korbitch22

korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

47 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Only the Brave (2017)

  Dlouho jsem tak moc nebrečel. Emocionální rána. Dokonalá filmařina. Čest jejich památce. Tohle jsou pravý hrdinové, hrdinové které by jsme měli znát, měli by jsme znát jejich jména a jejich osudy a činy a né nějaký buzeranty v pláštěnkách. Zabilo, rozbilo, roztrhalo mi to srdce. Odpočívejte v pokoji borci. Byly jste nejlepší.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  U mě nejkultovnější z kultovních.Geniální dialogy,zvrácený humor,úžasné herecké výkony.S kámošem sme to kdysi sjížděli každej vejkend při alkoholovém a ehm i jiném dýchánku :-) Film,který je dokonalý snad úplně vším,od úvodních tiulků,střihu,hudby až po asitentku co Quentinovi nosila kafe.Film který mě inspiroval asi nejvíc točit vlastní věci a věnovat se filmařině.Do tohodle dal Tarantino všechno a podle mě nikdy nic lepšího už nikdy nenatočí.....posílaš sem Wolfa?kurva negře proč si to neřekl hned??? je ti líp ty zmrde? :-) 100%.

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Jeden z nejkultovějších filmů 90. let, reprezentující tehdejší populární kulturu, hudbu a především tedy trochu ponurý svět druhořadých feťáků. Na tomhle filmu jsem vyrůstal, díky bohu bez heroinu, zato s notnou dávkou respektu a nadšení. 100%.

 • poster

  T2 Trainspotting (2017)

  Svět se mění, i když my ne.....děkuji ti Danny, normálně jsem brečel. Nemám slov, už jsem to viděl asi 20x. Pro někoho prázdné a nostalgické, mě to chytlo za srdce, vytáhlo z depresí, poslouchám soundtrack pořád, herci naprosto úžasný. Johny Lee Miller je neskutečný řízek a z Begbieho šel strach v každé scéně, Boyle je vizuální machr, který má neskutečný cit pro detail a kompozici obrazu s hudbou. V kině jsem brečel, brečel štěstím. Jeden z nejsilnějších a nejdokonalejších návratů filmové historie. Dokonalý film, který dělá čest svému předchůdci, dělá čest hercům, divákům a dělá čest těmto skvělým postavám. Pro mě film desetiletí.

 • poster

  To (2017)

  Naprostá, filmová radost. Od nového It jsem toho nečekal příliš. Přepálené recenze před premiérou mi přišli trochu nadsazené a čekal jsem prostě dobrý horor, ale nové It není dobrý horor, nové It je dokonalý horor a naprosto famózní film. Jak mi rádoby atmosféra Stranger Thinks absolutně nesedla, tak tady jsem štastný, že se děj přesunul z padesátých let právě do osmdesátých. Herecké výkony všech dětských herců jsou úplně někde jinde, to je tak čisté herecké nadání s dokonalým režisérským vedením, že je prostě radost to sledovat, poslouchat jejich skvělý hlášky (Rittchie jasně vede) a sledovat s napětím jejich boj proti pubertálním delikventům, rodičům a hlavně prokletému městečku a famózně, famózně děsivého klauna Pennywise, kterého neuvěřitelně zahrál Bill Skarsgård. Dlouho se mi nestalo, abych se něčeho tak strašně bál a zároveň si přál....aby To bylo na plátně co nejvíce. Nové It je naprostý a zasloužený fenomén, který funguje úplně ve všem. Herci, atmosféra, dokonalá hudba, precizní efekty, práce s kamerou a filtry plus odkazy na předchozí filmové zpracování. Po novém It už je pro mě každý horor pohádka na dobrou noc. Precizní psychologický a mysteriózní drama/horor který mě nadchnul. Neskutečně se těšim na pokračování a do kina brzy zajdu znovu. 100% hororový zážitek tu byl naposled v loni s Light Outs a teď je tu To znovu....tleskám, smekám.

 • poster

  Rocky (1976)

  Film plný odhodlání, hrdosti a velikého srdce.Dokonoalý přísun strhujících emocí, umocněný jedním z nejlepších světových soundtracků.Stalloneho nejlepší herecký výkon a scénář a je až skoro s podivem, že tenhle herec v době vzniku prvního Rockyho srovnávaný s Jamesem Deanem získal několik Zlatých Malin a stal se karikaturou sebe sama.První Rocky a První Rambo jsou skvělé filmy a já, vždycky když mám mizernou náladu a potřebuju si odpočnout, sáhnu po Rockym.100%.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Fantastická pohádka s neuvěřitelnou výpravou a tak silným scénářem, že i teď jako dospělý brečim stěštím při jejím sledování.Úžasný song Neverending Story v počátečních titulcích je už předzvěstí krásného a silného příběhu. Tenhle film je pro mě ve všech směrech nejdůležitější a miluju ho úplně nejvíc.Jako male děcko nám to mamka pouštěla doma na prvních VHS a strašně jsem u toho vždycky brečel kvůli Artexovi.Pamatuju si, jak jsem to viděl asi 6x a dávali to někdy kolem roku 95 v Hlinsku v kině a stejně jsem znova brečel.Tohle bylo filmové umění a film pro děti.Zkuste si pustit v dnešní době tohle malým dětem zneužitým barevnými mrdkami od Disneyho , půlka z nich spáchá sebevraždu a ta druhá se začně řezat žiletkou,Jeden z nejlepších a nedoceněných filmů světové kinematografie.100%.

 • poster

  Krokodýl Dundee (1986)

  Absolutní srdcovka,jeden z prvních filmů mého dětství.S mamkou a bratrem sme na to koukali pořád.Úžasná hudba,vynikající Hogan,nádherná Linda,perfektní humor a překrásná příroda.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%.

 • poster

  Pátý element (1997)

  Jeden z nejúžasnějších filmů v dějinách kinematografie.Besson dokázal s poměrně malým rozpočtem a ještě k tomu v evropě natočit epicky vypadající sci-fi , která šokuje vizuální stránkou,ujetými kostýmy, neskutečně trefným a nadneseným humorem i skvělou akcí a zajímavým příběhem. Českej dabing navíc dodá na šílenosti. Upřímně jsem tím filmem jako mladší opovrhoval, za jeho extrémní přehnanost a divil jsem se ,co v takovém paskvilu dělá Bruce Willis. Jenže jak člověk dospívá, uvědomuje si tu genialitu a nadsázku,s Hvězdnou Pěchotou se film může řadit mezi nejrozpoluplnější sci-fi poslední dekády a filmy,které buď milujete,nebo nesnášíte,já je miluju : ) a udělám si to sám zelený ;) 100%.

 • poster

  TRON: Legacy 3D (2010)

  Vizuální orgie, naprosto epická hudba která dokonale podtrhuje cyberpunkový svět, silný a emotivní příběh, dokonalé herecké výkony a přenádherná Oliwia Wilde.Kosinski natočil jeden z nejlepších velkofilmů za poslední dekádu.Vizuální efekty jsou možná nejlepší, jaké jsem vůbec kdy viděl.Navíc příběh navazuje na původní díl a dost možná nikdy v historii kinematografie nevzniklo tak důležité a výtečné pokračování.Film mě okamžitě strhnul a nepopsatelně mě zasáhl.100%.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace