korbitch22

korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

45 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  U mě nejkultovnější z kultovních.Geniální dialogy,zvrácený humor,úžasné herecké výkony.S kámošem sme to kdysi sjížděli každej vejkend při alkoholovém a ehm i jiném dýchánku :-) Film,který je dokonalý snad úplně vším,od úvodních tiulků,střihu,hudby až po asitentku co Quentinovi nosila kafe.Film který mě inspiroval asi nejvíc točit vlastní věci a věnovat se filmařině.Do tohodle dal Tarantino všechno a podle mě nikdy nic lepšího už nikdy nenatočí.....posílaš sem Wolfa?kurva negře proč si to neřekl hned??? je ti líp ty zmrde? :-) 100%.

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Jeden z nejkultovějších filmů 90. let, reprezentující tehdejší populární kulturu, hudbu a především tedy trochu ponurý svět druhořadých feťáků. Na tomhle filmu jsem vyrůstal, díky bohu bez heroinu, zato s notnou dávkou respektu a nadšení. 100%.

 • poster

  T2 Trainspotting (2017)

  Svět se mění, i když my ne.....děkuji ti Danny, normálně jsem brečel. Nemám slov, už jsem to viděl asi 20x. Pro někoho prázdné a nostalgické, mě to chytlo za srdce, vytáhlo z depresí, poslouchám soundtrack pořád, herci naprosto úžasný. Johny Lee Miller je neskutečný řízek a z Begbieho šel strach v každé scéně, Boyle je vizuální machr, který má neskutečný cit pro detail a kompozici obrazu s hudbou. V kině jsem brečel, brečel štěstím. Jeden z nejsilnějších a nejdokonalejších návratů filmové historie. Dokonalý film, který dělá čest svému předchůdci, dělá čest hercům, divákům a dělá čest těmto skvělým postavám. Pro mě film desetiletí.

 • poster

  To (2017)

  Naprostá, filmová radost. Od nového It jsem toho nečekal příliš. Přepálené recenze před premiérou mi přišli trochu nadsazené a čekal jsem prostě dobrý horor, ale nové It není dobrý horor, nové It je dokonalý horor a naprosto famózní film. Jak mi rádoby atmosféra Stranger Thinks absolutně nesedla, tak tady jsem štastný, že se děj přesunul z padesátých let právě do osmdesátých. Herecké výkony všech dětských herců jsou úplně někde jinde, to je tak čisté herecké nadání s dokonalým režisérským vedením, že je prostě radost to sledovat, poslouchat jejich skvělý hlášky (Rittchie jasně vede) a sledovat s napětím jejich boj proti pubertálním delikventům, rodičům a hlavně prokletému městečku a famózně, famózně děsivého klauna Pennywise, kterého neuvěřitelně zahrál Bill Skarsgård. Dlouho se mi nestalo, abych se něčeho tak strašně bál a zároveň si přál....aby To bylo na plátně co nejvíce. Nové It je naprostý a zasloužený fenomén, který funguje úplně ve všem. Herci, atmosféra, dokonalá hudba, precizní efekty, práce s kamerou a filtry plus odkazy na předchozí filmové zpracování. Po novém It už je pro mě každý horor pohádka na dobrou noc. Precizní psychologický a mysteriózní drama/horor který mě nadchnul. Neskutečně se těšim na pokračování a do kina brzy zajdu znovu. 100% hororový zážitek tu byl naposled v loni s Light Outs a teď je tu To znovu....tleskám, smekám.

 • poster

  Rocky (1976)

  Film plný odhodlání, hrdosti a velikého srdce.Dokonoalý přísun strhujících emocí, umocněný jedním z nejlepších světových soundtracků.Stalloneho nejlepší herecký výkon a scénář a je až skoro s podivem, že tenhle herec v době vzniku prvního Rockyho srovnávaný s Jamesem Deanem získal několik Zlatých Malin a stal se karikaturou sebe sama.První Rocky a První Rambo jsou skvělé filmy a já, vždycky když mám mizernou náladu a potřebuju si odpočnout, sáhnu po Rockym.100%.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Fantastická pohádka s neuvěřitelnou výpravou a tak silným scénářem, že i teď jako dospělý brečim stěštím při jejím sledování.Úžasný song Neverending Story v počátečních titulcích je už předzvěstí krásného a silného příběhu. Tenhle film je pro mě ve všech směrech nejdůležitější a miluju ho úplně nejvíc.Jako male děcko nám to mamka pouštěla doma na prvních VHS a strašně jsem u toho vždycky brečel kvůli Artexovi.Pamatuju si, jak jsem to viděl asi 6x a dávali to někdy kolem roku 95 v Hlinsku v kině a stejně jsem znova brečel.Tohle bylo filmové umění a film pro děti.Zkuste si pustit v dnešní době tohle malým dětem zneužitým barevnými mrdkami od Disneyho , půlka z nich spáchá sebevraždu a ta druhá se začně řezat žiletkou,Jeden z nejlepších a nedoceněných filmů světové kinematografie.100%.

 • poster

  Jestřábí žena (1985)

  Dokonalost, herci, atmosféra, režie, úžasný a strhující soundtrack.Jako malej jsem to miloval a miluju stále.Když mě bylo asi tak šest, tak sem každej den otravoval maminu nebo tatíka ať to skočej půjčit do video půjčovny.Vždycky jsem chtěl jen Jestřábí ženu, Princeznu nevěstu, Batmana, Nekonečný Příběh a Predátora, ježiš...už v šesti letech jsem měl skvělej vkus.100%.

 • poster

  Krokodýl Dundee (1986)

  Absolutní srdcovka,jeden z prvních filmů mého dětství.S mamkou a bratrem sme na to koukali pořád.Úžasná hudba,vynikající Hogan,nádherná Linda,perfektní humor a překrásná příroda.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%.

 • poster

  TRON: Legacy 3D (2010)

  Vizuální orgie, naprosto epická hudba která dokonale podtrhuje cyberpunkový svět, silný a emotivní příběh, dokonalé herecké výkony a přenádherná Oliwia Wilde.Kosinski natočil jeden z nejlepších velkofilmů za poslední dekádu.Vizuální efekty jsou možná nejlepší, jaké jsem vůbec kdy viděl.Navíc příběh navazuje na původní díl a dost možná nikdy v historii kinematografie nevzniklo tak důležité a výtečné pokračování.Film mě okamžitě strhnul a nepopsatelně mě zasáhl.100%.

 • poster

  Nevědomí (2013)

  Po Riddickovi a Zajetí Démonů byl pro mě Oblivion třetím nejočekávanějším filmem tohoto roku.Kosinski mě strhnul už svým dokonalým pojetím Trona, kterého jsem si nemilosrdně vpálil do topky, že si tam bez řečí vpálim i Oblivion, to jsem ale nečekal ani v nejdivočejších snech.Trailer vypadal rozpoluplně, první recenze mluvili o předvídatelném scénáři a že příběh nedá smysl ani potom, co vám ho pan Freeman na konci vysvětlí.Drahý uživatel který tohle napsal nemá evidentně mozek, jelikož pro extra kretény jako je on, to Kosinski vysvětlí ještě dvakrát, takže navrhuju jednoduchou lobotomii a doživotní srkání kaše, jelikož na víc evidentně nemáš.Příběh je famózní skládačkou několika dějových zvratů, které prostě nešli předvídat, aspoň ne mě, asi nejsem tak dobrý jako zde přítomní pseudointelektuální kreténi.Co minutu jsem se nechal unášet dokonalým a líbezným vizuálem, skvělým příběhem který mě bavil, dojímal a nutil přemýšlet a neustále otevírat držku dokořán, famózním soundtrackem kterým Kosinski potvrdil svoje prvotní místo na dnešním filmovém trhu, kdy jako jediný dokáže natočit inteligentní blockbuster, který si sice vypůjčuje od kolegů, narozdíl od nich ovšem umí svoje filmy prodat, dokonale vizualizovat, naprat do nich tunu emocí, skvěle to podtrhnout soundtrackem a přitom to dokáže všechno nenásilně, nevlezle, inteligentně a s hlubší myšlenkou.Oblivion je strhující podívanou, ve které jako vždy nezničitelně válí jeden prdlý scientolog.Užíval jsem si Kosinského svět se stejným nadšením, jako jsem si před dvěma lety užíval nového Trona a děkuji bohu, že Kosinski jako jediný režisér momentálně chápe úplně přesně, co má film mít od A do Z a jeho filmy to mají.Proto je mám oba v topce, proto je Kosinski na prvním místě, proto jsem na konci při písni Oblivion od M83 se Susanne Sundfor jen těžko držel slzy a proto jsem si užil jeden z nejkrásnějších kino zážitků v životě a udělil asi nejčistčích 5* za posledních deset let.100%.Pro mě pecka roku, kterou může překonat jedině nový Riddick a já už teď slintám a šilhám po dvojce Trona.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace