Ore no imóto ga konna ni kawaii wake ga nai - Season 1 (2010) (série)

Jako animace je dobrá, ale je pravda, že nesnáším tenhle typ ubohého hrdiny. Ta sestra mi taky přišla hrozná a to eroge. Lidi, co tohle hrajou nemůžou vypadat jako ona. Nemyslím tím krásu, ale psychické zdraví. Ve hře, kde praštíte svou sestru a ona se vám omluví, přičemž každé čeká jen na ten incest. Člověk, který těch her nahrál tolik jako ona, by se podle mého názoru choval o dost jinak. Možná své hodnocení ještě změním, snad.

Mondaidžitači ga isekai kara kurusó desu jo? (2013) (seriál)

Supr! barvičky, barevné oči, barevné třpitky, barevné všechno!!! Z toho se mám radovat? Já to nechápu, vždycky tam je nějaká jakože dramatická scéna při které bych se měl bát, že hrdinové umřou. Tak proč se sakra nebojím? Fakt nevím, možná to bude mnou, anebo teď mě napadla děsivá a zlá myšlenka, třeba je to tím seriálem! Hurá přišel jsem na to. A co ty vtipy, ty se ti líbili? Řeknu to takhle, ani jednou jsem se nezasmál. Já vím, viděl jsem jenom dva díly, ale už to dál nevydržím. Co se mi na druhou stranu líbilo byl potenciál, jako fakt mě to zaujalo, ten nápad neni špatnej, ale hrdinové jsou ohraný a chovají se nenormálně, pronášejí zbytečné řeči, přijde jim zajímavé, co mě přijdé naprosto jasné atd. Další, co bych ohodnotil jako kladné jsou předse jen ty barvy, já mám barvy rád, a tak se mi to líbilo i tady. Ale vážně ty barvy a zkažený potenciál to víc, jak na dvě hvězdy nevytáhnou.

Krvavé pobřeží (2009)

Moc se mi to nelíbilo. Hudba mi neseděla. Příběh by byl docela dobrý byli by obě strany vyrovnané. Už od začátku bylo jasné, že strana dobra má výhodu, protože je strana dobra. Bitvy byli dobré, ale nepřátelé vždy skočili na špek jednoduchým trikům. Docela nechápu, proč vždycky zajížděli do nitra těch štítových formací. Mohli je přece prorazit. Vždyť to dokázal prorazit i pád tělo, co pak celý koňský útok. A navíc co třeba tohle "nepřítel je ohavný chce využít podlých triků s tyfusem, jak ohavné", my přece máme jen špeha a ostatní naše triky jsou naprosto čestné. Jo a to taky, to nenapadlo Cao Caa dát tam svý špehy, to to vážně napadlo jen je. Docela mě nudily ty romantické scény. Boj no řekněme, že nevěřím vojákům, co běží s kopími napřaženými kolmo, která míří přímo nad nepřátelské hlavy, hlavně aby se v tom boji nikomu nic nestalo. Ponechám stranou nadpřirozené schopnosti bojovníků dobra, ty mi opravdu nevadili, jsem na něco takového u čínských filmů zvyklí a rozhodně jsem neubral kvůli tomuto. No nevím je pravda, že se snažili jakože vyrovnat strany, když tam umíralo ńa obou frontách stejně vojáků, ale to bylo nic. Vojáci stejně moc bojovat neuměli, i když je tak perně cvičili. Proti želvě je krom katapultů nejlepší jezdectvo, které jí rozvrátí a snadno pobije klopýtající vojáky. Tady jezdectvo schválně najelo mezi ně a sekalo po stranách, což upřímě nechápu a tak bych mohl pokračovat. Celkově bych tomu dal otrochu horší hodnocení než je průměr.

Stranger: Mukó hadan (2007)

Moc pěkné. Příběh se mi líbil a nepřipadá mi, že by nějak zvlášť jednoduchý nebo těžký. Výtvárná stránka výborná. Obzvláště se mi líbily momenty, kdy mohl každý divák vidět to zubaté ostří meče potom co se někdo brání čepel na čepel. Většina samurajských filmů to nebere na zřetel. A ty číňani, nejvíce mě naštvalo, když zabili toho mladého lukostřelce, alespoň že před smrtí zabil tu čínskou *****. Nemuselo se tam tak rychle umírat, ale co bitva je bitva. Celkově moc pěkné a ten pejsek, supr.

Mary a Max (2009)

Výtvarně se mi to líbilo. Nebylo to zrovna marný. Příběh taky dobrý, i když se dá přít o originalitě. Já sám od sebe nemám moc smutné příběhy rád, protože mě prostě rozesmutní a to se mi moc nelíbí, i když uznávám je to jen moje chyba. Zas tak zásadní to nebylo. Pevně věřím, že se to někomu moc líbilo. Ten člověk je asi silnějšího charakteru jak já, které ho tyto příběhy vyvádí z harmonie. No sám nevím, na mě to bylo až moc tmavé a smutné. Na spoustu míst můžeme nahlížet různě a mě se moc nelíbí, když někdo manipuluje s okolím, jak se mu zachce. Město nemusí být tmavé a ponuré. Může zářít barvami. Nejlepší by bylo to nepřehánět.

Hakudža den (1958)

Bylo to docela dlouhé. Celkem se mi to líbilo. Na první japonský kreslený animovaný film to nebylo špatné. Stojí za shlédnutí. Neřekl bych, ale že jsem se nějak výrazně bavil a to mám staré animované filmy rád. Jako legenda dobrý, hezky zpracované.

Rabínův kocour (2011)

Mě se to velmi líbilo. Má to myšlenku a je to velice vtipné a pěkně udělané. Nemyslím si, že by šlo ve skutečnosti o náboženský traktát, ale spíše o komedii za níž se skrývají náboženské myšlenky a diskuze. Mám moc rád, když se něco za něčím skrývá. Vřele doporučuji, ten kocour byl fakt super. (pozn. komiks je taky dobrý)

Šťastné míle (2007)

Mě se to moc líbilo. Mám moc rád velmi dlouhé filmy. Mám tak možnost sledovat každého hrdinu zvlášť. Nic není vynechané nebo oříznuté. Mohu si dokonce vybrat svého hrdinu a sledovat jeho příběh do konce. U některý byl sice konec dost rychlý, ale co zábava to byla. Jak rád bych se potuloval krajinou a byl pronásledován. Jak rád bych měl jen jeden cíl a né sto padesát, ale nejde to. Věčná škoda. (PS: film výrazně doporučuji)

Binbógami ga! (2012) (seriál)

Tak při tomhle jsem se tak neskutečně smál. Vtipy nejsou moc situační, to se mi líbilo. Příběh celkem originální, ale fakt jsem se smál, když jsem na to koukal. Jako komedie téměř sto procentní. Animace byla fakt dobrá a i výborný výběr postav. Takovéhle anime fakt můžu. Dobrá "pády, nehody a rány" to mě taky moc nebavilo. Ale mám moc rád hraní si s různými typy postav, dobře známých. Jedna z nejlepších částí byla, když si pomyslela, že chce kluka a náhodou se vedle ní jeden hrozně sexy probudil. Fakt super. Pár chyb ale jinak to mohu jen doporučit, fakt jsem se pobavil.

West Side Story (1961)

Bylo to docela dobrý, příběh sice nebyl příliš originální, ale co hudba se mi líbila a zpracování nebylo špatné.