Tsukikage

Tsukikage

Futabate Shitemae

Česko
Samurai sledující cestu iai, わたしはふるいあにめがだいすきです。Letákový bojovník, administrativní ďábel, Smyslem vesmíru je pochopit ho. Velmistr svobodných bednářů

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 8.5.2017  01:31
    Zakladatel (2016)

Je to jeden z nejlepších filmů, co jsem viděl. Jistě velkou roli v tom hraje skutečný příběh, ale nemyslím si, že by to bylo natočeno špatně, právě naopak. McDonald je možná to největší, co Češi dali světu, hezké...

• 15.12.2016  00:47

Na tenhle film jsem čekal dvacet let.

• 28.9.2016  14:35
    Čokoláda (2000)

Nesnáším ty demokratické rádoby kritiky "blablabla je to dobrý film, ale... blablabla" byl to skvělý film tečka.

• 4.9.2016  22:08

Nevěřil bych, že bude někdy druhá část o tolik lepší jak první. Vše, o co se filmy snažili, o adaptaci díla Atlasova vzpoura, se tady dle mého skromného názoru, podařilo. Herci tentokrát seděli na postavy jako ulití (tedy trošku starší). Byly konečně použity citace a ve filmu nechybí snad jediná důležitá událost, která se v téhle části příběhu vyskytuje. Zbavili jsme se konečně obcházení filosofie Ayn Randové. Kostýmy tentokrát skvěle seděli. Kde první film selhává na celé čáře, druhý vyhrává. Hlavně tam padne všechno důležité, co padnout má. Vize radikálního kapitalismu Ayn Randové mi není cizí, takže se dá říct, že jsem tím ovlivněn. Samozřejmě by bylo stokrát lepší, kdyby film natočili o dvacet třicet let dříve s pořádnými herci, ale tohle je to nejlepší, co můžeme dostat, když to nerežíruje třeba Spielberg. Nicméně se mi líbí přesun do dnešních let se všemi malými detaily (např. cena nafty, nejlepší auta hlavních hrdinů atd.). Musíte si přečíst knihu, zjistit, jestli je vám blízká, shlédnout katastrofální první část, abyste poznali, co ta filosofie není a poté shlédnou tohle a přemýšlet. Ale dalo se dost čekat, že to bude snášet jenom kritiku :D . Mé hodnocení je také značně nadnesené radostí, že to bylo vůbec zfilmováno v podobě druhé části a také abych to razantně oddělil od části první. Jo a nemyslím si, že by má mysl pozbývala kritičnosti :).

• 4.9.2016  21:57

Atlasovu vzpouru jsem četl. Hodlám si také přečíst Zdroj a Ideál. Tenhle film se mistrně vyhnul vší filosofii díla. Obratně se zkroutil kolem vztahu Reardna a Dagny. Neukázal nám krach společnosti, o kterém kniha skutečně je. Herci se nehodili. Je k ničemu.

• 29.4.2016  20:27

Byl to úžasný zážitek. Akorát se ted po tom cítím smutně a nostalgicky. Je to tak, když se sžijete s filmem, příběhem a postavami natolik, že když film skončí a vy se ocitnete zpět ve svém šedivém, nekonečném životě, je vám smutno. V tomhle filmu jsou postavy nadšené a mají charakter. Zatímco na mě čeká vyhlídka celoživotní práce, úmorné a nekonečné. A jakmile se z toho snu probudím, bude mi zbývat tak málo času. Přál bych si být nesmrtelný, abych mohl prožít milióny životů a milióny míst. Již dlouho jsem neviděl film, který by mě takhle vytrhl z reality, což jednoznačně dokazuje jeho cenu. (trošku moc filosofické)

• 3.4.2016  00:22
    Samec (2009)

Bylo to vtipný a s netradičním koncem, co víc.

• 27.1.2016  21:39

Je to fakt divnej film. Celou dobu jsem přemýšlel, kdyby si ten námět vzal někdo jako park wook chen, tak by z toho vzniklo veledílo snad ještě lepší než old boy, ale v tomhle provedení fakt nevím, co si mám myslet. Kdyby to byl víc thriller a drama, vždyť ty části s únosem a oběťma byly skoro komedie, šílená honička jako z kobry jedenáct. To co podtrhuje thriller je realita, to je to čeho se děsíme, co nás napíná. Je-li to natočeno realně tak to tak i cítíme. Prvotní honička tak skutečně natočená byla a byla super, ale to další... Vlastně až na konci pochopíte o čem to teda vlastně celý je. Přitom ten námět je tak geniální. Skrývá to v sobě další malé nápady, které by vystačili na vlastní celovečerák např. jak může mít v civilizované společnosti přiznaný vrah svůj fanklub, to je tak silný motiv. A celá ta věc s promlčecí lhůtou je geniální, ale ztvárnění je podivné a subreálné.

• 21.11.2015  00:39

Je to pomalý přechod z komedie k tragedii. Je mi z toho velmi smutno. Je to geniální a originální. Takhle jsem gangstery ještě nezažil.

• 25.10.2015  20:22

Super vtipný. Kombinace Alenky, Trona, Robot Chicken a spousta dalšího, hlavně LEGA.

• 7.10.2015  19:24
    Pod kupolí (TV seriál) (2013)

1. serie 100% 2.serie 95% 3. serie 30%

• 29.7.2015  21:06

Spoiler: je vlastně strašně zvlášní, jak mě překvapil konec filmu. Jak neznám tento druh filmu a neznám staré detektivky, podařilo se režiséru mě s koncem dokonale zaskočit. Bylo to vtipný.

• 29.5.2015  20:46
    Až na doraz (2014)

Prakticky nemám, co bych filmu vytkl. Jasně není to velkofilm, ale všechny komponenty zapadly. Geniální konec. To co se mi ale hlavně líbilo, je jisté opuštění tradičních filmových klišé, nenašel jsem ani jedno. Dobrá akce. Herci hráli taky skvěle, téměř reálně, minimálně vtipně. Doporučuji další asijský film s policejní tématikou o dost teda slabší než oba Zátahy, ale ty jsou naprosto geniální celou dobu.

• 21.5.2015  17:39

Pěkné prostředí, příběh strašný a předvídatelný, to nejhorší možné obsazení hlavní herečky (sem se prostě nehodí, horší volba by byla jen Hannah Montana :) ), hlavní hrdina nesmrtelný a nepřemožitelný (bez jakéhokoliv náznaku možné prohry). Zajímavá hudba, celkem. Ještě byli dobří ti tři nástupci a kostýmy.

• 20.5.2015  21:40
    Men tu (2007)

Já velice miluji filmy s triádami, hraji rád sleeping dogs. Tenhle film byl skvělý, abych objasnil svůj postoj hned na začátku. Úžasná náhoda se mi také povedla, že jsem den po shlédnutí viděl o hong kongu cestopis a bylo úžasné sledovat ten rozdíl. V cestopisu samozřejmě nejhezčí, nejbezpečnější a nesuprovější město na světě. Tady drogové království, rozpadlé domy, zfetovaní lidé, lidské konce. Jedninou věc bych tomu vytkl, je jakási nevyváženost příběhu, nebo lépe řečeno nepřirozený tok vyprávění. Přišlo mi to zvláštní a chaotické. To je asi tak jediná chybička, ale zato jsem si velice užíval globalizovanost (např. když jeli do tý Indie nebo co to bylo).

• 4.4.2015  20:12

Moct to nechápu. Čínské filmy mám docela dost rád, ale tenhle mi přišel jako kdyby ho natočili šašci a cirkusáci. Na mě přemíra pathosu, ječení a nelogiky. Zabili jsme je, co s jejich koňma nechme je tu kdo by se s nima tahal. Máme hłídat aby se na popravu nedostali zrádci, ale tuhle holku co umí perfektně kung-fu pustíme, protože umí hezky zpívat. V popisku píší: "opírajíci se o dobře zorganizovaný policejní aparát" to asi mislí tu bandu k ničemu s tím chlapíkem s šavlí. No Paj mi nepřipadal jako "všemocný vladař", brzy totiž pochopil že se dvěma tucty vojáků nic proti čínskému lidu nezmůže.

• 28.3.2015  23:06

jedna hvězda navíc za pro mě exotické a nevšední prostředí

• 18.12.2014  23:40

Od naprosté normálnosti za čtyři hodiny do naprostého šílenství, skrze jedinou věc, která tento postup umožní. Skrze život.

• 12.10.2014  22:06

To je to nejšílenější, co jsem kdy viděl.

• 26.9.2014  22:22

Jako to bylo jedno z nejšílenějších děl, co jsem kdy viděl. Fakt crazy. Jako vypadá to jako pohádka, ale svým dětem bych to rozhodně nepustil. Vesmírem putuje kluk posedlí pomstou. Posmstí se a jde se slavit. Ne žádný smutek nic. Pak se ukáže, že je to malý Oidipus. V zámku narazí na vycpanou figurínu svý matky. To je ztřeštěný a ta hudba do toho, jako by všechno bylo fajn a okej. Šílený, prostě šílený. Ty postavy, ty příběhy, ty motivy (ty byly nejděsivější, královna co se jí rozpadne obličej a děs). Jako je to tak originální, a tak mě to zaujalo, svým pojetím hrdinství, drastickými motivy, které si nejdřív ani neuvědomíte jak moc jsou drastické a do toho pohodová hudba. Nejdřív malej kluk a pak je z něho Casanova, fakt šílený. Ta nádherná kresba, ty geniální nápady, to prostředí, ten chaos.

• 21.9.2014  22:49
    Zankjó no Terror (TV seriál) (2014)

Vždyť je to krásné anime. Miluji tu atmosféru. Akce střídá v jedné zvukové vlně melancholii. Promyšlené je to dobře. Nelogičnosti jsem nenašel. Sympatické postavy, rozumím jim dobře. Když to porovnáme jen tak pro legraci s death notem, je to úžasné. Podobné téma s úplně jinou originální atmosférou. Death note byl monstrózní gigantický monumentální, proto měl i ten typ hudby a akce, vše tam podporuje jeho atmosféru. Ale tak je to přece i tady. Je to melancholické, emocionální, procítěné, detailní a ta geniální hudba k tomu naprosto pasuje, což se odvážím říct, že těžší počin než v death notu, monumentální hudba se dá postavit, je těžká na vymyšlení, ale pasuje téměř vždy, ale vymyslet tenhle typ hudby je stejně těžké, a k tomu musíte přidat i to, že krásně pasuje. Jak může být ta holka stupidní, vždyť je to skvěle napsaná postava s pořádnou backstory. Je sympatická, skvěle nadesignovaná (stejně jako všichni ostatní). Ona je tam velice důležitá, ne tolik pro příběh, ale právě pro tu procítěnou atmosféru. Kdyby tam byly jenom sami dva, něco by tam chybělo. Opravdu asi největší úspěch tohoto anime jsou skvěle vymyšlené, navržené a nakreslené postavy, všechny do jedný. Skvělá grafika zase skvěle sloučená s atmosférou. Ukazuje nám zajímavé a nevšední pohledy na Japonsko. Navíc mám asi nejradši kresbu Seinen a tohle se tomu minimálně hodně podobá. Jako je pravda, že je to death notu podobné, ale rozhodně bych to k tomu nechtěl přirovnávat ani v nejmenším. Není to skoro ani stejný žánr. Jak už jsem řekl death note se snaží o něco diametrálně jiného než Terror in resonance, proto se to nedá srovnat. Kdybych to chtěl srovnat došel bych k jednoduché premise Terror je mnohem LEPŠÍ než death note, Death note je mnohem LEPŠÍ než terror.

• 11.9.2014  22:27

(Možné spoilery) Jak jsem se k tomu dostal: Nálada, inspirace, sklenice, voda, štětec, barvy, obraz, vítězství. Po 20 minutách filmu: Film se pro mě stal symbolem života, je to hlavně tím, jak to prožívali postavy, měl jsem tušení, co přijde, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Všechno ostatní je zbytečné. Jsou to sr**ky. Jen život a budoucnost mě obepíná. Vítězství. Ta naděje! Konec filmu: Úder, realita, pád, konec. Je to jeden obří paradox, co pro mě znamenal začátek filmu a jeho konec. I když jsem to samozřejmě čekal, že to tak dopadne. Stejně mě to zdrtilo. Tenhle film si prostě zahrává s myšlenkou života, je to symbol života, ale na konci zjistíte, že to byl celou dobu symbol jeho pádu. Je to hrozně zvláštní vysvětlovat. Ten soundtrack, jenom za ten by si zasloužil plný počet. Tenhle film je geniální.

• 8.9.2014  20:42

Tolik otázek zbylo na tomto "již objeveném" světě.

• 29.8.2014  23:57
    Hrdinové z východu (1978)

Pravděpodobně nejhorší činský film, co jsem viděl. Jak převést japonské bojové umění do čínské rvačky. Většina japonských bojových umění je zaměřená rychlý konec ať už je to iaido, jodo, nindžutsu a další. Ale jak to prodloužit, aby to bylo akční a zdlouhavý. No nebudeme se tím přece trápit, prosť jim dáme japonské zbraně a ať si bojují jako číňani. Snad by to přece mělo ukázat rozdílnosti dvou kultur a jejich postupů boje, ale to se tady nestane. Čínské kung fu je přeci nejlepší, to jsme věděli už na začátku. Trik zadrženého dechu překoná všechny styly nindžucu. Dost často si pletou nindži a samuraje, ale co bych taky čekal. Japonské bojové umění za 0, čínské bojové umění za 8. Fair enough. Myslel jsem si, že to bude sranda, ale, i když zapomenu na iai, bylo to mučení. Nemůžu moc hodnotit styl boje všech zůčastěných, ale ten šermíř byl k ničemu, zoufalý, bez absolutních základů, kterými by byl boj nudnější a kratší. Ještě jsem se dodatečně dozvěděl, že se ten chlapík s katanou skutečně pokoušel o iaido, takže teď je to definitivně nejhorší čínský film vůbec. Je to urážka, ten chlapi k se tam krčil jako kdyby mu bylo osmdesát a měl nemoc zad. Iaido v překladu umění tasení meče, i tohoto základního principu nevyužil. Porazil ho směšně využívajíce chyb, které by ani začátečník neudělal. Např si nedržel střed. Mávání mečem, krčení se, zavirání oči, velká gesta, promachováni, špatný postoj, groteskní způsoby a mnohem mnohem víc. Jak už jsem řekl je to urážka a nic víc. A neříkám to jenom proto, že cvičím iaido.

• 21.8.2014  13:59
    Mirai nikki (TV seriál) (2011)

V realitě je to, že nejsilnější, nejchytřejší (nejlépe od obou trochu), popřípadě s největším štěstím a zdravým rozumem, vyhraje. Ve filmu je to, že ten s největším srdcem, hrdinstvím, popřípadě s přáteli, vyhraje. Ale mirai nikki nám zde předkládá úplně nový originální pohled. Myslím si, že by to určitě zabralo i v realitě nebo ve filmu. Od teď pokud bych se ocitl v šíleném deathmachi budu postupovat stejně jako hlavní hrdina mirai nikki. Budu ten nejslabší, neboť nejslabší zvítězí. Budu ten nejhloupější, neboť ten nejhloupější zvítězí. Budu ten nejuřvanější a nejvyděšenější, neboť ti také zvítězí. Bez šance, bez záchrany, bez plánu budu padat do jedné pasti za druhou a místo plánu na únik budu brečet, čekat, otálet a nepochopeně zírat do prázdna. Nebudu se umět o sebe postarat, ale přesto se budu snažit zachránit ostatní, kteří mě chtějí zabít. Mojí tajnou skrytou zbraní, před kterou se budou všichni třást, mojí tajnou schopností bude naivita. Jelikož nedokážu být hlavním hrdinou, kterého si budou všichni vážit, budu se muset třást a naříkat. Nic jiného bych přece dělat nemohl. A když nastane ten den, kdy mi bude okolí usilovat o život, zůstanu tam, kde mě všichni mohou najít, zůstanu na ráně, abych všem usnadnil pátrání, neboť proč bych jim znepříjemňoval život. Klíčem k úspěchu jsou tyto vlastnosti, tyto přednosti, které mě činí tak odlišným od všech ostatních, ty mě jednou v takovémto boji zachrání.

• 11.8.2014  00:10

komentovat se bude později

• 29.7.2014  23:14

Geniální

• 29.7.2014  19:33
    Cyklus (2012)

To není film, je to videohra.

• 29.7.2014  19:31

Co to je? Problémy dnešního světa? Cože? O tom je opravdu ten film? To je výsměch. U filmu jsem se skvěle bavil. Částmi to byla sranda častmi trochu vážný. Spoustu zajimavých příběhů v jednom autobusu. Je to vtipný. Neřešil bych nic opravdu hlubokýho "antigonskýho". Berte to tak jak to je, tam kde je potřeba zamyslet se, se zamyslety a jinde si prostě užívejte skvěle vymyšlené scény, záběry a motivy. Jak muže být ten film tak špatný, když se se mnou smál celý sál. Je to dobrý film, jsou to školáci, normální školáci akorát utržení ze řetězu a já jsem neměl potíže porozumět jim a filmu. Je to stádo, ale to je na tom tak vtipný. Generační výpověď? :)

• 29.6.2014  22:33
    Old Boy (2003)

Skvělý film. Jak se to všechno splétalo do sebe. Hlavně se mi líbila kamera a hudba. Prostě skvělí, ale musím se smát, když všichni tři uživatelé s nejvíce body tady mluví to samé, tu samou hloupost "prolínavý smích s rychle se měnící intonací, takový jaký bych nedokázal napsat nebo vyjádřit pouhý, hahaha". Závěr neudělal, co měl? Tak proč mi to "podlomilo kolena" tak proč mi to "nenechalo chladným", proč jsem to neuhodl na začátku? Proč? Jsem snad blbec nebo idiot? NE! To předce nejsem. Jednoduchý příběh? A čím je asi tak jednoduchý? Podaný nesrozumitelnou cestou. Ach jo. Naštěstí je na světě dost lidí. Asijská emocionalita? Jsem snad vietnamec? No už klid. Užil jsem si to do poslední kapky. Závěr a rozuzlení mne překvapilo. Výborná postava "hlavního záporáka" jak zahraná tak napsaná. Možná...no nic.

<< předchozí 1 2 3 4 5