Lefty86

Lefty86

Jirka P.

okres Most

13 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Dva a půl chlapa (TV seriál) (2003)

  Pro mě jednoznačně nejlepší sitcom co existuje!! Spousta hlášek, trapných situací a černého humoru, když si představitelé hlavních rolí často dobírají svou ďábelskou matku. Jon Cryer je vynikající, zastíní Sheena a strčí ho v hereckém umění do kapsy, ale Charlie je tu hlavní postava. A po jeho odchodu ze seriálu už díly nestojí za řeč. Hodnotím pouze díly s Charliem.

 • poster

  Dexter (TV seriál) (2006)

  Dexter Morgan. Vynikající seriál televize SHOWTIME , a když říkám vynikající, myslím tím opravdu vynikající!!!! Dexter přes den sympatický mladý muž, pracující pro ty "správné" u Miamské metropolitní policie, jako člen forenzního týmu, přesněji expert přes krev, nebo chcete-li analyzátor krevních stop. Ale v noci se probouzí jeho stinná stránka a ne ledajaká, Dexter je sériový vrah, své oběti rozčtvrcuje složí do silnostěnných pytlů na odpadky a vyhodí do moře. Nemá žádné výčitky svědomí, protože je přesvědčený že koná dobro a jen odklízí svinstvo! Své budoucí oběti si totiž pečlivě vybírá z justičním systémem nepolapitelných zločinců, především vrahů. V mládí si prožil trauma, které zde nebudu prozrazovat abych vás nepřipravil o strhující zážitek a napětí, které z každé epizody přímo sálá. Dexter má 8 sérií, káždá série má 12 epizod, na začátku každé řady se vždy stane něco co se táhne přes celou sérii, takže se nemusíte bát že 50 dílů se bude omýlat jedno a to samé téma jako u telenovel, to vůbec!!!! Těch 12 dílů vychází akorát aby vás dané téma nezačalo nudit, naopak! Byl jsem u vytržení!! Z úplně prvních dílů jsem zase tolik nadšený nebyl, ale po rozjetí a rozuzlení zápletky jste napjatí jako struna na kytaře Jimmiho Hendrixe a těšíte se na další díl. Viděl jsem všechny, epizody a řady které byli natočené, některé s dabingem, některé s titulky. I když u všeho preferuji dabing, tak hlas hlavního představitele Michaela C. Halla je vynikající a neskutečně dodává dílům na vážnosti a stísněném pocitu, rozhodně dopručuji alespoň pár dílů si shlédnout v originále. Ze všech 8 sezón, mám nejradši tu 4. která je opravdu místy děsivá, se skvělým hlavním záporákem, výborným námětem i dějem a drastickým rozuzlením , nevím jak jinak to nazvat :-D . Dexter zkrátka opravdu stojí za to a kdo ještě neviděl, měl by se do něj pustit, vydržet první dva díly, které by vás mohli chvílema nudit, protože ještě nevíte o co jde. Mohu jen DOPORUČIT a popřát vám spoustu drasticky děsivé zábavy!!

 • poster

  Živí mrtví (TV seriál) (2010)

  Dexter je u konce a pro Leftyho byla povinnost najít si další seriál protože díly na pokračování žeru, když to teda není Ulice s 5284 díly, nebo Venezuelská telenovela kde nevidíte 230 dílů a nic se tam nestalo. Já zombíky nemiluju a nebýt herní série Resident evil ani bych o ně nezavadil. Byl mi doporučený tenhle seriál a právě kvůli nějakým Zombie se mi do toho zrovna nechtělo a ejhle, první série je rozjezdovka a pak už je to nálož. Rick Grimes v podání Andrewa Lincolna protáhne svou postavu parádním vývojem, z uhlazeného slušného poldy se stane vůdce, masakrátor rozhodnutý pro přežití vlastní skupiny udělat cokoli. Ale nejradši mám Daryla Dixona, ten se s ničím nemaže. Právem patří do mých TOP 10 na čtvrté místo. 100% LUXUS .. Postava Negana je s Trinitym z Dextera ten největší zmrd jakýho jsem viděl

 • poster

  Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

  Vynikající sitcom ve stylu Přátel, ale pro mě mnohem lepší, Přátelé jsou moc uhlazený oproti "Matce" . Vynikající postava proutníka Barneyho Stinsona hraná Neil Patrick Harrisem, který ve skutečném životě je gay, to je prostě řízek. Je to zajímavě natočený, některé díly se různě prolínají a vysvětlení přichází později. Legen...... dární hlášky. A v šesté sérii úmrtí a pohřeb jsou jedny z nejemotivnějších scén co jsem viděl. V komediálním seriálu vtěsnat do toho i humor je fakt umění! Jeden z nejlepších sitcomů, ne li vůbec nejlepší!

 • poster

  Krok za krokem (TV seriál) (1991)

  Seriál který mě přivedl už v ranném dětství k sitcomům, taky jeden z nejlepších, je fakt že v každém díle na konci je jákesi moralizování a poučování, ale to byli 90 roky, filmy a seriály se točily takový naivnější mnohdy jednodušší a možná to bylo k dobru věci. Dnes to kombinujou a snaží se vše podávat moc složitě.

 • poster

  Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

  Skvělej seriál v prvních sériích, v novějších dílech mi připadá jak když docházejí nápady. Výborné postavy ,hlavně Sheldon to je magor, arogantní, ale ani si to neuvědomuje, považuje se za jednoho z největších myslitelů všech dob.

 • poster

  Okresní přebor (TV seriál) (2010)

  Fune...Fune!! Co to tam bylo u toho vhazování jak sis dával tu nohu za krk nebo co? To se českým tvůrcům zas ( konečně ) něco povedlo. Kažý jeden díl nemá chybu, hlášky z něj už jsou legendární. Ondra Vetchý exceluje, pan herec!

 • poster

  Narcos (TV seriál) (2015)

  Výborný seriál už od prvních dílů. Pravdivý příběh nejvýdělečnějšího "mafiána" všech dob, měl tolik prachů že už je zakopávali pod zem nebo rozdali. Kam se hrabe Cosa Nostra, ale ta působila kdy 10 dolarů byla mnohem větší částka :-) Místo dalších sérií by se měli chytit třeba Al Capona, Lucky Luciana a dalších velkých mafiánů a natočit jejich příběhy. Po shlédnutí druhý série chválím smysl pro detail, každá blbost byla na svém místě v seriálu stejně jako v reálných záběrech. Escobarovi moc nechybělo a porazil celý stát. Moc pěkně vykreslený vzestup a moc Dona Pabla, přepych, život na vysoký noze až na pád na úplný dno, kdy byl rád že si usmažil vajíčka. Není ukázaný jen jako hajzl, člověk s ním musí chvíli sympatizovat, tvůrci si skvěle pohráli s podvědomím diváka. Konec je výborný a výkon Wagnera Moury vynikající.

 • poster

  Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

  Opět detektivní seriál ale vůbec ne obyčejný u Monka se někdy i natřískáte , neuvěřitelné situace a někdy jednodušší zápletka, ale jako celek je to vynikající. Tony Shalhoub je pro roli Monka stvořený.

 • poster

  Perníkový táta (TV seriál) (2008)

  Skvělý seriál, skvěle zahrané postavy, ukázané emoce.Skvěle ukázaný průběh z dobře myšlených akcíc do propadu do totálních sraček. Vtažení rodiny až po její totální rozklad. Všichni herci perfektní výkony. Hank a Mike nejlepší postavy. Ústřední dvojice je perfektní. Chvíli se o jednoho bojíte aby jste mu vzápětí přáli nechutnou smrt. Walt je horší (v dobrém slova smyslu ) kladnozáporná postava než Dexter. Chvíli fandíte, litujete, po čase si přejete aby chcípnul aby jste nakonec zase přeci jen fandili a litovali ho. Ukazuje to jen na skvělou práci tvůrců. Scéna s nožem, Skyler, Flynem, Waltem a Holly v obýváku je šílená. Konec skvělý i když je tu zase ta rozpolcenost, to co jste si dost dílů, možná i sérií přáli se stane, ale je vám to líto :-D