Terrifier 2 (2022)

Tak tohle byl tedy mňamózní gore luxus! Takhle si dnešní brutální horory představuji. Je tu spousta věcí, na kterých si klaun vyřádí. Od lámání končetin, trhání kůže, polévání chemií, opravdové Halloweenské vtipnosti a mnoho dalšího! Vedle našeho (neironicky) legračního klauna tu máme i novou postavu malé klaunice, která je výborně zpracovaná. Ostatní nové postavy taky vůbec neurazily. Hlavní herečka je hlavně moc pěkná čubina. Konečně z toho šel mnohem víc cítit starý 80tkový styl. Nebylo to tu tak přebarvené jak v prvním dílu. Když přišlo na brutální scény, tak to bylo takové zasekané jak z Evil Dead, to bylo docela top. Hudba taky výrazně pokročila. Kytarista Paul Wiley odvedl pěknou práci. Ale abych pořád nechválil, tak mi docela vadila délka snímku. Mohlo to být klidně o půl hodiny kratší. A samotný závěr taky žádná sláva. 90/100

Terrifier (2017)

Moc pěkný slasher horor. Klauni nikdy neomrzí (kromě It). Na začátku je dobré zmínit, že díky tomuhle filmu vznikl pěkně krvavý druhý díl. Krev je v tomto dílu taky, brutality tu též není málo, ale přece jen na horor z roku 2017 je to už slabota. Hodně mi na filmu vadil celý filtr natočení. Má se to sice tvářit jako staré VHS, ale takovou sytou přebarvenost hodně přehnali. Hlavně kvůli tomu, protože černá nebyla černou. Protože když měla být ve scéně tma, tak byla spíš taková oranžovo červená. Já na vhskách vyrůstal a takhle si je tedy nepamatuji. Klaun je jinak moc pěkně zpracovaný. Líbilo se mi, že hrál takového mima a nedělal žádné pazvuky. A taky měl pěkný klobouček. 66/100

Barbar (2022)

Co jsem to sakra právě viděl? Docela dobrý horůrek, ale nejsem z toho zase tak unešenej, jak ostatní diváci. První část byla stopro výborná, že si dva lidé úplnou náhodou najmou stejný dům ve stejný okamžik, to bylo excelentní. Začíná to nápaditým potenciálem jak nikdy. Pokračování v temném domě je také víc než dobré a strašidelně atmosférické. Jenomže najednou je střih a začne to být akorát tak otrava. Protože ihned se stane z filmu komediální horor, což já opravdu nemám rád, když se v hororech objevuje humor. Podle mě to sem nepatří. Ale moc rád bych viděl nějaký prequel. Historie toho domu musí být vskutku zajímavá. A scéna s metrem byla naprosto geniální. 70/100

Blondýnka (2022)

Překrásná Anička De Armas si tentokrát zahrála roli sexbomby Marilyn Monroe a zahrála ji neskutečně výborně. Opravdu se chovala naprosto stejně jak Marilyn. Dokonce i hlas s přízvukem je k nepoznání. A ten namaskovaný vzhled, to je slast. Natočené je to také skvěle. Depresivní život Marilyn z toho šel pěkně cítit. Vlastně možná až moc. Ve filmu není ani maličká chvilka pohody. Celé skoro tři hodiny sledujeme utrápený život naší hvězdy. Upřímně bych toto dal jako velký mínus. Já mám moc rád přesně tyhle typy filmů, ale tři hodiny kňourání a naříkání je až moc. Hlavně to její chování s nízkým IQ mi málem vyžralo mozek. Já vím, že je to záměr filmu a v realitě to opravdu Marilyn neměla vůbec lehké, ale tím pádem bych film velmi zkrátil. Nejzajímavější je, že ta deprese graduje po celou dobu čím dál tím víc. Ke konci už to začalo být celkem creepy a připomínalo mi to Lynchovinu. Pro svůj vkus bych to měl brát jako velký plus, ale samotná postava mi už přišla strašně otravná. A zamrzelo mě, že chybí slavná scéna s JFK. Každopádně stojí za to se na to podívat aspoň díky kvalitním čudlíkům Aničky. 70/100

Rod Draka (2022) (seriál)

Musím přiznat, že jsem nebyl moc natěšený na sequel k právem veleslavnému GoT, avšak nakonec to dopadlo výborně. Necítím z toho GoT tolik, jak bych chtěl, ale nějaká ta atmosféra Hry o trůny se tam občas objeví. Postavy a jejich dialogy jsou super. Politikaření mě opravdu bavilo, i když ne tolik jako v GoTku. Ale to bude možná tím, že tu jde pouze o jeden rod, což nemůžu dávat za chybu. Vizuální stránka je tu perfektní. Draci jsou neuvěřitelní, jako kdyby nějací kdysi existovali. I když na jednu stranu musím vytknout, že jeden z nich mi dosti připomínal scénu s T-rexem z Jurského parku. Ovšem naštěstí jeho ohnivý dech to napravil. Zvraty tu asi nejsou tak silné, jako jsme zvyklí, ale na to, že se jedná o první sérii, tak si nestěžuji. V seriálu dochází i k časovým posunům, ve kterých se musí změnit herci. Nejdřív to zaskočí, samozřejmě především změna hlavní princezny, ale zvykl jsem si. Já časové posuny v seriálech nesnáším, ale tady to není zase tak hrozné. Dávají smysl. I když musím říct, že hlavní herečku mohli udělat hezčí. Potom jsem se hodně bál černých herců. Opět naštěstí to není tak šíleně smíšené, jak jsem očekával. I když světle bílé vlasy u černochů bijí do očí, tak jsou aspoň všichni černoši na svém místě. Nejsou tu rozházený jak např. v Zaklínači. Na konci bych zmínil hudbu, která neurazí. Akorát jsem trochu čekal novější motiv. Jsou tu velmi cítit noty z posledních sérií GoTka, což vůbec nevadí. 85/100

Monstrum (2022) (seriál)

No tak zase prrrr… Nebyl bych z toho takový paf, jako všichni ostatní. Stoprocentně uznávám, že je to luxusně natočená záležitost, excelentně zahrané, hudba precizní, ze všech těchto věcí je atmosféra dokonalá, jenomže je tu velké ALE. Není tu absolutně skoro žádné gore scény. Filmaři se rozhodnou natočit seriál o brutálním vrahovi, ve kterém jde sotva vidět vražda, natož nějaká ta brutalita. Tohle zamrzí úplně nejvíc. Já vím, že se říká, že je to o představivosti, ale na tu já prdím, já to chci prostě vidět. Potom je to velmi zdlouhavé. 10 hodinových dílů je na jednoho vraha strašně moc. Navíc jeden díl není ani o vrahovi, ale o samotné oběti, vážně tohle někoho zajímá? Některé scénky se mi opravdu líbily. Např. se sendvičem, zombík, nebo samotná sousedka je výborně zahraná. Těšil jsem se, jak tu bude papkat a vařit oběti, ale můžeme být rádi, že to vůbec zmínili. 75/100

Sirotek: První oběť (2022)

Podle názvu First kill to mohl být výborný zrod Esther, ale nakonec to tak bohužel není. Strašně promarněný potenciál. Je opravdu škoda, že to není o tom, kdy začala být poprvé psycho a zabíjet, takhle to má akorát naprosto lživý název. Na samotný děj a scény se nekoukalo špatně, i když příběhový zvrat byl docela divný. A celkově bylo hodně na herečce vidět, jak zestárla, takže jsem tu její liliputství nebaštil. Tady měla takový přerostlý ksicht, občas i vrásky byly viděny :D Každopádně samotný závěr je aspoň trochu fajn 50/100

Elvis (2022)

Film Elvis se nakonec velmi solidně povedl. Naprosto báječně natočené. Koncertní scény jsou luxusně natočené. Prostřihy ze starých dob jsou opravdu atmosférické. Povedlo se i to, když Elvis začal hrát jako herec ve filmech. Délka snímku je tak akorát, dokonce bych se nezlobil o krapet delší. Austin Butler odvedl také skvělou práci. Každopádně ačkoliv je Tom Hanks naprosto skvělý herec, tak mu tato role absolutně nesedla. Nechápu, proč filmaři jednoduše nesehnali reálně tlustého herce. Ta druhá monstrózně přerostlá brada na Hanksovi mě strašně odpuzovala. Pak také nechápu vybraný soundtrack pro film. Ve spoustě scénách hraje na pozadí černošský rap, což se vůbec nehodí. Hodně mi vadilo i to, že zde není zmíněna ani špetka z Elvisovy strany o tom, jaký měl jídelníček. Je to obrovská škoda, protože jde o zásadní souvislost s jeho úmrtím. Není tu ani jeden hambáč!! A poslední věc, kterou si dovoluji zkritizovat, tak tomu chybí Rko. Natáčet film o drogách, sexu a rocku, a nedát tomu Rko, je opravdu katastrofální nesmysl. Přišly jsme tak o pořádné kalby. 90/100

Shut In (2022)

Fuuuha takový nelogický film jsem už dlouho neviděl. Tohle bylo opravdu nic moc. Na druhou stranu to mělo díky kameře naprosto skvělou atmosféru. Na pohled je to horor opravdu hezký, ale jinak to má velmi promarněný potenciál. 35/100

The Deep House (2021)

Tak tohle byla překvapivá pecka! Velmi originální. Zajímalo by mě, jak se to točilo. Místy to bylo opravdu creepy. I když musím říct, že postavy byly trochu nesympatické a potenciál to mělo větší. Mohlo by tu být více lekaček a ještě nějaké místnosti navíc. Určitě bych si přál pokračování. Takový horor se moc nevidí. 80/100