korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86
    • 19.10.2017  13:16

Spoilery. Každej druhej v komentáři píše, ať si o filmu vůbec nic nezjišťujete a ani se nedíváte na trailery...no klidně se na to nedívejte vůbec. Čekal jsem něco úplně jiného a po zásadním zvratu to šlo celý do hajzlu. Těšil jsem se na krvavou vybíjenou nějaké bandy gaunerů, to vyšinuté děcko bylo vyloženě k smíchu. Atmosféra neexistuje, psychologie postav je směšná a vůbec se prostě ten film nedá brát jakkoliv vážně. Mohl to být krvavý Sám doma a místo toho je to nudnější Dobrý synek, ale režisér se evidentně tak jak tak inspiroval filmy Maculaye Culkina. Dvě * dám jedině za schopný finální twist, který je bohužel stejně jako fajn scéna s plechovkou soft eRko mimo detailní záběr, za což by si režisér zasloužil taky plechovkou do xichtu. Nefunguje to jako horor, nefunguje to jako thriller a už vůbec to nefunguje jako komedie. Někdy odvážný zvrat filmu pomůže, tady to je úplně naopak, protože to děcko v hlavní roli je neskutečně trapné. Mě by se líbil koncept Sám doma s krvavou akcí a když už by režisér toužil po zvratu, mohli v tom mít prsty rodiče, kteří se chtěli zbavit svého šáhlého syna. Asi by tu měl film míň procent, ale bavil by mě víc. Nerad souhlasim s kreténama jako je Psychor a LivingVřed, ale tohle bylo mizerný.30%.

• 19.10.2017  00:49

Milf...ja se poseru :D. Ne tak vtipné jako první díl, ale dialogová výměna hlášek mezi hlavními aktéry funguje a má skoro stejnou kadenci jako dřív. Navíc námět opravdu dobrej. Od znovu nastartování seriálu desátou sérií zatím nejlepší start. Oba díly žádné výpadky a oba se drží blízko laťky legendárních 52. epizod. Držet pěsti, aby další 4 díly byly taky tak dobré.75%.

• 18.10.2017  20:25

Tomu říkám panečku návrat ve velkém stylu. Zatímco 11. série začala nejhorším dílem v dějinách Červeného trpaslíka (Twentica byla opravdu hodně mizerná), tak Cured je start v celku parádní. Po epizodě Give and Take z 11. série 100% nejlepší díl z nově natáčených v posledních letech. Ono co si budeme povídat, může za to hlavně Ryan Gage, jeho Hitler je naprosto luxusní a já si upřímně nepamatuju, kdy sem se tak nahlas smál, selfie nebo kytarovej duet s Listrem to je neskutečný nářez. Ono je to taky tím, že Gage je o proti klukům z trpaslíka herec z první ligy, se zkušenostmi z Hollywoodu (Hobbit) a jeho herectví je o level jinde. Nic proti základním stavebním kamenům, prvních 52 epizod miluju nadevše, ale nikdo z herců to nikdy nikam mimo tento sitcom nedotáhl a prakticky je celý život živý jeden televizní pořad. Trpaslík byl vždycky takový, že se nepárá s logikou a ve všech rolích excelují epizodní divadelní herci, ale v dnešní době už to nestačí a opravdu výrazný herecký talent tomuhle dílu odvedl vlastně veškerou službu. Tohle by nový trpaslík potřeboval, v každém díle jednu velkou hereckou hvězdu s výrazným partem. Co si budem povídat, borcům dochází dech, Kryton je neviditelný a Kocour je hodně mizerný. Snad se 12. série vydá tímhle směrem. Dal bych plnej počet, ale finále bylo opět zbytečně rychle utnuté, i tak....za návaly smíchu poctivých 85%.

• 17.10.2017  22:02

Trailer sliboval nahuštěnou prdel ve stylu Jump Street, ale nic takového se absolutně nekoná. Ve scénáři naprosto absentuje jakýkoliv nápaditý vtip, zápletka nebo svižná dialogová přestřelka. Akce je fádní a díky mizernýmu rozpočtu i dost trapná. (u výbuchů lodi a vrtulníku jsem nevěřil vlastním očím) nehodná jména Dwayne Johnson, né že by byl nějaký herec, ale jako hláškují akční matcho v nabušených béčkách válí a pokud je film pod úrovní i v uvozovkách takového hereckého břídila, tak je něco špatně. Je mi jasný, že se tvůrci asi o něco snažili, ale na to prostě neměli scénáristu. Chvilku se to snaží bejt jako Jump Street, chvilku se to snaží kopírovat Mizery dvojku a vůbec se to nesnaží jakkoliv vzpomenout na původní Baywatch. Camea jsou naprosto na píču, úvodní fantastická znělka zazní na pět sekund. S tim běžte do prdele. Jediný co fungovalo bylo neustálý hláškování Rocka na Zaca Efrona, který byl nejhezčí dívkou na place, ano tak špatné a ošklivé herečky aby svět pohledal, i 49. letá Donna D'Errico je teď neskutečně sexy a strčí všechny ty vychrlý fuchtle do kapsy. Asi 3x sem se nahlas zasmál, jinak sem se nudou ošivál a u nespočetného množství trapných scén čuměl do mobilu. bída, zklamání...co říct a to sem se asi jako jeden z mála fakt docela těšil.35%.

• 17.10.2017  21:48
    Žraločí tornádo 4 (TV film) (2016)

Trojka byla prdel jak svině, když se na scéně objevil Hajzlhof a potom ve vesmíru se Stevem likvidovali žraloky světelnýma motorovkama, chcal jsem smíchy. Bohužel tahle série pokračuje trendem co sudé pokračování to průser. Vtipu ubylo, debilní neherctví už se za 4 filmy prostě okouká a těch pár vtipných scén jako je žraločí defibrilátor nebo několikanásobné porodné ze žraloků už nestačí. A ani camea se nijak nepovedli. U téhle série platí, že si je vědomá své debility, ale filmový masochisti si prostě přijdou na své a podpora fandů filmového braku a lidí bez mozku co to žerou doopravdy vynesla téhle sérii takovou popularitu, že se vesele točí dál. Ferrante je zrůda bez špetky talentu a docházejí mu debilní nápady, které jsou tak absurdní, až jsou prostě vtipný. Ve čtyřce je to nuda, trapnost a jednou za dvacet minut slušný fór. Pětku ještě dám, ale jakmile bude šestka, už se asi znovu mučit nenechám.30%.

• 17.10.2017  21:40

Naprosto neškodná fantasy, která v pokusech o horor selhává na laciném CGI a spíš funguje v zajimavém námětu, který zase ale zabíjí hloupý scénář. Eva Green je Burtonova nová múza a to jsem moc rád, jelikož je to ultimátní bábovka a kouká se na ní opravdu dobře. Husein Máslovýpole se stále hrát nenaučil a tak jde jeho hrdina emocema úplně bokem. Jak už jsem zmínil blbé CGI tak příšery jsou o ničem a jak si rád užívám přehrávání velkého Samuela, tak tady už to bylo spíš otravný. Finále zabitý a hloupý. Jako televizní pohádka od HBO pro televizi by to asi fungovalo, jako kino film od Burtona to absolutně nestačí s dechem a místy to není hodné režisérova jména. Za námět a pár úchvatných vizuálních scén si to zaslouží průměrnou známku, ale Burton by měl fofrem vymyslet jak se najít. Bez Deppa začíná chřadnou a z kdysi ojedinělého tvůrce který svojí vnitřní temnotu barvitě přenášel na plátno se z něj stává vyprahlý dělník fabriky Hollywoodského výrobního pásu.60%.

• 17.10.2017  21:30

Van Damma opravdu už nechápu. Kdysi zničili kult prvního Kickboxera naprosto debilní pokračování, kde nechali postavu Kurta zavraždit protože se jim na to Jean vysral a o dekádu později si sám Van Damme zabije šanci to všechno napravit. Kickboxer z roku 1989 je vůbec můj nejoblíbenější film s Van Dammem, skvělá atmosféra 80.let, výtečná choreografie, přehledné akční scény, fantastický Hertzogův soundtrack a Michel Qissi jako démonický Tong Po. Prostě nesmrtelná klasika VHSesek našeho dětství, kult, parádní akční béčko a nový Kickboxer je naprostý brak, scénářem vesměs kopírující vesměs se snažící o něco nového, ale bez švihu, s naprosto tragickým tvůrčím týmem a nulovým zapálením. Souboje sou strašný, hudba jak z déčkovýho porna, logika naprostá nula, idiotské chování postav (hlavně té policajtky a vůbec všech těch podivných rádoby fízlů.) Braková kamera a stupidní dialogy. Van Damme sice kope docela slušně, ale co tam dělá, proč tam vůbec je...to je věc druhá, navíc je v půlce scén předabovaný bůh ví proč nějakým mutantem. Prohra a bolestivá snad až na dvě nebo tři slušný bitky a finální likvidaci té nepohyblivé opice Bautisty, který nemá na Qissiho ani omylem. Všechno prostě špatně. Atmosféra neexistuje, nic, akčňáky z osmdesátejch a devadesátejch měly prostě šmrnc, tohle bylo k zblití. Přitom stačilo najít lepšího režiséra a netočit to jako remake, ale jako pokračování které ignoruje všechny díly po jedničce a Van Damma prostě v ústřední roli, místo toho jde bokem a mentoruje Sashu Mitchella s Dawnovým syndromem a hereckým nadáním larvy. Zklamání na celé čáře a a děsim se druhého dílu, i když trailer vypadá docela nadějně...jenže u Van Damma mi už ta naděje nějak dochází. Každou hozenou pomocnou ruku totiž použije aby si s ní vytřel prdel bez papíru a spláchne jí do hajzlu.30%.

• 16.10.2017  20:39

Aha, takže jakmile si jeptiška zašuká, okamžitě ji posedne démon, jakmile je člověk nevěřící, okamžitě ho posedne démon. Zručně natočená náboženská agitka, která kdyby vám necpala víru co minutu, mohla být úplně někde jinde. Gens umí, atmosféra je a spíš než jako horor to funguje jako mysteriózní detektivka. Kdyby Gens necpal ateistům víru horem dolem, dal bych tři lepší, takhle s vodřenou prdelí 2*, protože herecky i řemeslně to funguje, ale z toho cpaní víry je mi na blití. 49%.

• 10.10.2017  14:21
    Pixely (2015)

Časy Adama Sandlera jsou dávno v tahu a když se tomuhle odulínkovi povede jeden slušný film za dva/tři roky, má štěstí. Pixely měly být velkým Sandlerovým combackem, vysokej rozpočet, na režijní stoličce legendární Columbus a mělo to jít samo...nešlo. Pořád je to sice to nejlepší, co za posledních 5 let natočil, ale v dnešní době už se u těhle komedií nesmějete od začátku do konce, u těch lepších (jako jsou Pixely) se smějete docela často a od srdce, místy se ošíváte a doufáte, že těch trapných scén a postav bude co nejmíň. Sandler tady je sympaťák a hláškuje, efekty i akce sou fajn, ale Kevin James, to je prostě tragédie. Každá jeho replika, každá jeho scéna je zlo. Tenhle kokot by měl někde ležet ve velrybím akváriu a cpát se hambáčema a nevotravovat na plátně. Není to z mý strany nějaká zaujatost, dřív mi nevadil, ale poslední dobou hraje fakt příšerně a co film, nebo role, to je opruz se na něj dívat a poslouchat ho. Naštěstí v ději není tak moc, aby vám to kazilo dojem. Jak už sem řikal, Sandler nás už nikdy nerozbije ničím, teď už může jen mile překvapit a zabít nám jedno nedělní odpoledne a to se mu s Pixely povedlo a jak tam koukám na jeho další filmografii od roku 2015, tak si na další překvapení asi zase nějaký pátek počkáme.60%.

• 10.10.2017  14:12

Samoúčelná brutalita a násilí vám ještě nezaručí, že natáčíte dobrý film. Australané se poslední dobou opravdu vytáhli a co rok přispějí něčím opravdu až překvapivě povedeným, bohužel v tomto směru už to se snaživostí až přehnali. Herecký výkony a prostředí nemaj chybu. Ty dvě hovada máte scénu co scénu chuť zašlapat do země a obětem fandíte a je vám jich líto. Jenže Power tlačí na pilu a když udělá z batolete baskeťák, už i já sem se díval jinam a to že nejsem žádnej vořežprut a v brutální akci si chrochtám. Ale čeho je moc, toho je příliš a konec se teda nepovedl vůbec a toho pesimismu bylo už nějak moc. Řemeslně v pořádku, atmosferické a brutální, bohužel až přehnaně brutální. Méně, je někdy více platí i v tomhle směru.60%.

• 10.10.2017  14:06

Neskutečně ubohý a předvídatelný scénář. Upřímně se pořád dokola jak idiot divim, že někomu stačí tak primitivní scénář, který rozlousknete během pěti, či deseti minut a jelikož je akce brutálně málo, příběh už vás nezajímá, jelikož ste si jeho vývoj, průběh a pointu řekli po deseti minutách a ta akce navíc fakt nefunguje a je v PG rejtingu, tak nemáte kromě sexy Scarlett Johansson co sledovat, krom pár technických vychytávek. Předlohu sem neviděl, ale chápu její fanoušky, že je tohle muselo i nasrat. Film tak rutinní a nudný, bez šťávy a chuti, že opravdu nechápete, kam se poděl všechen ten rozpočet. Předem jasný finanční průser a Sandersovo sbohem režírování v áčkových vodách. Nuda, sterilita, šeď....bože..50%.

• 10.10.2017  13:59
    Let Her Out (2016)

Cody Calahan je další talentovaný hororový tvůrce, který se chce těmito filmy ukázat, že dokáže herce vést ke slušným hereckým výkonům, že mu jde atmosféra, lekačky a když na to přijde i pořádně krvavé akčnější scény a nechuťárny. Bohužel jako další z řady začínajících tvůrců úplně sere na děj, příběh nebo pointu. Pointy se prostě nedočkáte a to je bohužel přesně to, co tyhle filmy nedovolí pustit k širšímu zájmu či uznání. Jako hororovej sběratel sem ovšem spokojenej s tou řemslnou stránkou velice dostatečně. Klasický a poctivý jednohubec na jedno podívání s příslibem a nadějí, že Cody Calahan jednou natočí opravdu lepší a áčkovější horor a další body krutě nahoru musim uznat režisérovy za stylizaci. Osmdesátkový look tomu náramně sluší a stejně jako u podobně laděného hororu It Follows funguje dokonalý synťákový soundtrack, ale ten teda je, dámy a pánové.59%.

• 10.10.2017  13:51

Jestli čekáte dalšího Indiana Jonese, hoďte hodně rychle zpátečku. The Lost City of Z je artový, pomalý a hlavně poznávací film, jako když se v noci za deště schoulíte ke krbu pod deku a čtete si výpravnou životopisnou knihu. Neměl sem s tim sebemenší problém a to hlavně díky skvělýmu obsazení. Navíc jsem se zase něco zajímavýho dozvěděl a po konci filmu už sem ležel na netu četl si všechno možné o Percym Fawcettovi. Pokud chtěl mít film větší divácké ambice, musel by jít konzumním divákům na ruku s akcí, mě to na odpočinek sedlo. Oscarová podívaná bez Oscarů.70%.

• 10.10.2017  13:46

Jestli existuje nějaká cenzurovaná verze, tak to musí bejt děsný peklo jí sledovat, protože ani v té ''našlápnuté'' se nijakých extra vražd nedočkáte. Na druhou stránku ač je subžánr Slasher jeden z mých nejmíň oblíbených, tak pokud se tvůrcům povede vymyslet dobrého zabijáka a komparz k vybití není úplně debilní, sem tam si rád nějaký ten zářez lousknu. Valentýn určitě patří k tomu povedenějšímu co bylo natočený a to i díky tomu, že vrah je opravdu slušnej dobytek a pointa se sice dala tipnout, ale chvilku si s ní hlavu lámat musíte a je to opravdu spíš o tipnutí si, kdo z nich je opravdu vrah. Za to určitě taky body nahoru. Rozhodně to strčí do kapsy nejeden díl Pátku 13. Nebýt toho odfláknutého konce, snad poprvé bych mimo sérii Halloween vytasil osmdesátkovýmu vykosováku čtvrtou stárku. Remake, který byl můj první 3D film v kině asi před deseti lety je o něco slabší.65%.

• 10.10.2017  13:40

Ze začátku filmu jsem úplně nechápal, proč má film tak skvělé hodnocení a tak bídné výdělky, čím víc projekce utíkala, tím mi to bylo jasnější. Začátek vypadal na další neotřelou a zajímavou fantasy, skvělý efekty, parádní vizuál a kostýmy, plno všelijakých příšerek. Jenže než řekneš Merlin tak se všechno zasekne na komediálních dialozích, které se prostě ať chcete nebo ne k danému tématu moc nehodí a to ani v podání docela dobrých herců. Čím víc se mluví, tím víc je to nuda a z rozjeté a epické fantasy se stane připrdlá komedie ve stylu Sbal prachy a vypadni ve středověku. Konec byl odfláknutý až hanba a když šel Židův Zákon zase někoho obětovat, aby se z něj stal opět ten digitální krutopičus, už sem to tak nějak prozýval. Ritchie utopil další megalomanský rozpočet a mám ten dojem, že pokud nenatočí třetího Sherlocka, už mu nikdo velký peníze nikdy nedá. Mělo to po nadějným začátku určitě navíc.60%.

• 2.10.2017  11:41

Asi je čas, aby Mancini předal sérii do rukou někomu jinému. Jako scénárista má sice zajímavé nápady, ale jako režisér má neskutečné zkraty. Po mizerné Nevěstě a naprosto tragickém a ubohém Seedu přišla malá vlaštovka naděje Curse, kde se Mancini vrátil k hororu a k atmosféře a i když byl děj trochu zbytečně překombinovaný, mělo to ten správný hororový nádech. Bohužel toho Mancini nevyužil a vrátil se k podobné frašce, jako bylo sémě. Atmosféra naprosto neexistuje, děj je stupidní, nedává sebemenší smysl, Chucky je podivná figurka ze které nejde absolutně žádný strach. Nová léčebna nemá žádnou atmosféru a pokaždé, když se na scéně objeví příšerná postava Jennifer Tilly která jí hraje ještě hůř, jde všechno doslova do prdele. Ono vůbec od doby, kdy se ve scénáři objevila přítelkyně Lee Raye, šlo to všechno do sraček. Scénář fakt nedává sebenší smysl, všechno je laciné, odbyté, dialogy rvou uši, vražd je málo a jsou o ničem a Alex Vincent naprosto nevyužitý, opět. Opravdu tak špatný film, až to milovníka prvních tří dílu hodně bolí. Tohle se vůbec nepovedlo, je čas jít dál, jiným směrem a přitom scénář bych napsal lepší za deset minut. Stačilo by, aby Andy byl v nějaké starší a opravdu děsivé léčebně společně s Nicou a Chucky tam v temných uličkách likvidoval pacienty i personál v nějakém svižnějším twistu a ne jednou za dvacet minut ve scénáristické žumpě rádoby parodie a nepochopitelných dějových zvratů, ve kterém je Chuckyho zaklínání dokonce hotové za deset vteřin bez jediného efektu....nevim, co si Mancini myslel že dělá. 25%.

• 19.9.2017  20:07
    To (2017)

Naprostá, filmová radost. Od nového It jsem toho nečekal příliš. Přepálené recenze před premiérou mi přišli trochu nadsazené a čekal jsem prostě dobrý horor, ale nové It není dobrý horor, nové It je dokonalý horor a naprosto famózní film. Jak mi rádoby atmosféra Stranger Thinks absolutně nesedla, tak tady jsem štastný, že se děj přesunul z padesátých let právě do osmdesátých. Herecké výkony všech dětských herců jsou úplně někde jinde, to je tak čisté herecké nadání s dokonalým režisérským vedením, že je prostě radost to sledovat, poslouchat jejich skvělý hlášky (Rittchie jasně vede) a sledovat s napětím jejich boj proti pubertálním delikventům, rodičům a hlavně prokletému městečku a famózně, famózně děsivého klauna Pennywise, kterého neuvěřitelně zahrál Bill Skarsgård. Dlouho se mi nestalo, abych se něčeho tak strašně bál a zároveň si přál....aby To bylo na plátně co nejvíce. Nové It je naprostý a zasloužený fenomén, který funguje úplně ve všem. Herci, atmosféra, dokonalá hudba, precizní efekty, práce s kamerou a filtry plus odkazy na předchozí filmové zpracování. Po novém It už je pro mě každý horor pohádka na dobrou noc. Precizní psychologický a mysteriózní drama/horor který mě nadchnul. Neskutečně se těšim na pokračování a do kina brzy zajdu znovu. 100% hororový zážitek tu byl naposled v loni s Light Outs a teď je tu To znovu....tleskám, smekám.

• 10.9.2017  21:04
    Death Note (2017)

Wingard je dobrý režisér, jeho filmy jsou řemeslně naprosto v pořádku a fungují. Bohužel to zdejší elitě stále nějak nedochází. Předlohou jsem zcela netknutý a je mi úplně ukradená, jako drtivá většina Asijské tvorby. Nat Wolff je sympaťák, jeho přítelkyně (dcera Andie MacDowell) jako by vypadla z prdele Kristen Stewart, takže u mě spokojenost. Dafoe jako Rijuk naprosto válí, skvěle hláškuje a vůbec jako postava má neskutečný potenciál, bohužel už méně prostoru než by si zasloužil. Death Note hned ze začátku chytne a neskutečně baví, smrti jsou zábavné a dostatečně krvavé. Je hrozná škoda, že se s danou látkou moc spěchalo, spousta věcí se vzala rychlo střihem a spousta věcí se nedořešila, včetně nepochopitelně utnutého finiše. Chtělo by to dvojku a to okamžitě, nebo seriál a to s původním obsazením. Je to atmosferické, zábavné, krvavé a podpořené naprosto dokonalým soundtrackem, který už smažím do mobilu. Perfektní mix Nezvratného osudu a Japonské mytologie. Za mě ohromné překvapení, Wingarde.....jen tak dál, díky. 75%.

• 17.8.2017  19:38

Podle mě jednoznačně nejlepší Van Dammův film. Neskutečná atmosféra počátku 90.let, výtečná choreografie soubojů, které jsou krvavé, brutální a přehledné. Na akční béčko fajn příběh i scénář, démonický Bolo a výtečný Van Damme, který jako zlejší dvojče Alex naprosto exceluje. Plus neskutečně píchatelná Cory Everson. Kdyby se Jean držel furt takových filmů, brutálních a točených v Hongkongu, mohl si udržet status akční legendy. Jenže 90. léta jsou pryč a vrátit se to nedá, evidentně už ani filmově. 100%.

• 13.8.2017  06:08

K první Annabelle jsem byl mírnější než většina ostatních diváků. Za a) jsem prostě fanoušek démonického vesmíru Jamese Wana a za b) i přes slabší prostřední část filmu byla poslední půl hodina infarktový námrd a od scény ve sklepě se to už nezastavilo. Takže jsem se na dvojku nejen těšil, ale po obsazení Sandberga na režisérskou sesli jsem byl dokonce nadšený. Ono vůbec hodnocení hororů tady je dost podivné, příjemná Annabelle má smutných 51%, dokonalé Lights Out pouhých 67% a takový unylý, zdlouhavý a nudný Conjuring 2 nesmyslných 78%. Nic, přejdeme ke zrození Annabelle. Nevím jestli to je kinem plných čuráků nemístně do atmosferického ticha šustících s pytlíky laciných čipsů a vyjebaných kund požírajících a chřoupajících předražené kukuřičné nachos s hnusně smrdící salsou, kdy sem si místy připadal jak v dobytčáku plným prasat a ne v kino sále, nebo bandou černých bezzubých monster které dostali na pracáku sociální dávky a po vybrakování KFC šli ukojit své touhy do kina (z téhle doby a lidí je mi opravdu zle), sem si ale film moc neužil i když sem se snažil soustředit čistě na děj a ne na tu spodinu lidstva která si dnes říká návštěvník kina. Začátek byl poněkud zdlouhavý a než se začne strašit trvá to na můj vkus dost dlouho. Atmosféra tu asi je, ale ocením jí určitě víc doma, než ve vydejchanym sále plným prasat. Hojně zde chválená hudba mi nějak unikala, Wallfisch není Bishara a velký význam jeho hudbě nepřikládám. Zato Sandberg je vizuální génius, který má dokonalé kamerové záběry zrežírované s naprostou elegancí. Jeho strašení od nástupu démona na scénu je skvělé, navíc hlavního bastarda je poměrně hodně vidět a na to sem čekal hodně dlouho. Záběry démona z poza panenky prostě nemají chybu a odkazy při kterých se dočkáme spousty Easter Eggů jsou boží. Kdo dává pozor najde Valaka. Zatímco v jedničce fungoval začátek a konec, ve dvojce funguje spíš jen prostřední část filmu, kdy se nejvíc straší, lekaček a děsivých nočních scén je tuna a ze Sandbergovi režie jde cítit hororová radost. Finále je typický Wanůw finální twist, kdy už jde atmoška trošku stranou a i když napojení na jedničku je skvělé, po finále ve mě zůstala prázdnota a pocit nenaplnění i když mi osazenstvo v sále naplnilo tělo hněvem, studem a odporem mírou vrchovatou. Je to paradox, některé horory jsou prostě v kině dobré (Lights Out, Conjuring) některým zase víc sedí klid domova při víkendové propršené noci (Insidious, Annabelle) a já pevně věřím, že si doma při další projekci Creation tu poctivou čtvrtou hvězdu vystraší a potvrdí, jelikož teď jsem tak na půl cesty mezi třema a čtyřma. Že se mi celou noc zdálo o té zkurvené, černé svini (o tom démonu, né o té dvěstěkilové moreně s mega porcí popcornu o tři sedadla od bratra) tak zůstanu zatím na 75% a 4*. Polo radost, polo zklamání. Sandberg potřebuje svůj scénář.

• 10.8.2017  08:47
    Bedeviled (2016)

Každá akce vyvolá reakci, bratři Vangové se tímhle vůbec neřídí a režisérsky neskutečně mizerně takto vedou herce. Když hlavní dvojici umřou poslední kamarádi, vůbec se to v ději neřeší a zbývající přeživší se spolu smějí a dělají, jakoby se nic nestalo a takových sraček je v ději bohužel strašně moc. Rodiče nikde, žádné řešení opravdu vážné situace od dospělých a celkově světa kolem, včetně konce kdy hlavní hrdinka v klidu někde studuje. Prostě neskutečný bordel, neukočírovaný a neuvěřitelně odbytý. Herci ve všech rolích stojej taky úplně za hovno, jedině dvě píchatelné kundy vás tak nějak vytrhnou z toho ochotnického hegeše. Přesto všechno je Bedeviled dobrý horor a to je mazec. Nápad je skvělej, atmosféra neskutečná a kadence lekaček nekončí a je infarktová. Hlavní bubák je dokonalej a u některých scén mrazilo jako prase. Výpravou, dramaturgií a režisérským vedením herců je to opravdu hodně, hodně blbé, ale za nápady, hororovou stránku a lekačky si to zaslouží metál. Rozporuplný film. který kdyby režiroval někdo zdatnější, mohl konkurovat první lize jako je Insidious a Conjuring. Debilní film, ale dobrý horor, těžko uvěřitelná kombinace. 55%.

• 23.7.2017  11:06

No sice slušný psycho s parádním vizuálem, na které dal někdo Verbinskému hromadu peněz, ale na Prokletý ostrov to kouká z pořádné dálky, co se áčkových vod teda týče. Pointa je předvídatelná celkem rychle a jestli u toho byl nějaký divák napnutý a v očekávání, tak je mi ho upřímně líto, jelikož jsem si zase řekl pointu od A do Z asi po 45 minutách, kdy se DeHaan dozví něco málo o sanatoriu. Verbinski má kliku, že to má vizuálně podmanivé, na přehnanou stopáž zábavné a herecky perfektní. Jinak je to pointou předražené béčko jako hrom. Film na jedno podívání, slabší 4* a producentská sebevražda a předpokládám, že Livingdead u toho měl nejeden orgasmus.65%.

• 22.7.2017  10:56
    Mumie (2017)

Upřímně by mě zajímalo, na co tady zase všichni mocně píčujete. Hororový letní Blockbuster tu nebyl 18. let, ano přesně tak dlouho kdy vznikla první Mumie s Brendanem Fraserem. Všude čtu kecy, že Tom Cruise neustále vtipkuje a že do akce humor nepatří....mě se z vás chce nornálně blejt, ze všech. V předchozí Mumii byl hlavní hrdina sobecký hajzlíček, egoista, šovinista, zloděj a sarkastický vtipálek s dobrým srdcem a přesně to samé hraje Cruise i tady a to od A do Z. Neustále hláškuje a to i za vážných situací, takže jestli píčujete tady na to, buď jste neviděli Sommersovu Mumii, nebo prostě jen rychle zapomínáte a jste idioti. Nová Mumie je co se týče konceptu přesný opak té z roku 1999. Hlavní záporák je žena, obětní beránek má bejt muž, scény s magickými schopnostmi atd. včetně obličeje v dýmu kouře atd. Jednoduchý a fungující koncept a proklatě zábavný. Představa celého univerza těchto příšer je naprostá paráda. Konec mě navnadil na další pokračování jako nic za dlouhou dobu. Jak to psal Verbal, jakmile v tom nečurákuje teplouš v posraný červený pláštěnce můžete se posrat. Cruise válí a vybral si dobrý film né že né a jak všichni víme, on díky své produkční společnosti zas tak vydělávat nemusí a já věřím, že i přes pouhé pokrytí nákladů na výrobu bez zisku nás čekají další filmy, kde se předvede jako Seth pořádně a ne jen na pár vteřin. Přesně tohle sem čekal, zábava jako hrom.85%.

• 21.7.2017  23:53
    Anthropoid (2016)

Dlouho sem se tomu vyhýbal, jelikož jsem nějakej ten pátek byl ponořenej v učebnicích, filmech a dokumentech a jezdil sem s naší bejvalou základkou jako průvodce do Terezína, takže představa cizí produkce o naší největší hrdinské události druhé světové mě mírně děsila a nakonec i přes všechny ty přepálený věci, nesmysly, lásku a Rajenovský finále musim dát stejně 4*, sice slabší, ale dám je, jelikož mě prostě 2. světová válka fascinuje a baví a pokud je film řemeslně dobrý ocením ho a že Anthropoid řemeslně dobrý je. Samozřejmě by Čechům slušela čeština a je docela prdel, že se v Praze za okupace valí anglicky jako prase, ale vzpomeňte na Valkýru, kdy Němci včetně Hitlera perlej anglicky jak svině a že to je sakra úplně jiná produkce s Tomem Cruisem v zádech, ale ne každej je magor jako Mel Gibson, kterej točí staré filmy v jazycích, které nepřelouská ani Google, takže to už je u těhle filmů prostě nutné zlo. Děj docela ubíhá, příprava atentátu docela ujde, jen mě tam zbytečně rozčilovala ta romantická vsufka, copak mezi Dornanem a Le Bonovou to ještě bylo v rámci mezí, ale Murphy s Geislerovou to byl děs a vůbec za to nemůže Murphy. Ten naopak převýšil všechny herce o strašný kus a ukázal, že je to pan herec s velkým H. Dornan sice vypadá jako když si odskočil z reklamy na slipáče, ale vedle Geislerové působí jako Marlon Brando. Ona prostě dobrá herečka nikdy nebyla a nikdy nebude a mezi zahraničníma hercema je ten rozdíl přímo děsivý, navíc je stará a hnusná a ta ta romantická vsufka občas vypadala spíš jako zombie komedie. Další věc která nepotěší je atentát samotný, 2 minuty a čus pičus. Díky bohu následný hon a perzekuce mají atmosféru a finální řežba potěší každýho akčního ouchyla jako sem já, takže ve finále se na to lepší hodnocení těch sedm angličanů co hrají sedm Čechů a Slováků přeci jen prostřílí, je to sice o Hitlerův fous, ale je. No a poslední věc která mě napadá je ta,že s rozpočtem jaký film měl neuvidíte nic jak pár dobových aut, kostýmu a tím to hasne. Výprava je nulová a to mě zaráží, že i takový náš David Ondříček měl ve svém Ve stínu tohle o 100% vymazlenější a rozpočet měl snad pětinový. Ale jak řikám, chyb a nedostatků je mrak, ale jsou vyvážené zábavností, danou látkou a Murphym.70%.

• 19.7.2017  06:51
    Kidnap (2017)

K čemu to je, že to je svižné a utíká to, když si logika utekla ke stánku na párek. To že není Halle Berry už dávno herečka která se dá brát vážně ví asi každej, má teď problém zahrát i běh aniž byste se neposrali smíchy. Když jí dojde benzín a ona v těch negerskejch nasrávačkách začne podivně máchat rukama a rozběhne se proti kameře, málem sem umřel smíchy. Začátek ještě trochu ušel, ale jakmile únosce vyleze z auta a ona dá zpátečku místo toho, aby toho dementního vidláka přejela, začalo se mi chtít zvracet. Mohlo bejt po filmu asi po 15. minutách a já se mohl těch zbývajících 70 minut věnovat něčemu užitečnějšímu, třeba onanování. Únosci kteří mají za sebou evidentně stovky únosů (což nám je podáno na konci asi 20. vteřinovým proslovem několika reportérů a působí to ještě víc směšně než předchozí film) jsou totálně vypatlaný, ale mají kliku, matka v autě je ještě vymaštěnější. Mohl to být slušný thriller, ale podrazil si nohy a zlomil vas tím, že dovolil všem postavám chovat se neskutečně kreténsky, ale neskutečně. Některým režisérům není rady ani pomoci a měli by se nadále věnovat jen točení videoklipů Justina Bíbra.30%.

• 18.7.2017  16:45
    Security (2017)

A tohle bylo zase co? Scénář hloupější než klon posledního agenta X a režie příšernější než poslední Die Hard. Antonio se sice ve svém požehnaném věku snaží aby zase vypadal jako akční hrdina, ale nevím co je smutnější, jeho pivas, rýhy na xichtě že byste na ňom mohli hlodat Mariánský přikop nebo jeho účast ve stupidním dvd céčku, kde se parta komparzistů v maskáčích snaží zabít ošklivou holčičku které byste nejraději vpálili kulku do xichtu sami už jen za ten její Downí výraz. Přitom se jí Antonio snaží kočírovat přes růžovou vysílačku, má u toho príma kolegy co před tejdnem prodělali první ranní poluci a vymáčkli tisícího beďáka, taky se ho snaží ukecat xsmrti zlý Gándhí a občas ho pohoní v papundeklových kulisách Ordinace v Růžový zahradě pokérovaný prodavač z Asijské tržnice v hustokrutopřísným koženým sáčku a to vše je dokonale ukočírované režisérem TV reklam na ovesné vločky a celé je to s nádechem PG ratingu. Van Damme se Seagalem můžou bejt úplně v klidu, Antonio se mocinky moc snaží kleknout a čuchnout ke kaďáku déček Nikolase Kejdže. Neskutečná snůška hoven. 20%.

• 18.7.2017  12:21

Tak jestli Matt Reeves udělal z dvojky jeden z nejnudnějších letních Blockbusterů a zkazil dojem z výtečně jedničky, tak ve třetím díle udělal přesný opak. Naprosto nehollywoodský film, těžkotonážní a depresivní drama s naprostým minimem jakékoliv akce, či přehnaných CGI efektů a výbuchů krom skvělého Motion Capture které už dosáhlo naprosto nevídané úrovně, Reeves ukazuje válku úplně jinak, ukazuje její sociální dopady a to je v dnešním komerčním Hollywoodu naprosto nevídaný jev. Režisér neskutečným způsobem čerpá z klasik let 60. a 70. kdy nebyly válečné filmy o akci, ale o hereckých výkonech a scénáři. Coppolova Apokalypsa je znát doslova všude a to nejen jasným dějovým odkazem, ale i snad dvacítkou Easter Eggů.Kdo má nakoukáno a zná staré filmy s Marlonem Brandem atd. bude si chrochtat blahem. Ostatní nemají sebemenší šanci si vychutnat letos jasně nejodvážnější letní hit. Samozřejmě, že se najde spousta chyb a děr ve scénáři a není jich tak úplně málo a nad koncem by se dalo taky hodně polemizovat, ale za Reevesovu odvahu a hodně silné emoce jsem zcela ochotný je přehlídnout. Objektivní hodnocení je 80%, * přidávám za příjemnou změnu a odvahu režiséra, který neměl koule u producentů v šuplíku.

• 10.7.2017  01:04

Takový masakr tu nebyl od dob druhého Collectora. Nečekejte žádnou velkou myšlenku či originalitu, tohle téma už tu párkrát bylo, ale můžete čekat perfektní atmosféru, skvělé a známé herce který ten béčkový námět nadzvednou ještě o kus výš a hlavně skvělou vybíjenou plnou nekompromisní brutality. James Gunn ví co píše a naštěstí si evidentně dohlédl i na McLeana, takže žádné zklamání a nuda se nekoná. Perfektní a zábavné béčko a po dlouhé době film, u kterého vím, že se k němu ještě určitě někdy vrátím. 80%.

• 9.7.2017  19:07

Nenadchne a ani neurazí, zdejších 43% je spíš k smíchu, protože film je to dobrý se skvělejma momentkama i hláškama, plejádou známých herců v epizodních roličkách kteří perlí a hlavně Jason Momoa jako dealer Spyder je naprosto boží. Coeni to nejsou ani z poloviny i když se bratři Cullenovi je snaží kopírovat jak jen můžou, ale mě Coeni stejně nikdy nebrali až na jeden nebo dva filmy, takže mi tohle nemusí zalít mozeček krví jako zdejším blbečkům co srazili tenhle Bruceův pokus na mizerný hodnocení. Willis si zkazil karmu tím svým nezájmem o scénáře, kdy bere každé druhořadé štěky a který hlavně hodně ublížil spoustě fandům naprosto tragickou pětkou Die Hard, ale tady bylo vidět jak ho herectví zase baví a že si tuhle blbinu docela užívá. Chtělo to víc akce a lepší načasování vtipů, ale jako dialogová jednohubka plná úsměvných situací to funguje.60%.

• 9.7.2017  02:31

Takhle nějak měl vypadat už Prometheus. Zrod Vetřelce mi tak nějak nevadí, docela originální nápad na původ jednoho z nejvýraznějších monster filmové historie. Vizuální stránka je na rozpočet naprosto perfektní, atmosféru to má, herci hrají co jim síly stačí, hlavně Danny McBride je ohromným překvapením, akce je brutální a nekompromisně krvavá a scény zrození prvních monster či Walterovo vypnutí jsou doslova lahůdky. Takhle nějak měl prostě vypadat první návrat Ridleyho k této látce. Škoda té až přílišné filosofie a přemítaní nad zrozením všehomíra. Nemůžu se zbavit dojmu, že Ridley to celé tak nějak neukočíroval a mnohem raději bych teď viděl páty díl s Ripleyovou a Hicksem od Neila, ale toho se asi bohužel nedočkáme. Mě Covenant překvapil jako hrom a hlavně mě mrtě bavil, nebýt toho neskutečně zoufale předvídatelného prohození na konci byl bych určitě na 4* jako víno. Rozhodně je Covenant lepší než třetí a čtvrtý díl, ale ten konec byl slabý i na průměrného českého režiserá melodramatických Nováckých píčovin. Škoda závěru jinak povedeného dílu Vetřelce, který příšel s pětiletým zpožděním.68%.

<< předchozí 1 2 3 4 22 44 65 86