Dítě Bridget Jonesové (2016)

Každý čakal katastrofu keďže by málokto očakával takú zábavu ako pred 12timi rokmi. Nakoniec to bolo ešte lepšie zakončenie celej série ako som očakávala. Patrick Dempsey a Emma Thompson filmu dodali tú jednoduchú energiu plnú zábavy a smiechu. Som rada, že vo filme nebolo cítiť americký plytký humor ale ten pravý jednoduchý na aký som zvyknutá aj z Mrs Beana. Dokonalá zápletká alá tehotná Bridget. No čo viacej si priať ako komplikovanú lásku Jonesovej.

Deadpool (2016)

Áleluuja. Po toľkých Marvelovkách a X-Men sériách prišlo konečne niečo nové. Deadpool ma skvelý začiatok. Ten je spravený skvelo čo sa týka efektov ale aj prelínanie minulosti a prítomnosti. Oceňujem aj risk R-ratingu, pretože do kina som sa tešila, že uvidím niečo "pestré". Po skvelom začiatku prichádza vata alá lové story starej školy (čakala som niečo originálne keďže sa scenár písal cca 6 rokov a nie tento gýč) to mi kazilo dojem z filmu od začiatku. Určite ma viacej rozosmiali narážky na X-Men-ov, Green Lantera,... ako samotné "vtipy". Čo sa týka vizuálnych efektov a nedostatok (pre niekoho) strieľačiek je škoda, že na film dostali "len" 58 miliónov $ čo určite považujem ako chybu od Marvelu, že nechceli viac riskovať. Ináč film hodnotím kladne a teším sa na pokračovanie. ****

Ant-Man (2015)

Nič nové. Marvel prestal byť originálny a znova som videla príbeh, ktorý už bol toľkokrát natočený. Ant Man ma prekvapil po vizuálnej stránke a ako taký humor. Inak nič nové a scenár mi pripadá ako ctr+c a ctrl+v. Dúfam, že sa dočkám zlepšenia ako to je u Captain America.

Drž hubu! (2003)

Pri tomto filme mám fakt dojem, že Depardieu ušiel z blázinca. Francúzi majú originálny a jednoduchý humor, ktorý neomrzí ani po rokoch.

Sedmero krkavců (2015)

Rozprávka z iného súdka. Hlavná hrdinka je skvele obsadená herecky, to sa musí uznať. Príbeh je zaujímavý a očarí diváka v každom veku aj ked je síce predvídateľný. Veľmi pekné prostredie a jednoduchá dejová línia. Film má to čo má mať každá rozprávka: lásku, dobo- zlo, kúzlo a šťastný koniec. Som rada, že po toľkých rokoch som sa dočkala kvalitnej rozprávky na Vianoce pri ktorej sa mám aj chuť zasmiať (hlavne na výrazoch Bohdanky a nesmelého princa).

RYTMUS sídliskový sen (2015)

Tak ku tomuto "dokumentu" sa poriadny komentár ani nedá napísať. Film nepriniesol nič nové a hlavná pointa "nájsť strateného otca" sa strácala. Zbytok len čistá vata aby mal film nejakú dĺžku ináč story chalana z ulice... každý zažíva nejaký príbeh a tento nebol ničím výnimočnejší...

V hlavě (2015)

Originálne a jednoduché.. s troškou pesimizmu. Inside Out alebo lepšie povedané Pixar prišiel s niečím nečakaným a čierno-vtipno-humorným. Nápad a vtipné momenty v tomto filme nechýbajú a určite si niektorá aj poplačú. Inside Out konečne vnieslo do novodobých animákov novú fantáziu a konečne som sa aj ja dočkala námetu kde nefiguruje žiadna princezná a princ... Oceňujem aj originálny dabing. ****

Země zítřka (2015)

Och.. tak som sa na film tešila. Film má originálne nápady ale chýba mi tam energia hercov a trošku fantázie vo vizuále. Videné v kine ***

Fakjů pane učiteli 2 (2015)

Sprosté, drzé a vulgárne. Bez toho by sa tento film nemohol zaobísť. Napriek tomu som sa konečne presvedčila, že nemecká novodobá kinematografia za niečo stojí, hlavne komédie. Fakjú pán profesor príjemne navnadil a rozosmial. Ak mám porovnávať s prvou časťou tak filmy sú veľmi vyrovnané a dvojka si nepokazila reputáciu. Videné v kine.

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Rýchle a šialené. Už ked som si myslela, že príbeh bude v druhej polovici filmu otrepaný nakoniec sa z toho ukázal ešte lepšia story. Prekvapivo neprekvapiví Mad Max patrí do rebríčku naj filmov roku 2015.