Sword Art Online (2012) (seriál)

Na tohle anime mě upozornil můj přítel s tím, že se jedná o naprostou bombu. Dobrá, možná to bomba je, ale na mě působila nepěkně. Naprosto nechápu, jak si může někdo dovolit ve hře, kde je jen jediný zloduch, který všechny vězní, hrát sám bez pomoci. Jak blbý může hlavní hrdina být. Nechápu, proč jsou tam scény čirého štěstí a života, když v té hře jde o život. Důvěryhodnější emoce jdem viděl v realitních show.Proč mu normální holka napsala dopis začínající "Kdyý to budeš číst, pravděpodobně už budu mrtvá." Jak tohole může napsat člověk ve hře, ve které jde o přežití. Když už chteli udělat fantasy anime, tak měli udělat ne ve hře. Jo a ještě něco, umíte si představit, že by asi 200 lidí hned jen tak zemřelo v normálním světě, já osobně nevěřím, že by se s tím společnost nezabývala. Neřikejte mi, že neexistují žádní větci, kteří by je nedokázali dostat zpět ze hry. Jediný důvod, proč jsem tomu dal jednu * je, že tolik nepronikám do gamerství onlinovek. Pokud onlineovky nehrajete, je toto anime možná ztráta času.

Rašómon (1950)

Genální film, celý příběh rozčleněn třemi různými verzemi stejněho zločinu se mi naprosto líbil. Nejvíce mě překvapilo, jak se divák postupně dozvídá nové verze, a každá další se zdá věrohodnější. Celá motivace o důvěru v člověka mě nadchla. Má vůbec člověk důvod ke cti a počestnosti? Máme vůbec důvod věřit ostatním lidem? Věřit v to, co říkají nebo v to, co dělají. Naštěstí se naonec ukáže, že věci se nesmějí pehánět, a že každý nemusí být zlý jen kvůli jedinému činu. K mistrovství herce Toshira Mifuneho nelze nic dodávat. Někteří tvrdí, že herci v příběhu přehrávají, ale myslím si, že ne. Je docela možné, aby se lidé v stresových situacích takhle chovali. Na hudbě mi nevadila její nevýraznost a tichost, to mám často na japonských filmech rád, i když nic se nevyrovná dlouhým tóninám shakuhachi. Film by neměl nikomu, kdo miluje japonskou kulturu chybět.

Krvavý trůn (1957)

Nádherný příběh, musíme za něj sice poděkovat Shakespearovy, ale myslím si, že ta japonská verzeje lepší. Film provázela dobrá napínavá hudba. Scéna byla úžasná. Herci podle mého názoru nepřehrávali, ale naopak hráli realisticky. Příběhu a vůbec Shakespearovi se naprosto nedá nic vytknout a jsem pravdu rád, že se dočkal tak geliální podoby jakou mu může vtisknout jedině Kurosawa.

Angel Beats! (2010) (seriál)

V celku dost dobré anime. Pobral jsem asi trochu jinak, ale to si myslím, že nevadí. Při seriálu jsem se dost smál, tedy v první polovině. V druhé o poznání smutnější mě zábava poněkud opustila. Přestože si mnozí myslí, že jde jen o další anime kanonovského typu, musím nesouhlasit, tedy zase s první polovinou. Myšlenku to má a docela dobrou, svět, kde se plní přání dětí, které v normálním světě byly z nějakého důvodu nešťastní, kde se nedá umřít, se formuje skupina, jenž bojuje proti "andělu" se superschopnostma s moderními zbraněmi, a kde ještě nemůže znovu nikdo umřít. Považte, kdo by zde nechtěl žít. Musím se přiznat, že druhá polovina se mi tolik nelíbila, kvůli jejímu kontrastu s veselou první polovinou. Nemám rád smutné přiběhy, při kterých člověk nemůže dělat nic jiného, než litovat. Jinak hudba byla v celku originální, postavy dobré, jsem vskutku rád, že hlavní hrdina není největší pitomec, kterého přesto všichni milují. Toto anime vřele doporučuji, kdyby jen kvůli jeho délce.

Poslední samuraj (2003)

Jako veliký milovník japonské historie tento film mám velice rád. Zvláště pak chválím konečný střed moderních zbraní a samurajského meče. Jsem opravdu rád, že hlavní hrdina prohrál, kdyby se tak nestalo stala by se z krásného filmu úplná blbost sice s obrovským happy endem, ale na úkor historie. Ve filmu jsem nezaznamenal snad žádný větší přehmat, a tak ještě určitě za skvělou dějovou posloupnost, kde hrdina z nejhoršího nakonec najde to prave skrze čest, musím dát *****.

Ohněm a mečem (1999)

Geniální film, viděl jsem ho hned několikrát a pořád mě nenudí. Postavy výborné, hudba krásná kdykoliv a kdekoliv bych jí hned poznal, hrozně nakažlivá. Příběh mě napínal od začátku do konce, nebylo tam žádné slepé místo, které by hodnotě ubraly. Všudy přitomné vlastenectví se mě dotklo taky. Dějová linie mě překvapila, krásně se zaplétala a zase rozplétala. Historické rekvizyty a scéna nádherně lahodila mému historickému duchu. Krásné bitevní scény a obsazení filmu mě nadchlo. Realičnost mě taktéž překvapila, úžasné nemám slov. Tento film by neměl chybět nejen historikům.