41

Celý život se béčkového Andersona zastávám a pořád si říkám, kdy se tenhle kdysi bez pochyby nadějný režisér krvavých béček stal režisérem videoklipů bez děje. Když si vzpomenu jak příšerně dojebal AvP a Resident Evil, chtěl bych ho umlátit lopatou. Na druhou stránku mě třeba úplně v pohodě bavil svými třemi mušketýry a lahůdkové Pompeje jsem si dokonce vychutnal. Jako by ztrácel svůj vlastní styl a točil slušně jen když má náladu. Když posere čtvrtý a pátý díl Residentu příšernými zpomalovačkami, vyšperkuje šestku dobrým scénářem a vizuální stránkou, aby mu to pro změnu dojebal White naprosto kreténským rychlo střihem, ze kterého by dostal epileptický záchvat i asistenční pes. Monster Hunter nemá sebemenší děj ani scénář. Anderson který uměl za malý peníz vykouzlit skvělé efekty si evidentně nechal všechny své peníze na finální souboj s drakem který je perfektní, svižný a vizuálně podmanivý. Ale všechno předtím je digitální humus jak od SyFy. Začátek vypadá jako porno Piráti s Janine Lindemulder a Tommym Gunnem, to jsem nevěřil vlastním očím. Stejně tak škorpióni i jejich hnízda. Chvilku jsem si myslel, jestli nesleduju nějakou ukradenou verzi ze střižny, která ještě nemá hotové CGI. Takhle hnusný to je. Proto je posledních dvacet minut jak z jinýho filmu. Nicméně scénář respektive asi tak 30 vět co ve filmu padne je monumentálně debilních, Tony Jaa stále hraje jako retardované miminko a pokud nevíte co se stalo se zaostalým neandrtálským chlapcem z Šíleného Maxe 2, tak se z něj stal Ron Perlman. Ultra debilní píčovina s příšernými efekty, kterou zachraňuje poledních 20 minut jak našroubovaných z jiného filmu. Aspoň že ta Milla vypadá pořád dobře a její souboje s Tonym vypadají skvěle a výjimečně mají i slušný střih. Že se ale Anderson definitivně degradoval na člověka co utopil svůj režijní talent v céčkové žumpě je smutné. 30%. Jeho nejhorší film.

• 18.2.2021  22:25

Síla traileru se opět ukázala v plné kráse. Podle něj to totiž vypadalo na ultimátní akční jízdu co se nezastaví a to je veliká chyba. Protože Willy's Wonderland je poctivá retro pocta 80.běčkovým hororům se všemi klady i zápory. Samozřejmě mít to v rukách lepší režisér mohlo to být úplně někde jinde, stejně tak jde vymyslet zábavnější scénář za pět minut. Stačilo by, aby Cage hrál chlápka , co nastoupí jako noční ostraha do prokletého a opuštěného lunaparku a po krku mu šlo všechno od klaunů, oživlých hraček a příšer z domu hrůzy až třeba po automat na popcorn a představte si tu prdel a jízdu kdyby se s nima bitkoval po celým tom lunaparku. Jenže tenhle film je přesný opak. Cage hraje záhadného týpka který přesně dodržuje svoje uklízecí pauzy, lemcá energy drinky a s ledovým klidem zabíjí jednu oživlou loutku po druhé a všechno ostatní ho nezajímá ano životy jiných lidí. Děj má slabší chvilky, omladina hraje příšerně a režisér se až příliš zbytečně drží toho brankového pojetí vyprávění děje stejně jako podobné filmy z osmdesátek. Dokud je Cage sám a zabije první dvě loutky funguje to skvěle, jakmile ale za ním přijde skupina smradů už je to horší, hlavně kvůli jejich opravdu mizerným hereckým výkonům. Ale naprosto nemluvící Cage který navíc zchodil a zase začal cvičit vypadá kurevsky cool a evidentně si svoji další šílenost opět užívá a já výjimečně s ním. Přičtěte si naprosto boží soundtrack a retro feeling, neony, pinball a synťáky a dostanete uspokojující zážitek. Že to mohlo být opět 100x lepší jen kdy někdo trochu chtěl je už smutný pravidlo. Ale já se přiměřeně bavil. Na Cage poslední doby nadstandardní.55%.

• 15.2.2021  12:16

Novotný utápí dál svůj talent v příšerných sračkách. Někdo tady zmiňoval Byl jednou jeden polda. Zapomeňte, časy, kdy byl idiotský a natvrdlý humor vtipný v rukou českých tvůrců skončil s druhým dílem zmíněné série. Trapnost, křeč, stupidita a stud při každém pitvoření poměrně solidní herecké plejády. Chtělo se mi zvracet. Ubohost. 0%.

• 15.2.2021  07:01
    Tunnelen (2019)

Jestli takhle v Norsku fungují záchranné složky, tak se kurva vůbec nedivím, že Breivik dokázal sám pozabíjet 100 lidí. než se ho ráčil někdo sundat. Jestli tohle viděl někdo z naších záchranných složek, musel umřít smíchy. V tunelu je dým, kouř a není vidět, ale pro uvězněné lidi naběhne jeden týpek asi se čtyřma respirátorama a zbytek jednotky stojí venku a čumí i když mají vybavení aby tam šli všichni a těm lidem pomohli. Zapomeňte na Vlnu, nebo Zemětřesení. Tunnelen je do očí bijící blbost, která má naštěstí dobré herce, krásy Norska a dejme tomu trochu napětí. Ty 3* jsou ode mne až nepochopitelně milosrdné. Zlatý Denní světlo se Stallonem :D. 50%.

• 15.2.2021  06:54
    Hlasy (2020)

Po menší pauze zase přišel ze Španělska slušný horor. Výborný námět i scénář. Příjemná a mrazivá atmosféra, luxusní pointa a dobré herecké obsazení. Bohužel Hernández až nepochopitelně selhává ve strašení, lekačkách a dusnější atmosféra se mu taky nedaří i když občas jí vykouzlit dokáže. Ale když máte výtečné herce, perfektní pointu, příšeru a děsivý obří dům, musíte kurva vykouzlit horor, u kterého bude divák srát strachy, ale Voces baví hlavně příběhem a to by neměl být hlavní motor hororu, tím by měl být strach a tady se dostavuje míň, než by měl. Točit to Wan, zeseru se strachy. Slušné, ale mohlo to být o pořádný kus děsivější. Ana Fernández topovka. 60%.

• 15.2.2021  06:49
    Fatman (2020)

Výtečný nápad i námět, bohužel scénář a režie je naprosto v neškodném průměru. Jakoby režiséry ani nebavilo ten film točit, žádná štáva, žádné nadšení, jen rutinně vedou výtečné herce do dobrého, leč šíleně průměrného výkonu. Gibson si svého Santu užívá a Gogginsův ujetý nájemný vrah je neskutečný, ale vše kolem je tak šedivé a bez koulí, že dvojice režisérů by potřebovala nakopat do prdele. Chápu to vlažné přijetí, ono je to řemeslně naprosto v pořádku, ale je to jako sledovat Plíškovou při zápase, ona sice možná vyhraje, ale ten její znuděný výraz a povrchnost Váš začne tak srát, že bude fandit nakonec její soupeřce. Já budu smířlivější, ale že tohle mohla být monumentální kultovka asi netřeba připomínat.55%.

• 14.2.2021  12:05
    Teroristka (2019)

Radek Bajgar je naprosto fenomenální svěží vítr v zahnilé žumpě našeho filmu. Nechápu, že tak výtečný scénárista a režisér přesedlal k celovečerní tvorbě až na prahu svoji šedesátky. Teroristka není tak pevná v kramflecích jako nedotknutelná Teorie tygra, hlavně kvůli úplně jinému žánrovému zaměření, které sahá od buranské letní komedie o chatařích, přes sociální drama po ulítlou černou krimi komedii jak vystřiženou od Tarantina. Vynikajíci dialogy, skvělé hlášky a kulervoucí scény. Finální twist ve vile naprostá komediální darda. Janžurovou sem nikdy nemusel, ale tady mi ani moc nevadila. Hofmann absolutní výkon, Liška skvělej, Plodková fajn, prostě obsazení i scénář jedna báseň. Bajgar je bůh, snad brzo natočí zase něco takhle silného, český film ho potřebuje. Hodně silné 4*.80%.

• 14.2.2021  07:38

Jednička která patří k tomu lepšímu v žánru a k tomu poslednímu slušnému co natočil kdysi slušný rutinér Harlin se poměrně dlouho držela sama samotinká, aniž by ji kdokoliv prznil debilním pokračováním, pokud byste samozřejmě nevzali za vděk aby si na starý kolena Thomas Jane oprášil neoprén a se slušným režisérem a dostačujícím rozpočtem vytáhli znovu do boje proti geneticky upraveným mlýnkům na maso. To se bohužel nestalo a Deep Blue Sea postihnul stejný osud jako jiné slavné filmy, vezmeme ty nejhorší herce, uděláme ty nepříšernější digitální efekty, vezmeme stupidní scénář který na jedničku nijak nenavazuje a pojmenujeme to Deep Blue Sea 2 a on si to někdo pustí. Dvojka byla šílená píčovina která se vezla jen na názvu a trojka byla už jen otázkou času, jak prolomíte ticho a začnete sypat pokračování kultovek proud už nejde zastavit, do roka čekám z fleku čtyřku. Třetí díl respektive třetí název protože to opět s prvním dílem nijak nesouvisí není tak ubohá sračka jako dvojka, ale je to opět laciné céčko s příšerným castingem i mizernými efekty. Ujdou asi tři smrti a dva nápady, jinak se to těch 100 minut samozřejmě vydržet nedá a pokud si dobře vzpomínám, vypil jsem u toho tři Heinekeny a myší ve stopáži klikal zběsileji než u Wofka. Druhá * je prakticky jen za Taniu Raymonde, která by na svoje mokrý tělo s napůl staženým neoprénem měla mít zbrojní průkaz. Kundička naprosto fenomenální a pak tam byli ještě nějací digitální žraloci nebo co a vybuchla tam nějaká loď myslím ještě, ale vím, že tam byla mrdna v bikinách, to vím určitě.30%.

• 14.2.2021  07:22

Režisér zatraceně nedoceněného The Reef který osobně považuju za možná nejlepší žraločí film hned za kultovními Čelistmi si sice vybral trochu slabší chvilku, ale že by si film zasloužil 47%, to teda ani omylem. Atmosféra v jeskyni je slušná, krokodýl dokáže nepříjemně vybafnout, herci v pohodě, smrti slušný a stopáž přiměřená. Velkou díru v žánru film sice neudělá, ale pro nadšence do animal hororů je film příjemnou jednohubkou na sobotní večer. Takovýhle mizerný hodnocení si nechte pro televizní SyFy píčoviny. Pohodová jednohubka.59%.

• 14.2.2021  06:59
    Wrong Turn (2021)

Jen diletant nebo naprostý idiot mohl čekat pokračování nebo remake s podobnou zápletkou. Už při začátku natáčení tvůrci jasně oznámili, že se bude jednat o reboot který nebude absolutně nijak navazovat na původní (stupidní) sérii. Díky vynechání idiotských mutantů sem se na lesní vykosovák docela i těšil a jsem příjemně překvapenej. Když nechám bejt ten roztomile genderově vyváženej casting (už chyběly jen dvě lesby a transgender asiat/ka/to) začne se hned poměrně svižně. První smrt má šťávu, atmosféra houstne a to hlavně při dopadení všech ujetou starou komunitou. Soud nemá chybu, stejně tak tresty, opravdu mi bylo místy fakt zle, třeba při útěku temnotou, to měl člověk chuť naběhnout tam s plamenometem a upálit je všechny do jednoho. Za poměrně dlouhou stopáž film nenudí ani chvilku, škoda jen, že režisér neměl větší koule nebo látku vůbec nepřevzal zkušenější řemeslník. První velká chyba jsou některé nezobrazené smrti a napadají mě hned tři scény, které by film vyšperkovali. Za prvně přimáčknutí hošana kládou o strom, to měl režisér okamžitě ukázat ten efekt nárazu, nezobrazení dodělaní šípem tý buchty v jámě to byla zatraceně velká druhá chyba a třetí je první rána při popravě. Nechci znít jako nedomrdlý úchyl, ale když točím takovýhle film, musím mít sakra koule ukázat to všechno pořádně od podlahy. Tyhle tři pasáže výsledku film citelně ubírají na jeho překvapivé kvalitě. Stejně tak bych určitě víc zabral na drajvu při útěku z Unie a natahovaný konec mohl být opět svižnější a nějak už moc nechápu, že uteču od úchylů kteří si jen tak hala bala vraždí v horách a nenajedu tam s FBI, neřeším to a prostě si žiju dál jako by nic, bleh. Moje pomsta by byla brutální i kdybych si měl zaplatit vrtulník a z vrchu je sám vypálit. Má to mouchy, má to nedostatky které by zahojil lepší režisér ale i tak je reboot ohromné překvapení plné lahůdkových a znepokojivých scén. Úplný konec potěšil, škoda těch nedodělků, přemýšlel bych z fleku o 4*. 60%.

• 13.2.2021  13:14
    Vlastníci (2019)

Semeniště těch nejpříšernějších lidských povah a vlastností, které může jen česká kotlina nabídnout v jedné místnosti. Vlastníci bytů se na schůzi do krve hádají o píčovinách, křičí a hystericky ječí jeden na druhého. Divadelnictví z toho řve celou stopáž a vtip nenajdete. Bylo mi z toho brutálně na zvracení. Herecké výkony fenomenální. Bohužel ta naprostá lidská žumpa mi neskutečně hnula žlučí. Jen díky hereckým výkonům se dokážu odprostit od subjektivního názoru, což by byl odpad. 50%. Voříšková naprosto nejlepší, Melíškové bych dal tolik ran do xichtu, že by ji nepomohla ani eRzeta.

• 1.2.2021  11:38
    Ježek Sonic (2020)

Věková kategorie hráčů prvního dílu notabene i těch dalších je myslím někde mezi 30 a 50 lety, takže upřímně nechápu, proč je z nového filmu idiotská, infantilní a bezduchá břečka. Začátek je trochu fajn, ale Sonic je příšerně nadabovaný, James Marsden je mizerný herec a že někde bude naprosto nejhorším článkem filmu Jim Carrey, to bych v životě neřekl že zažiju. Není to vtipné, napínavé, dobrodružné a v akci je to zoufale plytké. Zapojení Sonica do reálného světa se vůbec nepovedlo. Detektiv Pikachu je o proti Sonicovi naprosto dokonalý film. Sega pro mě znamená hodně a u Sonica sem strávil a trávím stovky hodin, ale tohle je pro děti do pěti let. Nadával jsem českému distributorovi, že snad po celé zemi dal film do kin pouze nadabovaný, což sem ještě nikdy nezažil, ale teď už to naprosto chápu. Očekávat, že se na film vypráví do kina někdo nad deset let je mizivá. Zklamání jako prase. 40%.

<< předchozí 1 2 3 4 25 49 72 96