golfoxovox1

okres Cheb
student FD ČVUT, fanoušek filmové hudby, amatérský filmař a skladatel

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 9.7.2017  09:35

Vzhledem k tomu, že původní verze je z roku 1991, kdy jsem měl asi tak 1 rok, je pro mě tento comeback zajímavý... Na původní 2D animaci sice nedávám dopustit, ale od tvůrců je skvělé, že se tvůrci snaží klasický příběh přiblížit i dnešnímu publiku. Pro mě je obzvlášť milé, že obě verze drží pohromadě hudební skladatel Alan Menken (do Evropy se mu bohužel moc nechce asi :D ), písničkový génius a na jeho práci je vidět jak nostalgie, tak "zkušenosti," které během těch 25 let stačil probrat. Většina písniček z původní verze byla vhodně zaranžována a objevily se i nové (například právě Evermore viz níže), stejný zůstal i textař a stejně jako v předchozí verzi nazpívala jednu novou píseň do soundtracku Celine Dion... Příběh je kopií, jednotlivosti originální a nápaditost tvůrců v tomto ohledu oceňuji... Emocionálně rovněž funkční. Herecké obsazení se také povedlo a je velmi důstojné :-) No varuji, je to pohádka, zpívá se v ní a příběh je prostý :D Kdo takové filmy nemusí, asi by ně neměl chodit... Já jakožto člověk, který v sobě dětskou duši v jistých směrech neopouští, samozřejmě doporučuji :-)

• 9.7.2017  09:32
    Mimi šéf (2017)

Za mě tedy skvělá oddychovka, kde lze vyzdvihnout především některé vtipné hlášky mimi šéfa a situace, které pak nakonec vyznívají úsměvne i v reálném životě :D Dále nápaditost, sviznost a výběr hudebních podkresu... Příběh je sám o sobě jednodušší a pointa čitelná, ale to u pohádek stejně všichni očekávají :-) Opět navrat k otazce absurdity dospělosti :-) Doporučuji :-)

• 9.7.2017  09:29

Krásný den, klasicky pak můžete očekávat pár recenzí na horory a jiné filmy zhlédnuté na FF, rovnou ale přidávám doporučení na aktualitu, která pobavila celé vyprodané kino v 10 dopoledne... (Ano, to se jinde než na FF asi taky nepovede :D A opět chválím ochotu pořadatelů maximálně vyjít vstříc všem :-) ) Na filmu především oceňuji nápaditost, pár překvapení, humor a to, že si dokáže dělat srandu sám ze sebe od počátku až do (úplného) konce. Už dlouho jsem se tak nepobavil, ze Spidermanů určitě nejzábavnější. Dobrý casting, sympatická ústřední dvojice Spiderman - "záporák," standardně slušná hudba Michaela Giacchina. Těžká pohodička, doporučuji :-)

• 9.7.2017  09:31
    Contratiempo (2016)

Nečíst anotace, nekoukat na trailery. Bez spoilerů. Španělé ve formě. :-) Už dlouho jsem neviděl snímek, který si po celou dobu udržuje napětí a do poslední chvíle si nejste ničím jisti. Chválím scénář, který si udržuje přes všechna překvapení v průběhu filmu logickou linii, založenou primárně na psychologických profilech hlavních postav a na perspektivě pohledu. Zároveň samotné poukazuje na zlo v podobě lhostejného přístupu k lidskému životu a na to, jak těžké je dosáhnout spravedlnosti. Pointa na mě fungovala, nedošlo mi to, a tak jsem končil s pusou dokořán :D Výborná hudba Fernanda Velázqueze, ve kterém vidím konečně goldsmithovskou konkurenci v hudbě ke thrillerům. Zejména závěrečná gradace v jednom stejném rytmu je jedna báseň :-) Doporučuji, film si s vámi pěkně hraje... :D (Podobné: Los ojos de Julia, La Cara Oculta)

• 13.2.2017  23:00

Krásný lidský příběh o smyslu života jako takového, ve kterém chválím zejména sympatický námět, scénář, který dokáže vyvolat jak smích (některé repliky opravdu stojí za to), tak slzy a výborný herecký výkon hlavního představitele. Vzhledem k tomu, že nechci spoilerovat, nechci se vyjadřovat k ději jako takovému a spokojím se s konstatováním, že se jedná o citlivě natočený příběh o člověku, který se ve správném okamžiku zachoval správně a tím dospěl, po kterém s kina budete odcházet spokojeni :-) Doporučuji a děkuji za čsfd projekci :-)

• 24.1.2017  09:34
    La La Land (2016)

Jako vždy se pokusím bez spoileru. Rok začíná i z filmového hlediska velmi pěkné... :-) První film a už uvažuji o tom, že půjdu do kina dvakrát... (hudební rozbor). Už překvapivé antre v dopravní kongesci naznačuje zajímavý směr, kterým se bude snímek ubírat... A to směrem, který je mi vlastní, dokonalé spojení obrazu s hudbou. Už za hudbu a myšlenky s ni spojené...(modernizace, rozpor, zda je důležitější co muzikant rád hraje a co drtivá většina chce slyšet atp.) bych dal 5 hvězd, protože mám i vlastní zkušenosti, ale zde toho najdeme víc. Z počátku se film jevil jako pohádka, navíc velmi vtipná, postupnými kroky se ale do fáze reality, čímž u mě stoupá. Film je v podstatě o složitosti naplňování životních snů, pokud jsou sny náročnější, k jejich splnění vede i trpká cesta a na ní i řada obětí... Konec chválím, emocionální :-) Stejně tak písnička na posledním konkurzu... Chválím i stylové zasazeni co se týče kostýmu, v neposlední řadě musím pochválit sympaticky a uveritelne hrající ústřední dvojici...Doporučuji a děkuji za csfd projekci... :-)

• 24.1.2017  09:32

Dalším restem je velmi dobře vybudované moderní drama, které pravděpodobně skutečně bude obsahovat nesmysly, na které upozorňují recenze, ale ty moc neřeším, princip tohoto druhu filmů vidím v ukazování na nebezpečí nechat ovládnout emoce prostřednictvím techniky a obdivu. A na to je zde poukázáno poměrně věrně, on totiž tak trochu každý z nás stojí o to být více či méně uznáván společnosti a někteří více obdivováni, jde o to, kde máme nastavené své vlastní hranice a do jaké míry jsme je ochotni překračovat. A pak zda se to dlouhodobě vyplatí. Dokonce bohužel věřím, že by závěrečné hlasování bylo skutečně mininálně vyrovnané. Škoda nereálně přeslazeného konce, ze kterého vlastně špatné následky neplynou, a tak může být vyznění filmu dvojí. (Ale nepředpokládám, že by se inteligentnější většina přidala k tomu, že jezdit na motorce se zavřenýma očima je správný začátek k životnímu štěstí... :D ) Jinak super, nenudilo a je dobře, že se podobné snímky točí :-)

• 24.1.2017  09:32
    Obr Dobr (2016)

Tak první z restů, které tradičně doháním o Vánocích. Tato Spielbergova novinka jednoznačně cílí na dětské publikum, a tak je k tomu třeba přistupovat. V principu se jedná o prostý příběh s předem rozdanými kartami, jasným poselstvím a velmi dobrou animací. Většina vtipných nápadů plyne z pohledu velikosti obra v reálném světě, s tím si autoři opravdu vyhráli. John Williams v hudbě dle prvotního poslechu trochu mixuje Sám Doma s Potterem, minimálně co se orchestrace týče. Pohodička na dlouhé zimní večery :D

• 24.1.2017  09:34

Tak jsem se nakonec rozhodl pro komedii a opět zklamán nejsem. Především bych chtěl pochválit scénář, protože jsem názoru, že je velmi nápaditý a poradil si s faktem, že hranice mezi vtipností/trapností jsou tenké a subjektivní a zde jsem se na několika místech opravdu bavil (japonský záchod). Dále oceňuji sympatické postavy a poukaz na to, že první dojem opravdu není ten, z kterého bychom měli dělat závěry, stejně tak jako z toho, co člověk dělá. Vše je tu samozřejmě extrémně přehnané. A nejvíc chválím naprosto uvěřitelně zahranou roli otce rodiny a jeho mimiku... Jenom upozorním, že film je místy hodně vulgární, což obecně nemusím, ale zde to není jednoúčelové, ale vystihuje to kontrast mezi muži, kteří složili malíčkovou přísahu. Pohodička :-)

• 24.1.2017  09:33
    Příchozí (2016)

Tak naštěstí jsem si jako vždycky před zhlédnutím snímku nepřečetl k filmu nic, takže byl pro mě celkový koncept překvapivý a vyzněl dost emocinálně. Sledujeme v podstatě dvě hlavní linky příběhu, a to linku sci-fi a linku osobní, kdy dochází k zajímavému propojování podpořené výborným střihem. Nechci v tomto případě moc spoilerovat, tak jen doporučím tento do detailu vytříbený snímek zhlédnout v kině :-)

• 24.1.2017  09:35
    Rozpolcený (2016)

Bez spoilerů. Tak abychom trochu změnili žánr, další návštěvou kina v tomto roce byl tento horor, osobně bych film pasoval spíše do žánru psychothriller, ale na tom moc nesejde. Opět jsem odcházel spokojen, protože se jedná o našlapanou, napínavou a námětem zajímavou jízdu, kde jsem nenašel moc hluchých míst. Být zavřený se člověkem, který má 23 osobností a nikdy není jasné, jak která bude jednat, už minimálně pro mě budí strach samo o sobě. Hlavní představitel ale hraje perfektně, skutečně se snažil do svých rolí maximálně vžít a pečlivě od sebe jednotlivé osobnosti odděluje, stejně tak hlavní představitelka hraje velmi uvěřitelně roli chytré dívky, která prozřetelně pracuje s psychologií, neboť už si sama něčím v minulosti prošla. (Vedlejší flashbacková zápletka je dost odporná). Chválím závěr, přijde mi nestandardní a chválím hudbu, občas spíše změť zvuků...:-) Doporučuji.

• 9.7.2017  09:34

Kombinace režiséra Bayony a skladatele Velázqueze (Sirotčinec, Nic nás nerozdělí) mě nikdy nezklamala, a tak jsem se vcelku těšil na letošní novinku, aniž bych věděl, do čeho jdu. A jako obvykle musím napsat již známé závěry. Režisér Bayona umí perfektně pracovat (s většinou neznámými) dětskými hlavními představiteli, tento film není výjimkou a chlapec podává opravdu solidní výkon s ohledem na těžkou životní situaci, o které film v podstatě je. Zároveň se mi líbila nápadita konstrukce filmu, který je prolnut zajímavými netradičními animacemi s jistým kouzlem. Samotné tři (čtyři) příběhy uvnitř příběhu jsou zároveň velmi poučné, vysvětlující podstatu lidství, rozhraní dobra a zla, víry a neviditelnosti ve viditelném světě... V závěru, tam kde příběh končí..., se emoce klasicky dostavily. S nadsázkou prostě pohádka, která vysvětluje realitu. Nekompromisně. Děkuji Bayonovy a Velázquezovi za další emotivní příběh, opět v jiném v filmovém žánru a nechť jim tato parádní spolupráce v životě vydrží a nám přinese další přemýšlení hodné snímky :-)

• 17.7.2016  20:21

Velmi pěkný a svižný Disney animáček, na kterém bych kromě animace samotné vyzdvihnul hned několik věcí. Především velmi nápaditý scénář plný vtipu, který není jen prvoplánový. Jednotlivá zvířátka zde mají poměrně podrobně vykreslené "lidské" charaktery všeho druhu, což vytvořenému světu dodává hlubší rámec. Navíc se zde objevují narážky na reálné prvky moderního světa. Detektivní zápletka je rovněž vydařená, sice jsem hlavního záporáka odhadl patrně dříve než tvůrci zamýšleli, na výsledném pocitu z filmu se tím nic nezměnilo... Obzvláště vydařená je scéna ověřování SPZ na dopravním inspektorátu, nádherně nadsazeno. A že mám rád všechny filmy, které zdůrazňují význam lidskosti, už asi víte :-) Jasných 5 .

• 15.7.2015  22:38
    Ant-Man (2015)

Děkuji za čsfd projekci, zejména pro to, že pro mě tato marvelovka překonala pokračování Avengers, zejména kvůli snadnější orientaci v ději a mnoha vtipným okamžikům. Do jednotlivých rolí bylo vybráno skvělé obsazení a zejména pomocní zlodějíčci ve vedlejších rolích ještě více zvedali úroveň snímku. Bez výhrad ve svém žánru (nečekejte nic hlubokého), doporučuji a jasných 5 ;-)

• 8.7.2015  13:34

Klasika - pro cílové publikum (komiksové fanoušky) patrně extratřída, za mě oceňuji především humor a absenci nudy. (Viděno na FF v Chotěboři) :-)

• 12.3.2015  00:08
    Chappie (2015)

Do kina jsem šel opět bez sebemenší znalosti týkající se snímku a vycházel jsem příjemně překvapen. Povedl se scénář, casting (máma, táta, Stvořitel a Jackman v záporné roli) i Chappie jako robot, který dokáže cítit a vnímat. Cením si také vtipu doprovázejícím celý snímek, hudebně zimmerovský standard, takže vysoká úroveň jako vždy :-) Spokojenost, pět a děkuji za čsfd projekci. SPOILER: Proti závěru nemám výhrad, nicméně větší emocionální vyznění by měl film, kdyby přežil pouze Stvořitel, jelikož myšlenka vytvoření robota, který se pro člověka obětuje, protože chce a ne protože musí, byla pro mě z těch nejzajímavějších...:-)

• 25.6.2015  00:33

Kvalitní drama s vtipnými okamžiky a s hlavním tématem je boj o spravedlnost, v závěru se spíše ale ukáže, že spravedlnost sama o sobě není vítězstvím a jde hlavně o lidskost... Dobrá práce s retrospektivním vyprávěním v logickém sledu... Výběr hlavních představitelů šitý na míru snímku. Hans Zimmer opět používá ke zvyšování emocionálního účinku snímku piano a smyčce, v melodiích se opakují akordové kombinace předchozích snímku, ale koncept opět funguje dokonale :-) Jedinou slabinou snímku vidím v absenci překvapení, resp. velké předvídatelnosti děje i závěru :-)

• 26.8.2015  23:28
    Dárek (2015)

Nebojte, bez spoilerů. Když si jeden člověk vezme scénář, režii i nejzajímavější roli ve filmu, už dopředu lze očekávat nějaké sdělení... Jako vždy netušíc na co jdu, vydal jsem se právě z tohoto důvodu na Dárek a po konci jsem docela zíral. Z počátku se jedná o standardně vypadající thriller, kdy jsou jasně rozdané role a vypadá to, že půjde jen o další film s narušeným psychopatem. Následně ale zjišťujeme, že se (opět) koukáme na narušení jen z jednoho pohledu. Na filmu je geniální, že respektuje příčinné souvislosti, ukazuje zlo v našich nitrech a je poměrně spravedlivý... Řeší problematiku lhaní a ukazuje, že i malá lež může mít fatální důsledky a dále že není možné v životě lží rozpoznat pravdu. Pointa je natočena skvěle otevřeně a teprve na konci dochází smysl názvu snímku - Dárek. Chválím rovněž skvělé výkony ústředního tria, myslím že pochopíte proč, za 5 a doporučuji vyrazit do kin ;-)

• 7.10.2015  22:28
    Gangster Ka (2015)

Povedený kus naší produkce, Gangster Ka je natočena velmi poutavě, se spádem a prakticky bez hluchých míst, na český film zaujmou už i velmi svižné a technicky promakané úvodní titulky. Dobrý výběr herce pro hlavní roli, který hrál velmi uvěřitelně. Kromě akce a zajímavé dějové linky je film občas odlehčen vtipnými dialogy s nadsázkou. Celkově ale pozitivně hodnotím komplexní znázornění absence svědomí, lidské nenažranosti, touze po moci a manipulace, doporučuji. Krom toho zaujal i soundtrack :-)

• 16.3.2015  13:44
    Ghoul (2015)

Příjemné překvapení v české tvorbě, film je jako horor nečekaně funkční a poměrně drsný a věřím, že Ti, kteří tomuto žánru neholdují, budou mít se snímkem problémy, výkony protagonistů jsou přesvědčivé. Scénář je kopií a mixem hororových prvků, které již známe z Blair Witch, Poltergeista nebo Vymítače ďábla, proto o jednu hvězdičku méně. Lekačky fungují, protože je použito velmi agresivních hudebních zvuků, které jsou v kontrastu s tichem "domácího" videa, opravdu děsivé. Závěr zajímavý a režisérsky dobře odvedená práce :-) Pro příznivce hororů, který tomuto filmu nevěřili, doručuji, aby změnili svá stanoviska a vyrazili do kin (sami a v noci) ;-)

• 14.7.2015  22:37

Pořád na úrovni, ale pomalu začínají docházet nápady a Joseph Bishara to sám společně s lekačkami neutáhne :-) Ale pořád je to ten typ hororu, kterých si cením... Atmosférický a bez nechutností ;-)

• 5.2.2015  10:59

Tři hvězdy za práci na tricích a hudbu... Za mě tomuto filmu dost chybí propracovanost děje, či postav a vlastně scénář považuji za velmi slabý, a to píšu velmi málokdy... Vtipný je film opravdu zřídkakdy... A ten konec a la zmodernizovaná Barbarella... (Aspoň u mě se vyjevila tato asociace, kdo viděl, pochopí...) Děkuji za čsfd projekci :-) Asi nebudu mít nutkání pustit si znovu :-)

• 14.7.2015  22:30

Ano, jedná se v podstatě o kopii nápadů s předchozích dílů... Ale na tento blockbuster se velmi dobře kouká, efekty jsou na úrovni, snímek nepostrádá nápaditost a Indomnius Rex vypadá opravdu neporazitelně... :-) Filmu nechybí momenty překvapení a navíc vyprodané kino v kině v Chotěboři se perfektně bavilo a tudíž plný počet dát musím...;-) Opět kvituji práci Michaela Giacchina, který kromě toho, že složil pro Jurský svět témata nová, tak velmi vkusně užíval témat Johna Williamse z původní série. Těším se na návštěvu Michaela Giacchina v ČR :-)

• 17.7.2016  19:47
    Malý princ (2015)

Problémem není dospívání, ale zapomínání, tak na to mysleme. :-) Za mě krásný počin, z hlediska scénáře, animace (a zde si tvůrce pohráli i v rozdělení jednotlivých scén), principů, i emocionálního vyznění. Jisté odchýlení od předlohy tu je, protože je zde snaha tvůrců příběh více zasadit do dnešní uspěchané doby plné rádoby užitečných činností a plánů, ale myslím, že to na kvalitě snímku vůbec neubralo, naopak nosná myšlenka podle mě snad ani nemohla být předána lépe, film vám může v jistých směrech hodně pomoci :-) Hudební soundtrack, který ani nemá žádné výrazné Main theme, ale výborně doplňuje obraz a příběh, zařazuji mezi své nejoblíbenější soundtracky vůbec, zejména nadějeplný "Escape," nebo krásnosmutné "Growing up..." Rozhodně doporučuji, jasných 5 :-)

• 17.7.2016  21:14
    Marťan (2015)

Ano, rest v podobě tohoto filmu byl také napraven až v Chotěboři. Skvělý snímek, který rozhodně doporučuji. Při sledování podobných snímků si člověk začne vážit jednak planety Země jako takové, protože si více uvědomí hodnoty přírody a zdrojů, které jsou zde brány jako samozřejmé a dále si začne vážit společnosti, lidí, pocitu, že zde není na všechno sám... Jinak tento astronaut je velký pohodičkář, optimista, má vůli přežít a ještě k tomu je velmi inteligetní, systémové a chytré naplánování svého přežití rozhodně zaujalo, ale těžko říci, kolik z nás by ho bylo skutečně schopno. A kolik z nás by bylo schopno celou situaci tak nádherně odlehčit. Tento film je o odhodlání, strategii a naději... :-) Dále oceňuji perfektní soundtrack H.-G. Williamse, jeho "Crossing Mars" zaujal již ve filmu a nyní si musím pouštět pořád dokola, pocitovka... :-)

• 7.10.2015  22:43

Velmi pěkné... :-) Technicky a vizuálně brilantní a věrné i ve 3D formátu, chválím tudíž všechny pracovité lidi, o nichž toho moc nevíme, museli si vyhrát. Děj filmu je v podstatě jasný od počátku a směřuje k jasnému cíli, přesto film díky své vypiplanosti nenudí a divák se může ponořit do nádherného, leč pro běžného člověka těžko představitelného a pochopitelného snu, který se postupně mění v cíl. Celkové vyznění filmu je velmi pozitivní, není přidáno žádné zbytečné drama. Výběr hlavní role se povedl, zaujaly ale i pro mě neznámé role vedlejší... Odkaz na češtinu z úst Bena Kingsleyho potěšil. Silvestri se orchestrací hudby vrací do dob Forresta Gumpa a to je pro mě jedině dobře, u snímků tohoto typu je zjemnění třeba, doporučuji, za 5 :-) Děkuji za čsfd projekci ;-)

• 30.3.2015  15:49

Příjemný předfilm vysílaný před Popelkou, kvůli písničce bych ocenil originální znění, ale chápu, že je to hlavně dělané pro děti, nejvíc pobavilo zatroubení na roh :D :D :-)

• 23.4.2015  02:00

Tak tomu říkám opravdu výtečný marketingový tah, děj je popsán v anotaci filmu a tím je vlastně shrnut, akorát bych si nedovolil souhlasit s poslední větou, protože strach z toho opravdu nejde... To ale nepovažuji za nutné, horší je, že mě film nechal naprosto emocionálně chladným, a to tím, že je upřednostňována pohádkovost hrající si na realitu před promyšlenější psychologickou stránkou filmu, která se zde nabízí. Ale on je také cílený pro jinou diváckou kategorii, zasněným holkám a zvrhlým hochům se to bude líbit. Chválím přesvědčivý výkon hlavní představitelky, která hrála uvěřitelně a zároveň byla uvěřitelnější postavou a dále scénu obchodní schůzky k projednání smlouvy. A stručné vyjádření k pointě bez spoileru... Pointou filmu je, že můžeme očekávat další díl :D

• 14.7.2015  22:05
    Poltergeist (2015)

Klasický remake, který obsahuje více nadsázky než hororových prvků, průměr na jedno zhlédnutí :-)

• 30.3.2015  15:34
    Popelka (2015)

Nad očekávání! Nebo ne? Vždycky když upadám do takového toho stresu pramenícího ze stereotypu a věcí, které se mi na světě nelíbí, ale se kterými stejně prd udělám, zajdu si na pohádku a nejlépe sám :-) Ono to vyjde cenově stejně jako opít se, ale pocity a hlavně vize jsou pak mnohem lepší :D K věci. Disney si opět udržuje svůj standard, je nám předložen kýč, ale nutno dodat, že vizuálně dokonalý kýč ideálního světa, na který se krásně kouká. Takže opět vzkazuji: Disney, neměň se, v době superhrdinských velkofilmů (nic proti nim), je oprášení klasiky opravdu potřeba a zejména pro děti děláš dobrou věc v modernějším hábitu. (Což je jedno, důležitý je princip.) Pan Kenneth Branagh alias Zlatoslav Lockhart jako režisér? Bravo, asi se na jeho tvorbu podívám podrobněji. Nejvíc ale chválím dvě věci, a to vizuál (kostýmy, masky, prostředí, sympatické postavy) a hudbu, málokdo to asi přizná, ale Patrick Doyle hodně zvedá úroveň snímku, protože dokonale vystihuje podstatu kouzelného světa, což by ale znalce nemělo překvapit (Kouzelná Chůva, Harry Potter 4). :-) Takže buďme laskaví a odvážní a nebojme se chtít přemýšlet o světě jaký není, ale mohl by být. Vzhůru do kin, jasných 5 :-)

<< předchozí 1 2 3 4 6 7