Nechic

Česko

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 21.3.2018  09:13

Jako biografii této marocké novinářky to hodnotím velmi kladně a silně. Ten důraz na její emoce je tam přímo hmatatelný. Rozpor mezi korektností, jejími zážitky a "akceschopností" politiků je přesně to, o čem tenhle film vypráví a proč není až tak prosazovaný.

• 17.3.2018  20:44

Slibný začátek i námět kazí strašně nevěrohodné zpracování, naprosto trapné přestřelky i honičky a nevěrohodní herci. Je to jen taková hezká poznávačka Madridu

• 17.2.2018  23:08

Citová dojárna, s postavami dokonale splňující všechny progresivní kvóty až to bije do očí. Film plný klišé všeho druhu, co vás jen napadne. Dá se na to koukat a pro rodinné večery je ten film docela OK, i když *SPOILER* od setkání s matkou tam přichází jeden blbější zvrat než druhý a představujete si tým scenáristů jak točí kolem štěstí, když vymýšlí jak víc ten film ještě zamotat.

• 6.2.2018  22:52

Baví dodnes, francouzský nesmrtelný humor, kterému nic není svaté. Některé nápady jsou opravdu originální. Focení sprintu mám v paměti dodnes :D

• 14.1.2018  00:39

Hororová kriminálka okořeněná duchovnem. Scény rozhodně nejsou pro slabší povahy, možná až přehnané. Někdy ta nechutnost mystické atmosféře ubírala. Náznaky dokáží mnohdy větší parádu než litry krve.

• 1.1.2018  17:58
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Skvělá myšlenka, námět, prostředí a zasazení do 80. let, kde bylo dobrodružství jen dovolat se kamarádovi, to všechno považuji za směsici par excelence. Počátek 1. Série byl úžasně mysteriózní, divák na konci víc neví než ví. Až jsem se bál, že v tomhle duchu z toho bude nekonečný seriál. Jenže pak se to začalo vysvětlovat nějak moc rychle, tempo bylo doalovnější a přímočařejší. A 2. série změnila i ten koncept, vmíchala víc vztahů, příšer a potvor. Celé se to ubralo úplně jinam a i když jsem nemohl vydržet bez dalšího dílu, ta hořkosladkost ve mně zůstala. 4* si to však zaslouží, je hodně důvodů proč se na ten seriál podívat.

• 28.12.2017  13:33

Víc lidí, víc vztahů, víc emocí, víc příšer, víc mrtvých. Prostě klasická "dvojka". Opustila od mystična jedničky, rozjela to ve stylu klasického akčňáku. Ani to "upside down" neni to co v jedničce. Je to dobrý, chytlavý a shltenete to jako malinu, ale je to úplně jiný.

• 15.12.2017  13:28

Seriálu nelze upřít chytlavost, dějové linky to rozjedou slušně a vy to prostě musíte dokoukat. Ta kombinace ospalého zapadlého městečka 80. let a mysteriózna z jiných dimenzí rozhodně funguje. Nemohu se však zbavit dojmu, že tak od 5. dílu jako by autoři zjistili, že na dokončení série musí dva díly škrtnout. Jak všechno v první půlce bylo racionální a perfektně propracované ať už jde o dějové zvraty, tak o chování a rozhodování jednotlivých postav, tak od pátého dílu najednou všechno zrychluje, postavy se pouští do heroicky až naivních činů, jindy se některé dějové linky urychlí a k vyřeší dojde "za oponou". Je to škoda, ta původní pomalost děje a poodhalování tajemství krůček po krůčku mělo své úžasné kouzlo. Takhle mám z druhé série určité obavy, že mi kvalitativně zničí zážitek z předchozích dílů. Každopádně to i tak je výborná záležitost co za shlédnutí stojí.

• 9.12.2017  17:19

Dámská Road Rage, feministické GTA, koncentrované #MeToo, dnes se dá tahle legenda pojmenovat různě. S odstupem času tenhle film uzrál jako víno a k odvázané oslavě nevázané svodoby se přidává i úžasná atmosféra staré Ameriky

• 3.12.2017  17:11
    Interstellar (2014)

Mě to teda úplně minulo. Grafika skvělá, ale nemůžu se zbavit pocitu šílené rozvláčnosti jako kdyby fyzici sepsali teorii dobývání vesmíru a nechali ji zrevidovat na filozofické fakultě. Dlouhé předlouhé dialogy, divné střihy vytvářející rádobydramatičnost a děj často tak překombinovaný, že to občas postrádá smysl (na to, že mají roboty se ti lidé vrhají do nějak moc nebezpečnych akcí sami). A pak ten podivný konec, kdy režie asi fakt potřebovala nějaký Deus ex machina, protože už nevěděla jak z toho všeho kombinování ven.

• 23.11.2017  19:18

Dokument jistě není dokonalý, ale v puritánském Norsku muselo být tak obtížné ho natočit. Moc se mi líbí, že není jednostranně zaměřený a prostor dává všem stranám. Názor si tak může udělat divák sám a je to možná potom ještě děsivější než kdyby nám někdo kázal o hrůzách a plameni pekelném. Slyšet to z ůst těch lidí, vydá na tisíc českých článků. Chápu tu snahu to nějak porovnávat s ČR, ale to tu malinko kulhá, protože jednak tu sociálka neřádí takovým šíleným způsobem a druhak i kdyby těch případů v Norsku bylo jen 100, tak je to 100 zničených rodin z naprosto malicherných důvodů ! Také mi tam chybí zmínka o utýraném chlapci před 10 lety. Což byl důvod, proč začala sociálka takto řádit a vychovávat ideálního rodiče a celému náhledu na společnost by to dalo další kontext. Každopádně Orwell byl žabař, Norsko může spasit jen robotizace. Národ se nahradí ideálními roboty a konečně bude mise splněna.

• 5.11.2017  15:33
    Velký šéf (1969)

To je tak blbý až je to vlastně vtipný. Některé scénky tam jsou klenotem francouzské komedie, někdy je to teda trhlý až moc a dost překombinovaný.

• 10.9.2017  13:10

Přeplácaný děj, nesympatické postavy, těžko uvěřitelné a nevysvětlené dějové zvraty. Asi milion pozitivních i negativních náhod a jen jeden superhrdina schopný všechno přežít. Strašný Americký kýč i s koncem ve stylu Deus Ex machina

• 9.9.2017  19:55
    Cellular (2004)

Jako fanda mobilů jsem občas i nahlas trpěl, ale celkově jsem se tím filmem bavil a často se i zasmál. Zahoďte logiku a bavte se, občas to za to stojí.

• 1.7.2017  23:53
    Případy pro Lauru (TV seriál) (2014)

Nevím co všichni čekáte. Je to běžná TV detektivka jakých je ve vysílání plno. Většina je totálně na jedno brdo a tahle mezi nimi vyčnívá originalitou, humorem i zpracováním. Prostě fajn televizní oddechovka.

• 1.7.2017  23:11
    Podfukáři (2013)

Kdo se v tom nimrá, asi něco najde, ale taky si tuhle jízdu můžete prostě užívat.

• 24.4.2017  08:32

Film co ukazuje atmosféru šedesátých let v Americe takovou trochu zábavnou a trochu vážnou formou. Nakolik se to zakládá na realitě a nakolik jsou některé věci přehnané (oddělené záchody, místa v autobuse apod.), to nedovedu posoudit. Líbila se mi tam i linka s nasazováním prvního počítače do NASA, z dnešního pohledu docela úsměvná historie.

• 18.4.2017  14:08

Klasický, vzhledem ke své době a podmínkám nadprůměrný snímek plný bohužel celkem dost dějových nesmyslů, ale podívaná je to pěkná a hlášky pobaví i dnes.

• 22.3.2017  21:59
    Divočina (2014)

Na cestovatelský film je tam té cesty docela málo a na emotivní příběhové drama zas nestačí ty flashbacky. Takže je to trochu kočkopes, ale přesto příjemně koukatelný a jistě to nejednoho diváka zvedlo z gauče do přírody. Zahraný to je rozhodně parádně a soundtrack taky pěkný. Takže srážím spíš za děj, kde se jedna linka ruší s jinou.

• 17.3.2017  16:06
    Gravitace (2013)

Ač audiovizuálně slušná podívaná, tak děj mě ve výsledku moc nebavil. Celková uvěřitelnost, použité postupy a až vynucené štěstí /smůla (chytí se až úplně na poslední chvíli, přesně tak akorát dojde palivo apod.) mi zážitek z už tak chudého příběhu kazí.

• 14.3.2017  19:54

Scénář, kamera, atmosféra to všechno bere dech a zarazí do židle. A pokud jde o samotný děj, tak k tomu bez spoiler alertu nelze nic napsat.

• 10.1.2017  18:41
    Vyšehrad (TV seriál) (2016)

Po čtyřech dílech. Je to docela vtipný, je to satirický obraz fotbalistů, ale vždyť v těch dílech jde o to samý. Lavi prostě chlastá a dělá průsery a Jarda to za něj žehlí. Díky krátké metráži se to vůbec nestíhá rozvinout. Celý děj by se dal zatím narvat do jednoho čtvrthodinového dílu a ničemu by to nevadilo. Hlavně tam zatím nebyl nejen žádný progres, ale ani žádný fotbal a to mi asi vadí nejvíc.

• 31.12.2016  19:42
    Obhájce (2011)

Líbí se mi jak se Mick pohybuje v té nesoucitné a dravé právnické džungli tak, jako by mu patřila. Stejně tak ukázka konfliktu práva, zdravého rozumu a etiky. Právnická linka filmu je úžasná a bez chyby. Ty ostatní linky už občas předvádí až moc kotrmelců. O napětí a překvapení rozhodně není nouze.

• 28.12.2016  17:43

Prvotřídní lehká komedie s příchutí Itálie

• 13.12.2016  21:29
    Kosmo (TV seriál) (2016)

Hodnocení bych rozdělil na části před odletem a po odletu. Před odletem 4* - Skvělý rozjezd, všechny linky zábavné. Politická trochu ve stylu jistě pane ministře, první díl s více prázdnými místy, jako by autoři nevěděli co by tam mohli ještě dát. Také tepání do dalších zemí se povedlo. Po odletu 2*- Podle mě odletěli moc brzo, před odletem byl určitě prostor pro spoustu zábavného politikaření a pro přípravu posádky. Hodně hluchých míst to dokazuje, málo linek z politiky, scény z lodi o ničem, celkem nudný a extrémně pitomý děj ke konci. Zachraňuje to jen pár zábavných scén a hlášek. Jako celkový počin to však jako oddechovku s trochou sebemrskačského humoru mohu doporučit.

• 5.12.2016  22:47

Trochu rozvláčný, ale strašně dobře natočený tajuplný film. Ve své době to musela být fakt špička. Líbí se mi ten důraz na veškeré detaily a práce s nimi, atmosféra města i celé doby, lidi s ženou komunikující a neustálé zmatení diváka. Závěrečné rozuzlení asi každého nenadchne, ale jako celek to pak dává smysl.

• 8.8.2016  10:51
    Muž v ohni (2004)

Nevím jestli tři nebo čtyři. Příběh dobrý, Danzel taky super. Je to trochu přitažený za vlasy, konec se celkem vymykal tempu, které film nasadil v průběhu. Časté a "efektní" střihy a přechody s barevnými filtry byly někdy spíše rušivé. Celkově film hodnotím pozitivně. Je to emotivní i akční zážitek, ale zázraky nečekejte.

• 13.6.2016  19:15

Nevím jestli si to hodnotící pode mnou uvědomili, ale dokument je o tajných nahrávkách z KLDR a těch, kdo je pašují ven a kdo propašují různé věci dovnitř. Dozvěděli jsme se dost a to právě z těch tajných záběrů a z měnících se poměrů v KLDR. Že ty záběry jsou nekvalitní a roztřesené se asi nikdo divit Těch nových informací tam je dost, kdo umí, tak je najde, ale spoilerovat tu nebudu.

• 22.4.2016  13:16

Chtěl jsem napsat "s přihlédnutím ke stáří snímku", ale on ten snímek je díky svému stáří snad ještě lepší ! Úžasné postřehy a pohledy na život lidí ve městech a na starou dobrou USA sedmdesátých a osmdesátých let. Nadšen bude nejen architekt, psycholog či sociolog, ale každý, kdo se rád rozhlídne kolem sebe :)

• 23.3.2016  08:58

Jak mám Trabantisty rád, přispěl jsem jim na cestu a hltal každý příspěvek na FB a články v různých periodikách nebo rozhovory či přednášky, tak tenhle film ve mě zanechal pocit prázdnoty. Hodně dělá stopáž, ale hodně dělá fakt, že střihači byli zároveň členové výpravy. Oni v každém tom snímku asi vidí víc než divák a tím je jejich pohled na celý film extrémně zkreslený. Film nemá začátek, konec má značně urychlený, celou dobu nevím jestli to je o členech výpravy nebo o cestě samotné. Drahoceným časem se občas plýtvá na celkem zbytečné scény. Nikdy pořádně nevíme, kde jsou, o co tam jde. Je to jak sestřih dovolenkového videa. Občas se dokonce objevili na zajímavém místě, ale nikdo o tom nic neřekl. Nechápu jak tam třeba mohli nedat závody vodních bůvolů ! A ten konec, který podle slov Dana byl to nejlepší na celé cestě byl nakonec naprosto utnutý :O Neznat ty postavy, asi bych si k nim nevytvořil vůbec žádný vztah, jejich představení ani účinkování nebylo určitě tak parádní jako v Jižní Americe. Nejlépe to tam samozřejmě zachraňoval Marek Slobodník, jehož nesmrtelné hlášky a tělo vydrží jakoukoli pohromu. Abych jen nehanil, divák tam samozřejmě uvidí spoustu zajímavých pasáží i vtipných momentů, jen jsem prostě čekal víc, takže jako motivace do budoucna za 3*

<< předchozí 1 2 3