Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Drama

Recenze (2 932)

Vyšehrad: Fylm (2022)

I když sledujete ty nejlepší České filmy, kde hraje top jako Roden, Trojan nebo Vaculík, pořád vidíte jen herce. Ano, herce kteří podávají úžasný herecký výkon, ale furt jsou to jen herci. Štáfek je Lavi, Lavi je prostě tragikomická figurka a odraz Českého fotbalu. Ale to, že to takhle dokáže je ultimátní kotel. Nepamatuju, kdy jsem se v kině tak strašně tlemil a casting jeho syna BTW herec co hraje jeho syna je druhý Tomáš Holý. Prachař na Českého lva. Naprostý fenomén. Nenapadá mě nikdo, kdo by dokázal nebýt hercem, ale danou postavou. Kromě Paula Hogana, který byl, je a bude Korodýl Dundee a Johnnyho Deppa, který je kapitán Jack Sparrow. Ano, takový borec je Jakub Štáfek, je to Lavi a já ho žeru. 95%.

Máš někoho doma (2021)

A tak tady sem zase Netflixu věřil a udělal sem dobře. Nepochopitelně podhodnocené a přitom je to lepší, než kdejaký díl Vřískotu. Scénář je prostý, jako bulharská striptérka, ale vraždy jsou fajn, masky taky, film vykouzlí i atmosféru a hlavně musím pochválit opravdu výtečný soundtrack. Hlavní představitelka je zatraceně sexy a celkově to genderově vyvážené obsazení není iritující jako obvykle a co na tom, že vraha uhodnete po deseti minutách. Díky bohu konečně zábavný krvák. Zakázal bych tady dementům podhodnocování filmů z Netflixu. Nový Texaský masakr to samé. 44%? Výsměch. 60%.

plakát

Rozhodnutí nebo život (2022)

Jsem v období, kdy mám opravdu na vše velmi málo času a už zatraceně potřebuju vypnout a vidět solidní film. Mohlo mi dojít, že s hororem co má 39% to nepůjde úplně dohromady, ale věřil jsem, že když už někde hraje máslový pole, bude to aspoň zábavný béčko. Bohužel. Rozpočet postrádající debilita vykrádající všechny starší kousky podobného ražení, bez jediné silné scény, strachu a nebo lekačky. Námět by celkem ušel a konec by dával naději, že by nás mohlo čekat pokračování, které by to paradoxně možná chtělo. Lepší rozpočet, víc vražd a mytologie a možná bysme se dočkali průměrnýho béčka. Netalentovaní režiséři jsou mor originální Netflix produkce. Další strašný shit.25%.

Moonfall (2022)

Emmerich se zasekl v 90.letech, jenže v tom nejhorším slova smyslu. Naprosto šílené a ujeté dialogy, stupidní pointa, tragické herecké výkony a příšerný efekty, které jako by vypadly z nějaké deset let staré videohry na PlayStation 4. Emmerich natocil spousty vynikajících filmů. Univerzální voják, Hvězdná brána, boží Patriot, ucházejí Den poté nebo překvapivě solidní 2012 či vynikající Bitvu o Midway. Na kontě má taky 2 naprostý šílenosti, ve kterých totálně selhal dramaturgicky i scénářem a nedokázal z herců absolutně nic dostat. A to pokračování přechváleného Dne nezávislosti a naprostou sračku 10 000 let před naším letopočtem. A přesně takhle šíleně iritující a debilní je Pád měsíce. Nechápu, jak se takový herec jako Patrick Wilson dokázal ponížit těmi příšernými dialogy. Pokaždé, když herci promluví, nevěříte jim jediné slovo. Je vidět, jak sami trpí a uvědomuji si, co plácají a vy se stydíte s nima. Emmerich si posledních 30 minut hraje na vlastní Interstellar a přitom nechá postavy plácat hlášky typu "je, hele, pole!" Jak to říkal můj kamarád....on hodně kouřil trávu. Tvl. Co na tom stalo 150 milionů dolarů nechápu. Jestli Wilson a Berry nedostaly každý 45, nejde mi to do hlavy. A herec co hraje Wilsonova Syna, toho vytáhli z jaké autistické školy? Samozřejmě mě nejvíc bavila genderově vyvážená herecká plejáda. Nejvyšší posty ve filmu mají plantážníci a asijské kamarády zastane neohrožený Babysitting. Už chyběli jen nebinárni vetřelci dávnověku. Iritující kokotina. A to jsem se původně chystal do kina.20%.

plakát

Tři tygři (2019) (seriál) odpad!

Naprosté dno. Zatímco fenomén Štáfek jede poměrně kvalitní, sice fekální ale kvalitní bomby, Kozub je český Matt Lucas v tom špatném slova smyslu. Naprosto dementní humor pro kretény, který se snaží tvářit inteligentně a že je snad něco víc, než obyčejný druhořadý fekál pro tu nejspodnější část téhle republiky. Podobný sranec jako Most. Kozub je normální mor humoru tvl. Sračka.

plakát

Špunti na cestě (2022) (seriál) odpad!

Za takový sračky by se mělo stavět ke zdi bez šátku přes oči. Žumpa.

A Day to Die (2022)

Promiň mi Bruci. Byl jsi nejlepší!

plakát

Oscar 2022 (2022) (pořad) odpad!

Will Smith by potřeboval pěkně vymlátit držku.

Černý krab (2022)

Netflix a jeho neskutečná trefa do černého. Norsko napadne neznámý nepřítel (dle vybavení lze hádat těžko která armáda to je) města jsou v troskách, lidé umírají po tisících, armáda je demoralizovaná a v koncích. Vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině je tíživý pocit uvěřitelnosti a beznaděje o to silnější. Noomi s tajným úkolem musí přejet 100 námořních mil po ledu, aby zvrátila absolutní prohru Norské strany. Atmosféra by se dala krájet, několik výtečných akčních sekvencí, smutných a nepříjemných scén (mrtvoly včetně dětí v ledu) a vynikající hudba. Kdyby to mělo přeci jen svižnější tempo, dal bych klidně plnej. Ale jak už jsem řekl, vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině neskutečná trefa. Netflix boduje.85%.