korbitch22

korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

46 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89
  • 10.3.2018  22:33
  25. Český lev (TV pořad) (2018)

  Cena pro Pavla Nového mě těší, ale jinak nebylo o co stát. Nuda, šeď a ještě horší kecy než na Oscarech. Nehodnotím, sjel sem jen tři kategorie a ke zbytku se občas odvracel od počítače.

  • 5.3.2018  19:00

  Jestli čekáte Na ostří nože nebo Přežít, zařaďte rychle zpátečku. Zimní romance dvou neskutečně nesympatických herců kterým ani vzájemné sympatie, ani vzájemnou nevraživost absolutně nevěříte. Po unylém pádu se tahle utahaná dvojka bez jiskry, švihu a napětí propajdá k šukačce, záchraně a finálnímu objetí. Jediným příjemným prvkem byla zimní krajina a ten krásný Labrador, který ovšem přinesl nejednu scénáristickou zhovadilost a i když sem sám milovník zvířat a psů a kór Zlatých Retrieverů a Labradorů, první věc kterou bych v chajdě ugriloval by byl ten pes a kdyby ste umírali hlady, udělali byste to samé a nekecejte, že ne. Nuda 50%.

  • 5.3.2018  18:53

  Z odlehčené a brakové literatury jenž nám dala filmové série jako Hunger Games, Divergence nebo fujtalbl Twiligiht je pro mě jednoznačně Labyrint absolutní vítěz a to hlavně díky fantastickému Wesu Ballovi. Tenhle cápek dokázal z průměrných knih a s mizerným rozpočtem doslova zázraky. Jednička nás tenkrát doma strašně překvapila a dvojku už sme si v kině ujít nenechali a ta byla taky podle mě jednoznačně nejzábavnější. Né že by trojka nebyla, ale nevím jestli jí uškodila delší pauza po nehodě O'Briena, nebo sme za ty dva roky zase o něco starší a už s náma pubertální city tak neházej, nevím. V akci problém není, ta je monumentální a vizuální prostředí zničeného světa je jedna báseň. Ale veškeré emoce šli absolutně kolem mě, ani jedna rádoby dojemná scéna se mnou nehnula a Mrtváků je málo hanba mluvit. Pořád to je ale velice nadprůměrný akční výplach, který neudělal svým předchůdcům ostudu, jen mám první dva díly mnohem raději a bavily mne mnohem více, i tak ale pořád slušná práce a já se upřímně těším na nový projekt Wese Balla a pořád je jeho série nad ostatními, možná nevyčnívá finančním ziskem, ale filmovou hodnotou je spláchne všechny.70%.

  • 5.3.2018  09:04
  Oscar 2018 (TV pořad) (2018)
  odpad!

  Dostali jsme se do doby, kdy udělujeme ceny sračkám, neříkáme nahlas to co cítíme, bojíme se obejmout ženu aby nás nějaká ufňukaná a zahořklá feministka neobvinila z obtěžování. Obsazujeme asiaty do role černochů, černochy do rolí bělochů, nechutné, hloupé a stupidní filmy považujeme za nejlepší a dementní, vyžraná prasata považujeme za nejlepší režiséry. Tímhle zkurveným bordelem se protrapčil tragicky nevtipný kokot a já musel vypít šest piv a položit krabičku cigaret, abych tu sračku přetrpěl. Moje poslední udělování cen. Je mi na blití z téhle doby, je mi na blití z těchto lidí a je mi na blití z absolutního nezájmu o filmy, které mají srdce, duši a mozek. Forman rotuje v hrobě a to stále žije.

  • 20.2.2018  08:14
  The Ritual (2017)
  ***

  Začne to jako schopná parafráze na Blair Witch, přejde to v takové podivné severské fantasy Troll a skončí to jako béčková komedie od Asylum. Atmosféra mě úplně minula, herci mě neskutečně srali a jediné hezké plus byla ta epesní tečka do xichtu té bábě. Nápad slušný. místy s náznakem dobrého režijního řemesla do budoucna, ale jinak neukočírované, nepromyšlené a zapomenutí hodné. 55%,

  • 20.2.2018  08:09

  První díl patří podle mýho subjektivního názoru k jedněm z nejpřeceňovanějších filmů všech dob a jediné, co na té zdlouhavé, nudné a zcela nezajímavé báchorce bylo fajn, byl příjemně vyšinutý Rutger Hauer, takže mě jakákoliv zmínka o pokračování nechala úplně chladným. Pokračovaní je bohužel jen jasným důkazem, podotýkám nesnesitelně dlouhým důkazem, že dnes v Hollywoodu stačí postavit hezký vizuál na naprosto banálním příběhu a pitomém scénáři a všem to stačí, mě teda ne. Zápletka je tak směšná, průhledná a hloupá, že ve finále působí tříhodinové pachtění hlavního hrdiny k pravdě v celku komickým dojmem. Pozitivní fakt je, že celou kariéru neschopný Ryan Gosling mi byl poprvé v životě docela sympatický a jeho virtuální přítelkyně mi způsobila jediné vytržení z nezlomné letargie mou pravidelnou erekcí, pokaždé když se objevila na scéně. Nejvíc nepochopitelná je postava hlavního záporáka Jareda Leta, jeho dějová linka obnáší osm minut ze sto šedesáti tří a nemá smysl, nemá význam a nijak se neuzavře, vůbec. Leto se jen objeví,. plácá filozofické nesmysly které jsem absolutně nechápal a zmizí ze scény. Naprostá tragédie. Nejvíc mi bylo líto Forda, který tu hraje opravdu druhé housle a jeho postava je bolestně žalostná. Pochválit musím ovšem perfektní vizuál (smutné) skvělou úvodní scénu ve které doslova zazářil Dave Autista, který předvedl dech beroucí výkon a to že zastínil herce jakými jsou Leto, Ford a některými opěvovaný Gosling je vlastně zázrak. Souboje jsou taktéž dobré, ale je jich strašně málo. V paměti mi uvízla i parádní skrýš Ricka Deckarda. Takové střípky skvělé filmařiny v chaotickém, nesnesitelně dlouhém a trapně artovém retro sci-fi vycucaném z prstu na banální historce o narozeném replikovi. V kině bych se dobrovolně udusil popcornem poházeným po sedačkách.55%.

  • 18.2.2018  09:07
  Nevesta (2017)
  *

  Režisérovi se jeho první velký horor Pikovaja dama: Čjornyj obrjad docela povedl a i přes horší scénář uměl docela pobavit i postrašit, proto jsem se na Nevěstu i díky slušnýmu hodnocení docela těšil. Tvl nezlobte se na mě, ale tohle bylo nesnesitelný. Ze začátku možná trošku funguje mysteriózní atmosféra, ale během příběhu se z toho stane otravná, nudná kokotina s neskutečně trapnými výkony herců, pokaždý když se objeví nevěsta šli jsme smíchem do kolen a finální twist je vyloženě komedie. I Asylum už dělá lepší horory. Směšné, trapné a ubohé. To slušný hodnocení tady je ještě větší halucinace, než to, jak se to režisérovi všechno vymklo z rukou a totálně ten film nezvládl. Sračka přátelé a to děsná. 1* dám jen za neskutečně sexy Victorii Agalakovou.10%.

  • 18.2.2018  09:00
  Jigsaw (2017)
  ****

  Kdysi jsem tuhle sérii miloval a na každém dílu byl v kině. Sedmička nám kromě perfektní pasti na začátku a návratu Carryho Elwese moc radosti neudělala tak tvůrci čekali jednu celou docházku základní školy aby nám mohli vrátit příběh legendárního Jigsawa. Dávám 4* ale čistě spíš zaokrouhluju nahoru, protože ve filmu není jediná výrazná past natož jediná výrazná herecká osobnost, jelikož v rozpočtu asi na nějaké lepší dvd jméno nezbylo. I přesto mě příběh bavil a to hlavně díky klasické ústřední melodii (která je prostě famózní) a díky finálnímu twistu, klasické pointě a krátkému návratu Tobina Bella, Je to lepší než třeba třetí, nebo čtvrtý díl, ale po tolika letech je jednoznačně vidět, že doba je jinde, filmy tohohle typu netáhnou a vedou buzeranti v pláštěnkách. Já bych si klidně devítku dal, jelikož ale to bylo asi finální zúčtování už se Jigsawa nikdy nedočkáme a proto měl být poslední díl jednoznačně významnější, herecky silnější a pasti velkolepější. Ale stejně bavilo.70%.

  • 18.2.2018  08:54
  Veronika (2017)
  ***

  V době, kdy vznikají filmy jako It nebo Conjuring nemůže už taková rutinní břečka nikomu stačit. Strašení místy ujde, sem tam nějaká lekačka a bubák taky není špatnej, ale atmosféru nebo snad pocit strachu nenajdete ani omylem. Španělé umějí opravdu lepší filmy i když od Plazy je takový film spíš zázrak. Herci včetně těch dětských sice perfektní výkony a režie pevná, ale atmosféra prostě nikde a konec úplně o ničem, dokonce si už ani nepamatuju jestli umřela nebo ne. Vypařilo se mi to z hlavy. 55%.

  • 18.2.2018  08:49
  Bright (2017)
  ***

  Ayer už dávno není režisér, jakým kdysi býval. Poslední dobou si ujíždí na komixech a fantasy a upřímně mu to vůbec nejde. Bright má možná dobrý nápad, ale i přes 117 minut jsem měl pocit, že se ve filmu vůbec nic neděje. Sem tam nějaka střelba, trocha krve a to je asi tak všechno. Edgertonův Ork je neksutečný debil a Smith je o ničem už roky. Líbila se mi finální řežba Noomi Rapace byla poprvé v životě sexy, namaskovaná jako Elfka....asi bych měl zajít k lékaři. Čistý průměr, který nevybočil z řady vůbec ničím, rutina, která mě drtivou většinu stopáže vůbec nebavila.55%.

  • 13.2.2018  22:30

  Dlouho jsem tak moc nebrečel. Emocionální rána. Dokonalá filmařina. Čest jejich památce. Tohle jsou pravý hrdinové, hrdinové které by jsme měli znát, měli by jsme znát jejich jména a jejich osudy a činy a né nějaký buzeranty v pláštěnkách. Zabilo, rozbilo, roztrhalo mi to srdce. Odpočívejte v pokoji borci. Byly jste nejlepší.

  • 13.2.2018  17:57
  Tvář vody (2017)
  ***

  Může to být jak chce vizuálně přitažlivé, ale když je celý scénář naprosto primitivní a předvídatelný, tak vás nezachrání ani dobří herci, ani dobrá kamera, hezké kostýmy. a skvělé masky. Monstrum vypadá skvěle o tom žádná, del Toro si opět perfektně hraje s vizuální stránkou, Michael Shannon hraje dokonale a jeho záporák je opravdu výtečný, ale jinak je scénář nudná, podivná a rádoby artová nuda s obludou v hlavní roli a to nemluvím teď o té rybě, ale o té němé obludě. Ve finále není to mezidruhové páření tak nechutné, jelikož Doug Jones v masce netvora vypadá mnohem víc jako člověk než Sally Hawkins. Co mě ale rozesmálo je scénář, opravdu dnešním divákům, potažmo idiotům z akademie stačí hezky nafilmované scénáristické hovno? Doktor jednoznačně ví, že ho soudruzi chtějí zabít, na což odkazuje scéna kdy za zády drží nůž, přesto si jede na schůzku prakticky pro jistou smrt. Shannon vytáhne z negrů, kde se schovává zrůdička, ale nechá oba žít. aby jí mohli v klidu varovat. Oni si na stěnu napíší, kam jedou, aby je zabiják mohl v klidu najít a když je najde, stane se přesně to, co si řekne úplně každý, dědka praští, netvora střelí, ženskou střelí, netvor ožije, dědek praští zabijáka, netvor zabije zabijáka a netvor vezme ženu, skočí s ní do vody a ona ožije a titulky....chtělo se mi brečet smíchy a zvracet zároveň. Hovno v líbivé fasádě nominované na 13 sošek akademie. Del Toro je od doby druhého Hellboye úplně k hovnu a celá tahle doba je k hovnu s ním. Tři * za vizuál, netvora (toho vodního) a Shannona. Akademická břečka.50%.

  • 5.2.2018  10:34

  Začíná to jako čtyřková akční zábava. První útok a útěk metrem na výtečnou, stejně tak vnitřek lodi a atmosféra. Na rozpočet naprosto vymazlené efekty, masky a desing. Navíc se Grillo stává jakousi dvd béčkovou jistotou, plus navázání na první díl zahřálo u srdce. Jenže po přesunu do džungle které předchází naprosto nesmyslná smrt syna hlavního hrdiny se to změní ve vteřině v brutální céčko plné těch nejstupidnějších možných dialogů a zvratů a finální řežba už s dechem nestačí a občas ty CGI efekty a rádoby melodramatické scény vyvolávali neskutečné záchvaty smíchu. Kdybych se předtim zhulil, jednoznačně bych se udusil. Jako by první polovinu točil schopný režisér a v půlce natáčení dostal lehkou mrtvici a zbytek filmu dotočil s pěnou u pusy, lízátkem a retardovaným úsměvem ve tváři. Ze čtyř hvězd sem potom padal strmým pádem, který se tak tak vrátil zpátky na tři * a to jen díky finálním scénám v titulcích, kdy sem si uvědomil, že si z toho tvůrci aspoň dělali srandu. První polovina naprosto senzační, druhá absolutní haluz plná příšerných dialogů a děsivého neherectví Piko Jauwajse.50%.

  • 5.2.2018  10:26

  Dean Devlin absolutně pochopil to, co se bývalým tvůrcům velkých katastrofických filmů v dnešní době vůbec nedaří. Nahláškovaný a příběhově celkem slušný, se spoustou sympatických postav, slušných efektů a svižného tempa. Zapomeňte na sílu postav, jakou měli herci třeba v Armagedonu nebo Dni poté, postavy pronášejí jen nezbytně nutné repliky a diváka spíš baví detektivní příběh na pozadí toho katastrofického. Odvážný mix který potěší něčím novým a zároveň na vás dýchne ta pravá, devadesátková atmosféra. Čekal jsem daleko větší průser a v dnešní době samých buzíků v pláštěnkách se jeví starý, poctivý ničitel měst a mrakodrapů na základě globální katastrofy a ne invaze robotů, mimozemšťanů a jiných píčusů jako svěží oldschool vánek v zahnilé době plné kreténů s popcornem, ajfonem, nevyhováním a bejskou na palici jako zázrak pro nás staré, unavené, v kině slušně vychované normální zmrdy. 70%.

  • 20.1.2018  12:55
  Ashby (2015)
  *****

  Tohle je přesně ten důvod proč miluju filmy. Dojemné, milé, vtipné a inteligentní. Zbožňuju tuhle filmařinu. 90%.

  • 4.1.2018  21:59

  Zkurvený děti v kině. Cinema City Pardubice, teď. Lidi jsou dobytek, zasranej, nevychovanej dobytek. A film taky slabota. Když už jsem po delší vychladnul, vrátím se k filmu jako takovému. Bez Wana na režisérské sesli to nemá po hororové stránce co nabídnout. Scénář sahá do komedie až příliš často a vzhledem k nízkému levelu strašení je to velký nepoměr. Občas mám humor v hororech rád, aby člověk při kadenci strachu měl čas vydechnout. Ale zatímco třeba v Lights Out je komediální jen jedna scéna a nahuštěné It občas rozčísne nějaká Ritchieho hláška či samotný Pennywise, tak v posledním Insidious je prakticky půlka filmu komedie v čele s hláškujícím duem lovců a strašení je sakra málo. Ani protkanost děje už není z daleka tak zajímavá, hudba neděsí a démonicky nenahaní husinu jako Bisharova pekelná nota v prvních dvou dílech. A když už se vám na chvilku sevře srdce a daří se atmoška, vteřinu na to máte buď nemístný vtip, nebo laciné finále kopírující kung-fu bordel ze trojky, kdy se s démony prostě mydlíte jak Walker Texas Ranger s laciným kaskadérem. První dva díly miluju, ale i když je čtyřka značně lepší než trojka, bez Wana to nemá šťávu a na špičku ztrácejí poslední díly s dechem. Sice se těšim na klidnou domácí projekci bez chrochtajících, křoupajích a hihňajících vypíčených puberťáků, ale víc jak 60% ze sebe stejně nevymáčknu. Mrtvá frančíza.

  • 27.12.2017  05:52

  Jdi do prdele Disney! Až se vyspim z ty kocoviny, napíšu sakra výstížnej komentář, co je všechno špatně. Ty vole, tohle bolelo i mě a to mám více mèně Star Wars v píči. Žiši. Nové Star Wars se prostě Disneymu nedaří. I když sedmá epizoda fungovala hlavně díky výtečnýmu Hanu Solovi a z nostalgie, srazila jí vaz diletantská smrt právě Hana Sola a osmé epizodě srazilo vaz snad úplně všechno. Když sám Mark Hamill veřejně vystoupí proti chování své postavy, je něco špatně. Myslim si, že každý fanoušek téhle ságy chtěl vidět bývalou ústřední trojici zpět v boji a těšil se na jejich společné setkání, Disney nám tohle nesplnil a co hůř, nesplnil to všem třem legendárním hercům. Takový návrat si legendární Jedi nezasloužil. Jeho postava není téměř na plátně a když ano, je to zahořklý, starý debil. Finální souboj Luka proti Kylo Renovi? Nečekejte, nedočkáte se. Vrchní zabíječ Snoke sfouknutý, popravený...bez minulosti, bez historie. Rey je nikdo, scény uvnitř posvátného ostrova vlastně nemají žádný smysl. Plus ten kreténský a naprosto nevhodný humor. Je to už dlouho, co sem na tom byl v kině a můžu tu klidně dál a dál píčovat na všechny ty sračky, kterých se divácích, hercích a všech vlastně dopustil rádoby režisér Johnson. Je mi jasné, že Disney chtěl udělat věci nové, nové postavy, nové osudy. Bohužel postavy jsou nudné, blbé a absolutně nezajímavé a ty staré místo velkého boje a návratu čekala jen postupná smrt. To se podle mě dámy a pánové nemuseli Hvězdné války vracet vůbec. a to nejsem žádný fanoušek, jen mírný ale opravdu mírný obdivovatel pár postav spíš nežli celých filmů. Těch postav, které kokot Johnson, Abrams a společnost Disney spláchli do hajzlu. Hnus.30%.

  • 19.12.2017  09:05
  Cage Dive (2017)
  *

  První hodinu můžete přesunout rychloposuvem. Ve filmu se totiž seznamujeme s ústřední trojicí a nic se tam neděje, navíc se jedná o příšerně nesympatické kretény a jejich osud vám je úplně u prdele. Ruční kamerou koukáte na jejich slinty, jejich motivaci a jejich cestu a párty, nuda, že jsem si chtěl vyškrábat díru do čela abych se dočkal dřív nějaké krve. Potom přijde fajn vlna, dva skvělé záběry se žralokem, nesnesitelná a uječená píča kterou bych okamžitě tomu žralokovi předhodil a dementní konec. Nápad fajn, žraloci jsou vždycky dobrej námět, ale to by režisér nesměl být netalentovaný zoufalec a jeho herecký ansámbl parta debilních ochotníku se šarmem larvy. O proti 47 metrům nebo Mělčinám totální průser.20%.

  • 19.12.2017  08:56
  Baby Driver (2017)
  ****

  Typický Wright.....svěží, vtipné, svižné a zábavné. Takové zajímavě přetavené GTÁčko do docela originálního filmu. Smutným faktem ovšem zůstává, že Kevin Spacey bude filmu strašlivě chybět, protože i tady je jeho herectví prostě naprosto nevšední a fantastický zážitek bohužel už lehce zakalený tím vším kolem. Koukat se totiž na ten jeho lehce úlisný obličej když se kouká na mladého Ansela Elgorta a trochu úchylně se usmívá...je vám tak trochu jasné, že má chutě :D Celkově je ta kauza fraška a snad někdy někdo dá Spaceymu ještě nějakou roli. Jinak když se vrátím k filmu samotnému, akce je fajnová, příběh zábavný, herecky je to taky odmakané slušně. Mám rád tyhle akční béčka s áčkovým vizuálem.80%.

  • 11.12.2017  02:15

  No tohle mě akorát nasralo. Ze 4* to postupem času spadne na dvě, lepší, ale tři nedám ani náhodou. Začíná to dobře, drsný styl, slušné dialogy a perfektní herci kteří je vedou. Pomalejší styl mi nevadil, naopak...prostě western. Jenže Zahler dělá chyby, ve svém dalším filmu jich taky nasekal pořádný kartáč, ale tady to nejde odpustit. Postupem času stále více otravný Foxx zastřelí dva Tacos, nejspìš zloděje a oni nedrží hlídku, načež je samozřejmě oberou a od téhle pasáže už se mělo stříhat, co scéna, to nuda a vábení rychloposuvu. Když dojde ke konfrontaci, během pár vteřin jsou dva statní chlapi a jeden dědek vyřízení...aby je o pár nudných minut dál protnutných jednou chutnou porážkou bujného jinocha sám vykosil plazící se kripl. Konec totálně na vyliž prdel. Místo finálního twistu tři výstřely do ticha bez toho, aniž bysme viděli toho neuvěřitelnýho dobytka v akci a manželka totálně na přesdržku, totálně nafrněná, bez jediného emočního otřesu a ješte odmítne políbit manžela, který se kvůli ní doslova plazil x dní a málem přišel o nohu, protože měl v puse píšťalku co Trodlodytovi vyřiznul z krku...takže si nejdřív musí vypláchnout pusinku a pak teprve dostane hudlana a pak střih a "writen and directed by Craig Zahler". No to bych se posral. Trodlodyt je hlavně pan žežiSér, když vyblije takovou scénáristickou sračku a z manželky udělá neskutečně nesympatickou píču a já padám na dvě hvězdy, bliju pln hněvu ve dvě ráno tenhle koment a lituji, že jsem si radši nepustil xboxy. Zajímavý námět co se pronudí ke kretènskému konci. Vikingové s Banderasem jsou proti tomu ultimátní námrd. Zahler díky bohu v dalším filmu tolik debilit nenapáchal i když měl taky nutkání dělat ve scénáři příšerné kokotiny, ale aspoň to nebyla nuda. 49%.

  • 7.12.2017  23:19

  Andrew Garfield je asi jeden z mála problémů tohohle filmu. Nevěřil jsem mu jedinej pohled, jediný slovo a jedinou část jeho přesvědčení. Těžko říct, proč Gibson svěřil hlavní roli zrovna jemu, hold Hanks už je starej a jinej retard jako Gump asi nebyl v danou chvíli v Hollywoodu k mání. Jinak je to zase precizně natočený masakr se vším všudy, kde i ta romantika a patriotské kecy mají sílu, jelikož Teresa Palmer je Teresa Palmer a 2. Světová válka je jediná, kde měli ještě Američani nějakou hrdost a jejich činy se dají popsat jako opravdu těžce nepostradatelné pro zbytek světa. Vaughn a Worthington naprosto boží výkony. Nechal jsem to pěkně rok uležet na disku a více či méně se nic nestalo. Po prvotních reakcích a vůbec hodnocení bych při premiéře asi odešel zklamanější, je to dobré, ale v žebříčku válečných filmů z druhé světové až v druhé desítce. Zábava na jedno podívání, které hodně pomáhá natočení podle skutečné události, ale nablblého Vojína Ryana si pouštím jednou ročně, Hacksaw Ridge takovou vnitřní sílu prostě nemá.70%.

  • 7.12.2017  23:11

  Hravé, napínavé, vtipné a velice zábavné, ale zatraceně tomu chybí eRkový rating, který to taky mělo původně mít. Landon natočil úžasné a dokonalé Skauty a zombíky s brutálním násilím a neustálým fakováním a přesto, že to byl boží film, nic nevydělal, prostě ten neskutečný paradoxní koloběh, kdy výborné filmy s drsným ratingem zapadnou a břečky s přístupností vydělají a i když teď eRka dost frčí, producenti udělali dost nejistý krok a teprve jako asi pátý slasher vypustili tenhle film bez jediné kapky krve. Chyba? Těžko říct, jelikož je film tak dobrý, že i bez krve a díky skvělýmu konci si ty 4* zaslouží a vydělal, ale kdyby každá smrt hlavní hrdinky byla brutálně krvavá a detailní, byly by jsme někde ve hvězdách. Zábavné a doporučitelné na opakované shlédnutí. 70%.Kéž by na DVD vyšel režisérský sestřih.

  • 7.12.2017  23:04

  Jak Sheldon ke komixům přišel....zatím možná nejsilnější propojení s původním seriálem, kdyby takovou sílu měly všechny díly, vůbec bych se nezlobil.90%.

  • 7.12.2017  23:01
  Kolos (2016)
  ****

  Nacho Vigalondo je režisér který sice má perfektní nápady, ale absolutně je neumí podat běžnému divákovi a možná o to ani nestojí. O tomhle filmu sem si vůbec nic nezjišťoval a o to víc jsem si ho užil. Lidská mysl je úžasná věc a pokud to vše okořeníte o fantasy prvky, máte zaděláno na pořádný zážitek. Začíná to jako obyčejná komedie která do rutinního děje míchá Japonskou monster tématiku a díky tuně zvratů se to změní v dost vážné sociální drama opět a stále kořeněné Japonskou monster tématikou. Tempo je pomalejší a ne každý divák ho ustojí a ocení. Díky hereckým výkonům je to ovšem nevšední zážitek a taky díky těm brutálním zvratům si to tak nějak ty 4* prostě obhájí. Jednoznačně nejlepší režisérův film a vůbec se té plejádě skvělých a významných herců nedivím, že se chtěli podílet na něčem tak neotřelém. S větším rozpočtem a jiným režisérem by to nebylo prostě ono. Někomu to sedne, někomu ne, proto to hodnocení celkové je tak nějak na půl. Za hodně dlouhou dobu jeden z nejoriginálnějších filmů, ale na další projekce to není ani náhodou. Jednou vidět, ocenit a nechat si prvotní dojem takový, jaký první projekce zanechala. 69%.

  • 18.11.2017  01:46

  DeHaan není Willis, Delevingnová není Jovovich a Owen není Oldman, jinak to tam ale je, je to tam! Bessonův svět mě zase fascinoval, uchvátil, pohltil a strašně moc bavil. Obdivuju jeho mysl, jak tohle vše ze svý hlavy dokázal zase nám divákům naservírovat. Jeho vesmír je fascinující. Škoda, že na pozadí docela rutinního příběhu a dosti špatné ústřední herecké dvojici. Všimli ste si taky, že hlavní hrdinka vypadá v obličeji jako chlap a hlavní hrdina jako holka? Chemie a láska nulová, neuvěřitelná a herecky opravdu zklamání. Jediný, za to citelný kaz na vizuálně epické fantasy. I když akce taky trochu křečovitá. Přesto mě to bavilo a to hodně. Kdyby Besson vybral jiné obsazení i když mě nenapadá jaké, asi to mohlo být někde jinde. Slabší čtyři, ale čtyři. Verbal to vystihnul perfektně.

  • 18.11.2017  01:39

  Ze všeho nejvíc by mě asi zajímalo, co se stalo s Karlem a Marcusem, tyhle nezodpovězené otázky mě vždycky fascinovali a opravdový Yossi Ghinsberg s tím musí žít a to břemeno musí být opravdu těžké a vše kolem téhle záhady, která jde úplně bokem je mnohem zajímavější, než to, co se děje v samotném filmu. Skoro až těžko věřit, že párek chlapíků co se znali asi tejden v sobě našel tolik přátelství, až za hranicí chápaní a jeden druhého našel jak princ Popelku podle střevíčku. Přitom by oba měli těžce přemýšlet nad tím, že kvůli nim Marcus už nikdy z džungle nevyšel. Co se týče Radcliffova výkonu sem skeptický, už dokázal, že není jen Potrat, hlavně v perfektním Švýcaráku a v hodně dobrých Horns, ale tady jsem mu tu roli vůbec nevěřil, jeho přežití mě nestrhlo a záchranu sem mu nepřál. Už kdysi u Pádu do tmy sem řikal, že když někdo někam leze, nahoru, dolu, do džungle a nemá na to, riskuje svůj drahocený život kvůli dobrodružství, tak si svým způsobem a to říká a umřít si vlastně zaslouží, když si neváží života. Nejsilnější element filmu určitě hudba, ta byla skvělá. Jinak nezájem, Percy Fawcett nastavil laťku vysoko a jak už sem řikal, chtěl bych vidět film hlavně o Karlovi a Marcusovi. Průměrný dobrodrůžo.60%.

  • 18.11.2017  01:28
  Wheelman (2017)
  ***

  Frank Grillo tady hraje neskutečného kreténa a s tím se divák musí vyrovnat už během prvních deseti minut, buď prostě překousnete to, že scénář je složený jen ze slov motherfucker, fuck, bitch a vět I kill you, you die, you fucker a you mother fucker....fakt, na 82 minut děje sem nikdy neslyšel tak debilní dialogový výměny a Grillova postava je tady nesympatický blbec, co do nebezpečné a vlastně skoro jasně smrtící akce zatáhne vlastní dceru i bejvalou ženu....mno a když tohle hodíte za hlavu, tak to akční béčko docela uteče. Ale hlavní hrdina je fakt neskutečný debil.60%.

  • 18.11.2017  01:21
  1922 (2017)
  ***

  King není dobrej spisovatel a nikdy nebyl. Vždycky se můžete jen modlit, aby nějakou jeho povídku či knihu převedl někdo na filmové plátno s nadšením a režisérským umem, což se snad zatím povedlo jen třem lidem u třech filmů, že se na to dalo jako dívat a jeden člověk, který dokázal, že film může bejt lepší než knižní předloha a to byl teď Andy Muschieti a jeho dokonalé To. V 1922 funguje jen skvělý Thomas Jane a jeho epesní vidlák, skvěle zahraný a to především s naprosto drtivým, Jižanským přízvukem. Jinak se režisér bál jakkoliv Kingovu povídku ozvláštnit, obohatit o svůj osobní pohled nebo invenci a přitom by Hilditch na to opravdu měl, protože jeho prvotina je opravdu neskutečným filmem. Přitlačit na horor, vynechat ty dlouhé, nic neříkající záběry a mohl to být opravdu dobrý horor. Má to 101 minut a na první závan nějaké atmosféry čekáte snad 60 minut. Na jedno unavený podívání jo, ale víc nuda, než atmosféra, ostatně jako většina od Kinga.55%.

  • 18.11.2017  01:05
  Špunti na vodě (2017)
  odpad!

  Pavel Liška hraje dvacet let stejného idiota, s naprosto stejným výrazem, mluvou i chováním napříč desítkami rolí a divákům to furt stačí, aby tuhle zrůdnou debilitu vytlačili na neskutečných 62%. Ze začátku to nevypadalo tak zle, Nováckej look už tak nějak k těmhle filmům patří a první Liškova hláška ve vlaku byla fajn, jakmile ale skupinka fotříků vyrazí s ratolestmi na vodu jde všechno úplně do prdele. Všichni dětští herci jsou naprosto příšerný, scénář nenabízí vůbec žádné dobrodružství, ale jen slet scén, ve kterých vystupují příšerně nesympatické postavy, které na sebe neustále jen křičí. Liškova dcera je naprosto na přesdržku a jednou mi říct kreténe, tak jí přetáhnu pádlem po tlamě a utopím jí. Vrchol hnusu dokonají Langmajerovi dcery, tohle předvést dítě u doktora, vezmu tu injekci a píchnu jí jim do oka. Dlouho a podotýkám fakt hodně dlouho jsem neviděl tak ubohý film, plný příšerných dialogů, nesympatických postav a naprosto bez děje. Moje žena miluje České filmy a když tenhle brak skončil, mlčky sem se podíval jejím směrem a ona jen znechuceně a docela nahlas pronesla ''co to bylo kurva za sračku?'' a to má dámy a pánové opravdu nízký metr jakým hodnotí České filmy. Bylo mi z toho doslova zle. Tenhle film nemá žádný význam ani smysl a když si pomyslím, jak ho ten náš ubohej národ vidláků vynáší a vynášel do nebes, je mi zle ještě víc. Nejhorší film v dějinách české kinematografie, ano, i na takových hovnech jako jsou Babovřesky nebo Kanárská spojka, či dalších výjmečnostech jako Eliška má ráda divočinu, nebo Ještě větší blbec, než jsme doufali se dá najít smítko něčeho, co se v hlubině odpadu bude vznášet jako kus tvrdýho hovna uprostřed toxických sraček. Tenhle film je pouze toxická sračka. Než hrát v tomhle, raději bych jezdil s hovnocucem. Neksutečný, ubohý, odporný, příšerný....žumpa.

  • 18.11.2017  00:13

  Trochu krok zpátky, celá epizoda je dost vážná, ale chápu jí jako přemostění vážnosti zdravotní budoucnosti Sheldonova otce a babča trošku šokuje. Snad další díly budou svéráznější. Až moc seriózní díl, což se k Sheldonovi vůbec nehodí. Montana Jordan stále jasně vede, z toho kluka jednou bude perfektní herec.65%.

<< předchozí 1 2 3 4 23 45 67 89
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace