Tsukikage

Tsukikage

Futabate Shitemae

Česko
Samurai sledující cestu iai, わたしはふるいあにめがだいすきです。Letákový bojovník, administrativní ďábel, Smyslem vesmíru je pochopit ho. Velmistr svobodných bednářů

26 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Parazit (2019)

 • poster

  Ohněm a mečem (1999)

  Geniální film, viděl jsem ho hned několikrát a pořád mě nenudí. Postavy výborné, hudba krásná kdykoliv a kdekoliv bych jí hned poznal, hrozně nakažlivá. Příběh mě napínal od začátku do konce, nebylo tam žádné slepé místo, které by hodnotě ubraly. Všudy přitomné vlastenectví se mě dotklo taky. Dějová linie mě překvapila, krásně se zaplétala a zase rozplétala. Historické rekvizyty a scéna nádherně lahodila mému historickému duchu. Krásné bitevní scény a obsazení filmu mě nadchlo. Realičnost mě taktéž překvapila, úžasné nemám slov. Tento film by neměl chybět nejen historikům.

 • poster

  Zootropolis: Město zvířat (2016)

  Byl to úžasný zážitek. Akorát se ted po tom cítím smutně a nostalgicky. Je to tak, když se sžijete s filmem, příběhem a postavami natolik, že když film skončí a vy se ocitnete zpět ve svém šedivém, nekonečném životě, je vám smutno. V tomhle filmu jsou postavy nadšené a mají charakter. Zatímco na mě čeká vyhlídka celoživotní práce, úmorné a nekonečné. A jakmile se z toho snu probudím, bude mi zbývat tak málo času. Přál bych si být nesmrtelný, abych mohl prožít milióny životů a milióny míst. Již dlouho jsem neviděl film, který by mě takhle vytrhl z reality, což jednoznačně dokazuje jeho cenu. (trošku moc filosofické)

 • poster

  Perfect Blue (1998)

 • poster

  Pod vlivem lásky (2008)

  Od naprosté normálnosti za čtyři hodiny do naprostého šílenství, skrze jedinou věc, která tento postup umožní. Skrze život.

 • poster

  Princezna Mononoke (1997)

 • poster

  Krvavý trůn (1957)

  Nádherný příběh, musíme za něj sice poděkovat Shakespearovy, ale myslím si, že ta japonská verzeje lepší. Film provázela dobrá napínavá hudba. Scéna byla úžasná. Herci podle mého názoru nepřehrávali, ale naopak hráli realisticky. Příběhu a vůbec Shakespearovi se naprosto nedá nic vytknout a jsem pravdu rád, že se dočkal tak geliální podoby jakou mu může vtisknout jedině Kurosawa.

 • poster

  Persepolis (2007)

 • poster

  Divoké historky (2014)

 • poster

  Old Boy (2003)

  Skvělý film. Jak se to všechno splétalo do sebe. Hlavně se mi líbila kamera a hudba. Prostě skvělí, ale musím se smát, když všichni tři uživatelé s nejvíce body tady mluví to samé, tu samou hloupost "prolínavý smích s rychle se měnící intonací, takový jaký bych nedokázal napsat nebo vyjádřit pouhý, hahaha". Závěr neudělal, co měl? Tak proč mi to "podlomilo kolena" tak proč mi to "nenechalo chladným", proč jsem to neuhodl na začátku? Proč? Jsem snad blbec nebo idiot? NE! To předce nejsem. Jednoduchý příběh? A čím je asi tak jednoduchý? Podaný nesrozumitelnou cestou. Ach jo. Naštěstí je na světě dost lidí. Asijská emocionalita? Jsem snad vietnamec? No už klid. Užil jsem si to do poslední kapky. Závěr a rozuzlení mne překvapilo. Výborná postava "hlavního záporáka" jak zahraná tak napsaná. Možná...no nic.