golfoxovox1

okres Cheb
student FD ČVUT, fanoušek filmové hudby, amatérský filmař a skladatel

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.7.2017  09:35

Vzhledem k tomu, že původní verze je z roku 1991, kdy jsem měl asi tak 1 rok, je pro mě tento comeback zajímavý... Na původní 2D animaci sice nedávám dopustit, ale od tvůrců je skvělé, že se tvůrci snaží klasický příběh přiblížit i dnešnímu publiku. Pro mě je obzvlášť milé, že obě verze drží pohromadě hudební skladatel Alan Menken (do Evropy se mu bohužel moc nechce asi :D ), písničkový génius a na jeho práci je vidět jak nostalgie, tak "zkušenosti," které během těch 25 let stačil probrat. Většina písniček z původní verze byla vhodně zaranžována a objevily se i nové (například právě Evermore viz níže), stejný zůstal i textař a stejně jako v předchozí verzi nazpívala jednu novou píseň do soundtracku Celine Dion... Příběh je kopií, jednotlivosti originální a nápaditost tvůrců v tomto ohledu oceňuji... Emocionálně rovněž funkční. Herecké obsazení se také povedlo a je velmi důstojné :-) No varuji, je to pohádka, zpívá se v ní a příběh je prostý :D Kdo takové filmy nemusí, asi by ně neměl chodit... Já jakožto člověk, který v sobě dětskou duši v jistých směrech neopouští, samozřejmě doporučuji :-)

• 9.7.2017  09:34

Kombinace režiséra Bayony a skladatele Velázqueze (Sirotčinec, Nic nás nerozdělí) mě nikdy nezklamala, a tak jsem se vcelku těšil na letošní novinku, aniž bych věděl, do čeho jdu. A jako obvykle musím napsat již známé závěry. Režisér Bayona umí perfektně pracovat (s většinou neznámými) dětskými hlavními představiteli, tento film není výjimkou a chlapec podává opravdu solidní výkon s ohledem na těžkou životní situaci, o které film v podstatě je. Zároveň se mi líbila nápadita konstrukce filmu, který je prolnut zajímavými netradičními animacemi s jistým kouzlem. Samotné tři (čtyři) příběhy uvnitř příběhu jsou zároveň velmi poučné, vysvětlující podstatu lidství, rozhraní dobra a zla, víry a neviditelnosti ve viditelném světě... V závěru, tam kde příběh končí..., se emoce klasicky dostavily. S nadsázkou prostě pohádka, která vysvětluje realitu. Nekompromisně. Děkuji Bayonovy a Velázquezovi za další emotivní příběh, opět v jiném v filmovém žánru a nechť jim tato parádní spolupráce v životě vydrží a nám přinese další přemýšlení hodné snímky :-)

• 9.7.2017  09:32
    Mimi šéf (2017)

Za mě tedy skvělá oddychovka, kde lze vyzdvihnout především některé vtipné hlášky mimi šéfa a situace, které pak nakonec vyznívají úsměvne i v reálném životě :D Dále nápaditost, sviznost a výběr hudebních podkresu... Příběh je sám o sobě jednodušší a pointa čitelná, ale to u pohádek stejně všichni očekávají :-) Opět navrat k otazce absurdity dospělosti :-) Doporučuji :-)

• 9.7.2017  09:31
    Contratiempo (2016)

Nečíst anotace, nekoukat na trailery. Bez spoilerů. Španělé ve formě. :-) Už dlouho jsem neviděl snímek, který si po celou dobu udržuje napětí a do poslední chvíle si nejste ničím jisti. Chválím scénář, který si udržuje přes všechna překvapení v průběhu filmu logickou linii, založenou primárně na psychologických profilech hlavních postav a na perspektivě pohledu. Zároveň samotné poukazuje na zlo v podobě lhostejného přístupu k lidskému životu a na to, jak těžké je dosáhnout spravedlnosti. Pointa na mě fungovala, nedošlo mi to, a tak jsem končil s pusou dokořán :D Výborná hudba Fernanda Velázqueze, ve kterém vidím konečně goldsmithovskou konkurenci v hudbě ke thrillerům. Zejména závěrečná gradace v jednom stejném rytmu je jedna báseň :-) Doporučuji, film si s vámi pěkně hraje... :D (Podobné: Los ojos de Julia, La Cara Oculta)

• 9.7.2017  09:29

Krásný den, klasicky pak můžete očekávat pár recenzí na horory a jiné filmy zhlédnuté na FF, rovnou ale přidávám doporučení na aktualitu, která pobavila celé vyprodané kino v 10 dopoledne... (Ano, to se jinde než na FF asi taky nepovede :D A opět chválím ochotu pořadatelů maximálně vyjít vstříc všem :-) ) Na filmu především oceňuji nápaditost, pár překvapení, humor a to, že si dokáže dělat srandu sám ze sebe od počátku až do (úplného) konce. Už dlouho jsem se tak nepobavil, ze Spidermanů určitě nejzábavnější. Dobrý casting, sympatická ústřední dvojice Spiderman - "záporák," standardně slušná hudba Michaela Giacchina. Těžká pohodička, doporučuji :-)

• 13.2.2017  23:00

Krásný lidský příběh o smyslu života jako takového, ve kterém chválím zejména sympatický námět, scénář, který dokáže vyvolat jak smích (některé repliky opravdu stojí za to), tak slzy a výborný herecký výkon hlavního představitele. Vzhledem k tomu, že nechci spoilerovat, nechci se vyjadřovat k ději jako takovému a spokojím se s konstatováním, že se jedná o citlivě natočený příběh o člověku, který se ve správném okamžiku zachoval správně a tím dospěl, po kterém s kina budete odcházet spokojeni :-) Doporučuji a děkuji za čsfd projekci :-)

• 24.1.2017  09:35
    Rozpolcený (2016)

Bez spoilerů. Tak abychom trochu změnili žánr, další návštěvou kina v tomto roce byl tento horor, osobně bych film pasoval spíše do žánru psychothriller, ale na tom moc nesejde. Opět jsem odcházel spokojen, protože se jedná o našlapanou, napínavou a námětem zajímavou jízdu, kde jsem nenašel moc hluchých míst. Být zavřený se člověkem, který má 23 osobností a nikdy není jasné, jak která bude jednat, už minimálně pro mě budí strach samo o sobě. Hlavní představitel ale hraje perfektně, skutečně se snažil do svých rolí maximálně vžít a pečlivě od sebe jednotlivé osobnosti odděluje, stejně tak hlavní představitelka hraje velmi uvěřitelně roli chytré dívky, která prozřetelně pracuje s psychologií, neboť už si sama něčím v minulosti prošla. (Vedlejší flashbacková zápletka je dost odporná). Chválím závěr, přijde mi nestandardní a chválím hudbu, občas spíše změť zvuků...:-) Doporučuji.

• 24.1.2017  09:34

Tak jsem se nakonec rozhodl pro komedii a opět zklamán nejsem. Především bych chtěl pochválit scénář, protože jsem názoru, že je velmi nápaditý a poradil si s faktem, že hranice mezi vtipností/trapností jsou tenké a subjektivní a zde jsem se na několika místech opravdu bavil (japonský záchod). Dále oceňuji sympatické postavy a poukaz na to, že první dojem opravdu není ten, z kterého bychom měli dělat závěry, stejně tak jako z toho, co člověk dělá. Vše je tu samozřejmě extrémně přehnané. A nejvíc chválím naprosto uvěřitelně zahranou roli otce rodiny a jeho mimiku... Jenom upozorním, že film je místy hodně vulgární, což obecně nemusím, ale zde to není jednoúčelové, ale vystihuje to kontrast mezi muži, kteří složili malíčkovou přísahu. Pohodička :-)

• 24.1.2017  09:34
    La La Land (2016)

Jako vždy se pokusím bez spoileru. Rok začíná i z filmového hlediska velmi pěkné... :-) První film a už uvažuji o tom, že půjdu do kina dvakrát... (hudební rozbor). Už překvapivé antre v dopravní kongesci naznačuje zajímavý směr, kterým se bude snímek ubírat... A to směrem, který je mi vlastní, dokonalé spojení obrazu s hudbou. Už za hudbu a myšlenky s ni spojené...(modernizace, rozpor, zda je důležitější co muzikant rád hraje a co drtivá většina chce slyšet atp.) bych dal 5 hvězd, protože mám i vlastní zkušenosti, ale zde toho najdeme víc. Z počátku se film jevil jako pohádka, navíc velmi vtipná, postupnými kroky se ale do fáze reality, čímž u mě stoupá. Film je v podstatě o složitosti naplňování životních snů, pokud jsou sny náročnější, k jejich splnění vede i trpká cesta a na ní i řada obětí... Konec chválím, emocionální :-) Stejně tak písnička na posledním konkurzu... Chválím i stylové zasazeni co se týče kostýmu, v neposlední řadě musím pochválit sympaticky a uveritelne hrající ústřední dvojici...Doporučuji a děkuji za csfd projekci... :-)

• 24.1.2017  09:33
    Příchozí (2016)

Tak naštěstí jsem si jako vždycky před zhlédnutím snímku nepřečetl k filmu nic, takže byl pro mě celkový koncept překvapivý a vyzněl dost emocinálně. Sledujeme v podstatě dvě hlavní linky příběhu, a to linku sci-fi a linku osobní, kdy dochází k zajímavému propojování podpořené výborným střihem. Nechci v tomto případě moc spoilerovat, tak jen doporučím tento do detailu vytříbený snímek zhlédnout v kině :-)

• 24.1.2017  09:32

Dalším restem je velmi dobře vybudované moderní drama, které pravděpodobně skutečně bude obsahovat nesmysly, na které upozorňují recenze, ale ty moc neřeším, princip tohoto druhu filmů vidím v ukazování na nebezpečí nechat ovládnout emoce prostřednictvím techniky a obdivu. A na to je zde poukázáno poměrně věrně, on totiž tak trochu každý z nás stojí o to být více či méně uznáván společnosti a někteří více obdivováni, jde o to, kde máme nastavené své vlastní hranice a do jaké míry jsme je ochotni překračovat. A pak zda se to dlouhodobě vyplatí. Dokonce bohužel věřím, že by závěrečné hlasování bylo skutečně mininálně vyrovnané. Škoda nereálně přeslazeného konce, ze kterého vlastně špatné následky neplynou, a tak může být vyznění filmu dvojí. (Ale nepředpokládám, že by se inteligentnější většina přidala k tomu, že jezdit na motorce se zavřenýma očima je správný začátek k životnímu štěstí... :D ) Jinak super, nenudilo a je dobře, že se podobné snímky točí :-)

• 24.1.2017  09:32
    Obr Dobr (2016)

Tak první z restů, které tradičně doháním o Vánocích. Tato Spielbergova novinka jednoznačně cílí na dětské publikum, a tak je k tomu třeba přistupovat. V principu se jedná o prostý příběh s předem rozdanými kartami, jasným poselstvím a velmi dobrou animací. Většina vtipných nápadů plyne z pohledu velikosti obra v reálném světě, s tím si autoři opravdu vyhráli. John Williams v hudbě dle prvotního poslechu trochu mixuje Sám Doma s Potterem, minimálně co se orchestrace týče. Pohodička na dlouhé zimní večery :D

• 17.7.2016  21:14
    Marťan (2015)

Ano, rest v podobě tohoto filmu byl také napraven až v Chotěboři. Skvělý snímek, který rozhodně doporučuji. Při sledování podobných snímků si člověk začne vážit jednak planety Země jako takové, protože si více uvědomí hodnoty přírody a zdrojů, které jsou zde brány jako samozřejmé a dále si začne vážit společnosti, lidí, pocitu, že zde není na všechno sám... Jinak tento astronaut je velký pohodičkář, optimista, má vůli přežít a ještě k tomu je velmi inteligetní, systémové a chytré naplánování svého přežití rozhodně zaujalo, ale těžko říci, kolik z nás by ho bylo skutečně schopno. A kolik z nás by bylo schopno celou situaci tak nádherně odlehčit. Tento film je o odhodlání, strategii a naději... :-) Dále oceňuji perfektní soundtrack H.-G. Williamse, jeho "Crossing Mars" zaujal již ve filmu a nyní si musím pouštět pořád dokola, pocitovka... :-)

• 17.7.2016  20:21

Velmi pěkný a svižný Disney animáček, na kterém bych kromě animace samotné vyzdvihnul hned několik věcí. Především velmi nápaditý scénář plný vtipu, který není jen prvoplánový. Jednotlivá zvířátka zde mají poměrně podrobně vykreslené "lidské" charaktery všeho druhu, což vytvořenému světu dodává hlubší rámec. Navíc se zde objevují narážky na reálné prvky moderního světa. Detektivní zápletka je rovněž vydařená, sice jsem hlavního záporáka odhadl patrně dříve než tvůrci zamýšleli, na výsledném pocitu z filmu se tím nic nezměnilo... Obzvláště vydařená je scéna ověřování SPZ na dopravním inspektorátu, nádherně nadsazeno. A že mám rád všechny filmy, které zdůrazňují význam lidskosti, už asi víte :-) Jasných 5 .

• 17.7.2016  19:47
    Malý princ (2015)

Problémem není dospívání, ale zapomínání, tak na to mysleme. :-) Za mě krásný počin, z hlediska scénáře, animace (a zde si tvůrce pohráli i v rozdělení jednotlivých scén), principů, i emocionálního vyznění. Jisté odchýlení od předlohy tu je, protože je zde snaha tvůrců příběh více zasadit do dnešní uspěchané doby plné rádoby užitečných činností a plánů, ale myslím, že to na kvalitě snímku vůbec neubralo, naopak nosná myšlenka podle mě snad ani nemohla být předána lépe, film vám může v jistých směrech hodně pomoci :-) Hudební soundtrack, který ani nemá žádné výrazné Main theme, ale výborně doplňuje obraz a příběh, zařazuji mezi své nejoblíbenější soundtracky vůbec, zejména nadějeplný "Escape," nebo krásnosmutné "Growing up..." Rozhodně doporučuji, jasných 5 :-)

• 8.12.2015  13:13
    Room (2015)

Jedná se o dosti silný snímek založený na nedobrovolném strávení matky a Jacka v jednom malém pokoji, kdy dítě po dobu 7 let prakticky nevidělo svět. Jelikož nechci spoilerovat, tak raději nebudu psát více. Rozhodně jde o snímek velmi lidský a znázorňuje pohled na svět, jak jej my sami vidět nemůžeme a zároveň chválím technické složky (hudba, kamera, vizuál)... Jasných pět, děkuji za projekci a doporučuji :-)

• 7.10.2015  22:43

Velmi pěkné... :-) Technicky a vizuálně brilantní a věrné i ve 3D formátu, chválím tudíž všechny pracovité lidi, o nichž toho moc nevíme, museli si vyhrát. Děj filmu je v podstatě jasný od počátku a směřuje k jasnému cíli, přesto film díky své vypiplanosti nenudí a divák se může ponořit do nádherného, leč pro běžného člověka těžko představitelného a pochopitelného snu, který se postupně mění v cíl. Celkové vyznění filmu je velmi pozitivní, není přidáno žádné zbytečné drama. Výběr hlavní role se povedl, zaujaly ale i pro mě neznámé role vedlejší... Odkaz na češtinu z úst Bena Kingsleyho potěšil. Silvestri se orchestrací hudby vrací do dob Forresta Gumpa a to je pro mě jedině dobře, u snímků tohoto typu je zjemnění třeba, doporučuji, za 5 :-) Děkuji za čsfd projekci ;-)

• 7.10.2015  22:28
    Gangster Ka (2015)

Povedený kus naší produkce, Gangster Ka je natočena velmi poutavě, se spádem a prakticky bez hluchých míst, na český film zaujmou už i velmi svižné a technicky promakané úvodní titulky. Dobrý výběr herce pro hlavní roli, který hrál velmi uvěřitelně. Kromě akce a zajímavé dějové linky je film občas odlehčen vtipnými dialogy s nadsázkou. Celkově ale pozitivně hodnotím komplexní znázornění absence svědomí, lidské nenažranosti, touze po moci a manipulace, doporučuji. Krom toho zaujal i soundtrack :-)

• 6.9.2015  21:53

So optimistic :-)

• 6.9.2015  00:02
    Leon (1994)

No mě přišel snímek ve svém žánru neuvěřitelně citlivý, málokdy budete se zabijákem soucítit jako zde... ;-) Krásný pohled na ryzí přátelství dvou osob, které to neměli (a nemají) ve svém životě jednoduché... Dojemný thriller, povedený závěr, jsem rád, že jsem na to v telce narazil, doporučuji a za 5 ;-)

• 26.8.2015  23:28
    Dárek (2015)

Nebojte, bez spoilerů. Když si jeden člověk vezme scénář, režii i nejzajímavější roli ve filmu, už dopředu lze očekávat nějaké sdělení... Jako vždy netušíc na co jdu, vydal jsem se právě z tohoto důvodu na Dárek a po konci jsem docela zíral. Z počátku se jedná o standardně vypadající thriller, kdy jsou jasně rozdané role a vypadá to, že půjde jen o další film s narušeným psychopatem. Následně ale zjišťujeme, že se (opět) koukáme na narušení jen z jednoho pohledu. Na filmu je geniální, že respektuje příčinné souvislosti, ukazuje zlo v našich nitrech a je poměrně spravedlivý... Řeší problematiku lhaní a ukazuje, že i malá lež může mít fatální důsledky a dále že není možné v životě lží rozpoznat pravdu. Pointa je natočena skvěle otevřeně a teprve na konci dochází smysl názvu snímku - Dárek. Chválím rovněž skvělé výkony ústředního tria, myslím že pochopíte proč, za 5 a doporučuji vyrazit do kin ;-)

• 25.8.2015  14:30

Tenhle snímek měl svoji atmosféru. Herecky uvěřitelné výkony všech představitelů. Drama, které zapůsobilo a chtěl jsem vědět, jakým směrem se bude ubírat a udržovalo si napětí, jen upřímně nevím, zda jsem pobral oba retrospektivní příběhy zcela. S koncem jsem spokojený, poslední dobou rád měknu ;-) Doporučuji ;-)

• 25.8.2015  14:24

Uvěřitelné, uchopitelné, lidské. Postava matky Molly velmi rozumná, protože poznala intuitivně ten pravý okamžik, kdy by měla morálka lidská převýšit morálku nastavenou pravidly. Vezměte si, jak by to mohlo dopadnout, kdyby nepochopila... A to je vlastně i hlavní smysl tohoto snímku... Nenásilné a pozitivní zobrazení poměrně bezvýchodné situace ;-)

• 11.8.2015  14:06
    V hlavě (2015)

Je třeba opět směrovat do kin děti i dospělé... Z filmu je člověk krásně naměkko :-) Neotřelý nápaditý scénář, myslím si, že musel dát tvůrcům hodně práce. Film plný emocí jako radost, smutek, vztek, nechuť či strach... (Jenže fakt doslova :D ) Navíc opravdu chytrý film, který nám říká víc, než by se mohlo zdát, symbolicky popisuje rozdíl mezi hravou dětskou myslí a myslí dospělého člověka, dále poukazuje na nepostradatelnost smutku pro život, silný moment je i oběť imaginárního kamaráda pro záchranu posledního Ostrova... Prostě perfektní, člověk si pak říká, co mu je zrovna asi mixováno v jeho vlastní hlavě... Tak to by bylo asi především: Radost z radosti i smutku při sledování tohoto snímku mixovaná se strachem ze vzteku na všechny, u kterých sledování vyvolá nechuť, protože postrádají smysl pro pointy podobných snímků... + Chválit Giacchina za hudbu je opět třeba, přestože nikoho určitě nepřekvapuje, že notnou dávkou přispěl k celkovému ještě lepšími vyznění snímku... Připomínám, že 25.10. bude v Praze koncert na jeho počest... Mimo to i předfilm k filmu potěšil... Geniální, děkuji, doporučuji a za 5 :-)

• 10.8.2015  23:13

Já jsem to viděl snad po 15 letech a vybavil jsem si, že jako malý jsem film evidentně bral vážně, protože onen vizuál zloděje se mi tehdá přenesl do nočních můr... Teď se na kompletní dílo dívám trochu jinak, v motivacích je strašně jednoduché a obsahuje nelogičnosti... (Ale tak to má být, aby si i děti přišly na své)... Nenadhodnocuji ovšem z nostalgie, ale standardně kvůli hudebnímu podtextu Jerryho Goldsmithe, protože zde opět ukazuje svůj cit pro emoce (sranda, strach, rodina apod.) a hudba na mě určitě působila už tehdy, stejně jako dnes... Jenom dnes s větším nadhledem a zaměřením ;-)

• 15.7.2015  22:38
    Ant-Man (2015)

Děkuji za čsfd projekci, zejména pro to, že pro mě tato marvelovka překonala pokračování Avengers, zejména kvůli snadnější orientaci v ději a mnoha vtipným okamžikům. Do jednotlivých rolí bylo vybráno skvělé obsazení a zejména pomocní zlodějíčci ve vedlejších rolích ještě více zvedali úroveň snímku. Bez výhrad ve svém žánru (nečekejte nic hlubokého), doporučuji a jasných 5 ;-)

• 14.7.2015  22:48

Geniální vizuál, film, který si vás získá a nepustí, opravdu akční jízda od začátku do konce a první snímek, který na FF v Chotěboři dokázal vyprodat kino v nelukrativním filmovém čase ve 12:00 (v době obědů)... Všem doporučuji, další perfektní zážitek tohoto roku ;-)

• 14.7.2015  22:44

Slušná zábavička, tento film si naše partička odrostlých dětí dokázala v Chotěboři parádně užít. ;-)

• 14.7.2015  22:43

Film, který táhne Arnie svými hláškami, jinak samotný děj vcelku zmatečný, resp. náročný na orientaci... :-)

• 14.7.2015  22:41

Rozhodně zajímavý námět i dějové zvraty a pohled na to, kdo je blázen a kdo je normální, základní otázku, kterou z principu subjektivity nelze exaktně zodpovědět... Překvapila účast mnoha známých herců :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7