Madlene

Madlene


16 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19
  • 22.8.2019  20:44
  Slunovrat (2019)
  **

  Nepada mi na mysl lepsi vyraz, nez extrudovany horor. Slibne se rozvijejici zacatek vystridala serie upatlanych kycovitych zaberu, ktere “braly dech” asi tak prvnich pet minut. Vsechno korunovala naprosto nesmyslna stopaz. Nevim, kde vzal autor nebo kdokoliv dalsi odvahu tomu rikat horor. Jak by rekl Cimrman: Tudy ne, pratele!

  • 19.10.2018  22:45

  Natocit takovyhle film, to chce poradny koule a smysl pro extra porci cerneho humoru.

  • 17.4.2018  12:40
  The Terror (TV seriál) (2018)
  *****

  Skvělá knižní předloha si říkala o filmovou adaptaci už v průběhu čtení, kdy mi během letních dní málem mrzly zuby... Nevěřila jsme ale tomu, že toho někdo bůbec bude schopen, nicméně neuvěřitelné se stalo realitou! Smekám před tvůrci, kteří založili vše především na pečlivě vybraných hercích a na neskutečně vytvořené atmosféře (odpouštím polystyrenové kulisy a mírné prohřešky proti knize, včetně nutného krácení některých opravdu dlouhých pasáží). Jeden z nejlepších seriálů poslední doby!

  • 9.3.2018  20:57

  Super natočený, řemeslně klobouk dolů....ale je to prostě zkratka, a navíc, ty chytrácký řeči na konci zase....chjo. Mám pocit, že to mají teď snad všichni befelem bez ohledu na to, co je to za žánr. :D

  • 11.2.2018  21:02

  Tomuhle filmu dala řada mých přítel opravdu vysoké hodnocení, a tak jsem se těšila, že to bude opravdu "něco"... Něco to rozhodně bylo, skvělé řemeslo, neuvěřitelně vypracované postavy i dialogy, či scény, u nichž divák jen naprázdno polyká...i přesto jsem se ale nemohla zbavit dojmu, že tomu k dokonalosti to "něco" chybí...zejména mi vadili tři nelogické scény a závěr, kdy vlastně najednou nevíte, proč tam jedna z postav vůbec byla...hmmmm, takže, škoda. Pěkný film, drsné téma, skvěle zahrané, ale rozhodně ne dokonalé a oscarové...

  • 9.1.2018  10:30
  Dark (TV seriál) (2017)

  ...hmmmm, zatím bez hodnocení, jen s komentářem. S kamarádem jsme se shodli, že je to prostě německé. Dokonalé, čisté, do detailů přesné...a to je možná ten problém. Atmosféra je tak dokonalá, až to trochu zavání, závěr první epizody hodně tlačil na pilu. Ještě tomu ale určitě dám šanci.... Myslím, že Home Simpson by k tomu řekl, že je to: "Eeeeeeeeeeeeeee..."

  • 22.8.2017  13:47
  Dunkerk (2017)
  *****

  Zarzak! Impresivni! Nolan je filmovy genius, a tohle jeho um jen potvrzuje. Prevest tragicky Dunkerk na filmove platno s takovou sugestivnosti je dechberouci. ...napadaji me jen superlativy....

  • 31.1.2017  11:16
  Taboo (TV seriál) (2017)
  ****

  ...hodně subjektivní hodnocení, protože prostě Tom Hardy! I kdyby tam jen tak půlku všech epizod stál, dělal to svoje "hmmm", pořád by realtivně bodoval. :) Ale kromě toho je to taky dost vypečenej seriál, správně depresivní, pošmourný, a podivně zamotaný huntý děj plný různých druhů hajzlíků a zmrdů, co jdou pološínemýmu Hardymu pořád po krku...hmmmm, to je prostě uspokojivý mix. Hned v úvodní epizodě mne rozsekal záběr na koňská jatka. Jo, to prostě chceš! Skvělá kulisa pro rozhovor o dědictví s právníkem.... Myslím, že nezbývá moc k tomu, aby ten všudypřítomný smrad, bordel a špína z obrazovky i smrděly...

  • 2.7.2016  03:35

  Porad se nemuzu rozhodnout. Dobre natocene, vtipne podane, ale mozna proste jen trochu moc o necem, cemu prilis nerozumim.

  • 21.6.2016  23:16

  Kdyby tam nebyly ty zbytecne artove sceny a vic bradavek, nez bylo potrebne, dala bych asi plny pocet.

  • 17.5.2016  09:27
  Humans (TV seriál) (2015)
  ***

  Hezky, az na to, ze se to s pribyvajicimi dily trochu rozplizavalo. Ten posledni byl v patosu uz vazne pritazenej za vlasy. Skoda, potencial to urcite melo/ma (?).

  • 5.1.2016  22:25

  Vizuálně silná podívaná se spoustou opravdu vydařených scén, samozřejmě taky fantastická příroda...vytýkám především dvě neúměrně "Rambo" působící scény a závěrečný kamerový pohled stylu: "Oscar wanted".Ten prostě opravdu nebyl nutný, stejně jako ty Rambo style akce...

  • 17.12.2015  03:05

  Epic fail! Horší už to snad ani být nemohlo....měla jsem původně chuť napsat, že to má slabý scénář, ale ono to žádný nemá...je to trochu jako Vichr z hor, který odnáší Vavákovu stodolu...něčí otec, čísi syn a někdo vůbec nepatří do rodiny... Slaboduchá vykrádačka starých dílů a fórů, ubohé a trapné scény a černošský bratr s amazonkou v popoředí. K tomu hlavní zloun, který vypadá jako sionistický agent v útrobách Třetí říše. Abrams se asi nemohl rozhodnout, jeslti udělá remake nebo spíš pokračování. Necháou, na čem byli Ti ostatní magoři tady...rozhodně ne na tomtéž filmu...tohle ani jako letitý fanoušek nemůžu hodnotit pozitivně. Dva body pouze za klasické triky (rozhodně ani z nostalige nemohu dát více).

  • 24.11.2015  21:32
  Steve Jobs (2015)
  **

  Hoši, toto je neuvěřitelné! Aneb zase v kině zřejmě na něčem zcela jiném, než místní parta filmových znalců... Předesílám, že knihu jsem nečetla a předchozí film Jobs jsem raději neviděla (někdo, kdo dělá reklamu na domácí žvýkaní a druhou rukou dojí kozy Lenovo mi nepřijde nijak zvlášť sympatický a schopný herecky...). Žádné převratné situace, jen patlání se v hloubi géniovy duše. Nimrání se v jeho vztahu s dcerou. Myslím, že matně tuším, co tím chtěla dvojice Sorkin Boyle asi tak sdělit, ale bohužel mi na konci filmu už prostě nezbyly síly na nějaké další pochopení. Přemíra zkratek, extrémně natahovaných dialogů a prostříhů, v nichž se člověk ztrácel...tak v tom asi se kočkopes vyznal. Prostě další z řady trochu trapně opěvovaných filmů, které jsou nanicovaté a naprosto nesmyslné. Jediné pro mne jasné sdělení z celého "opusu" bylo, že Steve Wozniak byl pro Jobse jak osina v zadku se kterou se nedokázal vyrovnat...

  • 17.11.2015  22:02

  ..." čo chýbalo?" Zeptal by se nejspíš kamarád z Blavy a musím se zeptat spolu s ním...super začátek, epická hudba (fakt episká), momenty, ze kterých vás mrazí...a pak, to všechno spláchne týpek, co si řeší pomstu horami mrtvol a agentka, co nakonec pod nátlakem udělá, co se po ní chce, protože tak to prost bylo nalikováno... Obrovská, ale obrovská škoda. Film měl velké ambice a stále má mé sypmatie, ale ten konec to celé tak trochu hloupě strhl.

  • 7.10.2015  14:42
  Marťan (2015)
  ***

  ...tak děvčátka a chlapci, pojďme si říct něco o tom, jak se vaří takový pravý vesmírny sci-fi dort (páč ten od pejska a kočičky už všichni znáte). Celkově vzato je dojem slušný. Scény s Mattem na Marsu hodně fajn (hraje solidně). Ale celkově je to takový eintopf - kousek Moon (zoufale opuštěný kluk sám v pustině), kousek Gravitace (šmodrchanice s lanem a tryskami) a možná někde v dálce kousek Ridleyho Scotta. Jo, a aby se udělalo dobře americko-čínskému hvězdnému přátelství, pojďme je taky vzpomenout, kluky jedny ušatý. Přiště s námi musíe určitě letět do vesmíru, co?

  • 15.7.2015  21:33
  Penny Dreadful (TV seriál) (2014)
  **

  Tenhle canc plný klišé a hloupých rádoby srdceryvných a napjatých scén vážně někomu připadá tak dobrý? Ne, pardon, ale to nechápu...

  • 13.7.2015  12:37

  "Podivejte, Vavakova hospoda! Vitr ji odnasi jako pirko. A nese to take dedecka s babickou, tedy vlasgne meho syna s matkou!" Takze asi tak nejak, pratele! Absolutni slaboducha tragedie s patosem a bez invence...

  • 11.7.2015  22:22
  Slow West (2015)
  ****

  First of all...nejsem westernový fanoušek, a asi jím nikdy nebudu..., a možná právě proto mne tenhle film dostal v tom nejlepším slova smyslu. Nenašla jsem v něm ani jednu minutu, která by mi vadila nebo chyběla. Klasický příběh působivě odvyprávěný.

  • 24.6.2015  16:25
  Mimoni (2015)
  **

  Teda, očekávání průměrná. Nicméněě film nabízí daleko méně, vládne hlavně naprostou absencí dobrých vtipů a příběh je jedna velká tratgedie.

  • 9.2.2015  12:40
  Whiplash (2014)
  *****

  ...je celkem jedno, jestli máte rádi jazz, nebo tomu vůbec nerozumíte...potu, krvi a zarytosti mezka rozumí asi všichni... Jen škoda, že k takovému opulentnímu filmovému "nedopatření" dochází maximálně dvakrát za deset let.

  • 23.1.2015  15:05

  ...asi bychom měli překladatele názvu do češtiny přihlásit do sanatoria....bo co totok má společného s Poem, to jsem nějak nepochopila. Supr kamera, dobrá dobovka.

  • 5.12.2014  13:06
  Kancelář Blaník (TV seriál) (2014)
  ****

  "Lenko, prosim Vás! My víme, že vy víte, že se takhle říká na magši Krnáčový!" Fantastický hlášky a skvělé "pozadí" politiky, tak takhle nějak jsem si ten lobbying představovala :-D.

  • 15.10.2014  10:31

  To nejlepší nakonec! A tak se historky postupně zlepšují, až gradují do naprosto luxusní zápletky na židovské svatbě. Super...

  • 15.10.2014  10:27
  Zmizelá (2014)
  ****

  Bylo to...překvapivý, ALE...myslím, že ukočírovat tak komplikovanou strukturu příběhu je neskutečně složité a imho vymstilo se to i takovému borci jako je Fincher. Konec byl v mnoha ohledech trochu nelogický a vlastně mne mrzí, že nemůžu dát plný počet.

  • 2.10.2014  10:46

  Moc zajímavej námět, ale příliš všeho škodí. Zbytečné zkratky, a pak zase nimrání se v nesmyslech, indická část už byla úplně patetická a předvítadelná, takže vlastně škoda toho potenciálu.

  • 2.10.2014  10:40

  Tak určitě, chce to trošku toho štěstíčka... Zajímavý, ale zajímavější by to bylo, kdyby v tom nebyl ten patos a klišé.

  • 25.9.2014  08:50

  Je to pomalý, je to dlouhý, ale je to fantastický! Tohle je rozhodně filmový zážitek letošního roku... jen škoda, že už to nebudu mít příležitost napsat znovu. Hoffman se rozloučil bravurně!

  • 31.5.2014  09:19

  ...opet mam pocit, ze jsem asi sla na jiny film... Super emzaci (po District 9 asi vubec nejlepsi co jsem zatim ve sci-fi videla), skvely napad, ale to klise okolo! Smankote, to zas nekdo musel hodne zamestnavat mozecek!

  • 4.5.2014  09:42

  Trochu, jako Cimrman: "Vím, že mne v Londýně nemá překvapiti mlha, a také mne nepřekvapí." Pořád se marně snažím přijít na to, proč je tohle oscarový snímek. Možná měli v akademii bělošský pocit provinění... Fassbender přesedlal z dobrého nácka na ještě lepšího otrokáře zatímco Sherlock zapojuje své šedé buňky jen nevýrazně...

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19