Bod obnovy (2023)

Ubohý scénář, motivace postav, nihilistické moralistické ezo plácání, herecké výkony nula. Hlavní hrdinka jako herečka nemá žádnou mimiku a intonaci jako Emma Smetana. Jen ta nadstandardní výprava je fakt dobrá. Jaké to je když herci vědí, že hrají v propadáku?

Bratři (2023) odpad!

Hodný kluci to byli.

Diplomatické vztahy (2023) (seriál)

Obraz západního světa. My jsme ti dobří. Musí to být hrůza pracovat ve státním aparátu. Těch intrik. To že seriál psala scénáristka je patrné. Důraz na jiné věci než by řešil muž. To není misogynie, ale fakt. Neříkám, že je seriál špatný. Jen jiný.

Eliška a Damián (2023) (seriál) odpad!

Emma Smetana to řekla jasně. Lidé tomu nerozumí a my pro lidi filmy a seriály netočíme. My je točíme pro sebe.

Hotel Palace (2023)

Mě se to líbilo. Krásně bláznivé. Další z řady komedií, které si utahují z bohatých. Trojúhelník smutku, Menu ...

Já Kapitán (2023)

Film od sluníčkářů pro sluníčkáře.

Napoleon (2023)

Velké zklamání. Strnulé pomalé, neživotné. Tohle má být emotivní Korsičan? Nejhorší Napoleon. Kam se hrabe na Roda Steigera v Bondarčukově Waterloo z roku 1970.

Oktopus - Ztracený případ (2023) (epizoda)

Hodně slabé. Klišé na klišé. Starý opotřebovaný vyšetřovatel a mladá "bystrá" nekonvenční (arogantní a vrcholně nesympatická) dynamická vyšetřovatelka. Kolikrát jsem to už viděl? Tři hvězdy za Krobota, vizuál a hudbu.

Přišla v noci (2023)

Jasný mediální a kulturní trend vytvořit ze seniorů monstra, která vysávají mladou, pokrokovou a dynamickou generaci.

Saltburn (2023)

Naprostá bomba! Nejdůležitější z celého filmu je posledních 10 minut. Film i herecký výkon hlavního hrdiny jsou na Oscara.  Opulentní film plný nápadů a náznaků. Musel jsem překousnout expresivní scény, které vyvrcholily pohlavním stykem na hrobě, ale konec filmu tomu všemu dal smysl. Nenápadný introvertní psychopat dal šach mat extrovertním bohatým prázdným rozmazleným psychopatům, kteří ztratili sebezáchovné instinkty.