Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Krimi
  • Dokumentární

Tanec s vlky (1990)

Jeden z těch krásných, velkých filmů, které se dnes už ani netočí. Naprostá žánrová dokonalost geniálně doprovázená hudbou Johna Barryho.

plakát

V pasti - V temné pasti (2021) (série)

Po většinu času nuda a motorkáři, kteří mají vypadat drsně, jsou spíš k smíchu. Jeden z "drsňáků" se má "zbavit" vetřevší se novinářky, všichni se tváří jako, že ji má aspoň shodit ze skály a on ji....odveze na trajekt. Co s ní udělal, se nikdo neptá. Motorkáři vegetují v "opuštěné továrně na kámen" , kde jsou ovšem zabydleni jako by jim patřila, zavedena elektřina, bar, ložnice, nikdo se nad tím nepozastavuje. Zřejmě na Islandu, když je nějaká budova opuštěná, může si ji kdokoliv přivlastnit a to i parta kriminálníků, kteří jsou policii trnem v oku. Nevěrohodné. Jsem u 5. dílu a jak to dopadne, je mi úplně jedno. A to je špatně, ne? Jde o děsivě špatnou krimi s nesympatickými postavami, jejichž osud je divákovi úplně u zadku.

plakát

Ukrajina v ohni (2016) odpad!

Divím se, že v této sračce nehraje taky ten dement Segal a vylitý blb Depardieu. Co také čekat od rusofilcko a bolševika Stonea než ubohou propagandistickou slataninu. Zdejší russofilcky můžou táhnout do Ruska, když ho tak obdivuji, bude to lepší, než když se budou snažit nastolit Rusko tady.

plakát

Výspa světa (2021) (seriál)

Sofiapetra vystihla, čím mě indická kinematografie tak baví, je úplně jiná než ta západní a to je, včetně tamních zvyků, velmi osvěžující a zábavné. Zdejší zvyk bít podezřelé se nám může zdát nehumánní až zločinný a já se jej nezastávám, ale když člověk ví, jakou má a musí mít autoritu policista v Indii a s čím se denně potýká, možná jej dokáže alespoň částečně pochopit.

Kleo (2022) (seriál)

Moc tomu nerozumím, je to zjevně velká nadsázka, což seriál zachraňuje. Nejdřív se to tvářilo skoro vážně, pak to sklouzlo až do, doufám, chtěné, parodie. Obrazově krásně barevné, jako fotka z Polaroidu, kterým si Kleo fotí svého milence. Hlavní problém, který s tímto dílem mám, je, že agenty Stasi, tajné policie horší než StB, jde li to srovnávat, líčí jako v podstatě fajn lidi s pochopitelnou motivací. Vyjma tedy hlavní postavy, která je prostě pako.

plakát

Ukázková rodina (2022) (seriál)

Aneb jak se jeden naprosto neschopný, debilní idiot bez špetky jakéhokoliv charismatu zaplete vinou své nebetyčné hlouposti s mafií. Sledovat blba Tonghu je zejména v druhé polovině seriálu naprosté utrpení. Seriál sám o sobě není špatný, vše sráží hlavní ne-hrdina, který se nejspíš chová stejně hloupě jako každý jiný běžný člověk v podobné situaci, jenže kvůli tomu, abych podobné lidi viděl, se na seriály nedívám. V druhé polovině jsem si přál, aby už chcipnul, svému okolí by tím jen prospěl.

Sandman (2022) (seriál)

Tak toto mě dostalo, čekal jsem jen další nudnou fantasy a dostal epos o smyslu života, smrti a vlastně všeho. A John Sturridge je v titulní roli vynikající. Komentáře zdejších dezolátů jsou zklamáním a dokladem toho, že kinematografii dnes komentuje kdejaké přihlouplé vemeno.

plakát

Záhadný lovec (2020) (seriál)

Bohužel je parta lovců tak tragicky neschopná, že vyvolává nechtěný smích. Jinak dobrý.