korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90
    • 4.11.2018  21:57

Shane Black umřel v prvním díle jako první, měl brejle kterýho při natáčení neskutečně srali a tak se po dvaceti letech rozhodl, že se pomstí i když měl plnou hubu keců, jak že to natočí nejlepšího Predátora. Začátek je skvělej a chvilku se opravdu zdálo, že nás čeká slušný díl, ale cca po 45. minutách se to začne táhnout, scény vůbec nenavazují a je vidět, že se přetáčelo ve velkým a hodně stříhalo. Film potom vůbec nedrží pohromadě, CGI monster predátor je naprosto trapný a stejně tak ty jeho čokly. To, že z toho Black udělal svojí typickou parodii by mě ani nevadilo. Scená kdy predátor podá ruku do okénka k řidiči mě málem přivodila tři mrtvice a Thomas Jane je neuvěřitelný řízek. Jenže o tom Predátor nikdy být neměl...o humoru a když nepočítám naprosto jalového hlavního hrdinu, je i ten hlavní záporák příšerně iritující debil. Chápu, že takový asi měl být, ale to se dá udělat i s grácií jako to uměl Garry Busey ve dvojce. Když navíc zmiňuju dvojku, tak snad konečně všichni teprve teď docení její neskutečnou kvalitu a ve světle týhle akční komedie neskutečně stoupli i Antalovi Predátoři a to nemluvím o tom, že i AvP 2 je mnohem lepší, než tenhle komediální paskvil. Jako akční komedie dobrý, jako film o nejlepším vesmírném zabijákovi to je výsměch. Blackův neskutečný fail a snad to predátora nezabilo definitivně. 50%.

• 4.11.2018  21:48
    Sestra (2018)

Když natočí někdo horor plný klišé, lidi nadávají, že je to to samé, jako sto hororů předtím a když to natočí někdo úplně jinak remcají, že je to jinak. Hardy dostal jedinou dobrou věc na druhém a nudném Conjuringu (ano, děsivého Valaka) a zcela jistě mohl natočit další tuctový horor z tohohle vesmíru, místo toho přidal nějaký ty bubáky a spíš než horor to je dobrodružný thriller kde se sice moc nestraší, ale furt se něco děje a příběh baví. Valak určitě mohl dostat víc prostoru, ale když je na scéně, tak opravdu děsí a hlavně funguje kurevsky silný soundtrack. Ze série zatím nemám kromě druhého Zajetí démonů vyložený problém s žádným a o sestře by se dalo říct, že jsem možná čekal trošku víc, ale nadprůměrný řemeslo to je určitě a konec který navazuje s frantíkem na první Conjuring vyloženě potěšil a tak nějak si potvrdil tu slabší čtvrtou hvězdu. Po naprosto famózním It už bude ale těžké natočit opravdu děsivý horor. 69%.

• 30.10.2018  01:44
    Halloween (2018)

Moje očekávání bylo schizofrenní stejně jako výsledný film. Sice jsem se strašně těšil, ale tak nějak jsem tušil, že se to nepovede tak...jak fanoušci čekali a tak, jak tvůrci slibovali. Michael Myerse je můj nejoblíbenější zabiják a Carpentrova ústřední melodie je asi to nejúžasnější, co kdy jako hudební motiv vůbec vzniklo, mám dost rád i špatně hodnocené díly z téhle série a přesto jsem se v kině nudil a odešel bez jediné pozitivní emoce. Carpenter kydal hnůj snad na všechny díly na kterých se nepodílel a ještě hůř reagoval na Zombieho remake. Přitom evidentně zapomíná, že jeho jednička sice dala základy, ale bez hudebního motivu by byla poloviční a navíc on sám natočil tolik šílených sraček, že by měl raději mlčet. Po svojí egoistické kanonádě svěřil pokračování do rukou komediálního scénáristy a komediálního režiséra, kteří nedokázali absolutně udržet ve filmu atmosféru a diváka něčím strhnout. Laurie je neskutečně otravná, charaktery nezajímavé, atmosféra se podaří jen u několika scén ale hned zase zmizí. WTF s novým doktorem asi nepoberu nikdy a když už se malinko dostanu na vlnu v závěrečném twistu, přijde naprosto bezradný a odfláknutý konec. Halloween sám o sobě je zvláštní značkou, plnou odboček a spinoffových pokračování. Nový film není ničím jiným, než neinvenčním pokračováním plným klišé, které vlastně do jisté míry paradoxně remakuje H20 a první díl. Jestli tohle Carpenter považuje za dobré a lepší, než natočili předešlí tvůrci, je víc senilní, než sem si myslel. Nejlepším dílem ze série tak dál zůstává unikatní H20, která svojí svižnou stopáží a skvělou atmosférou jednoznačně vede. Nejlepším dílem z vedlejší dějové linie zůstává naprosto brutální čtyřka, která má atmosféru jako málokterý slasher kdy vůbec měl a nejlepším dílem vůbec je první díl Roba Zombieho, který perfektně příběh Michaela rozvedl a dal celému Halloweenu úplně jiný rozměr. Carpenter se může dušovat jak chce, ale kdyby Rob totálně nedojebal halucinogení dvojku, byl by v téhle sérii jednoznačný vítěz. Skončít s původním dějem se mělo už v roce 1998, protože nadupaná H20 měla i efektivní konec, bohužel co mělo potom znamenat Znovuzrození, to už asi nikdy nikdo nepochopí. kdyby celá látka zůstala u ledu, už by se asi nic nestalo. To, že nový Halloween ignoruje Znovuzrození je fajn, že ignoruje H20 fajn není, protože nedosahuje jejích kvalit. Takový přístup si zasloužil víc péče a hororového režiséra s vizí, ale to Carpenter nechtěl, Carpenter chtěl svojí neinovativní rutinu a tak nám jí prostě naservíroval, stejný ignorant jako Ridley Scott a jeho doprznění Vetřelce...''já natočil jedničku, já to celý vymyslel, já sem king'' leda hovno pánové. Nejlepší díly z obou sérií mají na svědomí úplně jiní tvůrci, než vy. Doma tomu dám ještě samozřejmě šanci, ale ten film jsem více či méně prozíval a to mě strašně mrzí.60%.

• 30.9.2018  09:06
    Rampage 2 (2014)

Jednička byla v Bollově tvorbě něco jako zjevení, zázrak, krev z očí Panenky Marie nebo tak něco. V jedničce sem žasnul nad tím sebevědomím s jakým Boll film režijně vede, jak má Bill Williamson dokonale napsaný scénář, jeho repliky měly sílu, jeho motiv myšlenku a jeho činy kurva odvahu a já s držkou dokořán sledoval ten vypointovaný masakr a jak se jednička povedla, Uwemu se zvedlo zase ego nad jeho sebemenší možnosti a místo chytrého a stejně dobrého pokračování natočil evidentně za ještě nižší rozpočet ukecanou nudu, s jednou přestřelkou a z ústředního hrdiny udělal neskutečně debilního kreténa, který už není tím znechuceným členem společnosti, ale stupidním a namachrovaným arogantním mamrdem s velkým M a místo fandění mu, přejete aby ho někdo umlčel. Těch pár skvělých politických narážek a myšlenek to nezachrání. Při policejním zásahu si pod vší tou debilní a arogantní špínou ještě navíc uvědomíte, jak je Bolll prostě špatný režisér, člověk a bastard. Jednička byla opravdu výtečná, tady Uwe zase zahodil mantinely, nenechal si poradit a vyblil opět sračky z té své nemocné duše. Škoda, potenciál postavy Billa Williamsona byl nezměrný. 30%.

• 30.9.2018  08:56

Banda nesympatických kreténů se šplhá hodinu a půl do kopce, mezi klidem zbraní pronášejí nesnesitelné postavy nesnesitelné repliky a já s nadšením sleduji smrt všech těch debilních postav a když umírá doktor tleskám, jásám a vřískám. Jinak s hrůzou zjišťuji, že dobrých filmů z Vietnamské války je vlastně minimum. Další rest a další zklamání. Nebýt Čety a Olověné vesty, není snad až na pasáž z Forresta Gumpa další dobrý film z téhle války, jako myslím opravdu nadstandartně dobrý. 30%.

• 30.9.2018  08:54

Můj další rest a žádné nadšení se opět nekoná. Cruise sice mám rád, ale spíš až od určitého období jeho kariéry, dejme tomu od roku 2002 a dál. Jako mladej byl děsně nesympatickej. Stone natočil všeho všudy 3 dobrý filmy a u Narozen 4. července se projevuje ta jeho roztěkanost. Cruise sice hraje dobře a jeho výkon v proměnách Rona Kovice z mladého sportovce, vojáka, mrzáka s vůli, mrzáka bez vůle a mrzáka s nově nabitou vůlí hraje skvěle. Jinak je film ale děsně roztahanej, nudnej a scény z Vietnamu jsou naprosto tragický. Akční sekvence jsou zmatený, nepřehledný a nemaj žádnej náboj. Prostředí vypadá jak pláž v Texasu a ne jako Vietnamské peklo a vše kolem je americká vomáčka. Moc mě to nebavilo.55%.

• 30.9.2018  08:47
    Poltergeist (1982)

Poltergeist byl jedním z mých velkých restů, kterých mám z kultovních a legendárních filmů ještě docela požehnaně. Občas mezi sledováním novinek udělám retro týden a sjedu pár starších kousků a ne vždy z toho mám radost a ne vždy je ten rádoby kultovní film hoden svého statusu. To bohužel platí i o týhle nebetyčný kravině. Člověk by na to nahlížel asi jinak, kdyby to viděl v dětství, nebo mládí a neviděl předtím asi 2000 hororů. Na druhou stránku Vymítače ďábla sem taky viděl cca před dvěma lety poprvé a s tím sem byl spokojenej. Poltergeist je nudná, špatně zahraná a komická debilita se strašnýma výkonama herců a debilním scénářem. Celej film sem protlemil a druhej a třetí díl fakt nedám. Že si něco tak natvrdlého získalo kultovní nálepku je asi největší záhada na celým tomhle ''kultu''.40%.

• 30.9.2018  08:41

Tak bohužel pravidlo o lichém díle který by měl být lepší než sudý se nepotvrdilo. Tahle podivnost měla skončit kultovní trojkou, která byla opravdu dobrá, ne nedělám si prdel. Trojka měla vtip, zábavný...no asi scénář, laserové motorovky, bitku ve vesmíru a Myče Bukanýra. Tímhle debilním ale zábavným twistem to mělo skončit. Už od čtyřky to nemá co nabídnou, vtipy ani cameo role nefungují, bitky se omrzí a Tara Reid je opravdu kurva děsivá. Bohužel to nezachrání ani Lundgren, ani výborný Chris Kattan který je z celého obsazení aspoň jediný zábavný. Šestku dám, ale jen kvůli slibu, že to je opravdu poslední díl.35%.

• 30.9.2018  08:31

110 minut námrdové atmosféry spláchnuté do hajzlu posledním desetiminutovým mindfuckem aneb jak zabít skvělý horor naprosto debilní pointou jak z laciného braku ze sedmdesátých let a s hereckým projevem, vizuálem a maskou jak z amatérského školního představení. Jakoby prvních 100 minut režíroval James Wan v depresi a posledních 10 minut Uwe Boll na speedu. Tím jsem asi řekl všechno. Film začíná výborně, znepokojivá atmosféra by se dala krájet, herecký výkony maximální a finální twist snad tři mrtvice z těch brutálních lekaček a potom přijde výše zmíněná mindfuck pointa s tragickým hereckým projevem, střihem a režijním selháním. Škoda, tohle mohlo být někde jinde.60%.

• 30.9.2018  07:31
    Upgrade (2018)

Hororový princ Leigh Whannell (král James Wan) si splnil sen a za vydělané peníze v USA si ve své domovině splnil sen a natočil futuristický Sci-Fi thriller. Asi jsem po počátečních recenzích a té obří chvále upřímně čekal trochu víc. Až mě překvapuje, jak moc lidí ten film nadhodnocuje a když se na to podíváte pěkně v klidu a objektivně, není to žádný zázrak. Ano, vizuálně, herecky a příběhově je to zmáknuté velice nadprůměrně, ale až na pointu se nejedná o nic nového, natož originálního. Takovýhle revenge pokusů už tu byla spousta a vlastně jen díky pointě je ten film něco víc. Na můj vkus je ve filmu prostě zoufale málo akce a příběh nejde vůbec do hloubky, nemá prostě sílu a všechno Whannell přejede jen tak povrchově, fofrem. Green nemá takové charisma a film kde akce je jen občas sám prostě netáhne. Byl jsem upřímně na třech hvězdách a ta čtvrtá je opravdu jen za pointu, která byla luxusní, ta byla dobrá. Kdyby měl takovou sílu i příběh předtím, jednalo by se o malý zázrak, který z filmu děláte. Hodně povedené béčko, nic víc, nic míň.70%.

• 30.9.2018  07:23
    Mrakodrap (2018)

Dwayne Johnson je momentálně akční číslo jedna v Hollywoodu a může si role vybírat jak se mu zlíbí, proč šel zrovna do tohohle nablblého akčňáku je mi sice záhadou, ale i mistr Rock se občas utne. Film chce a veřejně to přiznává odkazovat na Die Hard ale moc se mu to nedaří. Začátek sice vypadal docela dobře, hlavně akce je skvěle nasnímaná, ozvučená a má výborný střih. Bitka v bytě, nebo přestřelka v ulici před domem je skvělá a já se těšil na super akční výplach. Jenže kdo ví proč má hlavní hrdina umělou nohu a když se rozeběhne z jeřábu a skočí do Mrakodrapu je konec. Týpek bez nohy šplhá pomocí izolační pásky po stěně sto patrové budovy, perfektně skáče do obří turbíny aby vypnul nějaké dveře a ten vypínač je prostě zrovna za tou turbínou, zachraňuje dvě otravné děti z hořícího pekla atd. atd. Těch píčovin je tam už bohužel moc, digitální super mrakodrap jen otravuje a evokuje tuhle dementní hitech dobu a finále i záporák nestačí s dechem. Film si s odřenýma ušima udrží tři hvězdičky, ale asi jsem čekal, že to prostě bude méně blbé. 50%.

• 30.9.2018  07:14

Začínám silně pochybovat o tom, že za neúspěch nového Robocopa může PG rating a producenti. José Padilha natočil perfektní Elitní jednotku a neméně slušné pokračování a vypadalo to na nového mistra. Jenže Robocop pohřbil všechny naděje a až do teď to vypadalo, že v tom je režisér nevinně, evidentně není. Na operaci Entebbe měl volnou ruku a dopadlo to strašně. Mám rád retro filmy podle skutečných událostí, ať už to jsou filmy politické, akční nebo třeba sportovní a hlavně ty ze 70. let. Ta hudba, kostýmy a prostředí....to nabízí prostě základ pro slušnou atmosféru plus když máte výborné téma jako stavební kámen. Jenže pan režisér celý film asi čuměl do tabletu a hulil hašiš. Herecká esa předvádějí nudný a zmatený výkon, jakoby ani nevěděli co hrát, protože režisér neví, jestli chce točit dobový thriller, nebo artovou mrdku s nějakým přesahem. Střih je na tečku, únosci jsou až neskutečně komičtí a ta jejich lidská stránka je neskutečně trapná. Děj se nedrží skutečnosti, vynechává a překrucuje opravdové události, dramaturgie nefunguje, film postrádá atmosféru i napětí, Daniel Brühl je neskutečně otravný a celý film se děje úplný hovno. Když se ke konci modlíte aby došlo na finální přepad a ve filmu byla aspoň nějaká akce, tak nejhustší jednotka Israelské armády zmateně pobíhá jako banda králíků a režisér do toho střihá záběry z tanečního vystoupení přítelkyně jednoho ze členů zásahové jednotky....to bych zvracel v křeči. Neskutečně nudná sračka. Padliha je debil a druhý Baader Meinhof Komplex se opravdu nekoná.30%.

• 25.9.2018  16:37
    Deadpool 2 (2018)

Jak říkal Wesley Snipes v prvním Bladeovi, ''vždycky se najde nějaký kretén, který bude plavat proti proudu'' no a já jsem moc rád tenhle kretén. První Deadpool byl skvělý, nahláškovaný masakr s výtečným příběhem, parádním záporákem a dokonalým načasováním hlášek a vtipů. Lehká parodie ale pořád spíš dobrý akční film, s typickým humorem Ryana Reynoldse. Reynoldse mám strašně rád a jsem asi jeden z mála lidí, kteří mají mrtě rádi třetího Blejda, právě kvůli němu, jednou z mých nejoblíbenějších komedií je Waiting, kde Reynolds prostě exceluje, jsem jeden z toho mála, co nikdy nepochopil to příšerné přijetí perfektního Green Lanterna, který strčí do kapsy i několik Marvelovek jako Thor, Iron Man 2 nebo stupidní první Kapitán Amerika. Reynolds se utrh ze řetězu, místo svého typického humoru podlezá dnešním jednoduchým divákům naprosto infantilním humorem, který strašně tlačí na pilu a to jeho věčné dělání si prdel sama ze sebe to mě asi sere nejvíc. Místo toho aby byl na svojí kariéru hrdý, asi 10x slyšíme opakovat vtipy právě na Green Lanterna které vrcholí zastřelením Ryana Reynoldse při čtení jeho scénáře už mi vážně jen hnuly žlučí. Podlézání dnešním ovcím které hodnotí tyhle filmy jako by to byly pecky od Formana je prostě na poblití. Ve dvojce nefunguje vůbec nic, příběh je sračka, to tlustý dítě je úplně k hovnu a Cable je neskutečně trapný debil. X Meni a Colosus to je přímo otřesná tragédie. Co dialog, to neskutečné utrpení. Vtipy narvané násilím, film bez příběhu. Šokovalo mě, jak moc se mi to nelíbilo. Reynolds se ztratil, změnil, už nedělá humor který je jeho, dělá humor takový, aby se zalíbil většině, z výdělečného hlediska jistě krok pochopitelný, z lidského už nikoliv. I Tarantino potřebuje mantinely, jak je tihle lidi nemají, neví kdy přestat a přeženou to tak, až to není vtipné. Strašný zklamání a výsadek X Force ani Hitler to nezachrání, bože netoč trojku, dík.40%.

• 25.9.2018  16:24
    Mayhem (2017)

Joe Lynch začíná být můj oblíbený režisér. Sice netvoří nic nového a převratného, ale to co dělá, dělá vtipně, brutálně a s láskou. Mám rád tyhle barákový vykosovačky. Oddechová řezničina od které každý zdravý jedinec nemůže čekat zázraky, ale že zabaví na nedělní večer s pytlem křupek. Hlavní hrdina je sympaťák, Samara Weawing je neskutečná roštěnka, krve je dost a konec se mi přesně trefil do nálady. Kdyby příběh nebyl tak nedotažený a Lynch přitlačil na akci i krvi, bylo by to víc než nadprůměrné krvavé béčko. I tak ale slabší čtyřku rád vykouzlím. Trošku slabší než Belko Experiment, k němuž se dočkáme pokračování.70%.

• 25.9.2018  16:19

Jednička byla naprosté zjevení. Zeki hláškoval jako ďábel, všude byl brutální černý humor, film narvaný rasistickejma kecama, nebral si servítky a všechno to parádní, nekorektní fakování okořenil dobrý příběh, sympatické herecké obsazení a povedený soundtrack. V německé žumpě totálně svěží vítr. Proto byla dvojka podpásovka k zblití. Nekorektní politický humor nahradilo naprosto nábožensky, rasisticky korektní infantilní a odporné podlézání všemu a všem s příběhem o zachraňování nějakých sirotků někde v Thajsku. Tvůrci sebrali svoje varlata a narvali je do kabelky paní Merkelové a celé té naší korektní společnosti, kde se bojíte plácnou holku po prdeli, abyste neskončili v poutech a se zničenou kariérou a pověstí. Vykastrovaná sračka prostě. Proto je trojka mírným napravením té hodně pochroumané reputace. Sice se pořád tvůrci drží zkrátka, moc se film netrefuje do citlivých témat a když, tak spíš korektně a s morálním poselstvím. Ale děj má konečně trochu smysl, občas je to docela sranda a pár těch školních vtipů zafunguje vždycky. Zakončení slušné, že tahle série měla po skvělé jedničce mnohem, mnohem navíc, netřeba asi moc zmiňovat. 55%.

• 26.8.2018  15:49
    Daeho (2015)

V asijské tvorbě je jen málo filmů či herců, které jsem ochotný sledovat a užít si je. Min-sik Choi k nim patří a téma o zabijáckém Tygrovi je pro mě vděčné. Film si zasloužil o půl hodiny menší stopáž, ale herecké výkony jsou na žluťáky skvělé a dokud jde jen o lov, film je napínavý a atmosferický, jakmile se ale přejde k digitálním CGI útokům jde o třídu dolů a poslední dvacetiminutovka kdy se z Tygra stane člen Menzy a přemýšlí a jedná jako člověk srazí film o další třídu dolů, takže diplomaticky tři*. 60%.

• 26.8.2018  15:44
    Coco (2017)

Psema napsal naprosto dokonalý a výstižný komentář. Film je vlastně svým příběhem neskutečně fašistický a svojí vnitřní myšlenkou naprosto odporný. Za každou cenu nevyčnívat, nejít si za svým snem, být nikdo.....což mě jako člověka který se vzdal svého snu na úkor rodině a obyčejné (leč výdělečné) práci. Takže tyhle pocity jsem měl při sledování stejné jako Psema a když jsem si přečetl jeho komentář až sem se zděsil, jelikož dokázal použít slova která přesně byla v mojí mysli. Jenže sem se na tuhle stránku filmu prostě úplně vysral, nakonec sem to díky úžasnému vizuálu a zábavnosti filmu celé odpustil, což se mi nestává. Rád a z drtivé většiny chodím proti proudu a co na srdci, to na jazyku v boji proti ovcím, ale ten film je tak krásně kouzelnej, zábavnej a svět mrtvých tak krásně promyšlenej, že jsem se stal ovcí a nechal toho hnidopicha v sobě mrtvého a užil si super blbinu, aniž bych v ní musel za každou cenu hledat sračky které tam mezi řádky jsou a to pořádné. Občas prostě lepší vypnout.90%.

• 26.8.2018  15:38

Další Australská jednohubka s vyčpělým námětem, ale snaživou režií a solidní dávkou napětí i vražd. Nic vesměs originálního, ale film se snaží vyrukovat se dvěma velkými zvraty a finální pointou s ještě větším zvratem. První zvrat je nečekaný, zbytek si odříkáte jako básničku hned po první změně děje, což film bohužel chtě nechtě srazí dolů. Ale na večer s popcornem je o zábavné krvavé béčko postaráno. Austrálie dál jede. 65%.

• 26.8.2018  15:34

První Martin McDonagh který mě absolutně nepřesvědčil. Film je taková ta klasika točená rovnou pro akademii, která se drží všech možných mantinelů a nechce za boha přejít do něčeho originálního nebo dokonce odvážného. Příběh měl sakra našlápnuto stát se výtečnou a temnou detektivkou a i když je trauma kolem brutální vraždy zahrané Frances McDormand naprosto excelentně, atmosféra a nálada mezi místním obyvatelstvem z vidlákova ukázková a ostatní herci svoje role hrají taky skvěle, tak příběh baví jen první hodinu. Potom se měl děj přenést z sociálního dramatu na detektivku která v něco vyústí, ale film si jede dál ty otravné pohledy Frances McDormand až do ubohého finále, kdy vše zůstane bez odpovědí a na to já v dnešní době opravdu z vysoka seru. Žádné zadostiučinění, žádná odpověď, žádné finále. Stupidní konec. Obyčejné drama které mělo navíc, ale režisér chtěl být asi ''originální''. Nesnášim filmy bez vyústění.60%:

• 26.8.2018  15:26
    Špindl (2017)

Další otravná, levná a hloupá Česká sračka úplně o ničem. Nechápu, že Cieslar dokázal natočit výtečnou Colette a zbytek jeho filmu tvoří debilní komedie, bez náznaku vtipu, děje nebo celkově nějakého příběhu. Naštěstí není Špindl nijak zvlášť otravný, nebo trapný, sem tam se najde trochu slušný vtip není to tak debilní jako třeba Špunti na vodě, nebo Život je život. Ale pamatujete kdy České komedie a kór ty z hor měly dobré pointy, příběhy a výpravu? Dneska se to už prostě neumí, nechápu jak jim tyhle nijaké scénáře dokáže dokola a dokola někdo financovat a ještě distribuovat do kin. Velký plus je nádherná, ale nádherná Kateřina Klausová, jinak dost bída.40%.

• 26.8.2018  15:19

To by mě zajímalo, jak tohle zapadá to vesmíru Cloverfield. Nějak si nevybavuju. že by v původním filmu byly nějaké zmínky o energetické krizi, pokraji války či vesmírné expedici. Pokud si pamatuji, tak výtečná jednička je o přesunu mladého manažera za prací do Japonska a jeho rozlučce, která se zvrhne v mimozemskou apokalypsu. Druhý díl byl sice komorní, ale do světa Cloverfield nakonec krásně zapadl. Tahle podivná vykrádačka Horizontu události má sice světlé momenty, vizuálně a řemeslně vypadá dobře, ale scénář se postupem času stane opravdu neskutečně otravný a ten násilně naroubovaný konec tomu vůbec nepomůže. Nedivím se, že to zcela minulo kina a pro jistotu se to okamžitě po první projekci prodalo Netflixu. Tahle série stojí a padá s prvním výtečným dílem a já kurva doufám, že Abrams konečně napíše regulérní pokračování a na tyhle odbočky se už vysere. 50%.

• 21.8.2018  17:07
    Scooter - How Much Is The Fish? (hudební videoklip) (1998)

Jeden z naprosto nejlegendárnějších songů devadesátých let. Absolutní srdcovka. Scooter jsem si vždycky obhájil proti všem, rodičům, bratrovi...manželce, kamarádům. Každej má svojí úchylku, tou mojí je H.P. Baxxter a jeho tekno/rave/disco z německa.

• 13.8.2018  12:54

Jednička je polozapomenutá kultovka, která se kdysi z ničeho nic objevila v našem DVD přehrávači a nesmazatelně se nám zavrtala do paměti. Broken Lizzards udělali pár více či méně vtipných komedií a právě policejní partička ze Super Troopers je určitě jejich nejlepší prací i alteregy. V prvním díle byl super příběh, vynikající soundtrack a skvělý hlášky. Souboj mezi státní a městskou policií neměl chybu a první desetiminutovka s těma huličema a Mackův zběsilý útěk v ukradený Miatě dokážou i po 18. letech vyvolat záchvat smíchu. Proto jsem se na dvojku strašně tešil a o to větší je to bohužel zklamání. Už při první scéně jsem byl v rozpacích. Příšerná hudba, naprosto toporné gagy a nevyužité cameo Scotta a bohužel ani potom se to moc nezlepší. Vtipy nefungují a je jedno, že jsou primárně určené pro americké a kanadské diváky, jelikož nevraživost mezi těmito zeměmi je dobře popsaná v mnoha filmech i sitcomech a kdo viděl HIMYM musí bejt v obraze, tam sou tyhle vtipy prakticky pořád, bohužel v Super Troopers 2 vůbec nefungují. Film nemá žádnej spád, žádnej pořádnej děj, pár dobrých vtipů se najde a abych nekecal, asi 3x sem se opravdu hodně zasmál, ale jinak jsem se opravdu nudil a ošíval a to hlavně u hrozných hereckých výkonů. Jako by to kluky už ani nebavilo a rozpočet navíc byl snad ještě menší než u jedničky, protože jak řikám, ve filmu se prakticky nic neděje a jde jen o sérii gagů, které bohužel nejsou většinou moc vtipné. Jednička měla i slušný děj, tady nic. Navíc konec bych natočil úplně, ale úplně jinak a hlavního záporáka si řeknete asi po deseti minutách. Tohle bolelo a o to víc, že jedničku opravdu miluju. Strašný zklamání a už opravdu potřebuju nějaký dobrý film, jelikož posledních 14 dní mi krvácej oči, uši a mozek mám po včerejším zážitku s novým Jurským světem scvrklý na velikost toho co má Farva. 40%.

• 13.8.2018  02:35

Za celej svůj filmovej život jsem ještě nikdy neviděl větší sračku. Prvních dvacet minut je docela fajn, příběh navazuje tam, kde předchozí díl končí. Předchozí, stupidní, ale ovšem velice zábavný a ctící jistá pravidla Jurského světa a věřte mi, že Bryce Dallas Howard utíkající na jehlách před T-Rexem vám nyní bude připadat jako veselý neduh scénáristů čtvrtého dílu. Těch pár scén jako vysvětlení ochočení raptorů, nebo poslední scéna s obřím hovadem co jde ve vlně po surfařích nezabrání tomu, aby ta scénáristická žumpa odehrávající se 115 minut byla nečím jiným, než opovržení hodným zprzněním všeho, co kdysi Spielberg dokázal a to ho jako režiséra nijak zvlášť neuznávám a můj nejoblíbenější díl je všemi trhaná trojka. Těšim se na další díly Sharknada a nebo dalšího tří, nebo třeba osmihlavého žraloka. Tam ty sračky tvůrci dělaj aspoň z prdele a stojí to setinu tohodle debilního bordelu, co se opovažuje brát vážně a stál roční rozpočet deseti afrických států na rok. Nemám ani blbou náladu, ani nejsem ožralej nebo ospalej, ale jak tomuhle můžete dát víc než 1* nepochopím. Nadávám poslední dobou na všechny digitální mrdky přes DC po Marvel konče druhořadejma debilitama jako Transformes 4 až 5, ale smíchat Jurský svět s komorním anglickým dramatem, říznutým béčkovým hororem a detektivním thrillerem ve stylu Hercula Poirota je už i na mě silný kafe. Předchozí díl svým masochistickým způsobem miluju a rád se na něj jednou za rok podívám, stejně jako na předchozí díly, ale tahle monumentální debilita zcela rozbila veškeré mé přesvědčení, že nic stupidnějšího v životě už vidět nemůžu. Viděl jsem to právě teď....Indominus Raptorus nebo co to kurva bylus do hajzlus jako really? Adept na nejkretéštější pokračování v dějinách filmu. Ve světle týhle žumpy jsou pátý Die Hard a druhý Den nezávislosti naprosto famózními béčky. Jestli s tímhle Spielberg souhlasil, už nevěřím absolutně ničemu. Lobotomie. 15%.

• 21.7.2018  09:25

Začátek je opravdu velice dobře natočený, scény s matkou (ještě živou) jsou opravdu strašidelné a nepříjemné, nechybí hutná atmosféra a straší se parádně. Jenže jakmile matka vezme roha na onen svět už je během celého filmu jen pár lepších míst, do duchařiny se začne míchat satanismus a nakonec i zombie a bohužel to začne místy vypadat dost amatérsky, rozvlekle a prostě prapodivně, jak už jsme my antiasiofilové zvyklí. Jako žánrová jednohubka to jeden večer šlo, že bych to ale někomu doporučil? Ani při nedostatku hororů bohužel moc ne.55%.

• 18.7.2018  20:08

Chan umí vážné role a velice mu sedí, jako příklad lze uvést fantastické New Police Story, ale tady má neskutečné štěstí že mu sekunduje výtečný Brosnan, jelikož scénář je opravdu vyloženě debilní. Občas jsem se docela nahlas smál, jak jeden šedivý a schrbený moula otravuje každého jak filcka po festivalu Trutnov a myslí si, že se kvůli jeho dceři snad posere celý svět. Brosnanovi jako nějakému náměstkovi bůh ví na jakém úřadu projde v klidu všechno, od plánování všelijakých politických tlaků až po vraždu. Vyšetřování je podivné a vůbec to celé dává smysl jak manuál k videu v japonštině. V 21. století naprosto nemyslitelné, co se ve filmu děje. Brosnan hraje drsnýho bejvalýho teroristu a před Chanem se tam div nepočůrá strachy. No když přestanu píčovat, akční scény mají říz, celé to vypadá na rozpočet slušně a ubíhá to rychle. Chtěl jsem dát trojku, ale okolo 80. minuty se to rozjede víc a začalo mě to na plno bavit a Chan tu akci pořád v nohách má. Jednohubka kterou nadhodnotím ani nevím proč. Chan má lepší filmy a Campbell taky. 70% slabších.

• 18.7.2018  20:00
    Moonwalkers (2015)

Hodně dlouho jsem se tomuhle filmu vyhýbal a vlastně ani nevím proč. Perfektní ujetá komedie odehrávající se v té nejzajímavější době, s nejlepší muzikou (i když soundtrack by mohl být silnější) nejlepšími hadry a nejsilnějším fetem. Sheehan hraje vyfetovasného pošuka co se všeho bojí, takže naprostý protiklad svého trademarku namyšlených frajírků a Rupert Grint je sice neskutečně otravný, ale k jeho roli to tady naštěstí sedí. Začátek je trošku těžkopádnej a humor křečovitej, ale postupem času se film perfektně rozjede, fetuje se, vraždí a hláškuje o sto šest. Mix typické hipízácké komedie s mafiánskou kriminálkou a špionážním thrillerem s pořádnou dávkou nadsázky a sebeparodie. Takových filmů se točí strašně, strašně málo. 80%.

• 18.7.2018  18:07
    How It Ends (2018)

Naprosto neškodná Road Movie na pozadí neznámé apokalypsy ve které se představí sympatický Whitaker a nesympatický gumák James. Netflix sice sype do filmů slušné rozpočty, ale až na pár přestřelek a celkem povedenou mikro CGI pasáž zničeného města se ničeho nedočkáte. Dialogová nuda o pár postavách. Emoce nebo napětí nehledejte. Navíc konec je opravdu o ničem. Na nudnou neděli ok, ale stihnete u toho ještě pověsit prádlo a vyndat maso z trouby. Doporučuju raději tuhle alternativu https://www.csfd.cz/film/330639-these-final-hours/videa/ , to je postapo jak má být. 55%.

• 13.7.2018  13:54
    Cargo (2018)

Krátký film před X lety vyvolal poměrně pozdvižení, s celovečerní verzí už to tak horké není, ale to tvůrci za to ani tak nemohou, jako spíš tupý, líný a znuděný divák přesycený moderních píčovin s buzeranty v pláštěnkách. Cargo se může opřít především o silný vztah otce a dcery ve světě bez naděje, který famózním způsobem zahrál Martin Freeman. Jeho zoufalost, láska a ztracenost doslova křičí přes jeho herecký výraz, který jsem v podobném hereckém ztvárnění asi ještě nikdy neviděl. Není to podbízivé herectví, jako by měl hlavní hrdina démony v sobě a nechtěl je dívákovi cpát do xichtu, ale divák je cítí a ty emoce jsou dost drsné. Tvůrci místo moderních střelců a osad z kraťasu zapojili divochy z Bushe a to dodalo filmu ještě příjemný mystický nádech vždy něčím originální Austrálie. Poslední dobou mají protinožci opravdu povedené filmy a jejich tvorba si začíná nahlas říkat o čím dál větší pozornost. Cargo není akční masakr jako 28 dní poté, nebo Resident Evil, je to perfektně natočené drama o zoufalém boji otce zachránit svůj malý uzlíček radosti. Vždycky sem děti nesnášel, otec sem bejt nikdy nechtěl, stárnu, měknu nebo debilním z piva ale na konci sem brečel jako malé dítě a ten soundtrack na konci...pfůůůůůůůůůůůů. 90%.

• 13.7.2018  13:45

Scénář je neskutečná kokotina, jak už tak u těhle popcornových kravin bejvá, na druhou stránku je to neskutečná zábava a to hlavně díky opět výtečnému Rockovi, který jednoznačně potvrdil svojí absolutní dominanci Hollywoodského Alfa samce. Digitální efekty by mohli být přinejmenším trošku lepší a fungují převážně u velkého opičáka, jelikož u něj sme za ty roky King Kongů na CGI zvyklí, ale krokodýl a vlk vypadají občas jako z Happymelau a jejich zmutovaná přehnanost spíš škodí, než prospívá. Místy výtečný černý humor, hlavně Jeffrey Dean Morgan neskutečně hláškuje a interakce mezi dvěma hlavními opičáky funguje. Je to blbé akorát a zábavné víc než dost. Johnson tyhle filmy umí a umí je zatraceně dobře. Ještě aby si začal vybírat lepší herecké partnerky (Naomie Harris je fakt mizerná) a nenechal umřít Manganiella po deseti minutách a bude to úplně cool. Super blbina. 70%.

<< předchozí 1 2 3 4 23 46 68 90