Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Akční
  • Drama
  • Horor
  • Krimi

Recenze (3 044)

plakát

Saw X (2023) 

Teoretickou přípravou bych vymyslel past, ke které bych připoutal Psychora a nechal ho hodiny mučit a trpět. Můžete mi kurva vysvětlit, co to je za čuráčího výblitka?

plakát

Sestra II (2023) 

Naprostá degradace celého universa, Chaves je neskutečný kretén, který doslova pod rukama a před očima ničí všechno, co Wan a jeho následovníci vybudovali. Každý film ze série dokázal minimálně pobavit, zaujmout i vyděsit. Druhá sestra nemá hlavu ani patu, nic se tam celou dobu neděje a na konci zabije Valaka víno. Na tohle nemám nervy a jdu si pustit jedničku. Jestli byl pátý Insidious zbytečným a nekvalitním filmem, je desátý film ze světa Conjuring universa důkazem, že během posledních 2 let se něco stalo, kina jsou plná bezohledných zmrdů, točí se sračky a já jakkoliv už odmítám podporovat tenhle systém. Moje poslední kino. Navždy. 🖕

plakát

Meg 2: Příkop (2023) odpad!

Naprosto zvrhlá a odporná sračka. Odmítám se k tý blitce zatím vyjadřovat nějak víc. Chce se mi zvracet.

plakát

Papežův vymítač (2023) 

Možná nevěříte v ďábla, ale on věří ve vás. Vymítání, bůh a ďábel jsou můj druhý nejmilejší šálek hned za duchy a démony. Btw dobrého a kvalitního vymítání je jako šafránu a největším problémem jsou vždy herecké výkony. Tady je téměř vše v pořádku. Crowe je naprostý ďábel (promiňte, otče) podává skvělý herecký výkon, jeho mírně ujetý a šibalský kněz nemá chybu, stejně jako jeho Italština (smekám před Crowem i režisérem, že nenechal celý film nudně mluvit všechny anglicky) díky tomu má hned film o další náboj navíc. Dialogové výměny mezi knězem a démonem mají sílu jako prase. Je to napínavé, má to atmosféru, detektivní zápletku a super creepy momenty. Nejsvěžejší horor za hodně dlouhou dobu. Avery si napravil reputaci po bídném Samaritánovi. Směj se ty, jenž nevěříš, v nestřeženém okamžiku i ty jest skončíš v jeho moci. Pecka.80%.

plakát

Ghosted (2023) 

Zatím spolu, zatím živý s lehkým nádechem Pravdivých lží. Film ve stylu Red Notice, do kterého další streamovací platforma nasypala mrdu peněz, sehnala skvělé herce, výtečného režiséra a všichni v takovém pohodovém klidu bez žádných ambicí či invence došli k neskutečnému balíku peněz. V každým případě to má místy geniální pasáže, např. akce s autobusem doplněná o píseň My Sharona je skvělá, Evans hraje natvrdlého jelimana co se připlete do špionáže s grácií, Ana De Armas je doslova bohyně a jednoznačně nejpíchatelnější ženská na planetě, chemie mezi nimi je solidní, kadence hlášek veliká a pokud jde o kontaktní souboje a akci je odvedená dobře, bohužel nepochopitelně v ratingu PG-13. Kdo kurva má dneska potřebu točit akční film na stream v tomhle ratingu??? Ghosted je stejný generický film jako Red Notice, jednoduchá zábava která by mohla mít mnohem navíc, občas zabolí zeleným platném a nepochopitelně nemá krvavé scény. Plus jí chybí Ryan Reynolds, on tu teda taky je, ale asi v nejhorším respektive nejnudnějším cameu kariéry. Tyhle filmy jsou jaké jsou a takové kňučení Verbala je vtipné, jen ne asi tak, jak by si přál. Tyhle filmy mají jediný účel, vydělat hromadu peněz na pubertálních dementech a pobavit u nedělního kafe, pičovat jak kokot je zbytečný. Nebýt PG akce jebnul bych tomu pohodovou čtyřku. 60%. V každým případě Apple potvrzuje, že na trhu je nejslabším hráčem. Co taky chcete od výrobce předražených sraček pro pózérské kretény.

plakát

Insidious: Červené dveře (2023) 

Můj ikonický Insidious, hlavně první dva díly v závěrečném chapteru...no mohlo to dopadnout hůř a to rozhodně není pochvala. Největší slabinou celého filmu je Wilsonova režie. Sice je to výtečný herec, ale potřebuje taky schopného režiséra, aby dirigoval jeho výkon. Wilson prostě nedokáže režírovat sám sebe a jeho herecký projev je občas nečekaně k smíchu. Nemá prostě na to, sedět na dvou židlích zároveň. Pokud jde o příběh, vůbec mi nevadilo, že se první hodinu jen vysvětluje. Příběh Lambertovic rodiny mě baví už dekádu. Místy se dá mluvit i o pekelné atmosféře a pokud by Wilson šlápnul na plyn, mohl ve scéně kdy mu Rennay vysvětluje jejich minulost mít typický Insidious skvost. Protože Bishara fidlat umí, Redface je pořád zkurveně děsivý démon a brutální husí kůže se dostavila několikrát, stejně tak jako mě ničili skvělý scare jumpy. Takže co se týče příběhu problém není, bohužel atmosféra není konzistentní a Wilson jako nováček není schopný vypravěč, navíc se mu nedaří udržet jeho a Sympkinsův herecký výkon. Závěr s písní Stay With Me byl dokonce jak z jiného filmu. Jako ukončení příběhu asi dobrý, husí kůže byla dobrých deset minut v kuse, lekačky solidní a Bishara fidlá pořád schopně. Bohužel je to lepší díl než čtyřka, ale trojka má úplně jinou štťávu. Čekal jsem průměr s dostal ho. Do kina jsem šel pouze z lásky k prvním dvou dílům který miluju a protože jsem v kině viděl díly všechny. No a že na noční projekci v deset večer budu mít v sále zase dva mladý čuráky, co budou celou dobu chrastit popcornem a svítit mobilem jsem čekat taky měl. Plus mladý páreček na pěst. Snad jsme u konce. Slušných 60%.

plakát

Vyproštění 2 (2023) 

Jednička byla zjevení, od kterého jsem nic nečekal a dostal jsem absolutní akční námrd s charismatickým hlavním hrdinou, béčkovým ale slušným příběhem, úžasným tempem i atmosférou a dokonalou akcí. Na dvojku sem se těšil a o to větší je zklamání. Akce je sice opět slušná, hlavně ve vlaku, sestřelený vrtulníky, scéna v tělocvičně atd. jenže příběh (jestli se to vůbec dá tak nazvat) je naprosto sterilní vybrakovaný céčko, který připomíná druhý Taken. I když rozpočet byl, díky prostředí a záporákům to vypadá celý lacině, ne z finanční stránky ale prostě je to mnoho béčkovější než první díl. Ve scénáři samozřejmě nesmí chybět otravný puberťák který neví jestli chce nebo nechce pomstít tatínka, dočkáme se tupých předvídatelných scén (když se objevila v tom kostele už sem se pleskal do čela) a laciný a béčkový dojem totálně potvrdí konec s Elbou. Udělejte zakázku a dostanu vás z vězení....gratuluji, tímto se druhý díl stává dokonalým DVD béčkem jak z roku 2005. Jednička měla primitivní děj, ale celé si to udrželo punc áčkového akčního filmu. Dokonce to tomu Chrisovi v osobních soubojích tolik nevěříte, jelikož má tak o 10kg svalové hmoty méně a působí mnohem víc unaveně. Nejvtipnější je, že jednička má menší hodnocení a přitom je o parník úplně někde jinde. Pustím si ji klidně kdykoliv znovu, zatímco tenhle mix Přepadení 2 a Die Hard už vidět znovu nepotřebuju a nepomůže tomu ani těch pár záběrů z český kotliny a sem tam opravdu šťavnatá akční scéna prostě dneska už nestačí. O proti prvnímu dílu sešup jako prase. Zklamaní.60%.

plakát

The Black Demon (2023) odpad!

Grunberg dal kdysi zapovězenému židobijci Melu Gibsonovi šanci v podobě průměrného, leč zručně natočeného thrilleru odkazujícího snad v každém záběru na Gibsonovu legendární Odplatu, jako jedni z mála jsme šli tenkrát dokonce do kina. Říkal jsem si, že tenhle chlapík nás jednou překvapí a on skutečně překvapil, jen nemile. Jeho poslední Rambo skoro až nedůstojně pohřbil značku imbecilním scénářem, ve kterém se John chová jako idiot, ale pořád se dalo mluvit o slušném řemeslu líbivém na oko a brutální gore. Od Black Demon jsem čekal minimálně rutinní řemeslně povedené krvavé béčko, ale tohle, tohle je peklo v pravém slova smyslu. Idiotský scénář který je naprosto šílený a ujetý, plný hrozivých nesmyslů a šílených kiksů, když nepočítám voodoo žraloka, který za film viditelně sežere pouze jednoho člověka je to hlavně chování všech postav. Za vše mluví scéna, kdy jako fotr odjedu někam do prdele a nechám ženu a dvě děti v zaplivaném baru plném mexických ožralů, to už jsem věděl, že si s náma Grunberg vytře prdel. Ekologická agitka s příšerným Lucasem v hlavní roli, který nejenže příšerně hraje, ale jeho postava je naprostý a nesnesitelný kretén. Nedočkáte se žádného napětí, žádných útoků, žádné atmosféry, jen rodinných a ekologických keců kolem špatné CGI plošiny, kolem mezi řečmi občas propluje příšerný CGI žralok. V natočení tohohle filmu vidím jedině v pozadí nějakou ekologickou sektu, která dopřála několika hercům a členům štábu pěknou dovolenou, na které si užil i jeden z producentů náš Péťa Jákl. Už když sem viděl kdysi jeho fotky z natáčení bylo mi jasné, že americký film, který má na povel český producent nebude mít větší smysl, ale i díky jménu režiséra a při nejmenším při účasti toho vocasa Lucase sem čekal nějaké průměrné žraločí béčko. Zapomeňte, tohle je naprosto ujetá, dementní sračka, která nemá ani jedinou šanci si svoji existenci jakkoliv obhájit. Každý Žralokonádo je mnohem lepším filmem i zábavou, každý šesti nebo dvacetihlavý žralok je aspoň zábavný trash, pokud milujete animal horory jako já. Tohle je naprosté filmařské dno. Dokonce mě to nutí těšit se na MEG 2, který vypadá taky dost dementně a ještě víc se těším na krokodýlí céčko The Flood, kde si to doufám s obřím plazem aspoň trochu zábavně rozdá epický céčkař Casper Van Dien. Příšerná eko sračka, která má podle mě jediný účel a to vyprat špinavé peníze nějakého producenta. Teď už dost pochybná kvalita posledního Ramba dává trochu smysl. 0%.

plakát

Náhodné setkání (1999) 

Prvních 20 nebo 30 minut je docela fajn, jakmile se Ford dozví pravdu o svoji ženě jde to do prdele. Film se vleče, dialogy jsou bídné, dramaturgie nulová a postava Forda je neskutečný kokot. Manželství je naprosto dementní a zbytečná instituce kde dva lidi předstírají štěstí, přitom má ale většina z nich poměr a žijí ve lži. Tady je aspoň zadostiučinění, že oba skončí na dně zálivu. Právem zapomenutá nuda.40%.

plakát

FUBAR - Hledá se dárce dřeně (2023) (epizoda) 

Tak tenhle díl byl enormní sračka. Kopec scénáristických hoven se kupí na hromadu velikou jak Arnoldův prsní sval v dobách největší slávy. Agenti CIA během akcí řeší své osobní problémy, vyřizují si soukromé hovory. Unáší mučí nevinné lidi s ospravedlněním, že je to pro dobro malé holčičky. Nejhledanějšího teroristu převáží někam do stodoly tři agenti, celá CIA se nechá školácky napálit. Jaký vymaštěný kokot píše pro Netflix tyhle idiotské scénáře do píči! Nebýt vtipného Toma Arnolda jebnul bych týhle epizodě nemilosrdný odpad. Tohle dokoukám s čistým masochystickým sebetrýzněním. Hrozná mrtka tenhle seriál.