Klub poslední naděje (2013)

Dlouho jsem neviděl tak špičkovej film.Odkládal jsem jeho shlédnutí docela dlouho, ale už sem byl překrmenej hororama a navíc snoubenka miluje Leta, takže večer s chřipkou nám dělal dvě hodiny velikou a emotivní radost Dallas Buyers Club.Nádherný a naprosto nepatetický životopisný film, který má skvělou hloubku, myšlenku, svěží pohled a dokonalé herecké výkony.Nepamatuju si vyloženě akademický film, který by si zasloužil veškerá ocenění právě tak moc jako tenhle.Žádný patetický kýč, žádná zkurvená klišé, ale čistá a poctivá indie filmařina za malý peníz s velkou muzikou.Škoda, že takových filmů existuje opravdu hodně a jsou zapomenuté a schované pod nánosy čiště akademického hnoje jako Kapitán Philips nebo Milion Dollar Baby a těhle sraček.Matthewa McConaugheyho jsem nikdy nebral vůbec vážně, byla to pro mě slabší verze Brada Pitta a sladký xichtík, ale stejně jako Pitt tak i McConaughey dozrál do jednoho z nejlepších herců planety a já se teď po jeho dvojté dávce z nedávno viděného Killer Joea a Dallas Buyers Club o to víc tešim na Interstellar, který mi unikl v kině více či méně právě kvůli castingu, který mě nedonutil zvednout prdel a jít.Teď to považuju za diletantskou chybu, ale neřikej hop dokud černou díru nepřeskočíš.V každém případě jsem po dlouhé sérii nenápadných filmů zase zabřehl do vod Áčkových a byl to maximální zážitek.Jared Leto nejlepší.100%.

Fairytale (2012)

Co nejhoršího se může stát snaživé duchařině?Když nemá tempo, to se může snažit jak chce, ale tu vatu mezi lekačkama prostě neschová.Hlavní hrdinka je krásná, začátek je slibnej a atmosferickej, bohužel bubák se ukáže moc brzo, paradoxně když někoho sejme je zase strašně na hovno, že vidíte jen nějaký komáry a slyšíte jen křik.Od přesunu do blázince už se to jen vleklo a nudilo.Mizerný hudební doprovod tomu taky nepřidá.Mělo to určitě mnohem na víc, protože to vypadá místy vážně dobře a umí to dobře děsit, bohužel to nedrží pohromadě, ještě že na konci to mělo skvělou pointu, jinak bych možná dal snad míň, jak mě to zklamalo, pointa to zvedla aspoň trochu.40%.

Noc oživlých protinožců (2014)

Nesnáším zombie ''horory'' který se snažej bejt děsivý, protože na zombie prostě nic děsivýho není, zato akční výplachy navíc který se neberou moc vážně docela můžu.Wyrmwood je ukázkový příklad toho druhého.Parádní akce, brutální černý humor a rozsekávající Australský přízvuk mě rozbil.Co na tom, že je to místy celkem amatérské a předvídatelné, když je to dělaný s láskou, nadsázkou a kurevskou brutalitou :).Ta scéna na začátku v garáži byla hustá (ta pomalovaná čubka byla dobrá svině) a zombie nitro mě polechtalo bránice pekelně.Parádní béčkovej výplach a doufám, že dvojka bude.70%.

Devoured (2012)

Parádní překvápko, hodně pomalejší rozjezd, ale s perfektníma lekačkama a příjemnou minimalistickou hudbou která tak tvoří hodně dobrou atmosféru.Hlavní hrdinka je celkem sympatická a opravdu s ní cítíte.Konec je hustá smršť místy infarktových lekaček a sice s klišé pointou jako prase, ale i když se pár věcí dalo předvídat, stejně jsem byl hodně překvapenej.Nevim jak dalece to je práškama na chřipku a jakou v tom hrají roli kozičky hlavní hrdinky, ale u mě za 70%.Nenápadná paráda.

Seventh Moon (2008)

Prvních 45 minut je to dost slušná žánrovka s parádní atmoškou i slušnejma lekačkama, od příchodu do toho baráku už ale začnou typický klišé a tempo uvadne.Docela mě překvapuje těch 51%, má to takovej ten parádní look a vůbec všechno je prostě v pohodě, žádná trapárna ani amatérská kreč, herci dobrý, bohužel ta klepavá kamera tomu nepřidá.Dost možná Sánchezův nejlepší film, když nepočítám Blair WItch samozřejmě.Pohodovka na jeden večer, 60%.

Movie: The Movie 2V (2013)

Koncentrovaná trapnost na druhou.Je mi jasný, že to je takhle naschvál, bohužel to prostě není vtipné.Jednička byla zoufalost a dojka je úplně stejná.Kurva s tolika herci by se dalo udělat tolika věcí.Hollywood už definitivně neumí parodie.Ještě, že žijí Wayansové.15% za Motion capture Matta Damona.

Zabiják Joe (2011)

Prvních 14 minut bych nominoval na Oscara (dialogy Hirsch/Church naprosto excelentní) pak už jedem pomalu, ale jistě dolů.Roztomilý bizár plný totálních psychopatů, hlupáků a vidláků v jednom prdelákově, kde nulové IQ střídá totální psychická narušenost.Celej film jsem si řikal, že to je docela slušná dialogovka plná ujeťáckejch lidí a čtyřkou jsem si byl témeř jistej, hlavně díky excelentnímu masakru s kuřecím stehýnkem (McConaughey je magor) jenže finiš je ukázkový případ toho, jak vám minuta filmu dokáže zkurvit skvělý zážitek z těch předešlých devadesáti.Když to berete jako bizár, kde je idiotské chování postav dáno prostě tím, že postavy prostě idiotské jsou a není to jen debilním scénářem, dá se Killer Joe užít na silnou triplstárku.65%:

Zmizelá (2014)

První hodina je naprosto výtečná, napínavá a výtečně zrežírovaná, bohužel po hodině se odkryje pointa, napětí jde do hajzlu, Ben Afleck si prostě neuvědomil za 20 let v branži, že prostě vůbec neumí hrát (děsí mě nový Batman) a všechno se to nudně vleče a logika má vobčas pauzu na kafe.Další Fincherův ''hit'' který jsem více či méně prozíval, bohužel tenhle režisér to dokonale umí.Je to velká škoda, při první hodině bylo našlápnuto skvěle.Nejhorší na tom všem je, že se to vlastně vůbec nikam nedohrabe a jak napsala hirnlego, konec je prostě k nasrání.Nejroztomilejší je Barney Stinson, ten kluk si náhodou vodskočil z HIMYM a Smurfíků a vůbec mu nedošlo, že v krimi/thrilleru působí jako postarší pán v baloňáku na dětském hrišti.Težký průměr a těch 85% se mi už ani nechce moc komentovat, snažim se si zvyknout, že se filmu všeobecně moc nerozumí.60%.

Smrtící nenávist 3 (2009)

Hirošimo a Nagasaki se nějakým záhadným způsobem přesunuli do činžáku v Čikegu, jenže ten činžák je hodně špatný studio někde uprostřed Bulharska a to je kurefský problém.Začátek vypadal hodně nadějně, jenže to trvá jen pět minut a pak se začne až příliš moc mluvit a příliš málo umírat, natož strašit.Nechápu, že se nenašel rozpočet na normální lokace v USA, i v Kanadě by to bylo lepší, než-li v těch ubohých a strašlivě neuvěřitelných in i exteriérech.Nějakou záhadou jsem vynechal dvojku, asi jsem byl línej najít složku, tak jsem to přefouknul rovnou na trojku a leč mi je tahle série v celku volná, tohle bylo prostě smutný.Minimum lekaček je fantastických, za to taky jedna * a ta druhá za krásnou Johannu Braddy.Žalostné zakončení něčeho, co američané dokonale a lépe převedli na plátno než Nakaši Šimpanzu v Jemenu, bohužel tenhle přesun na video a co je horší do strašných reálií Bulgary to vole Hiroši no hajimari.....teda jako úplně posral.30%.

Katapult (1999) (pořad) odpad!

Sedim u compu a za sebou slyšim nějaký příšerný sračky, pak se o točim a s hrůzou si vzpomínám, jak na tom Suchoš s Genzerem byli fakt blbě, hodně...blbě.