korbitch22

korbitch22

okres Chrudim
Horror 4ever.

50 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

  U mě nejkultovnější z kultovních.Geniální dialogy,zvrácený humor,úžasné herecké výkony.S kámošem sme to kdysi sjížděli každej vejkend při alkoholovém a ehm i jiném dýchánku :-) Film,který je dokonalý snad úplně vším,od úvodních tiulků,střihu,hudby až po asitentku co Quentinovi nosila kafe.Film který mě inspiroval asi nejvíc točit vlastní věci a věnovat se filmařině.Do tohodle dal Tarantino všechno a podle mě nikdy nic lepšího už nikdy nenatočí.....posílaš sem Wolfa?kurva negře proč si to neřekl hned??? je ti líp ty zmrde? :-) 100%.

 • poster

  Nekonečný příběh (1984)

  Fantastická pohádka s neuvěřitelnou výpravou a tak silným scénářem, že i teď jako dospělý brečim stěštím při jejím sledování.Úžasný song Neverending Story v počátečních titulcích je už předzvěstí krásného a silného příběhu. Tenhle film je pro mě ve všech směrech nejdůležitější a miluju ho úplně nejvíc.Jako male děcko nám to mamka pouštěla doma na prvních VHS a strašně jsem u toho vždycky brečel kvůli Artexovi.Pamatuju si, jak jsem to viděl asi 6x a dávali to někdy kolem roku 95 v Hlinsku v kině a stejně jsem znova brečel.Tohle bylo filmové umění a film pro děti.Zkuste si pustit v dnešní době tohle malým dětem zneužitým barevnými mrdkami od Disneyho , půlka z nich spáchá sebevraždu a ta druhá se začně řezat žiletkou,Jeden z nejlepších a nedoceněných filmů světové kinematografie.100%.

 • poster

  Predátor (1987)

  Jeden z nejlepších scifi-akčních filmů všech dob.Úchvatná hudba,vynikající Arnold,hutná atmosféra a hlavně srdce a nostaligie.Dost možná i první akční film,který sem jako capart viděl.Srdcovka!Postava Predátora mě fascinuje a děsí neustále,i v pokročilejším věku.

 • poster

  Krokodýl Dundee (1986)

  Absolutní srdcovka,jeden z prvních filmů mého dětství.S mamkou a bratrem sme na to koukali pořád.Úžasná hudba,vynikající Hogan,nádherná Linda,perfektní humor a překrásná příroda.Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. 100%.

 • poster

  Trainspotting (1996)

  Jeden z nejkultovějších filmů 90. let, reprezentující tehdejší populární kulturu, hudbu a především tedy trochu ponurý svět druhořadých feťáků. Na tomhle filmu jsem vyrůstal, díky bohu bez heroinu, zato s notnou dávkou respektu a nadšení. 100%.

 • poster

  TRON: Legacy 3D (2010)

  Vizuální orgie, naprosto epická hudba která dokonale podtrhuje cyberpunkový svět, silný a emotivní příběh, dokonalé herecké výkony a přenádherná Oliwia Wilde.Kosinski natočil jeden z nejlepších velkofilmů za poslední dekádu.Vizuální efekty jsou možná nejlepší, jaké jsem vůbec kdy viděl.Navíc příběh navazuje na původní díl a dost možná nikdy v historii kinematografie nevzniklo tak důležité a výtečné pokračování.Film mě okamžitě strhnul a nepopsatelně mě zasáhl.100%.

 • poster

  Terminátor (1984)

  nadčasová sci-fi, s nezapomenutelným arnoldem, nejlepší cameron, nejkultovější z kultovních, nejlepší akční film všech dob....dvojka je sice skvělá, ale atmosférou nešahá tomuhle skovstu ani po kotníky.

 • poster

  Rocky (1976)

  Film plný odhodlání, hrdosti a velikého srdce.Dokonoalý přísun strhujících emocí, umocněný jedním z nejlepších světových soundtracků.Stalloneho nejlepší herecký výkon a scénář a je až skoro s podivem, že tenhle herec v době vzniku prvního Rockyho srovnávaný s Jamesem Deanem získal několik Zlatých Malin a stal se karikaturou sebe sama.První Rocky a První Rambo jsou skvělé filmy a já, vždycky když mám mizernou náladu a potřebuju si odpočnout, sáhnu po Rockym.100%.

 • poster

  Matrix (1999)

  Neskutečně fascinující záležitost,jenž navždy změnila tvář filmu,neuvěřitelný nápad,že lidi jsou jen baterie pro roboty,kteří nám pouští do mysli virtuální realitu aby nás tak mohli ovládat,okořeněný skvělýmí herci,na tu dobu fascinujícímí akčnímí sekvencemi a skvělou stylizací.opravdu obdivuhodný projekt který se bohužel utopil v euforii a neskromnosti bratrů wachowskích,v dalších až přílíš zamotaných a megalomanských pokračováních.

 • poster

  Jestřábí žena (1985)

  Dokonalost, herci, atmosféra, režie, úžasný a strhující soundtrack.Jako malej jsem to miloval a miluju stále.Když mě bylo asi tak šest, tak sem každej den otravoval maminu nebo tatíka ať to skočej půjčit do video půjčovny.Vždycky jsem chtěl jen Jestřábí ženu, Princeznu nevěstu, Batmana, Nekonečný Příběh a Predátora, ježiš...už v šesti letech jsem měl skvělej vkus.100%.