korbitch22

korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

48 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  TRON: Legacy 3D (2010)

  Vizuální orgie, naprosto epická hudba která dokonale podtrhuje cyberpunkový svět, silný a emotivní příběh, dokonalé herecké výkony a přenádherná Oliwia Wilde.Kosinski natočil jeden z nejlepších velkofilmů za poslední dekádu.Vizuální efekty jsou možná nejlepší, jaké jsem vůbec kdy viděl.Navíc příběh navazuje na původní díl a dost možná nikdy v historii kinematografie nevzniklo tak důležité a výtečné pokračování.Film mě okamžitě strhnul a nepopsatelně mě zasáhl.100%.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  U mě nejkultovnější z kultovních.Geniální dialogy,zvrácený humor,úžasné herecké výkony.S kámošem sme to kdysi sjížděli každej vejkend při alkoholovém a ehm i jiném dýchánku :-) Film,který je dokonalý snad úplně vším,od úvodních tiulků,střihu,hudby až po asitentku co Quentinovi nosila kafe.Film který mě inspiroval asi nejvíc točit vlastní věci a věnovat se filmařině.Do tohodle dal Tarantino všechno a podle mě nikdy nic lepšího už nikdy nenatočí.....posílaš sem Wolfa?kurva negře proč si to neřekl hned??? je ti líp ty zmrde? :-) 100%.

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Jeden z nejkultovějších filmů 90. let, reprezentující tehdejší populární kulturu, hudbu a především tedy trochu ponurý svět druhořadých feťáků. Na tomhle filmu jsem vyrůstal, díky bohu bez heroinu, zato s notnou dávkou respektu a nadšení. 100%.

 • poster

  T2 Trainspotting (2017)

  Svět se mění, i když my ne.....děkuji ti Danny, normálně jsem brečel. Nemám slov, už jsem to viděl asi 20x. Pro někoho prázdné a nostalgické, mě to chytlo za srdce, vytáhlo z depresí, poslouchám soundtrack pořád, herci naprosto úžasný. Johny Lee Miller je neskutečný řízek a z Begbieho šel strach v každé scéně, Boyle je vizuální machr, který má neskutečný cit pro detail a kompozici obrazu s hudbou. V kině jsem brečel, brečel štěstím. Jeden z nejsilnějších a nejdokonalejších návratů filmové historie. Dokonalý film, který dělá čest svému předchůdci, dělá čest hercům, divákům a dělá čest těmto skvělým postavám. Pro mě film desetiletí.

 • poster

  John Wick 2 (2017)

  Ještě lepší než první díl. Asi nemá moc smysl rozepisovat se tu o té parádní akci, která je přehledná, krvavá a prakticky nekončí, spíš zmíním příběh, který je naprostá parádička. John Wick vytvořil vlastní univerzum nájemných vrahů, které je dokonalé a občas mi připomínalo jinou zběsilou jízdu a to Wanted. Všechny ty hotely, kodexy, dispečerky jak z 2. války, prostě všechno tohle kolem plus skvělá hudba a výtečný Reeves dali vzniknout nové legendě. Je to tak dobré, že v klidu filmu odpustíte fakt, že stejně jako u jedničky je scénář opravdu místy hodně nablblej, ale tomu se u takové řezničiny asi ani nedá vyhnout. Zapomeňte na nějakého Stallona a jeho bandičku Postradatelných, najměte pořádného protivníka pro Johna Wicka a naperte do nás fofrem třetí díl. Lavoro cinematografico assolutamente perfetto! 90%.

 • poster

  Rocky (1976)

  Film plný odhodlání, hrdosti a velikého srdce.Dokonoalý přísun strhujících emocí, umocněný jedním z nejlepších světových soundtracků.Stalloneho nejlepší herecký výkon a scénář a je až skoro s podivem, že tenhle herec v době vzniku prvního Rockyho srovnávaný s Jamesem Deanem získal několik Zlatých Malin a stal se karikaturou sebe sama.První Rocky a První Rambo jsou skvělé filmy a já, vždycky když mám mizernou náladu a potřebuju si odpočnout, sáhnu po Rockym.100%.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Fantastická pohádka s neuvěřitelnou výpravou a tak silným scénářem, že i teď jako dospělý brečim stěštím při jejím sledování.Úžasný song Neverending Story v počátečních titulcích je už předzvěstí krásného a silného příběhu. Tenhle film je pro mě ve všech směrech nejdůležitější a miluju ho úplně nejvíc.Jako male děcko nám to mamka pouštěla doma na prvních VHS a strašně jsem u toho vždycky brečel kvůli Artexovi.Pamatuju si, jak jsem to viděl asi 6x a dávali to někdy kolem roku 95 v Hlinsku v kině a stejně jsem znova brečel.Tohle bylo filmové umění a film pro děti.Zkuste si pustit v dnešní době tohle malým dětem zneužitým barevnými mrdkami od Disneyho , půlka z nich spáchá sebevraždu a ta druhá se začně řezat žiletkou,Jeden z nejlepších a nedoceněných filmů světové kinematografie.100%.

 • poster

  Krokodýl Dundee (1986)

  Absolutní srdcovka,jeden z prvních filmů mého dětství.S mamkou a bratrem sme na to koukali pořád.Úžasná hudba,vynikající Hogan,nádherná Linda,perfektní humor a překrásná příroda.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%.

 • poster

  Pátý element (1997)

  Jeden z nejúžasnějších filmů v dějinách kinematografie.Besson dokázal s poměrně malým rozpočtem a ještě k tomu v evropě natočit epicky vypadající sci-fi , která šokuje vizuální stránkou,ujetými kostýmy, neskutečně trefným a nadneseným humorem i skvělou akcí a zajímavým příběhem. Českej dabing navíc dodá na šílenosti. Upřímně jsem tím filmem jako mladší opovrhoval, za jeho extrémní přehnanost a divil jsem se ,co v takovém paskvilu dělá Bruce Willis. Jenže jak člověk dospívá, uvědomuje si tu genialitu a nadsázku,s Hvězdnou Pěchotou se film může řadit mezi nejrozpoluplnější sci-fi poslední dekády a filmy,které buď milujete,nebo nesnášíte,já je miluju : ) a udělám si to sám zelený ;) 100%.

 • poster

  These Final Hours (2013)

  K úžasnému katastrofickému filmu nepotřebujete ani partu vidláckých naftařů, ani miliardové rozpočty, stačí parta skvělých herců, výtečné scenérie pekelné Austrálie a jeden velice nadějný režisér.U protinožců teď vzniká jeden námrdovější film než druhej.Hlavní hrdina je řízek, malá holka talentovaná a za pár roků i těžce berná.Jasně, že scénář je předvídatelný jako hrom, každý krok hlavního hrdiny si řeknete dááleko dopředu, včetně finále, každá scénka která příjde čekáte a přesto všechno dám 5*, protože to nalajnované klišé je neskutečně odehrané, výtečně dramaticky vypiplané a takhle blbě, smutno, úzko a přesto krásně jsem se po fimu necítil už roky.Emociální námrd plný toho nejlepšího herectví, jakého můžete svým talentem jen dosáhnout.I když to na tý párty nabere zbytečně hollywoodský směr, konec mě opět utvrdil v tom, že pokud chcete vidět opravdu dobrý a dramatický film, musíte šáhnout ke každému kromě amíků, kde už snad jen občas vyleze nějaká nezávislárna.These Final Hours je depresivní verze skvělého filmu Seeking a Friend for the End of the World a já jsem se opět jenom utvrdil v tom, že před/po apokaliptický žánr je mému srdci nejblíž....a těch filmů se o nich točí tak málo :/ 90%.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace