korbitch22

korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

48 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Bohemian Rhapsody (2018)

  Nejlepší film všech dob. Nemám asi víc co k tomu dodat. Nikomu se ještě nepovedlo přikovat miliony diváků do křesel, kina plná mladých, starých, dětí, neskonalý puberťáků mlčí, klepou se, brečí. Respekt, neskonalý respekt. Časem napíšu víc.

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  U mě nejkultovnější z kultovních.Geniální dialogy,zvrácený humor,úžasné herecké výkony.S kámošem sme to kdysi sjížděli každej vejkend při alkoholovém a ehm i jiném dýchánku :-) Film,který je dokonalý snad úplně vším,od úvodních tiulků,střihu,hudby až po asitentku co Quentinovi nosila kafe.Film který mě inspiroval asi nejvíc točit vlastní věci a věnovat se filmařině.Do tohodle dal Tarantino všechno a podle mě nikdy nic lepšího už nikdy nenatočí.....posílaš sem Wolfa?kurva negře proč si to neřekl hned??? je ti líp ty zmrde? :-) 100%.

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Jeden z nejkultovějších filmů 90. let, reprezentující tehdejší populární kulturu, hudbu a především tedy trochu ponurý svět druhořadých feťáků. Na tomhle filmu jsem vyrůstal, díky bohu bez heroinu, zato s notnou dávkou respektu a nadšení. 100%.

 • poster

  T2 Trainspotting (2017)

  Svět se mění, i když my ne.....děkuji ti Danny, normálně jsem brečel. Nemám slov, už jsem to viděl asi 20x. Pro někoho prázdné a nostalgické, mě to chytlo za srdce, vytáhlo z depresí, poslouchám soundtrack pořád, herci naprosto úžasný. Johny Lee Miller je neskutečný řízek a z Begbieho šel strach v každé scéně, Boyle je vizuální machr, který má neskutečný cit pro detail a kompozici obrazu s hudbou. V kině jsem brečel, brečel štěstím. Jeden z nejsilnějších a nejdokonalejších návratů filmové historie. Dokonalý film, který dělá čest svému předchůdci, dělá čest hercům, divákům a dělá čest těmto skvělým postavám. Pro mě film desetiletí.

 • poster

  TRON: Legacy 3D (2010)

  Vizuální orgie, naprosto epická hudba která dokonale podtrhuje cyberpunkový svět, silný a emotivní příběh, dokonalé herecké výkony a přenádherná Oliwia Wilde.Kosinski natočil jeden z nejlepších velkofilmů za poslední dekádu.Vizuální efekty jsou možná nejlepší, jaké jsem vůbec kdy viděl.Navíc příběh navazuje na původní díl a dost možná nikdy v historii kinematografie nevzniklo tak důležité a výtečné pokračování.Film mě okamžitě strhnul a nepopsatelně mě zasáhl.100%.

 • poster

  Rocky (1976)

  Film plný odhodlání, hrdosti a velikého srdce.Dokonoalý přísun strhujících emocí, umocněný jedním z nejlepších světových soundtracků.Stalloneho nejlepší herecký výkon a scénář a je až skoro s podivem, že tenhle herec v době vzniku prvního Rockyho srovnávaný s Jamesem Deanem získal několik Zlatých Malin a stal se karikaturou sebe sama.První Rocky a První Rambo jsou skvělé filmy a já, vždycky když mám mizernou náladu a potřebuju si odpočnout, sáhnu po Rockym.100%.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Fantastická pohádka s neuvěřitelnou výpravou a tak silným scénářem, že i teď jako dospělý brečim stěštím při jejím sledování.Úžasný song Neverending Story v počátečních titulcích je už předzvěstí krásného a silného příběhu. Tenhle film je pro mě ve všech směrech nejdůležitější a miluju ho úplně nejvíc.Jako male děcko nám to mamka pouštěla doma na prvních VHS a strašně jsem u toho vždycky brečel kvůli Artexovi.Pamatuju si, jak jsem to viděl asi 6x a dávali to někdy kolem roku 95 v Hlinsku v kině a stejně jsem znova brečel.Tohle bylo filmové umění a film pro děti.Zkuste si pustit v dnešní době tohle malým dětem zneužitým barevnými mrdkami od Disneyho , půlka z nich spáchá sebevraždu a ta druhá se začně řezat žiletkou,Jeden z nejlepších a nedoceněných filmů světové kinematografie.100%.

 • poster

  Krokodýl Dundee (1986)

  Absolutní srdcovka,jeden z prvních filmů mého dětství.S mamkou a bratrem sme na to koukali pořád.Úžasná hudba,vynikající Hogan,nádherná Linda,perfektní humor a překrásná příroda.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%.

 • poster

  Pátý element (1997)

  Jeden z nejúžasnějších filmů v dějinách kinematografie.Besson dokázal s poměrně malým rozpočtem a ještě k tomu v evropě natočit epicky vypadající sci-fi , která šokuje vizuální stránkou,ujetými kostýmy, neskutečně trefným a nadneseným humorem i skvělou akcí a zajímavým příběhem. Českej dabing navíc dodá na šílenosti. Upřímně jsem tím filmem jako mladší opovrhoval, za jeho extrémní přehnanost a divil jsem se ,co v takovém paskvilu dělá Bruce Willis. Jenže jak člověk dospívá, uvědomuje si tu genialitu a nadsázku,s Hvězdnou Pěchotou se film může řadit mezi nejrozpoluplnější sci-fi poslední dekády a filmy,které buď milujete,nebo nesnášíte,já je miluju : ) a udělám si to sám zelený ;) 100%.

 • poster

  Predátor (1987)

  Jeden z nejlepších scifi-akčních filmů všech dob.Úchvatná hudba,vynikající Arnold,hutná atmosféra a hlavně srdce a nostaligie.Dost možná i první akční film,který sem jako capart viděl.Srdcovka!Postava Predátora mě fascinuje a děsí neustále,i v pokročilejším věku.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace