Wiikii

Wiikii

okres Brno-venkov
Baví mě každý žánr. No hlavní je, aby něčím zaujal film

23 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
  • 27.1.2019  22:40

  Atkinsonův typ humoru jsem nikdy úplně nehltal, ale občas jsem se zasmál. A zde to mám úplně stejně. Občas se zasmějete, ale film jako celek moc nenabídne. Bohužel humor je zde zastaralý, byť nabízí souboj starých dob s dobou internetovou, humor moc z této myšlenky netěží a nakonec skončíte u vtipu se staženými kalhotami ve stylu American Pie. ... HODNOCENÍ: 60% (3*)

  • 26.1.2019  11:26

  Když jsem zaslechl, že Black Panther bude bojovat o Oscara, vzpomněl jsem si, že jsem jej ještě neviděl. Včera jsem to napravil. Ale nadprůměrné ohromení se nekonalo. .. Proč byl vůbec nominován? To bylo v roce 2018 tak moc málo dobrých filmů ? Ne... Ale narozdíl od ostatních je zde Afrika, černoši, náznakem ghetto a ženy válečnice. Nýbrž se už pozapomnělo na to, že ve filmu je zvrhle a jednoduše vytvořeno Africké kulturní prostředí(jako by jste u nás muže oblékly do ženského kroje, protože tak to bude mít větší feel), ta hudba je jak od pracovitého brigádníka, kamera od klasického brigádníka a kulisy či animace od špatně placeného brigádníka. + nemluvě o tom, že se téměř všichni chovají jak s Los Angeleského ghetta. .. Proč tedy tohle bojuje o sošku? ... Ale co, jinak škoda, že zemřel hlavní záporák, ten byl fajn, sice trochu dychtící po krvy, ale s dobrým srdcem. Naopak hlavní bílej záporák byl jak parodie na Jokera z Temného Rytíře. .... HODNOCENÍ: 55% (3*)

  • 15.1.2019  07:35

  Strašná hloupost, která se nebere moc vážně a proto jen tři hvězdy nestačí, musím tomu dát o chloupek víc. .... HODNOCENÍ: 70% (4*)

  • 15.1.2019  07:29

  Když se řekne v kinematografii PREDÁTOR, vybavý se vám nejspíš napínavý, akční příběh z pralesa nebo napínavý masakr z Los Angeles, popřípadě souboj dvou vesmírných nestvůr. Ale vždy dramaticky, napínavě a stylem pro dospělé. Nový predátor je jak Deadpool se špatným spojením vtipu a thrilleru. Při sledování si říkáte "OK - NE - UŽD DOST - OK - DÁM TOMU ŠANCI DO KONCE", ale je to stále horší a horší. Sice bych přežil, že hlavní postavy jsou skupinka s psychickými poruchami (i hl. postava McKenno se choval jak psychopat), však inovace nemusí být na škodu, ale styl jak pojal Black tyto postavy mě připadala amatérská a stejně tak jednoduchá, jako když v 90.letech hrdinové nemuseli přebíjet své zbraně. .. A co příběh? No, k tomu bych jen dodal: pane Blacku, autismus není další krok v evolučním žebříčku, ale to není vše co příběh chce vyprávě a nakonec 3 a půl metrový útočník z vesmíru dělá nejen lov, ale i detektiva zabijáka. ... Závěrem bych jen řekl, že Shane Black není špatný režisér, ale Predátora pojal nadneseným stylem hodný Marvelu nebo filmu Správní chlapi což je poslední tvorba tohoto režiséra. .... HODNOCENÍ: 60% (3*)

  • 5.12.2018  23:05

  Je tady opravdu kvantum keců o kvantové fyzice, ale jsou tak amatérské, že je to jako poslouchat léčitele mluvícího o "zázračném" Higgsovu Bosonu jako léku na vše, což se tento typ léčitele na konci i objeví. V tomto se to zhoršilo od předešlého dílu, kde převládala spíše biologie (ovládání mravenců, atd..). Dále hlavní postava, ta mě v prvním díle připadala vážnější, ale teď už je moc propubertální svým chováním. Zato Luis je stále stejný a to je u něj dobře + dvojka Bill a Ava(Ghost) byla zajímavá..... Vcelku mě to i nudilo, protože zde nebylo nic co by mě chytilo a drželo u příběhu a potažmo tak i filmu obecně, ale nejzajímavější byl ten úplný závěr, který umožňuje natočit i třetí díl ... HODNOCENÍ: 60% (3*)

  • 3.12.2018  03:38

  Jason Statham se poslednední roky začíná řadit k lepší sortě herců, ale po téhle Béčkovině zase trochu klesá. ... Za povšimnutí stojí i Bingbing Li, leč s tímhle scénářem a režií nemůžete čekat od nikoho velké herecké výkony... HODNOCENÍ: 60% (3*)

  • 11.11.2018  23:08

  ...SPOILER... Někdo tady čestl knižku války světů a inspiroval se vyhlazovacím stylem marťanů. ...Jinak většinu filmu prožíváme v neznalosti situace s Michael, která má stále více a více indícií co se vlastně děje a za to si film zaslouží své vyšší hodnocení.. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)

  • 6.11.2018  00:22

  Po pár Amazing Fails přišel opět slušný Spider-man. Na to, že hlavní postava byl 15 letý ťunťa, tak snímek je vyvážený vážností, téměř hodná dospělejšímu publiku. ... Hezké představení mladého skoro Avangera. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)

  • 4.11.2018  12:18
  Silent Hill (2006)
  ****

  Snímek co není ani tak hororem, jakož příběh o nenávisti z činu, který byl napáchán v jednom městečku. .. Celý Silent Hill jsem se ani jednou nelekl, občas jsem byl v napětí, ale většinu času jsem přemýšlel nad příběhem, s otázkami začínající na PROČ?, které jsem si jako divák postupně dokázal zotpovědět či předem vytušit... Zajímavá podívaná, která nevyleká, ale zaujme. ....HODNOCENÍ: 79% (4*)

  • 3.11.2018  01:28
  Znamení (2002)
  ***

  Tenhle film by se mohl shrnout do jedné věty "Je to mezi nebem a zemí.". Ale měl bych různé výtky k tomuto dílu jako příběh postav ten byl velmi strnulý, který častokrát zachraňovala až nějaká dvou minutová filozofická promluva. Děti byly také dosti podivínskými, ale to by se dalo pochopit. Gradace mě nepřišla tak dokonalá jak zde mnozí píší, ale nutno dodat, že jsem měl asi verzi snímku, který neměl moc kvalitní zvuk a to zde hrálo zásadní roli, protože zvukový doprovod je zde důležitý. Leč Shyamalanovi nemůžu odpustit Gibsona, který se mě zdál, jako by mohl ukázat mnohem více, jeho otcovský styl a smysl pro rodinu zde nebyl plně využit a to je škoda.... HODNOCENÍ. 69% (3*)

  • 24.10.2018  04:18
  Venom (2018)
  ****

  Ze začátku jsem byl na pochybách, pak se to zlepšilo(během první velké akce asi v půli filmu), poté se to ještě více zlepšilo, kdy se Eddie a Venom začali seznamovat, nakonec byl konec s přihlouplou poslední scénkou. ... Nejlepší chvíle byly, když spolu ti dva promlouvali, ale jinak převážně klišé abez parádního scénáře a režie jak tomu bylo třeba u Temného rytíře.. Dám o hvězdu navíc za Toma Hardyho a vtipné momenty s Venomem, leč musím u toho přimhouřit oči. .... HODNOCENÍ: 75% (4*)

  • 22.10.2018  01:48

  --- SPOILER --- Kdo byl Rodriguez Lara ? Kolumbíjský politik co byl jednu dobu i velvyslanec ČSR, ale hlavně velký bojovník proti drogovému business, bohužel jak už to bývá vyhrává moc a síla. .. Také zjistíme kdo byl Kiki Camarena (DEA, Guadalaiský kartel, brutálně umučen načeš následovalo hromadné zatýkání) ... A hlavně, Pablo Emilio Escobar Gaviria byl krátce politikem, ale díky Larovi musel z této cesty k postu prezidenta odstoupit....

  • 19.10.2018  02:34

  Jak už se psalo v komentářích, druhý díl je o něco slabší, ale přesto neodolatelně působivý. ... --- SPOILER --- A co jsme zde mohli vidět? Když jste drogový král, je složitější peníze schovávat než je utrácet. Ať jste jaká koliv komunistická militantní skupina, jako třeba M-19, s Medelínským bossem si nezačínej. + zjistíme jak Pablo k meči Bolívara přišel...

  • 18.10.2018  01:14
  Narcos - Descenso (S01E01) (epizoda) (2015)
  *****

  --- spoiler --- Začátky Pabla Emilia Escobara Gavirii z pohledu agenta DEA, který je i vypravěčem. .. Uvidíme, jak se Escobar pomocí Matea Morena zvaný Šváb, dostane k přepravě drog do Miami a také jak Moreno doplatil na touhu být rovnoceným spolupracovníkem Pable, což je trochu paradox když si chtěl ke spolupráci vybrat J. R. Gachu :)

  • 18.10.2018  01:07
  Narcos - Série 1 (série) (2015)
  *****

  Opravdu chytlavá podívaná...

  • 8.10.2018  03:25

  -- OBSAHUJE SPOILERY -- Celý Úžasňákovi 2 jedou na stejné vlně jako jejich první díl s malým rozdílem, doslova malým. Jack Jack zde získal mnohem větší prostor. .. Ale i když filmový čas spojený s rodinou Inc. a přítelem Luciusem (Mražoun) je vtipný, tak hlavní záporák mě přišel od začátku dětsky jednoduchý, což asi dává smysl, když je to ten film pro celou rodunu, ale už od začátku bylo jasné, že záporák bude mít příjmení Deavor. ... HODNOCENÍ: 80% (4*)

  • 3.10.2018  01:00

  V tomhle díle se mě potvrdilo, že seriál je příjemně předvýdatelný, ale i přesto jsem si na konci řekl "Aha, takže ona to byla dokonce jeho manželka..." Jinak to byl díl trochu o ničem, nebo spíš uvolňující po všech těch převratech a akcích. Ale špatný nebyl...

  • 30.9.2018  02:05

  Opět taková příjemná pohodovka, jestli to takto půjde dál, tak mě to vůbec nebude vadit, protože už jsem si zvykl u tohoto seriálu jen vypnout nepřemýšlet nad všemi těmi nedokonalostmi(kterých už je oproti 1. sérii mnohem méně) a s radostným úsměvem se jen dívat na akci, zvraty a klišé, které dokáže zaujmout masy. :)

  • 29.9.2018  03:02

  G. Ward se stává ještě větším padouchem než dříve, i když to většina diváků nejspíš očekávala. Naopak jeho starší bratr Ch. Ward je hodnější než se zdálo. I když jestli bude tak friendly jak ho tento díl vykresluje, tak mě Agents of SHIELD trochu zklamou. ... Co dodat, možná tak, že ke konci jsme viděli chlápka co se nechal inspirovat Michaelem Scofieldem ze seriálu Útěk z vězení...

  • 26.9.2018  01:05

  Ve zkratce malé shrnutí: Simmonsová povýšila a je tajná, to není nic divného, když po setkání s Furym zmizela. Fitz se lepší, ale jeho herecký výkon začíná zapáchat přehráváním. Z Huntera (či jak se to jmenuje) se začíná stávat příjemná postava co tam úplně nezapadá(ale zatím, jen zatím) a Ward to stejné jen ve stylu Hannibala Lectra. Jo a abych nezapomněl objevuje se tady Agent 33 další z postav co může mít časem lepší roli, či Whitehall taková nový Garret této série + staronová postava Gill (ten milý nejistý klučina co umí vše zamrazit) No a co Reina(Dáma s květovanými šaty) fandím jí od první série, ale teď začíná mít větší roli, snad jí brzy zase uvidím ... Jinými slovy pestrá možnost rozvoje celého seriálu, který se ale dá předvýdat, leč vždy se najde nějaké překvapení díky tomu rozvětvení. ...

  • 24.9.2018  23:31

  Absorbing Man neboli Carl Creel je nová zajímavá záporácká postava s OverPower schopnostmi. A co dál je ve druhé sérii nového? No vlastně téměř vše, celý Shield je oficiálně psancem, který bojuje s Hydrou a vlastně i celým zbytkem světa. No a když píšu, že téměř vše je nové, tak tím myslím, že je zde nová základna, nový členové shieldu a ti staří prošli totální osobnostní proměnou. ... Takže jinak řečeno: "Nová série, nové všechno!". ...

  • 23.9.2018  01:55

  Díl co neohromí, ale ani neurazí. Sice jsem čekal od závěru více, ale byly zde vytvořeny otázky na které bych rád znal odpovědi, takže se za druhou sérii nebudu zlobit...

  • 20.9.2018  02:37

  Lepší než díl předešlý, ale jako by něco chybělo, myšlenka, ponaučení, vtipy co podpoří celý tento smyšlený svět a postavy v něm ať dlouhodobé či epizodní. .. Nejsem si úplně jistý co mi zde chybý, ale něco ano. ...

  • 18.9.2018  23:08

  Čtyři hvězdy, ale jenom kvůli tomu, že se dále rozvíjí příběh, který jsme mohli vidět i ve filmu Captain America 2 .... Jen pořád nechápu, proč scénář je dělán tak, že Ward a Skye spolu nekonec budou, že by Ward byl trojtý agent. ... Seriál se asi snaží zaujmout stálými zvraty...

  • 18.9.2018  20:49

  Dalo se z této epizordy vytěžit mnohem víc, škoda, snad příště....

  • 16.9.2018  05:05

  Existuje mnoho knih, dokumentů i filmů ukazující jak fungoval komunismus nebo jak bídně se měli obyvatelé SSSR, ale neznám dokument či film, který by takto dobře vykreslil atmosféru(byť s komickým nádechem) nejvyšších vrstev komunisstického ruska. ... Nutné dodat, tato komedie, je trochu obtížnější, protože člověk co nezná alespoň okrajově osobnosti jako Chruščov, Malenkov, Berya, Žukov, atd..., tak sníměk nebude plnohodnotně chápat. ...Ještě bych dodal, že Ztratili jsme Stalina je stylem podobný Shakespearovi, kde dramatická stránka je důležitější než ta komediální. .... HODNOCENÍ: 80% (4*)

  • 14.9.2018  02:20

  Už jsem si nějak zvyknul na ty Shield zvraty, takže závěr mě moc nepřekvapil, vlastně ani střed a začátek. ...

  • 13.9.2018  16:05

  Zatím nejlepší díl. Jen si musím rýpnout, proč proboha nezjistili jak dlouho tam Thomas Nash v tom pečovateláku není, protože kdyby tam nebyl celou dobu, tak to znamená, že hlavní záporáck "Vojent" už dávno věděl, že se něco takového stane, to by znamenalo, že je opravdu jasnovědec, ale pokud je jen vysoce inteligentní, tak Nash musel zmizet nedávno před tou akcičkou na závodišti a je toho mnohem víc. ... Chápu, hold moc nad tím přemýšlím, tenhle seriál je jen o tom sledovat, mlčet a být překvapen kdy autoři chtějí. ... I přesto nechávám vysoké hodnocení, protože na S.H.I.E.L.D je to nečekaně dobré...

  • 12.9.2018  01:12
  Annabelle (2014)
  **

  Tahle Annabelle byla špatná, ale hlavně bylo špatné natočit pokračování, které ale bylo lepší než tento první díl. .. Zpět k filmu, když se zamyslíte nad všemi "děsivými" scénami a příběhem, zjistíte, že panenka byla "pokřtěna" krví Annabelle vyznavačkou satanismu, díky tomu se mohl démon s rodinou Formových přestěhovat do nového domu a to je vše, po zbytek filmu démon jede na vlastní pěst, takže panenku vidíme v pár přihlouplých záběrech a nic víc. K tomu přidejte strnulost kamery, hudbu co neohromí, herci co hrají jakoby jim byl dán malý plat a příběh co vyprávý, vyprávý, vyprávý a pár lekaček aby se neřeklo nebo neusnulo. .... HODNOCENÍ: 40% (2*)

  • 11.9.2018  03:37

  Nemůžu si pomoct, ale to zesměšnění středověkých společenských hodnot či pohádkových klasik s dodatkem dnešní připitomnělosti(např.: ten kočár) + nějaká ta připitomělost ještě navíc mě bavila. .. Na pilot mě to přišlo nadprůměrný, ale doufám, že se to ještě zlepší. .. Sice už teď nevěřím, že to bude mít třicet sérií jako Simpsonovi, ale Futuramě se to třeba přiblíží. ...

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace