Mistři hrůzy (2005) (seriál)

01-01 Incident on and off a mountain road: Pravděpodobně vzdálený bratranec z Adamsovic rodiny, který honí baby po lese a poté jim sloupovou vrtačkou provrtává oči. Naše hrdinka, je však z jiného těsta a jen tak si díru do hlavy nenechá provrtat. Bohužel, jsem jí ty zálesácké dovednosti vůbec nevěřil. Celkem úsměvný hixploitation horůrek.60% /// 01-02 Dreams In The Witch House: Začalo to jako taková pohádka o čarodějnici, ale postupem času z toho vznikl celkem slušně temný atmosférou nabitý příběh. Jeden z těch lepších dílů. 70% /// 01-03 Dance of the dead: Děj zasazen do postapokalyptického světa, který je zbídačený 3. světovou válkou. Místní klubík nabízí velmi zvláštní druh zábavy. Nic extra. 40% /// 01-04 Jenifer: Sexy zrůdička Jennifer. Velmi náročná společnice, která má ráda čerstvé maso. Velmi silná epizoda. 80% /// 01-05 Chocolate: Na tuhle epizodu se mi ani nechce psát komentář. Nebavilo mě to. 20% /// 01-06 Homecoming: Kdybych mohl mít jediné přání. Přál bych si, aby už v žádném filmu zombie nemluvili a hlavně aby nechtěli volit. Sice zajímavá myšlenka, ale šíleným a laciným způsobem podaná. Opět nebavilo. 25% /// 01-07 Deer woman: Velmi zdařilá detektivní epizoda o záhadných úmrtích. Tělo je vždy nalezeno, jaksi v rozmašírovaném stavu a nikdo zprvu nedokáže vysvětlit jak a čím nebo kým byla oběť zabita. Jediné zklamání celé epizody bylo, že záhadná Deer woman (Cinthia Moura) se ukázala až v závěru, protože více sexy indiánku s tak krásným poprsím jsem snad ještě neviděl. 70% /// 01-08 Cigarette burn: John Carpenter! Právě proto jsem byl velice zvědav na tuto epizodu. Jeho poslední, průměrné snímky neměly takový ohlas u diváků a tak jsem nevěděl co očekávat. Nakonec nám John bravurně dokázal, že je stále pánem hororu. Velmi tajemný, pozvolna gradující příběh o hledání zakázaného filmu “La Fin Absolue Du Monde“. Samotný hlavní představitel velmi rychle pochopí, že se nejedná jen o nějaký film. Čím více je blíže svému cíli – nalezení filmu, tím více je filmem pohlcen. „JSTE POZNAMENANÝ. TAKHLE MOCNÝ LA FIN ABSOLUE DU MONDE JE!“ Nejlepší epizoda 90% /// 01-09 The Fair Haired Child: Hororová epizoda s dobrou atmosférou. Pasáž ve sklepě s temným stvořením je povedená. Závěr moc pohádkový. 65% /// 01-10 Sick Girl Lesby a brouci. 50% /// 01-11 Pick me up: Dva sériový vrazi a stejná kořist. Celkem dobrá myšlenka. 60% /// 01-12 Haeckel´s Tale: Nekrofilní Leela Savasta byla boží. 50% /// 01-13 Imprint Bohužel přes všechny ohlasy Imprint nesplnil mé očekávání. Tak nějak jsem čekal Japonský děs do morku kosti. Bohužel se nedostavil. Billy Drago mi moc nesedí (je to hroznej ksycht  ) a jeho role mi ve chvílích kdy oplakával Komomu moc neseděla. Na druhou stranu příběh zasazený do Japonského nevěstince a celé vyprávění bylo zajímavé a hodnotím velmi kladně. Škoda jen, že příběh nebyl prostě, víc děsivější. 70% /// 02-01 The damned thing Druhá série začala opravdu slabým a nesmyslným příběhem. Jakási tajemná sílá ovlivňující chování lidí, která pochází z…(nebudu prozrazovat), ale až to zjistíte, tak vás trefí. Ten bubák nakonec katastrofa. Opravdu parádní scéna je ale ve zpovědnici, ten policajt si to fakt zasloužil. 30% /// 02-02 Family Celkem příjemná podívaná s dobrým závěrem. Nic hororového. Příběh o sériovém vrahovi, který ze svých obětí dělá své členy rodiny. Občas, je ale třeba nějakého toho člena obměnit. 55% /// 02-05 Pro Life: Volovina. Více jsem prozatím neviděl....

Dítko z pekla (2013)

Pár čekající dítě se nastěhuje do nového domu. Manželka je posedlá ďáblem. Toť vše. Je to ptákovina :) ale musím přiznat, že jsem se několikrát opravdu zasmál. Bavil jsem se u opravování lampy. Nechtěný skoro-spolubydlící Frinell je v pohodě, paní Nussbaumová je psycho, policajti sou pěkně cáklí a dvojka knězů, kteří se snaží zabránit, aby zlo pohltilo svět tomu dávaj na prdel s cígem v hubě. Nejlepší scéna je při hodování sandwichů. Závěrečná bitka v ložnici je zase trapas. V průběhu filmu jsem několikrát měnil názor na ohodnocení, ale díky požírací scéně v bistru dávám nakonec 3 hvězdy.

Slimák (2006)

Bezvadný Béčko s obřím slimákem z kosmu a jeho malinkatejma kamarádama, kteří Vás promění na zombie slimáky poté, co Vám vlezou do huby. Super jízda plná krve se spoustou laciných hlášek a velkou spotřebou jakéhokoli masa. (70%)

Storm Warning (2007)

Když jsem si pouštěl Storm Warning nečekal jsem, že budu až natolik překvapen. Čekal jsem hodně solidní hixploitation a nakonec jsem dostal naprosto perfektní Hixploitation podívanou. Film si mě získal už od prvních záběrů a to ani nevím proč. Snad poprvé jsem neviděl hlavní protagonisty - oběti, celé zmučené, rozřezané, špinavé a hlavně od hlavy až k patě od krve. Občas mne nudí, jak absolutně ztrýzněná obět sebere poslední síly zabije své pronásledovatele a přežije. Oba hlavní hrdinové (velmi sympatičtí) si celkem bravurně poradí s bandičkou šílených buranů ze zapadákova. Strašně jsem jim po celou dobu fandil! Úžasnej snímek okořeněnej špetkou gore scén, který si nemůže nikdo nechat ujít! (95%)

Mama (2013)

Malá Lilly a Victorie, poté co je vlastní otec zanechal v lese, jsou nalezeny po pěti letech v jedné z chatrčí v lesích. Nikdo nechápe, jak mohli takovou dobu přežít jen tak sami bez pomoci. Strýček Lucas obě dívky adoptuje a za pomoci své přítelkyně se snaží dívky začlenit do normálního života. Co se asi tak může stát v lese s malými opuštěnými dětmi po pěti letech? Trochu zvlčí. První setkání s dětmi bylo naprosto fascinující a mrzelo mne, že záběrů na vlčí děti nebylo více. Ihned z kraje filmu jsme bez otálení seznámeni i s matkou, což považuji za plus. Nevím, proč bych měl čekat až do poloviny filmu. Perfektní vizuální zpracování. Velice originální myšlenka celého filmu. Zbožňoval jsem malou Lilly za její oddanost své matce a za její zvířecí chování. V každém setkání s mamou (kromě závěru) bylo zaručeno leknutí nebo mrazení v zádech. Možná mi jen přišlo, že v závěru nemusela být Mama tak často vidět, film ztratil na strašidelné atmosféře. Melodramatický konec mě celkem překvapil. Zprvu jsem si říkal, že tím u mě film ztratí na hodnocení, protože podobné závěry nemám v oblibě. Ale myslím, že film svým nápadem a parádní atmosférou překryje zbylé zakončení. (90%)

Chaos (2005)

Absolut EXPLOITATION! Jednoduché a nesmírně syrové. Násilné scény nahánějí hrůzu do morku kosti. Tenhle film mě dostal! (90%)

Mosazná konvice (2012)

Celkem slušná oddechovka s dobrým nápadem. Krásná ukázka toho, čeho je člověk kvůli penězům schopen a jak sám sebe dokáže změnit. Lehce pohádkový příběh nasáklý černým humorem a neskonalou tohou obouch protagonistů po penězích. Prostě úsměvná jednohubka na večer. (60%)

Bronson (2008)

Absolutně úžasný TOM HARDY v roli absolutně nepředvídatelného vězně Charlese Bronsona v neobvyklém životopisném snímku o nejznámějším a nejnásilnějším vězni Velké Británie. Hudba parádně provází a navozuje humorný pohled na násili a veškeré šílenosti, které tento snímek nabízí. Charles Bronson Vás překvapí a dostane opravdu v každé scéně. Velice jsem se pobavil při návštěvě v klenotnictví: DON´T FUKCING MOVE.....or kill them......DON´T FUKCING MOVE.....don´t call the police 10 minutes.......15 minutes. Happy Christmas. (100%)

Bitevní loď (2012)

Po vizuální stránce celkem zdařilé dílo. Musím pochválit zpracování emzáků, jejich technologie mě opravdu zaujala. Dále hudbu a Brooklyn Decker :) Bohužel nesnáším amerikanismus a ten Vám při sledování poleze z obrazovky. Největší trapas je nástup důchodců do akce. (40%)

5 Days of War (2011)

Příběh o novinářích, kteří se vydávají přímo do jádra bojového konfliktu mezi Gruzií a Ruskem. Velice surový pohled na válečný konflikt. Nejvíce surová scéna, při které mrazilo - úvodní Írák s novináři v autě. (55%)