nikus120

• 27.10.2018  03:57

Dva roky čakania.. TOP.

• 31.8.2018  20:33
    Tomb Raider (2018)

Hru síce nepoznám ale ako prvé som videla klasickú Laru Croft s Angeline Jolie. Na jednej strane mi chýba fantastickosť na druhej viacej akčných scén. Veľa sa dej rýchlo a bez poriadnej pointy. Dostávame len útržky, ktoré nas nasýtia len "z povrchu". Obsadenie veľmi dobre len škoda scenáru. Ak by malo vzniknúť pokračovanie by som sa nebránila. veľmi dobrý štart a pokračovanie by mohlo byť veľmi sľubné.

• 26.4.2018  10:27

Kto má rad Avangerov, že sú aký sú tak nech film nepozerá. Epické zakončenie sa skutočné koná. Bratia Russovci sa do toho obuli s celou parádou. Celých 10 rokov spojených do jedného filmu, ktorý všetky ilúzie a pekné konce zmaže s lusknutím prsta. Polovicu filmu som mla otvorené ústa (to sa nestáva nikdy). Rýchlosť deja sa prehráva a vy sa nemáte ani čas sa nadýchnuť medzi jednotlivými scénami. A ten koniec! WTF?! dúfam sa v marvelovkách do A4 dozvieme ako také informácie. Ale už teraz viem, že šťastných koncov bolo v marvelovkcáh dosť. Infinity War prichádza s očakávano neočakavaným. S takým mindifuckom som ešte z kina nešla... ****

• 24.4.2018  01:59

V tejto časti mi prišlo Tonyho skutočne ľúto. Film má výbornú zápletkú a aj marvelovské bojové scény nepôsobia takým klišé ako to býva. Dobrý nábeh na Black Pantera žiadne blbosti okolo. Za mňa ****

• 19.2.2018  00:13
    Most (TV seriál) (2011)

Prvá polovica seriálu sa deje prekvapivo rýchlo. Postavu Ságy som sa dá hneď zvyknúž, taktiež aj na jej chladnosť v určitých prípadoch. Vypadnutie Martina z dejovej linky prinieslo otázky či ho vie niekto zopakovať. Nie nevie. No Henrik prišiel s vlastným príbehom a postavou čo povzbudí každého diváka. Neprišiel sa opičiť ale prišiel ukázať Ságe inú tvár života. U tvorcov treba oceniť kreativitu s postavami a ich príbehmi. Dokázali za celý seriál využiť osudy a príbehy maximálne a nepôsobilo to umelo. Je škoda,že seriál má "len" 4 série. No Most prišiel s poukázaním na to, že na dobrý seriál sa musí čakať. Sága, Martin a Henrik sú príbehy a nie len jediné, ktoré treba rozhodne vidieť. Za mňa *****.

• 19.2.2018  00:07
    Most - Epizoda 8 (S04E08) (epizoda) (2018)

Neskutočné vyvrcholenie seriálu! Už od počiatku som si myslela kto je vrah ale tvorcovia dobre zamiešali karty. Posledná epizóda priniesla opäť rozuzlenie vraždy no čo sa týka Ságy.... Ten je osobitný. Skončil a začal druhý. Mrzí ma že seriál skončil no koniec nie je aspoň veľmi otvorený ako býva. Pokračuje ďalej ale nie už do tohto seriálu.

• 15.1.2018  04:10
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

V HBO sa zrejme roztrhlo vrece s kvalitnými seriálmi. Big Little Lies prinášajú doslova pôžitok pre každého diváka. Prvé časti privedú diváka fo mestečka Monterey kde si obyvatelia žijú spokojným životom. No ich životy naruší vražda. Tvorcovia do konca seriálu dokonale zatajili kto je obeť. Počas všetkých častí ale oboznámujú o živote jednotlivých hlavných postáv. Treba uznať, že Laura Der v spojení s Reese Witherspoon, Nicole Kidman a Shailene Woodley vytvorili dokonalú príbeh "šťastných" mamičiek. Seriál sa zaoberá, taktiež akutálnou témou "Me Too" kde treba ukázaň na bravúrny výkon Alexandra Skarsgårda a Nicole Kidman. Obaja zaslúžené ocenia za zobrazenie perfektnej bohatej rodiny. Do svojích úloh sa vžili na 100% a divák im dokáže ľahko uveriť. Tvorcovia vytvorili skvelý scenár s výborným obsadením, ktoré zobrazili v "obyčajnom" mestečku. Seriálu sa nedá nič vytknúť. Možno len fakt, že treba čakať na druhú sériu kde sa má ukázať Meryl Streep.

• 9.1.2018  15:05

dievča vo vlaku neprinieslo nič nové. Celkovo film pôsobí prázdno. Zobrazenie závislej Emily Blunt pôsobilo až príliš obyčajne. Film pôsobí depresívnym dojmom kde sa snaží navodiť vraždu tehotnej ženy. No prázdne pasáže. Nesúvislé scény a chaotiské prostredie vytvárajú elen dojem "kedy ten film už skončí?". Kniha podľa recenzí je výborná no ako to býva pri sfilmovaných adaptáciách v tejto tvorcovia šľapli vedľa.

• 3.11.2017  00:29

Tvorcovia chceli skúsiť risk po menej úspešnej druhej časti. Začiatok filmu má rýchly spád od užasného, najsilnejšieho Thora po zobrazenie totálnej trosky Thora. Farebné prostredie a štýl Strážcov Galaxie vyvolávalo dojem chaosu. Prvé dve časti ukázali Thorov svet v jeho farbách no nechápem prečo ho chceli meniť. Zmena prostredia a celková hodba vo filme vytvárali dojem, že sa jedná o Strážcov a nie o Thora. Ďalším kameňom úrazu je slabé využitie hlavnej záporačky Hely. Ako záporná postava bola zatiaľ v celej trilógií najlepšia no v celkovom filme chýbalo jej väčšie využitie. Cate blanchett patrí medzi prvotriedne herečky do úlohy sa vžila prvotriedne. No je tu otázka pre tvorcov prečo ju nevyužili? Na druhej strane sa zaoberali vývojom Thora bez kladiva. Jeho vývoj od prvej po tretiu časť bol dlhodobý (využívať kladovi na dobro, Avangers, vzťah s Jane, strata kladiva a nájsť novú silu) a bude zaujímavé ho sledovať v Infinity War. Thor zo všetkých troch častí prichádza s novou tvárou a nie všetci dokážu vstrebať túto zmenu.

• 17.4.2017  11:16
    Chatrč (2017)

Dlho tu nebol film tohto žánra. Sam Worthinton zmenil môj postoj v tejto role. Vo väčšine filmov je ako jednotvárny herec. Nedá sa povedať, že by išlo o najlepšieho herca no pasujú mu len niektoré role. Film môže v niektorých scénach pôsobiť gýčovo (jedná sa o low cost film). No dokáže navodiť v dováckovi potrebnú atmosféru. Okrem uplakaného kina dokázal aj rozosmiať hlavne vďaka Božskej Octavie Spencer, ktorá bola perfektnou voľbou pre túto úlohu. Diváka a Macka sprevádza problémami života a vtipne ich komentuje. Tvorcovia nezakomonovali všetky dôležité scény z knihy (tu mám prečítanú) ale jadro okolo vraždy a príbehu odpustia zobrazili doslovne. treba uznať, že s citlivými scénami pracovali opatrne a nepôsobia silene na diváka. Worthington obrazil postavu odpúšťajúceho otca bravúrne. Pôsobi realisticky a prenáša svoje emócie na diváka. Kameňom úrazu sa stáva zopár scén, ktoré pre prostredie vytvárajú dojem umelosti. Dejová linka zostáva po konci filmu neozodpovedaná a to či dostali vraha. Na to, že sa jedná o film kresťanského zamerania je dobre spracovaný a kvalitne obsadený.

• 21.10.2016  14:37

Každý čakal katastrofu keďže by málokto očakával takú zábavu ako pred 12timi rokmi. Nakoniec to bolo ešte lepšie zakončenie celej série ako som očakávala. Patrick Dempsey a Emma Thompson filmu dodali tú jednoduchú energiu plnú zábavy a smiechu. Som rada, že vo filme nebolo cítiť americký plytký humor ale ten pravý jednoduchý na aký som zvyknutá aj z Mrs Beana. Dokonalá zápletká alá tehotná Bridget. No čo viacej si priať ako komplikovanú lásku Jonesovej.

• 21.2.2016  13:57
    Deadpool (2016)

Áleluuja. Po toľkých Marvelovkách a X-Men sériách prišlo konečne niečo nové. Deadpool ma skvelý začiatok. Ten je spravený skvelo čo sa týka efektov ale aj prelínanie minulosti a prítomnosti. Oceňujem aj risk R-ratingu, pretože do kina som sa tešila, že uvidím niečo "pestré". Po skvelom začiatku prichádza vata alá lové story starej školy (čakala som niečo originálne keďže sa scenár písal cca 6 rokov a nie tento gýč) to mi kazilo dojem z filmu od začiatku. Určite ma viacej rozosmiali narážky na X-Men-ov, Green Lantera,... ako samotné "vtipy". Čo sa týka vizuálnych efektov a nedostatok (pre niekoho) strieľačiek je škoda, že na film dostali "len" 58 miliónov $ čo určite považujem ako chybu od Marvelu, že nechceli viac riskovať. Ináč film hodnotím kladne a teším sa na pokračovanie. ****

• 21.2.2016  12:52
    Ant-Man (2015)

Nič nové. Marvel prestal byť originálny a znova som videla príbeh, ktorý už bol toľkokrát natočený. Ant Man ma prekvapil po vizuálnej stránke a ako taký humor. Inak nič nové a scenár mi pripadá ako ctr+c a ctrl+v. Dúfam, že sa dočkám zlepšenia ako to je u Captain America.

• 11.2.2016  23:11
    Drž hubu! (2003)

Pri tomto filme mám fakt dojem, že Depardieu ušiel z blázinca. Francúzi majú originálny a jednoduchý humor, ktorý neomrzí ani po rokoch.

• 8.2.2016  17:36

Rozprávka z iného súdka. Hlavná hrdinka je skvele obsadená herecky, to sa musí uznať. Príbeh je zaujímavý a očarí diváka v každom veku aj ked je síce predvídateľný. Veľmi pekné prostredie a jednoduchá dejová línia. Film má to čo má mať každá rozprávka: lásku, dobo- zlo, kúzlo a šťastný koniec. Som rada, že po toľkých rokoch som sa dočkala kvalitnej rozprávky na Vianoce pri ktorej sa mám aj chuť zasmiať (hlavne na výrazoch Bohdanky a nesmelého princa).

• 8.2.2016  17:26

Tak ku tomuto "dokumentu" sa poriadny komentár ani nedá napísať. Film nepriniesol nič nové a hlavná pointa "nájsť strateného otca" sa strácala. Zbytok len čistá vata aby mal film nejakú dĺžku ináč story chalana z ulice... každý zažíva nejaký príbeh a tento nebol ničím výnimočnejší...

• 7.12.2015  11:01
    V hlavě (2015)

Originálne a jednoduché.. s troškou pesimizmu. Inside Out alebo lepšie povedané Pixar prišiel s niečím nečakaným a čierno-vtipno-humorným. Nápad a vtipné momenty v tomto filme nechýbajú a určite si niektorá aj poplačú. Inside Out konečne vnieslo do novodobých animákov novú fantáziu a konečne som sa aj ja dočkala námetu kde nefiguruje žiadna princezná a princ... Oceňujem aj originálny dabing. ****

• 8.11.2015  20:39

Och.. tak som sa na film tešila. Film má originálne nápady ale chýba mi tam energia hercov a trošku fantázie vo vizuále. Videné v kine ***

• 8.11.2015  12:45

Sprosté, drzé a vulgárne. Bez toho by sa tento film nemohol zaobísť. Napriek tomu som sa konečne presvedčila, že nemecká novodobá kinematografia za niečo stojí, hlavne komédie. Fakjú pán profesor príjemne navnadil a rozosmial. Ak mám porovnávať s prvou časťou tak filmy sú veľmi vyrovnané a dvojka si nepokazila reputáciu. Videné v kine.

• 31.10.2015  23:32

Rýchle a šialené. Už ked som si myslela, že príbeh bude v druhej polovici filmu otrepaný nakoniec sa z toho ukázal ešte lepšia story. Prekvapivo neprekvapiví Mad Max patrí do rebríčku naj filmov roku 2015.

• 27.10.2015  13:24

Začínam sa utvrdzovať, že najlepšie akčné filmy nepochádzajú z produkcie USA. Elitná jednotka mi dokázal zmeniť celkový pohľad na políciu a na zločin v zámorí. Neviem či sa film inšpiroval policajnými praktikami ale uznávam, že film neprikrášľuje realitu a ani praktiky mafie.

• 19.9.2015  22:56
    Nevědomí (2013)

Waw. Ako prvé som si vypočula soundtrack s filmu ku ktorému som sa dostala náhodou. Film ma uchvátil. Musím povedať že prvú hodinu som to mala chuť vypnúť ale nakoniec som sa dočkala poriadneho príbehu. Tom Cruise má dobrý nos na postapokalyptické filmy v posledných rokoch. Musím ale dodať že bez Freemana by film nebol ono. On dokáže dať príbehu väčší zmysel. Film hodnotím pozitívne a soundtrack od M83 len chválim. Konečne som sa dočkala smutného ale aj šťastného konca.

• 20.8.2015  16:22

Kurt Cobain bol skvelý človek ale v živote nemal šťastie na správnych ľudí. Dokument je skvelo spracovaný a nemám k nemu žiadne výhrady. Joho život bol pestrý na všemožné situácie od rozvodu rodičov, vyhodenie z domu, prvá droga,... Chápem prečo si vzal život.. Dokument dostane diváka do stavu v akom sa Kurt nachádzal vo všetkých obdobiach života... Na nejednom zábere vidno jeho vyhasínajúci život v očiach....

• 18.8.2015  16:47

Videli sme príbeh, ktorý nám dokopy nič nepovedal a nedal.

• 17.8.2015  17:15

Au. Tento film mi totáne zlomil srdce a všetky kosti v tele. Výborný scénar a jednoduchý príbeh, ktorý zaujme už od začiatku. Príbeh odohrávajuci v noci v NY sa mi zapáčil hňed. Ale nemysle som si, že sa dokážem s postavami stotožniť tak ako teraz. Jednoduché a originálne obohatené s chytľavými momentami.

• 14.8.2015  15:55

Fuck. Tento film zatial neohodnotím kedže ma koniec dosť znechutil (konkrétne jadna scéna). Kingsman je rozhodne film konečne s nepreflákanými scénami (teda ako ktoré), ale rozhodne ide o skvelý akčný film, ktorý sa mi podobal na niektorú z mnohých tarantoviek. "Moderný" James Bond konečne prišiel s niečím novým, originálnym a nie konečne s uhladeným. Prakvapivý film len pre mňa trochu predvídateľný. Za najlepšiu scénu vo filme určite ovažujem vybuchujúce hlavy.

• 9.8.2015  13:19
    Whiplash (2014)

Chazelle dokázal natocit autentický film z prostredia hudby. Hudbu mám rada, ale toto bola iná šálka kávy. J.K. Simmons stvárnil ďalšieho nenávideného muža v svetovej kinematografii. Film ma v sebe autentickosť a nič tam nie je umelo doplnene. Miles Teller konečne zohral po riadnu postavu. Film je konečne originálny a to finále bolo Top.

• 8.8.2015  13:40

Hľadala som niečo originálne a jednoduché a v Home som našla to čo som chcela. Animak je skôr pre menších ale aj ja som sa v ňom čiastočne našla. Určite dávam mínus jednej scéne kde použili tvorcovia ako zvučku dub step. Ale v celkovom hodnotení menám co vytknúť. Film sa mi páčil a a užila som si ho naplno. Videné v kine s originál AJ dabingom.

• 7.8.2015  15:33
    Siworae (2000)

Gieniálny romantický film. Dom u jazera som videla z časti už dávnejšie. Ale nenapadlo ma, že to je vlastne remake. Il Mare je jednoduchý film bez zbytočných obkecov v scénarii. Musím priznať, že od začiatku som mala zimomriavky ako to skončí. Film využíva jednoduchú symboliku. Obsadenie, hudba a hlavne dom na jezere sú veľmy dobre zladené. Dlho som hľadala jednoduchý romatický film a konečne som našla.

• 6.8.2015  16:04

Nebyť Sida a Scratta tak to ani nedopozerám. Jednotka je tvorená láskou ale toto je čistý odpad americkej produkcie.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6