Matthew013

<< předchozí 1 2 3
    • 17.12.2020  17:54

Save the earth!

• 17.5.2020  19:42

Lepší je dokument END:CIV. Obávám se že vize autorů tohoto dokumentu, zachovat civilizaci stále v dost podobném chodu jako je tomu dnes, je nereálná. Potřebujeme radikálnější změnu a návrat k přírodě.

• 16.4.2020  11:09

Zajimavý film. Libí se mi jak zpochybňují ideologii peněz (že je musíme používat) a taky odpojení od přírody.. Hezčí (a mírumilovnější) svět je možný.

• 7.4.2020  12:40

Spoustu zajímavých a znepokojivých informací o vládách, armádě USA a globálním kapitalismu v 21. století. Nelíbí se mi ale že ukazují Juliana Assange jako "špatného člověka". I přez jeho chyby, je to on, kdo vytvořil Wikileaks a udělal mnoho dobrého a vystavil se do extrémně riskatní pozice. Respektuji Manninga i Assange, oba mají anti-imperialistické hodnoty, které sdílím. Freedom now!

• 18.3.2020  08:34

Bob Marley je podle mně geniální umělec. Dokument stručně popisuje jeho život, dává ale prostor i politikům aby se vyjádřili k jeho životu (ti ale Boba většinou jen zneužili pro svůj image a agendu..)

• 6.3.2020  21:12

Its going down...

• 6.2.2020  22:37

Zajímavý dokument o Amazonském pralese a příběhům k němu se pojícím. O realitě původních obyvatel, o západní civilizaci a její neúctě k přírodě, o dvou odlišných filosofiích a různých lidech. Ve filmu jsou zmíněny zajímavé myšlenky a teorie, týkající se jak pralesa, tak různých kultur nebo života na zemi. ZACHOVEJME AMAZONSKÝ PRALES! :)

• 7.1.2020  11:28
    Psychedelické podsvětí (TV film) (2017)

Dokument sice popisuje zajímavé věci, ale stále s dost propagandistickou rétorikou. Myslím, že lidé co tématům moc nerozumí, nebo o nich slyší poprvé, tomu můžou špatně porozumět (vzhledem k použití zastaralých konceptů v dokumentu).

• 1.11.2019  15:45

Jediné mínus jsou ty otravné reklamy (i uprostřed videa) na Mall.cz (na různé technologické produkty, co nepotřebujete). Pořad sám o sobě je ale geniální a skvělý, velký respekt Arthurovi - autorovi pořadu, za vše a hlavně za to, že se v Africe vydává do takových rizik a dobrodružství.

• 21.8.2019  20:22

Výborný dokument o radikálním hnutí, které chtělo změnit svět k lepšímu. A dobře vysvětleno, proč používali i strategie násilí (proti násilnému imperialismu). Taky je zde vidět mnoho zločinů, jechž se dopáchala vláda USA, včetně zabíjení (COINTELPRO). Je zajímavé, že když někoho zabije vláda, nebo státní autority není to často vnímáno jako zločin?

• 3.8.2019  13:55

:( devided over money

• 11.7.2019  00:21
    Simpsonovi (TV seriál) (1989)

1. série geniální - respekt tvůrcům, ale poslední série katastrofa. Velký rozdíl za 30 let.

• 24.6.2019  19:22

Výborný dokument o mnoha problémech globálního vzdělávacího systému.

• 15.6.2019  18:09

KAPITALISMUS...

• 12.6.2019  21:30
    Šimpanzi (2012)

Nevím, jestli je to špatný dabing, nebo je to skutečně takhle v originále, ale výběr slov popisující chování šimpanzů v tomto dokumentu je dost zavádějící. Tak například: "nemovitost" - místo kde bydlí šimpanzi¨, "stopnout maminku" - mládě nase na zádech nese jeho maminka, "Fredy vede dopravu za snídaní ", "Restaurace není na stejném místě", "Dokonce není ani v jejich čtvrti". Tak to vypadá, že autoři těchto metafor mají méně inteligence než daní šimpanzi. Popisovat takhle dementně to, že šimpanzi hledají jídlo pokaždé na jiném místě v dokumentu, který se snaží vypadat vědecky, dost zpochybňuje jeho kvalitu. JE VTIPNÉ (možná i tragické), jak vnímají LIDÉ PŘÍRODNÍ SVĚT V DOBĚ POZDNÍHO KAPITALISMU. Proberte se ŠIMPANZI NEMAJÍ ŽÁDNÉ NEMOVITOSTI, ČTVRTĚ, dokonce ANI VOLNÝ TRH. :D O čem to vypovídá? A jakým dokumentům se dá na 100% věřit?

• 27.3.2019  13:26

Mix PRAVDY a PROPAGANDY (viz to co říkají o hippies), což je nebezpečná kombinace. Rozhodně ale některé zajímavé informace, například reporty z LSD sezení s lékaři.

• 17.3.2019  23:15

Je to smutné, co se ve světě děje. Všechny války a krveprolití a násilí. Přesto je většina lidí z evropy zaslepených a nedokážeme si jako lidstvo navzájem pomoci, obzvlášť ťem co to potřebují nejvíc a těm jejichž země naše národy vyrabovali. Kapitalismus je u nás nová víra a tu si musíme za každou cenu chránit.. (snad se tahle mentalita změní)

• 26.2.2019  00:28
    Le Monde selon Monsanto (TV film) (2008)

Až keď bude neskoro, ludstvo sa preberie...

• 1.2.2019  13:14
    Černota (TV pořad) (2018)

FAŠISMUS, FUJ! zkreslenej pohled na svět a drogovou problematiku 2 amatérů. Nixonova válka proti drogám stále úspěšně funguje ruku v ruce s propagadnou v roce 2019, kterou tenhle pořad jen podporuje. Represí a zákazama a větším utužováním a fašismem se problém nevyřeší, ale to není to, co se vám tento "Černota" snaží sdělit.

• 25.1.2019  23:28

Dobrý myšlenka a message filmu ale provedení trošku horší. Pár dobrejch frází o demenci dnešní konzumeristický společnosti, ale za mně jen 3* za příběh.

• 25.1.2019  20:25
    Century of the Self, The (TV seriál) (2002)

první tři díly zajímavý, poslední absulutně nemá cenu vidět!

• 4.12.2018  00:02

Revolutionary movie, MUST see! :)

• 2.12.2018  21:21
    Uprchlická vlna (TV pořad) (2018)

Výborný seriál o skutečných příbězích skutečných lidí.MUSÍME SI POMÁHAT! Dost mně ale teda tam serou ty reklamy co na vás vyskočí každejch 10 minut.

• 25.8.2018  22:36

Podle mně totální chujovina

• 21.8.2018  23:56

Best graff movie I´ve ever seen!!!

• 15.8.2018  19:38
    Virunga (2014)

EvilCorp runs the world. And UN is not going to save it...

• 25.7.2018  18:19
    The Red Pill (2016)

Nestojí za shlédnutí. Celý film řeší podle mně úplně zbytečný problémy, jejichž zdroj ale úplně opomíjí. A to je kapitalismus a systém hierarchie jako takový. Nesouhlasím s poselstvím filmu.

• 11.7.2018  23:21

Tak tenhle film mě úplně dostal.. Doporučuju asi komukoliv! :)

• 3.7.2018  00:31
    Cukr-blog (2014)

Droga na které jede celá společnost a většina lidí nad tím ani nepřemejšlí. Výbornej film. BRAVE NEW WORLD

• 27.6.2018  00:08
    The End of the F***ing World (TV seriál) (2017)

Celkem dobrej příběh, až na ten konec. A nelíbí se mi jak moc zdémonizovali toho Tátu - drogovýho dealera. Média mají holt silnou moc udělat si to k obrazu svému (včetně Netflixu - tvůrci pořadu).

<< předchozí 1 2 3