Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Akční
  • Horor

Poslední recenze (96)

plakát

Přežít (1993) 

Přežít vypráví příběh o lidské houževnatosti a síle půdu sebezáchovy, který je tak intenzivní, že ho mohl napsat jenom život. Nedokážu si představit, že bych se dostala situace, ve které bych musela odolávat tak krutým podmínkám jako 34 lidí, kteří přežili prvotní letecké neštěstí. Krutá zima, zranění, umírající členové rodiny a přátelé, nevyzpytatelné počasí, beznaděj... a hlad tak silný, že nezbývá nic než kanibalismus. To vše dlouhých 72 dní, na jejichž konci se pouze 16 z nich dočká záchrany. Co si budeme povídat, technicky možná nejde o dokonalý film. Má ale všechno, co z mého pohledu dokonalý film mít má - silný příběh, sympatické herce, skvěle vykreslené mezilidské vztahy, napětí, drama i příležitostný humor... lidskost. Jsem ráda, že jsem se o tomto "Zázraku v Andách" dozvěděla. Film ve mně zanechal tak hluboký dojem, že si o událostech ráda ještě přečtu.

plakát

The Haunting - Záhadné sídlo Bly (2020) (série) 

Přestože je druhá série natočená kvalitně a velice dobře se sleduje, neubráním se mírnému zklamání nad poklesem kvality ve srovnání se sérií předchozí. První problém je v tom, že je příběh z Bly Manor v porovnání s Hill House dosti rozdrobený a nedrží tolik pohromadě. Zkrátka mi tu chybělo nějaké větší pojivo a hlavní motiv - na tohle dáma od jezera opravdu nestačila.... Zatímco v předchozí sérii diváka u obrazovky držely záhady a otázky, které se táhly po celou dobu příběhu (smrt Olivie a nejasné události oné osudné noci, sebevražda Nell, záhadná bend neck lady), druhá série předkládá spíše dílčí změť méně zajímavých příběhů, do kterých jsem nemohla být tolik zainteresovaná. Bly Manor měl záhadnou ženu od jezera, která však ve většině dílů nehraje žádnou roli, dokud její příběh v předposledním díle nenaruší tempo vyprávění. Má záhadný přízrak muže, který pronásleduje Dani - jenže ten se brzy vysvětlí a pak už o něm nepadne zmínka. Je tu záležitost kolem Hannah, jenže ta je jasná už od první scény a "oficiálně" rozlousknutá v polovině série. Je tu smrtící románek dvou postav, které ale nejsou dost zajímavé nebo důležité. Druhým problémem je to, že tu není nic strašidelného. Duchové jsou absolutně nevyužití a nejde z nich strach. Jejich zjevování je sporadické a skoro jsem se rozesmála, když se v předposledním díle odhalila přítomnost dalších duchů, kteří se do té doby a od té doby v domě nemihnuly ani na vteřinu. V posledním díle sice zazní, že nejde o ghost story, kdežto o love story, ale série byla prezentovaná stylem, po kterém bych očekávala nějaké to strašení... Co se mi však líbilo jsou skvělé a sympatické postavy zaměstnanců Bly Manor i dramatické a dojímavé romance, které mezi nimi vzešly. Už kvůli tomu stálo za to druhou sérii sledovat a i když se u toho člověk moc bát nebude, alespoň si pobrečí.

plakát

Nevyjasněné záhady - Záhada na střeše (2020) (epizoda) 

Už při sledování epizody jsem nemohla přehlédnout její jednostranné zaměření - slyšíme výpovědi rodiny, jednoho vyšetřovatele a jedné reportérky, z nichž mají všichni jasno o tom, že Rey sebevraždu nespáchal. Dokument nekalou hru skutečně podsouvá a o míře neobjektivity jsem se přesvědčila především během čtení dodatečných informací. Reyova smrt by byla mnohem méně záhadná, kdyby se dokument zmínil například o tom, že je ve 13. patře hotelu Belvedere populární klub 13th Floor, odkud má personál přístup na střechu. Že Rey dle policejní zprávy navštěvoval v hotelu přinejmenším podnik The Owl Bar. Že se Rey přestěhoval do Baltimoru první a Allison jej následovala až později - dost času poznat lidi a místa, o kterých ten druhý neví. Že je skok ze střechy do osudného místa naprosto proveditelný, přinejmenším proveditelnější než hodit dospělého člověka jeho váhy a výšky tak daleko od římsy - a že by hozený/strčený člověk asi sotva dopadl nohama napřed... I když nepochybuji, že měl Rey nepřátelé a mohl být pod tlakem, tohle je dle mého soudu jenom další z případů, kdy se rodina nechce smířit s tím, že přehlédla známky zhoršující se psychiky a deprese, takže vymýšlí konspirace se zednáři.

Poslední hodnocení (2 398)

Pustina (2016) (TV seriál)

03.05.2021

Zázraky se dějí (1974)

07.04.2021

Přežít (1993)

06.04.2021

Pro pár dolarů navíc (1965)

02.04.2021

Záchranáři (1977)

02.04.2021

Meč v kameni (1963)

02.04.2021

WandaVision - The Series Finale (2021) (epizoda) (E09)

29.03.2021

WandaVision - Previously On (2021) (epizoda) (E08)

29.03.2021

WandaVision - Breaking the Fourth Wall (2021) (epizoda) (E07)

29.03.2021

Reklama

Reklama

Reklama