Chappie (2015)

ČSFD projekce Hradec Králové.Blomkamp je lepší a lepší.Pořád má sice ve scénáři dost hluchá místa, která občas odvedou pozornost od jinak dokonalého sci-fi filmu, který jasně mixuje Číslo 5 a Robocopa.Blomkamp je talentovaný filmový nadšenec a víc než režisér, je to zastydlej puberťák kterej může točit svoje sny a film od filmu roste i jako tvůrce.District 9 nebyl špatnej (3*), ale u mě je nepochopitelně přehodnocenej a Elisium zase podhodnocený (4*), ale dnešním divákům nemá cenu nijak vzdorovat, což se ukázalo i na projekci ČSFD, kde jsem bohužel poprvé po skončení filmu nečetl ty stupidní názory na film tady, ale měl jsem tu čest slyšet ty nagelovaný dětičky co si po filmu šli dát cígo a napapat se do Mekáče vole kundo slyšel plácat jejich nedospělý sračky přímo v sále.Dlouho jsem nebyl z filmu tak nadšenej, jako z Chappieho.Je to místy úžasně dojemný (jo tekly mě slzy a vůbec se za to nehodlám stydět) má to skvělej infantilní humor, precizní vizuál, nabušenou a co víc eRkovou akci a smrtelné hlášky.Chappie není dokonalej, např. ty scénáristický hlouposti srážejí Neillovi filmy pořád, ale viditelně míň než dřív.Jako když Vincent Moore (jediný herec totálně mimo casting a to absolutně nepřesvědčivý a nevěrohodný záporák/vidlák/militantní blbeček v jedné osobě s tváří Hugh Jackmana) sedne ke compu a všechny strážce odpojí, ale policajti vběhnou do skladu a vůbec se ho ani neptají co tam dělá a na to, že tvůrce Chappieho Deon Wilson je génius, občas se chová opravdu jako regulérní debil.Takových malých scénáristický hovadin tam je prostě dost, ale celý kolem je to tak skvělý, že na to seru a neskazí mi to ten úžasný dojem z filmu.Soundtrack je totální darda, Honza Pokoj fidlá jak pro 22. století neskutečně božsky a i dokonce ten hipec těch pokérovanejch zrůďáčků je super.Jose Pablo Cantillo jednoznačně ve své nejlepší roli v životě.Chappie je 100% Blomkampův nejlepší film a kdyby uživatéle ČSFD měly mozky a ne jen pubertální scvrklou kuličku hlenu týhle debilní doby, náležitě by ho ocenili.Jestli má někdo vzkřísit tak dokonalou a legendární postavu jakou je Vetřelec, je Blomkamp tím nejpověřenějším člověkem a je mi úplně jasný, že si Sharlto Copley zahraje Bishopa :D Fantastický kino zážitek s vymodleným a emotivním závěrem , tak si laskavě vyndejte hlavy z prdele Modafakas!95%.https://www.youtube.com/watch?v=6o4lzSZjg-c

You're Next (2011)

Dost možná nejlepší Home Invasion/Slasher který jsem vůbec kdy viděl a dost možná vlastně jediný, který mě opravdu bavil a proto ho hned z fleku nadhodnotím na plnou palbu.Ani si neumíte představit, jak jsem se spokojeně usmíval, že konečně vidím pořádně hutnou vykosovačku, kde každá postava nemá IQ bublajícího bláta, zabiják není nesmrtelný a nedotknutelný jako Walker Texas Ranger a celé to neskončí totálně imbecilně, ano tohle všechno v You're Next díky bohu není.Jistě, scénář místy prostě pokulhává a to hlavně v motivaci některých postav, předvídatelný to bylo jako ta nejsložitější epizoda Kobry 11 a občas to bylo zase hodně naivní, hlavně v tý pasáži, kdy nechají v klidu nahoře jednu z manželek poté, co matku vrah pod postelí rozsekl mačetou jako řezník čtvrtku prasete v Bille a oni jdou dolů a vůbec je netankuje, že tam ten filuta nejspíš ještě asi někde bude, na druhou stránku je to snad první slasher, kde je ten šok postav z brutálního masakru kolem vyobrazený paralizováním a přirozenými chybami ve stresu a né idiocismem scénáristy, který napíše postavám tak debilní myšlení, jen aby vrah měl co nejvíc komparzistů k porcování.Regulérně jsem se zabouchnul do Sharni Vinson!Konečne postava, co někde v koutku tiše nepláče a kurefsky kosí jednoho zmrda za druhym, to bylo prostě skvělý a konečně udělal někdo hlavní hrdinku, která má větší koule než banda vopičáků v latexovej maskách.Pointa mě došla dost dřív, než nám chtěl pan režisér ukázat, ale úplnej finiš jsem nečekal, to bylo překvapení a ta sekera se měla podle mě zaseknout to úplně jiné postavy, takže aspoň jeden scénáristický zvrat, který už sem nečekal.Bylo to brutální, nekompromisní, atmosferický a hlavní hrdinka je šukatelnější verze Ramba a já se po skončení filmu slastně usmíval a to se mi u home invasion/slasheru ještě nikdy nestalo, takže 90%.

Žena v černém 2: Anděl smrti (2014)

Tenhle film by se dal označit jako hystorické romantické drama, kde umírají děti.Dejte z popisu film horor a pošlete všechny jeho tvůrce do hajzlu.Už jednička byla čistej průměr, kterej se dal přežít jen díky malému množství slušné atmošky a výtečné desetiminutové pasáži ve středu filmu, kdy baba jaga začala Herymu Pijetorovi zatápět pod prdelí.Nechápu tyhle tvůrce, kteří mají k dispozici dobré herce, slušný námět, děsivou bábu a strašidelný dům a nedokážou kurva natočit děsivý horor, ale zkurveně nudný drama co se vleče jak Zeman u korunovačních klenotů.To je takový problém ten veškerý tým a možnosti využít k tomu, natočit děsivý horor?To prostě dokáže jen režisér bez talentu, který je navíc diletantským čurákem, co ani nedokáže zajímavě krást, jako třeba James Wan, který převážně taky jen krade, ale má i talent a tak jako jediný z mála umí natočit celovečerní horor, který děsí a baví skoro celou stopáž.Proto poslední dobou dávám šanci hororu krátkometrážnímu, který má budoucnost.Žena v černém 2 je otravný a nudný vřed, na pomyslném hníjícím vrcholku sraček kterým poslední dobou moderní horor bývá čím dál častěji.15%.

Záplava (2007)

Důkaz, že když je režisér nula, nepomůže vám ani Robert Carlyle, ani solidní vizuální efekty, které vzhledem k rozpočtu jsou úžasné.Prostě když jednou někdo točí pro televizi a nedělá filmařinu srdcem, ale z povolání, vzikají tyhle sračky.Přesně proto je dvojka Thora ubohá mrdka a přesně proto se děsím nového Terminátora.40%.

Girlhouse (2014)

Pravda, Girlhouse je určitě jeden z těch lepších slasherů poslední doby, bohužel režisér nemá, nebo nechtěl použít i mozek a tak je to místy zase neskutečně idiotské.Do demence všech Vřískotů to má sice daleko, ale když máte vilu plnou luxusních kurviček a jeden retardovaný medvídek jí dokáže v mžiku najít a vykosit, jelikož ochranka je jeden imbecilní playboy co dřív předváděl slipáče u Kelvina Klajna, atmosférou vám potom výsledný film opravdu nečrší.Díky bohu to má sympatické postavy, které jsou spoře oděné, když si vrah nasadí masku, už to není taková komedie a vřaždy jsou povedený.Solidní, leč obyčejný průměr, kterému jeho demenci lze odpustit jen díky stejné míře zábavy, tudíž 50%.Pořád si jen řikám, jestli už někdy někdo natočil opravdu inteligentní vykosovačku, kde se všichni nechovají jako debilové.Vy byste přaštili sadistického vraha násadou od koštěte a utekli?Nebo byste mu rozdupali lebku až byste hnětali kašičku?

Seed 2 (2014) odpad!

Patetická amatérská fušeřina plná náboženských plků, příšerných herců, stupidního scénáře, brakové kamery, ichtilního střihu a nulového režisérského talentu.Proč já to sobě pořád dělám, proč musim bejt masochista a čumět na tyhle stupidní mrdky.Střih je úplně idiotskej, nelineární vyprávění má bejt asi jako umění nebo co, ale je to jen zoufalý pokus zamaskovat fakt, že pan Marcil z dójčland neboli nějaký kripl co dostal kapesný od svýho pedofilního strýčka Uweho aby natočil slasher jako hrom je původním povoláním obraceč placek v Mekáči a kameru viděl poprvé když u vchodu u Mekdonálda šel na ranní směnu.Víte jak se vždycky v těhle bezduchých céčkách objevují spoře oděný kundičky co ukazujou kozy, aby je pak nějaký vidlák rozporcoval jako hovězí flákotu ve vašem oblíbenem řeznictví a k tomu duní komerční americký rock/pop.Tak v Seed 2 hrají ty čtyři nejhnusnější držky co přišli na casting a jako jediné z tisíce souhlasili s double penetrací režiséra tak dostali roli.K tomu hraje nějaký hard core a country, prostě pecka.Ubohý a totálně odpudivý brak, nechápu jak pořád můžou vznikat takovýhle filmy.0%.

Grizzly zabiják (2015)

Znovuzrozený žánr animal horor v plné síle jako kdysi povedený film Na ostří nože.Stejně jako v něm i tady hraje hlavní roli nádherná příroda konkrétně Aljaška, jestli se ale opravdu natáčelo na Ajlašce či jen někde v parku v Kanadě zjistíte těžko.Obsazení je na tenhle druh filmu prvotřídní, čuměl jsem s otevřenou držkou když se předemnou objevil Thomas Jane a dokonce i Billy Bob Thornton.K tomu si přičtěte krásný holky a nasranýho medvěda a máte zaděláno na solidní žánrovku.Příjemně napínavý survival který bohužel nemůže jít nad 3* ani náhodou a to především za tunu použitých žánrových klišé které byli do očí.Potěšil mě konec, už jsem se chvilku bál, že to dopadne jinak a to by mě prostě k tomuhle filmu nesedělo.Bart the Bear jr. má potenciál a když mu příště přidáte větší porci komparzistů na hraní bude to snad i nadprůměrná zábava.60%.

Power/Rangers (2015)

Jediná dobrá věc na Power Rangers vždycky byla hra na Segy.Ty filmy a seriály kde ''morfujeme'' nejspíš dohromady s S Club 7 se nedali sledovat ani před dvaceti lety na základce.Tenhle vizuálně vypyplanej krátkometráž ukazuje Power Rangers v úplně jiném světle a jasně dokazuje, že pořádně zafinancovaný reboot s dobrým scénáristou by možná dal vzniknout hodně povedenýmu sci-fi béčku.Škoda té mizerné choreografie souboje se Severními Korejci.Black by si zasloužil určitě lepšího herce i bojovníka a ty zbytečný pokusy a jakýsi humor taky nejsou nejlepší cestou.V každym případě tady takhle krvavý Střážci ještě nikdy nebyli a já bych celovečerák uvítal i s pekelně přehrávajícím Dawsonem.70%.K vidění hír : https://www.youtube.com/watch?v=vw5vcUPyL90#t=34.

The Final (2010)

Výtečný námět a místy hodně psychicky náročný film.Škoda těch režijních zbytečností jako teatrální výstupy toho hlavního páska v masce a spousty takových viditelných béčkových chyb, ale námět skvělej a musim říct, že i excelentně zahranej.Mě to bavilo hodně, bylo to atmosferický a brutální.Kdyby to měl v ruce zručnější režisér, v klidu bych to viděli na 5*.Nikdy nezapomenu, jak sme vždycky dávali sodu těm co šikanovali ostatní.Jedna třídní hvězdička, co si myslela že je lepší než ostatní docela koukala, když sme jí i s její bílou sukínkou William and Delvin přilepili vteřiňákem k lavici....to byly časy.70%.

Para Elisa (2013)

Od tý doby co jedu tyhle malý a neznámý horory především od Krufa jsem se více či méně nespálil až do teď.K tomuhle filmu nemám moc co říct, snad jen, že ten scénář bych napsal asi za deset minut než bych vypil první Budvar a mnohem líp.Nudná a hodně blbě zahraná fraška, kde se všichni postavy chovají jako debilní idioti a hlavní hrdinka je sice krásná, ale úplně vypatlaná (spoiler) a chcípnout si prostě zasloužila.Mizerná hudba, nahovno atmosféra i herci, nudná zívačka kterou by natočil každý druhý divadelní ochotník.20%.